Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
jestem jestem... 🙂 mialam pisac wczesniej ale Ada sie obudzila i mi troche zeszlo jeszcze z obiadem i o 15 ogladam jak mala spi niemiecki program `` krolowa zakupow``- piec dziewczyn co tydzien nowe i z innego miasta, dostaje kazda 500eurakow i musi w cztery godziny sie ubrac umalowac itd pod podane motto- mozna sie usmiac z tego jakie czasem maja ludzie pomysly:P
Ada cos dzis bardzo senna.. a ja sie podlamalam mam tylko 5kg po ciazy a nie moge sie w nic zmiecic, oprocz tych ciuchow ktroe byly za duze wczesniej...kurde zabralabym sie za jakies biegi lub jakis areobic ale jak z mlecznymi cycami?
Witaj Agnieszko na forum 😉 milo ze grono sie powiekszylo? skad jestes? i jak tam swoj porod wspominasz? jak mozesz to wklej nam jakas fotke swoja i malej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Elmirka jak tam laktator? zadowolona jestes? szybko sie sciaga mleko?
my zanim zrobimy chrzciny musimy wziasc koscielny i tu jest problem bo jak jednych zaprosimy to drudzy nie zaproszeni sie obraza itd a my chchemy tylko rodzicow chrzestnych i swiadkow a i tak wyjdzie ponad 30 osob jesli dolicze dorosle dzieci chrzestnych..masakra wiec mam taki proble jak wy ze chrzcinami...my chrzest dopiero 22 wrzesnia i pewnie w domku pozniej imprezka chcemy prosiaka kupic i robic na grillu u nas i taka swojska imprezke zrobic..poki c wszystkim sie pomysl podobal....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
maaaaaatkkkkkkkooooooooo, tylko na basen wyskoczyłam (czytaj chłop mnie wypuscił) a tu 3 str do nadrobienia!!!

widze Aga ze ty z moich południowych kątów PL 🙂

karusia, zaden sport nie zaszkodzi. mnie mama straszyła ze mi chlor do cycusiów powchodzi i bede miała fuj mleko...ale to nieprawda...mozesz spokojnie aerobik/biegi/ cokolwiek.

chrzciny na 60 luda?????????? masakra...u nas było 18 plus 3 dzieci i to zdecydowanie dosyc...

macio dzis niespokojny, nie wiem czy to przez brak kupki czy przez te dziąsełka ale nie potrafi sie bączek zrelaxowac... kupiłam mu homeopatyczne kropelki camilla, podobno rewelacja na zabki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy 🙂

Agnieszka witaj na naszym mamusiowym forum 🙂 Piekną masz córunie !
Edyta kiesy wyjeżdżacie ???? Kurde zazdroszczę, mam nadzieję, że się wybawicie !
Karinka ja mam włoskie TV w domu (mąż musi oglądać Serie A czyli włoska ligę ) i tez tam jest podobny program 😁
Chrzciny na 60 os ??? Jejku strasznie dużo ! U mnie było podobnie jak u Edytki, w sumie 22 os. i to już duża impreza jak dla mnie !!! ale ja jestem dosć rodzinna osobą, utrzymuje kontakty z wszystkimi kuzynkami itp więc musiała je zaprosić bo bardzo sie lubimy 😉
U Nas dziś cięzki dzień ! Mała marudzila po rehabilitacjach, ale na szczęście już widać malutkie postępy ! Sofi potrafi już zrównoważyć balans ciala leżąc na brzuszku, nie przewraca się już na boki , ale jeszcze przed Nami sporo pracy, żeby napięcie mięsniowe się wyrównało . Dziś byłyśmy z moim Luckiem i naprawdę to jak jest zakochany w Sofci to tak pięknie wygląda 🙂 uwielbiam na nich patrzeć jak są razem !

Na obiad zrobiła sushi ;D dla mnie grilowany łosoś, a dla męża świeżutkie plus tuńczyk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia więc w telegraficznym skrócie: urodziłam tydzień po terminie, mój gin kazał mi się zgłosić w szpitalu z racji terminu, no i chyba tak bardzo nie chciałam leżeć w szpitalu, że rano kiedy miałam się stawić w szpitalu zaczęły się akieś delikatne skórcze 😉 tylko nikt mi nie wierzył bo na ktg nic nie było (miałam bóle krzyżowe) dopiero jak mnie położna zbadała to było już 5 cm rozwarcia) no i akcja poszła szybko, po 20 minutach już 10 i rodzimy. Chyba z 5 skórczy partych i Helcia już była na świecie. A myslałam, że mojego klocka będzie ciężko wypchnąć 😉 ale to tak jest, że się mega sił dostaje. Ale sobie powspominałam....
Baiser witaj, bardzo się cieszę, że Sofijka robi postępy na rehabilitacji
Edytko, no tak z Twoich stron, z tego brudnego Śląska 😉, który ja osobiście lubię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie po weekedzie 🙂
u znajomych było mega fajnie 🙂 Maciuś cały dzień był bardzo grzeczny i prawie cały czas spał 🙂
od soboty Maciuś potrafi przesapć w dzień 3 godzinki 🙂 ma swój czas od 13.30 do 16.30 potem zabawa na macie o 17.30 kąpiel i mleczko i leżenia należaczku a o 20 spanko 🙂
dzisiaj dzionek minął bardzo fajnie i szybko...od czwartku mój maż ma wolne tak wiec w czwartek napiekę oponek i pączków w końcu tłusty czwartek...
witam nową mamusię 🙂 bardzo szybko urodziłaś tylko pogratulować...to pierwsza dzidzia??

zmykam do rodziców klatkę obok...Maciuś zabawia się z tatusiem na macie a jak mogę wyskoczyć na chwilkę na pogaduchy...
niby dzień minął szybko i przyjemnie byliśmy na krótkim spacerku ale jestem jakaś wypompowana...
Edyta z tym wyjazdem to wam zazdroszczę ale na pogode to nie trafiliście fajną bo u nas pada ciągle wręcz leje i straszne wichury ze głowę może urwać n ale moze do waszego przyjazdu wypogodzi się 🙂 ja to bym pojechała gdzieś w góry...ale to moze na wakacje

zmykam życzę miłego wieczorku a co do żelu na dziąsła to ja mam calgel ale chyba też zakupię te granulki co Edyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i jak obstawialam Lenka obudzila mi sie o 17 do kapieli syskusje ze swoim ulubionym lewkiem (wrzuce wam zdjecie jej maslanych oczek do lewka)a teraz juz po kapieli zasypia mi na brzuszku jej ulubiona opcja trzeba w pozycji polsiedzacej ja przytulic brzuszek do brzuszka i tak sie wtula i zasypia i obojetnie czy ja czy Marcin pozniej hop do lozeczka i tak do 24.A i jestem mega zla-tesciowa mi sie zapowiedziala ze za tydzien lub dwa w odwiedziny przyjedzie-najchetniej bym wolala zeby wcale nie przyjezdzala ale no zabronic jej nie moge zobaczyc wnuczki tylko oczywiscie tym razem to znajac siebie nie wytrzymam i jej cos parskne na jej zbedne komentarze bo ile to mozna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurde Ada wstala z drzemki o 19 jest 19.50 a ona znowu spi i nawet nie zjadla! caly czas drzemie dzis..spala z tata do 10 potem od 13 do 17! z przerwami na cyca tylko.. az jej temp zbadalam ale ma 36.1!?
i zaczela wreszcie cos gadac do mnie! bo przez tego smoczka to ciezko cos od niej uslyszec heheh mala smoczycy.
ja w srode w pracy poprosze kolezanki od dzieciakow by ja zbadaly bo jak dla mnie krzywo trzyma szyje , tylko nie wiem czy to moje przewrazliwienie czy na serio... wiec lepiej niz ktos obiektywnie oceni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam goraco nowa Mamusie. Duza masz ta coreczke:-)
Chrzciny na 60 osob to jak wesele! My planujemy chrzciny na 10.3 musimy sie do ksiedza w koncu wybrac. W sumie bedzie ok 20 osob choc z mila checia bym moich braci z rodziami nie zapraszala wtedy to skonczylo by sie na 10. Ale bede ponad wszystko i zaprosze w koncu chodzi o dziecko.
Jestem ciekawa jak nowy elektryczny laktator sie sprawdza.
Edith poszlabym na basen,ale nie mam z kim Wiktorka zostawic. Dlatego by wrocic troszke do formy cwicze w domu. No i czekam na wiosne,by na dlugie spacerki chodzic i zaczac troszke biegac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meg podziwiam ja mam zero motywacji do samotnego cwieczenia w domu jak sie nie zapisze na jakies cwiczenia w fitnessie to nic z tego nie bedzie...zrezygnowalam z czekolady dla Ady bo miala zatwardzenia ale nie widze by to mojej figurze pomoglo..wpierniczam mase jablek i nie jem znowu az tak duzo...a mnie ta mala nadwyzka kg dobija....
edith zazdroszcze wyjazdu! super opcja 🙂
Adi to mialas zupelnie podobny porod do mojego rach ciach i po wszystkim... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mi po Kari szybciej wszystko zleciało, ale fakt, lato było, non stop z wózkiem dreptałam no i latka juz nie te 🙂

dzieciaki spia, kolejny dzien bez katarów 🙂 oby tak dalej

zapodaje sobie radlerka, zanim M sie obudzi to wysikam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moja dziecina ostatnio wieczorem nie umie zasnąć... do tej pory po kąpieli zasypiała ładnie w łóżeczku i spała do 2-3. a teraz kapiel, 0,5 h drzemki cycek, godzina męczarni i dopiero pada. i też budzi się o 2, a czasem nawet wcześniej, nie wiem co się dzieje.
Fajnie masz Anula, że Lenka tak ładnie śpi.
Megan podziwiam, ja to jak Karusia nie potrafię się zmobilizować do ćwiczeń w domu, ale za to zaczęłam chodzić na basen, relaks super, no i w basenie nie można mieć telefonu:P bo tak to zawsze sprawdzam co chwila czy dzwonią z domu 😉
Karusia takiego porodu to nawet w najśmielszych snach sobie nie wyobrażałam, 2 h i po krzyku.
Helcia chyba padła, a z nią mój B 😉
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamy! Ola tez juz lula - tz nie już 🙂 bo późno. Ale dzis znów spała od 17 do 20 wiec datego tak sie nam pora zmieniła spania nocnego. W dzien krótko spi - ledwie przysypia na 30 min i juz wyspana. Ale za to nocki ładnie przesypia. Wiec coś za coś. Sa tego plusy i minusy - w dzien mało zrobie przez to bo ciagle trzeba ja zabawiać.

Adzi szybki poród miałaś 🙂 Ja w sumie tez byłam zadziwiona tym ze u mnie tak szybko poszło 3,5 godziny od pierwszych skurczy i zerowego rozwarcia 🙂 A wczesniej nasluchałam sie od kolezanek i bratowej ze rodziły po 15-20 godzin to przerazona byłam.

Anulka u nas ulubione jest zółte duze słoneczko pluszowe - taka zawieszka z dzwoneczkami i tez olka z nim dyskutuje codziennie 🙂 I tez robi powazne miny - tz na powaznie rozmawia z zabawkami 🙂 A Lenka super dziewczynka naprawde śliczna - i jaki ma słodki noseczek zadarty 🙂
I tez jej ulubiona pozycją do zasypiania jest na brzuszku moim a raczej na piersiach 🙂 na półsiedząco a najlepiej na fotelu bujanym 🙂 Tak jak u Ciebie - wtulić sie zeby czuć ciepełko i słyszeć serduszko mamusi i odrazu ma odlot 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja w styczniu juz zaczelam brzuszki robi. Nie bylo Anula zadnych problemow ze strony brzuszka i rany po cc. Od lutego wzielam sie porzadnie do pracy nad soba bo chrzciny sie zblizaja. W sumie to duxo mi nie zostalo po ciazy,ale chce miec ladniejszy brzuch i wazyc troszke mniej nizprzed ciaza. Odstawilam hormony wiec moze sie zacznie to spelniac.
Dzis Wiktorek padl przed 19 i juz sie obudzil na 1 karmienie:/ ciekawe kiedy bedzie kolejny raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny laktator super. W koncu nie musze sie meczyc recznie. Pokarm sciaga sie szybciutko i nie podraznia mi sutkow tak jak ten reczny bo obejmuje cala brodawke przy zasysaniu. Oprucz tego ma tez funkcje masazu aby pobudzic piers do produkcji pokarmu. Jak narazie jestem zadowolona. Mam model Swing Medeli.
Kurcze Adzi zazdroszcze porodu choc moj tez nie nalezal do najgorszych, tylko to czekanie w szpitalu az cos sie zacznie mnie wykanczalo.
U nas chrzciny beda skromne. Prawdopodobnie bedzie tylko mama mojego P rodzice chrzestni moja siostra z mezem i moze moj dziadek choc watpie aby sie zdecydowal na podroz do mnie czyli max 10 osob.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elmirka napisał(a):
gosiaczek83 napisał(a):
Megan, Elmirka kiedy robicie chrzciny?

Jeszcze nie wiem ale przypuszczalnie dopiero latem. Najpierw musimy ustalic kogo chcemy na rodzicow chrzestnych 😁


To tak jak u nas 🙂 Szukamy chętnych 🙂 Ja mam dwóch braci którzy jeszcze nie maja chrzesniaków wiec pewnie którys z nich ale kogo z drugiej strony to nie mam pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry, u nas nocka taka sobie, jedzonko o 22, 4 i 7, więc niby ok, ale Helcia strasznie niespokojnie spała, wierciła się i puszczała bączki, chyba coś ją brzuszek męczył...
Karusia tak od rana na wysokich obrotach, wow. Chyba mnie zmobilizowałaś, może jakieś okno umyję 😜

Dziewczyny pewnie fajnie musi wyglądać taka debata z zabawką 😉 Hela musi mieć żywego partnera do rozmów, a najlepiej jej się gada z moja mamą, śmieję się, że jak babcia przychodzi, to się skarży na mamusię, że na rączkach nie nosiła, no i babcia od razu to naprawia i nosi. Tylko potem ona idzie do domu, a ja zostaję z małą 'turystka' co by chodziła tylko i zwiedzała.

Elmirka świetnie, że laktator się sprawdza, mi właśnie położna mówiła, że elektryczne z Medeli są super.

Baiser zakochani tatusiowie są boscy, mnie rozkłada na łopatki, jak B w nocy przewija Helcię i sobie gadają.

Ok, mąż w pracy, Helcia właśnie usnęła, więc pora na śniadanko i do sprzątanka.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my od 6.30 na nogach, kari na 8 do przedszkola, moja przyjaciółka ost przyjeżdza na 15min do Macka po odprowadzeniu swojego Frania do przedszkola, super luxus, bo nei muszę sie z rana z dwójką dzieci trabanic. ubieram Kari i siebie i fru-zajmuje nam to 10min a Goska zostaje z Mackiem. potem szybka kawka i plotki.
moja babcia jest juz w domu, ale jest za słaba zeby sie Mackiem opiekowac, nawet na te 15min...przysypia, a Macio nie zawsze chce leżeć w leżaczku, ona nie a siły go wyciągnąć nawet 😞

u mnie okna czyste, podłogi tylko powycieram dzis, na parkiecie to co 2 dni koty widać...na 10.30 jedziemy z kolezanką do wspólnej znajomej, wszystkie mamy dzieciaki urodzone w przeciągu 2 tyg (macio 27.10, Karolinka 5.11 i Szymon 12.11)/ bedzie ubaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!
Super,że laktator się sprawdził i zakup jest udany.
Adzi to poród miałaś ekspresowy. Ja w sumie tez długo nie walczyłam bo 5 h,ale ja przyjechałam na porodówke z 8 cm rozwarcia. Walczyłam,a poród nie następował i zdecydowali się na cesarkę, bo ja nie miałam ani skurczów,ani siły.
My robimy chrzciny najprawdopodobniej 10.3 no chyba,że ksiądz będzie stwarzał problemy,że ślubu kościelnego nie mamy. Wtedy poszukamy innego kościoła. Co do chrzestnych to będzie to siostra mojego męża,a z uwagi na to że z moimi bracmi od 2 lat kiepsko żyje to będzie to nasz kumpel. On i jego żona sie bardziej interesowali ciążą i mną niż moi rodzeni bracia. Nigdzie nie jest powiedziane,że to muszą być członkowie rodziny, więc taką decyzję podjęliśmy.
Wiktorek pomimo tego,że tak wcześnie usnął. Pięknie spał. Druga pobudka po 3, trzeci raz się obudził o 5:20 bałam się,że nie uśnie,a on zasnął i do 7:40 spał!!!Potem wstał i zanim zdąrzyłam go nakarmić zrobił mega kupę. Teraz też śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...