Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kasia hmm? Chyba nie pierwszy ale miło ze nie zauważasz w razie czego mojego narzekania 😁
...to nie chodzi o dzień bo az taki zly nie jest tylko taka atmosfera ostatnio srednia
Chyba właśnie dlatego ze bardzo chciałabym żebyśmy mogli mieszkać sami, sle tez wiem, ze dobrze w innym kraju mieszkać z rodziną, bo to tu naprawdę sie liczy
Ahh wszystko ma swoje plusy i minusy ale będziemy dążyć jednak szyciej do tego żeby byc na swoim a juz na pewno chcąc drugie dziecko to inna opcja nie wchodzi w grę 🙂
A ten apetyt Oli to dziś tak jednorazowo nienchce jeść czy juz jakis czas? Moze faktycznie zęby albo po prostu czas takiego gorszego Oli jedzenia, minie za pare dni ten okres . Ja zauwazylam ze Tymek miewa takie właśnie fazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej 😉

Kubusiowi przeszło następnego dnia po tej nocnej gorączce .. Tyle dobrze ale dziąsełka na dole przy 4 straszne .
Jutro jedziemy na wizytę do ORTOPEDY znaleźliśmy wizytę bez zapisów i jutro już o 7:40 mamy autobus do Katowic .
Mam nadzieje że powie coś sensownego .

Dziś pogoda cudowna 🙂 . Słoneczko świeciło :P . Cieplutko coś pięknego dużo listków na ziemi Kubuś jak sie cieszył 😁 jak liście latały .
Byliśmy w odwiedzinach u Kubusia prababci 🙂 Babci Mojego M .

W ogóle jutro mam też rozmowę o pracę :P z jednej strony chce iść do pracy ale z drugiej jakoś nie wyobrażam Sobie rozłąki z Synem tym bardziej że cały czas jestem z Nim 24 na dobę tyle dobrze że to praca na pół etatu to na te4 godzinki albo Mamie go podrzucę ale M zostanie zależy jak się nam ułoży grafik i umowa o pracę . To nawet się opłaca zobaczymy co powiedzą jutro jadę z Kubusiem he to najlepsze . Ale jadę z Koleżanką to Ona z Nim zostanie a Ja pójdę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam....kurde co za cholerny dzien...
Na weekend pojechalismy do moich rodzicow, ogolnie pobyt tam byl super, ula zadowolona, bez zgrzytow z m, dzis tez wszystko ladnie i pieknie, o 14 wyruszylismy w droge powrotna i w polowie drogi samochod nam sie rozkraczyl 🤨 zanim znalezlismy kogos kto by nas mogl odcholowac to troche zeszlo, Ulka w miedzyczasie sie zesrala, przewijalam ja na tylnim siedzeniu, wialo jak cholera, picie sie nam skonczylo, do jedzenia byly tylko ciastka...ogolnie do domu dotarlismy o 19, gdzie normalnie jedzieny 1,5 godz...i jak na zlosc Ula nie spala, tylko marudzila, rzucala sie itd...nosz zalebiscie bylo. ..Okazalo sie, ze jest cala odparzona - nie wiem jakim cudem, bo przeciez ja przewinelam - i ostatecznie zasnela o 21 w wielkim marudzeniu....mam dosyc na dzis! A to auto to grat i nie mam zamiaru pakowac w niego kolejnych pieniedzy!!! O taka piekna niedziele mielismy, istnie rodzinnie spedzona! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka moja tez ma takie okresy ale teraz to juz przesada w dzien niby je ale wieczorem nie i koniec w ogole to ona ma chyba tryb zycia po mnie przychodzi wieczor a w nia jakby energia dodatkowa. wstapila i w najlepsze by sie bawila . A z mieszkaniem to juz niestety tak jest wszystko ma swoje plusy i minusy ja czasem chcialabym mieszkac z mama bo zawsze pomoc na miejscu czy bym chciala cos w domu porobic czy wyjsc ale z drugiej strony jak jestesmy u niej w niedziele to po calym dniu ciesze sie ze wracamy do siebie hehe takze chyba kazdy ma podobne dylematy a co sie dzieje ze tak wczesna pobudke masz?

Karolka no to niezle mieliscie dobrze ze dotarliscie w koncu do domu ja w sobote tez mialam akcje z autem bo mialam odwiezc tesciowa na pociag a okazalo sie ze mi autp nie chce odpalic Ola ubrana w samochodzie marudzila a okazalo sie na szczescie ze m za mocno skrecil kolami i zablokowal uklad kierowniczy no ale jak byl w pracy to niestety sama sobie z tym nie poradzilam a tez bylam wsciekla bo ciagle nam sie cos dzieje ostatnio z autem..

Dziewczyny a co sie dzieje z Mixi bo dawno sie chyba nie odzywala co wiecie cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😉
U nas też była dzisiaj pobudka o 4:30. Mała chciała mleka, pech chciał że Mati też się obudził wtedy i nudził że chce mleko z płatkami. Ani go uspać bo Mała się darła, ani zostawić w pokoju bo się wściekał że nie chce być sam...W końcu dałam mu ksiażkę żeby pooglądał i poszłam do kuchni, jak wróciłam z mlekiem dla Małej to już spał 😉

Kasia taka blokada kierownicy to rzecz normalna i dobra sprawa jak Ci dziecko po aucie skacze 😉 Dziecko nie przekręci samo kluczyków przy takiej blokadzie. Zawsze wtedy trzeba kierownicę dociągnąć w jedną albo drugą stronę i tak trzymając próbować przekręcić kluczyć. Ale stres rozumiem jak najbardziej, jak człowiek nie wie co się dzieje 😉

Karolka nie zazdroszczę powrotu do domu...może pora zmienić auto?

Patinka daj znać co powiedział ortopeda i powodzenia na rozmowie o pracę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
My juz w domku, znow mielismy super lot. Strasznie sie ciesze ze akrzys tak dobrze to znosi. Gorzej z jazda samochodem do domu...
Nadrobie was pozniej bo czuje sie fatalnie, to chyba ta pogoda tak dziala na mnie;(
W co ubieracie maluszki przy 9stopniach?
A wy same macie jakies specjalne "stroje" na spacery w deszczu? Bo sprawdzilam pogode i u mnie caly tydzien pada...
W polsce uroczystosc sie udala. Piekny slub. Chyba sama musze sie w koncu zdecydowac bo czas najwyzszy 😉

Odzywala sie iza? Ciekawe jak daja rade?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak Doti ale nie mam kluczyka tylko karte ktora dopiero co byla w naprawie bo cos tam sie zwarcie zrobilo czy jakies styki puscily i wtedy nie szlo auta w gole odpalic wiec auto chyba tydzien stalo u m w pracy i jak juz teraz zpbaczylam komunikat o blokadzie to juz mialam nerwy ze znowu jarta sie spierdzielila boze jak ja bym chciala auto na kluczyk a nie na ta beznadziejna karte ... no ale nic nie poradze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się.
Nadrobię Was później, bo tylko na chwilę wpadam żeby się poradzić.

Wszystko co złe czepia się ostatnio mojej bidulki - Natala od sterydów dostała pleśniawek w buzi 🤢 Kupiłam aphtin i zaczęłam jej smarować. Mam pytanko do dziewczyn, które walczyły z pleśniawkami u dzieci - jakie środki ostrożności jeszcze stosowałyście? Wszystkie smoczki wyrzucałyście, codzienne mycie zabawek? Bo ja nie wiem jak z tym cholerstwem walczyć, żeby szybko wyleczyć. Ile czasu i ile razy dziennie stosowałyście aphtin?

A ja jestem ciekawa co u Mixi i jej Wikuni... 🤨 Dawno jej nie było. Któraś ma jakiś z nią kontakt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie. ..co u Mixi ?????

A ja o 4 sie tu witam bo Tymek od paru dni ma jakieś dziwne zachownia w nocy 😞.
Budzi sie w okolichach od 2 do 4 i tak około 2 godzin wariuje. Tzn chce zebym go trzymała na rekach, siedziała z nim i tulila Go na rekach lub nosila. Bron Boze nie mogę go położyć na łóżku u nas szału dostaje bo tylko rece juz sil nie mam i sie zawzielam to tak sie rozkrecil ze sie uspokoic nie mógł ostatnio 😞. I jak juz go nie chce wziąść to kladzie sie na mnie jak ja leze i nie mogę go odlepic, tlucze sie placze co chwile wierci sie , no sil nie mam , tak jakos od kilku dni. Juz probowalam na różne sposoby, zeby ciepłej mu bylo, bardziej najedzony i nie wiem...moze zeby bo wydaje mi sie ze dziasla sa takie popuchniee na ile mi da spr ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to widzę, że nie tylko my w nocy nie śpimy 😉 może Tymki tak mają.. mój dziś od 4-6 nie spał :/

a Mixi, to chyba coś z kompem ma... jakieś awarie, czy coś...

Sandra pewnie zajęta remontem i przeprowadzką 🙂

Karola, współczuję sytuacji... my mieliśmy awarię z samochodem w trasie można powiedzieć dwukrotnie... raz ten wypadek, jak wracaliśmy znad morza w lipcu, co cholera pół nocy na zadupiu spędziliśmy i młody tez o spaniu nie myślał... zamiast być w domu o północy, to byliśmy o 6 rano!! a drugi raz, drugim autem, w drodze do Augustowa w sierpniu, dwa tyg po wypadku 🤢 co nam jakaś rolka napinacza się stopiła 😮 i też czekaliśmy ponad 3h, no ale przynajmniej w jakimś miasteczku, które można było zwiedzić przy okazji, więc taki plus... niestety stare samochody tak mają...

ach.. wszyscy się tym referendum podniecają, cały czas w tv tylko o tym gadają... bleee.... ja nie głosowałam, bo się z tym miastem nie utożsamiam, a tym samym guzik mnie obchodzi, kto jest czy będzie jego prezydentem 🙃

Deira, ja nie pomogę, bo jeszcze się z tym nie zmagaliśmy...

Isa, co u Was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam właśnie ze moj ładnie spal raczej a teraz kilka dni to nie wiem co znaczyć, jakby sie bal i tylko chce żebym go tulila nie mam pojęcia taki dziwny okres mu sie włączył.
A Twoj jak sie budzi to co placze wymysla, glodny jest , bawi sie ?

Właśnie poszedl Tymol z tata na spacer bez wozka tak Go wymeczyc, juz jakieś pol h. Ja w tym czasie poskladalam w szafie, bo chce z workow wystawic jego ciuszki na kolejny rozmiar na 12-18 miesięcy na 86 zdby ewentualnie widzieć co mam bo jedno jest wieksze, drugie mniejsze i co nie co juz mu ubieram, body to juz nosi z dlugim rekawem na 12-18m bo z długim tylko takie mam i sa ok, minimalnie rękawki podwijam tylko. No ale niestety wciąż za malo miejsca i sa tylko body wystawione z dlugim jakie znalazlam i jakies tam kilka rzeczy mniejszych. Ma ich zdecydowanie za duzo tych ciuchow od początku ale co zrobię jak mi sie tak wszystko podoba 😁 😁
Dzisiaj mu kupilam koszule jeansowa, bluzke z dlugim rękawem na 18-24 miesiące 🙂 na wiosne/lato będzie 🙂

Ooo juz przyszedł moj maly wariat wysmarowany na czarno , bo auto naprawial hah 😁 więc uciekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny Sandra ostro remontuje najpierw zakupy haha 🙂
My dzisiaj kupilismy komode,M dostał awans w pracy i 13 🙂 także ok 🙂
Robimy przemeblowanie mieszkania ale dopiero jak komoda przyjdzie bo zamowilismy z brw w promocji za 649zl z 799 do jutra jest promocja tylko czas oczekiwania kolo miesiąca 😠
zaraz kąpiel Mai i robie salatke kebabową 🙂
Wczzoraj na zakupach bylismy Maja chodzila sama po centrum handlowym i caly czas tylko slyszelismy ona ma 7 miesiecy albo 8 a my ze po roczku już 13 miesiecy 🙂 a to dlatego,że jest taka mała i drobna 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmowy i pracy
Fajna atmosfera ale jeden problemem jest dojazd ;/ bo 2 autobusami .. i Kierowniczka powiedziała bym sie zastanowiła z M i przemyślała czy jest sens tak daleko jeździć Ona chce Mnie przyjąć tylko czy jak skończę o 22:00 czy będę miałą dojazd do Domu tym bardziej że Mam Małe dziecko ...
Ale dzwonili do Mnie z innej pracy he 🙂
jak przez cąły czas cisza to teraz dzwonią i dzwonią :P .
I Jutro jadę ale już wiem że to nocka inwentaryzacja z 22/23 listopada wiec Mały idzie spać do Dziadków 🙂 ale Moich Rodziców oczywiście :P .

A co do Ortopedy sie nie wypowiem nie dość że jechałam z samego rana ;/ nie wiedziałam w ogóle gdzie to jest .. to pojechaliśmy na marne z Kubusiem bo takie Małe dzieci dopiero przyjmują we wtorki środy i czwartki ale Ją zrąbałam ;/ Mówię to Ja dzwoniłam chyba ze 3 razy i Pani mówiła ze poniedziałek wtorek i środa a Ona to musiała Pani źle podać ;/ ech . i Jedziemy w środę ..Żal .

Kubuś źle zniósł dziś tą jazdę najpierw autobusem chyba z 30 minut to potem tramwajem 20 minut i tak z powrotem taki jakiś ogólnie dziwny dzień miał gdzie nie poszedł tam sie przewrócił i sobie coś zrobił . Masakra po prostu wrr śpi od 19:00 tyle dobrze bo Mam chwilę dla Siebie ale już zaraz usnę i tyle z tego będzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Patinka,a nie ma Was kto tam zawieść,żeby znowu komunikacją go nie ciągnąć? Nie powiem, ja bym się mega wpienila i nie wiem, czy miałabym odwagę i chęć jeszcze raz jechać... Dopytalas chociaż czy Was na pewno przyjmą?
A co do pracy... Szkoda,że wchodzi w grę również praca wieczorowa pora, bo faktycznie wracać po 22 to nawet strach jak daleko :/

Latka, no mój jak się budzi to jeczydlo miejsca znaleźć sobie nie może...lazi po całym łóżku i nawija sam do siebie, bo ja nie reaguje z nadzieją, że szybko ie znudzi, hehe.... Oczywiście nadzieja matką głupich 😜. Bo on pitani tak nawet i 3h....

Doti, byliście u laryngologa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja juz jestem prawie pewna przyczyny tych dziwnych akcji nocnych. Chyba ida 3ki mimo ze 4ek nie ma....w ogóle dziasla takie rozmiekczone i grube. ..
Ale przeswituja mu kły tak mi się widzi...i z tego tez pewnie te mycie zębów, no ale to już długo trwa, a dolne daje myc bardziej, a tam znów nic nie wyczowam, więc by się zgadzalo..
A dodatkowo WSZYSTKO gryzie, co minute , tak widać, że chciałby sobie tym ulżyć i gryzie stół, mnie i wszystko co napotka

Patinka no trochę ciezko z tymi dojazdami do pracy....
A z tym lekarzem to jakaś masakra, ale bym sie tam wyrzyla na nich wrr...wspolczuje, sie biedni nameczyliscie na marne...

Inirtam to Tymol Twoj istny jakis imprezowicz skoro tak lubi w nocy na 3h sie obudzic i pogaac hehe.
To coo Ty w ciąży nocami robilas 🙂 🙂 ?

Ale ja ostatnio folguje z jedzeniem odkad w Polsce byliśmy , 3, 5kg na plusie , czas przestać !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia26 napisał(a):


A mi dzisiaj smutno kolegi znajoma 25 lat urodzila synka i tydzien po porodzie pekl jej tetniak o ktorym nie wiedziala osierocila 10 dniowe dziecko a jutro mialaby pierwsza rocznice slubu szok nie znalam jej ale po prostu rycze jak o tym po mysle a jeszcze weszlam na jej fb i jak czytalam opisy ze odlicza dni do narodzin pozniej gratulacje i od razu wyrazy wspolczucia no szok jestes i cie nie ma... ech a



właśnie dojrzałam na moim fb, że to Romek pożegnał swoją żonę- ja z nim studiowałam na licencjacie na jednym roku
właśnie obejrzałam filmik na jego fb i ryczę 😞
masakra normalnie, brakło im kilka dni do pierwszej rocznicy ślubu, mieli nowonarodzone dziecko a teraz on został sam i musi podołać samotnemu wychowywaniu, a dziecko nawet nie będzie mamy pamiętało....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Byliśmy wczoraj u laryngologa, dzieciaki dostały leki i mam nadzieję że szybko pomogą. Lekarz zakazał Małej odciągać katar aspiratorem bo to tylko wysusza i uszkadza śluzówkę i katar się tworzy od nowa. Zobaczymy co będzie. Ten tydzień Mati jeszcze w domu bo musi antybiotyk skończyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Kasia, Pati smutna historia... 😞 jakie to zycie jest niesprawiedliwe!!! 😠

Ula w czw ma isc na szczepienie, a tu znow katar, kichanie 😠 pewnie zalatwila sie podczas naszej niedzielnej przygody 😠 no nic, jutro pojde z nia do lekarza a szczepienie znow sie przlozy...ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc
Mnie w nocy dopadła grypa żołądkowa. Od kilku dni czułam się słabo, a teraz to już fatalnie. Od rana ciągle przytulam się do kibelka, a na dodatek mam taki ból mieśni i stawów że ruszać się nie mogę 😞
Mój M w pracy i nie wiem czy będzie miał możliwość wyjścia, bo znów jest sam w swoim dziale 🤢
Na dodatek Krzyś chyba ma pleśniawki! Biały nalot na wargach od środka. Nie schodzi jak się pociera, i nie pił mleka... Nie ma miejsc w przychodni, nie ma leku bez recepty w aptece i teraz czekam aż łaskawie lekarka oddzwoni do mnie i może samą recepte mu wypisze. Lub przyjmie nas na "specjalną" godzine 🤢
Właśnie dopiero co Deira o tych pleśniawkach pisała. Myślę że Krzyś ma to od ząbkowania- bo wciąż ma rozciapkane dziąsła. No i jak byliśmy w polsce wszyscy kuzyni gryźli na zmiane co popadnie.
Teraz nie wiem jak mu pomóc. Czytałam że płukać można szałwią, rumiankiem lub solą fizjologiczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...