Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Sto latek do Sofki !!!
Ja umyłam jednak okna nie wszystkie ale zostal mi jeszcze salon
No i-przeniosłam łózeczko z sypialni do Lenki pokoiku wiec od dzis choc troszke moja corcia bedzie samodzielna-ciekawe jak to z tym bedzie znajac moj charakter cala noc bede latala z jednego konca na drugi bo niani wierzyc nie bede przez kilka dni 😉
No i mialam poczekac do srody z soczkiem jablkowym dla Lenki ale po drzemce dalam jej 3 lyzeczki malutki no i jedna z dziwna mina wypila druga juz chetniej trzecia nie zdarzyla dotknac ust juz sie rozdziawila no i rozwyla mi sie na maxa myslalam kurcze za kwasne ale ja jej pusta lyzeczke do buziuli a ta cicho-wiec chyba jej posmakowalo 😉
Iza-podziwiam ciebie ja bym nie zniosla tego ze nie moge okien umyc no ale coz Anglia ma swoje zasady wlasnie ciezkie dla mnie do pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!! Nie mam za bardzo czasu by pisać. U nas wszystko ok. Wiktorek bywa coraz częściej marudny. Zmieniła mu się godzina zasypinia. Kiedyś była to 19, potem 20 a teraz to 21:10. W nocy dwa karmienia i ok 6,7 pobudka. Dajemy jakoś radę. Waży 5900. Powoli myślimy o rozszerzaniu jego diety. Zaczynamy od 5 miesiąca.
Dziś od rana umyłam okna. Chce jeszcze zacząć sprzątać mieszkanko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja mama ma super przepis na sernika, jak zdobędę zeszyt to napisze 🙂! Ja niestety sernik uwielbiam, ale moj L nie przepada więc dla siebie samej nie piekę

Dziewczyny zaopatrzyłyście się już w jakieś ciuszki na wiosna/lato ?? ja sie tak właśnie zastanawiam jak mam ubierać Sofcię np. maj/czerwiec.. czy już będą potrzebne jakieś bluzeczki z krótkim rękawkiem, bo w sumie jak jest tak 20 parę stopni to gorąco , tylko nie wiem jak się takiego malucha ubiera 🙂 poradźcie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak Edyta mam w wiaderku juz przemielony ser. Wiec jak masz super przepis to poproszę 🙂
Bo przymierzam sie zeby zrobić na swieta. Ale musi być w miare szybki do roboty bo nie chce stać przy garach z Olka cały dzien 🙂
Baiser ja mam jak narazie kilka sukienek. Dzis tez mi przyszła z allegro za 9.90 - nowa z metką 🙂 Z Georga a jest sliczna. Będzie w sam raz na komunie lub wesele w maju. Biała w kropeczki - a ze mam dla Oli opaske czarna z kwiatkiem w kropki i skarpetki do kompletu z kwiatami to bedzie wyglądała super 🙂 Moja mała dama. Tez sie zastanawiam jaka bedzie pogoda i jak ubierac małą w maju. Bo w czerwcu to pewnie bedzie ciepło wiec moze juz krótki rekaw. Ja po domu to planuje i tak jak bedzie gorąco to w samych bodziakach ją trzymac. My mamy okna od południa wiec bedzie skwar 🙂 albo jakies rampersy zakupie z nogawkami i krótkim rekawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 żółtek + szklanka cukru + pół margaryny + cukier waniliowy zmixować,
dodać wiaderko sera, mixowac, dod 2 łyzki mąki pszennej, 2 łyżki ziemniaczanej i 1 łyżeczka kaszy mannej (mozna zamiast tych mąk odac 1 budyń waniliowy lub smietankowy), wymieszać, zmixować osobno białka i dodac na koncu do masy. piec na 175'C ok godziny
to jest sernik bez ciasta, sam ser. moj ulubiony. mozna dodac brzoskwinie lub rodzynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
baiser88 napisał(a):
Moja mama ma super przepis na sernika, jak zdobędę zeszyt to napisze 🙂! Ja niestety sernik uwielbiam, ale moj L nie przepada więc dla siebie samej nie piekę

Dziewczyny zaopatrzyłyście się już w jakieś ciuszki na wiosna/lato ?? ja sie tak właśnie zastanawiam jak mam ubierać Sofcię np. maj/czerwiec.. czy już będą potrzebne jakieś bluzeczki z krótkim rękawkiem, bo w sumie jak jest tak 20 parę stopni to gorąco , tylko nie wiem jak się takiego malucha ubiera 🙂 poradźcie 😁


20 parę stopni to jeszcze nie gorąco..najwyzej ciepło 🙂 - ja to lubie jak jest pod 30...
ale jak jest trochę ponad 20'C to ja ubieralam body z krótkim na to lekkie spodnie 3/4 lub normalne no i bluza na rozpinanie. jak słoneczko to obowiązkowo czapeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heyka dziewczyny..nie mam jak siasc do kompa nawet 😞 odpoczac mysle ze raczej dopoki sie cieplo nie zrobi to napewno nie odpoczne...jeszcze w dodatku moja mama ma druga zmiane co znaczy od 12.30 do 23 jej nie ma 😞 i zero pomocy- musze palic w centralnym i wypuszczac psy i je czyscic bo byla by masakra w domu...i w dodatku mam kompa tam gdzie spi mala...masakra..
Ada dobrze zniosla zmiane klimatu..nawet wydaje mi sie ze tu lepiej sypia i w dzien i w nocy...
ja na swieta napewno nie ogarne domu tak jakbym chciala...najpierw musze sie uporac z niepotrzebnymi rzeczami i gratami ale do maja zdaze..hehe.plus do tego mam jeszcze babcie 83letnia w domu...latwo nie jest..takze wybaczcie ale teraz bede tu duzo rzadziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Karusia to intensywnie u Ciebie teraz, najwazniejsze, ze Adzie pasuje w nowym miejscu.
Co do sernika to ja nigdy nie pieklam, wiec nie pomoge.
Ja mamm ubranka do ok roczku, przegladalam je kiedys, na lato mam rampersy, ogrodniczki, duzo koszulek, spodenki. Pamietam jak przed urodzeniem nie mialam pojecia w co sie ubiera takiego malucha, teraz juz mamy wprawe, wiec mysle, ze instynktownie bedziemy wiedzialy co zalozyc zeby nie przegrzac i nie zaziebic. Np dzis w tesco bylo cieplo wiec rozebralam T z kombinezonu, ale jak podjechalysmy na mrozonki to go przykrylam, bo czuc bylo chlodek. Jak mi za cieplo lub za zimno to wiem, ze jemu tez moze byc, wiec sie go rozbiera lub ubiera. NIe zrozumiem nigdy ludzi, ktorzy woza dzieci w takim sklepie poubierane i jeszcze w dodatku poprzykrywane kocem, takie dzieci szuku doznaja jak wyjda na zewnatrz, a dzis przeciez byl mrozik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do sernika ja mam przepis podobny do Edyty-i uwielbiam sernik z brzoskwiniami moj Marcin tylko serniki wiec u nas zawsze sernik sernik sernik a na swieta obowiazkowo sernik i 3bit
Co do ciuszkow ja mam Lenke ubrana do jesieni-duzo rampersikow bodziakow dla dziewczynek takich z falbaneczkami sukieneczek spodenki krotkie nawet mam sandalki 😉 ach jak ja bede ja stroic 😉
Dzis pierwszy raz kapiel w Lenki pokoiku nie w sypialni-och coz to za wygoda wszystko pod reka. Od 14:30 mi panienka nie spala wiec ja przetrzymalam bez spania do kapieli-walnela UWAGA-150ml mleczka poprawila mleczna woda z cycusiow i usnela oczywiscie bez woza tylko od razu odlozylam ja do lozeczka.A pozniej jak glupia stalam i sie patrzylam jak ona spi sobie w swoim pokoiczku od razu ten pokoik nabral uroku 😉 glupie moze ale jak mnie to cieszy
No i czeka mnie pierwsza noc chodzenia bo my sypialnie mamy na drugim koncu ale musze zaufac technologi czyli niani i sie przyzwyczaic.Marcin stwierdzil ze teraz tak pusto i dziwnie w sypialni 😉 Ale mam nadzieje ze moja kruszynka dzielnie to zniesie i sie przyzwyczai i ona i ja do samodzielnosci- moze ktos pomysli ze wyrodna matka 4mczne dziecko przenosic samo do pokoiku no ale ja uwazam ze lepiej wczesniej bo znam siebie i pozniej bedzie jeszcze gorzej i tak mam hopla na jej punkcie wiec milosc miloscia ale jesli ma pokoik to czas w nim zamieszkac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki za przepis, bede cudowac w piatek albo sobote bo ponoc sernik najlepszy jest na drugi dzien 🙂 A 3 bita tez nigdy nie robiłam ale zawsze miałam wrazenie ze to duzo roboty z nim 🙂
Ja odprawiłam ekipe gosci. Brat mojego G wpadł z całą rodzina. Olka usneła na rekach u kuzynki. Wychodzili to sie obudziła i zaczeła mi rozrabiać 🙂 Nie chciałapic mleczka ani spać. Dopiero przed chwila padła.
Thalia ja uwazam podobnie jak Ty - ostatnio tez sklepie widziałam jak w koszyku na zakupy ludzie mieli fotelik z małym dzieckiem opatulonym po same uszy, kombinezon czapa, koc i tez pomyslałam sobie jacy bezmyslni rodzice. Bez wyobraźni. A wystarczyłoby chociaz koc zdjac i rozpiac kombinezon. Ja widze po swojej Olce jak mam ja ze soba na zakupach i nie rozbiore to po 10 min jest cała mokra pod czapą - przeciez to meczarnia dla dziecka.
Karusia mimo wszystko zycze odpoczynku, w sumie po to jechałas do Polski. Wiec głowa do góry. Ogarniesz wszystko i bedziecie lezały z Ada brzuchami do góry 🙂

A zapomniałam Wam napisać 🙂 Olka mi dzis pierwszy raz przewrócila sie z brzucha na plecy - bo do tej pory len nie chciał nawet 10 min lezec na macie na brzuchu. Teraz jej sie odwidziało. Pieknie łapie zabawki lezace przed nią. Ale myslałam ze pierwsze to bedzie obrót z pleców na brzuch bo to juz cwiczy od jakiegos czasu i prawie jej juz wychodziło a tu dzis psikus patrze a ona cyk i na plecy sie bujneła. Wogole taki kombinator sie zrobił z niej ze na minute z oka nie mozna spuscic bo na macie robi obroty o 360 stopni w pare minut. Kreci sie wokół własnej osi, raz mi wylazła na podłoge za mate.Na lezaku nauczyła sie juz zsuwac nogami i dupą bede musiała ja jednak przyczepiac majtami, w łózku tez mi sie przesuwa we wszystkich kierunkach. Jeju jak te dzieci szybko rosną i sie zmieniają....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no własnie Ania-dotknęłaś sedna sprawy - to nam jest ciężko te skarbki odciąć od siebie....
u nas tez sernik the best. i tiramisu lubimy (choc ja teraz jestm out bo tam surowe jajka) i wszystko co z jabłkami. w sumie moj G uwielbia ciasta z kremem, ale ja nie lubie i takich nie robie...mamusia mu zrobi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sto lat dla Sofci!!!
Anula wcale nie zglupialas...skoro tak czujesz i dobrze wam tak bedzie to czemu nie? ja nie widze problemu..gdyby u mnie tylko to bylo mozliwe marzenie... mala padla po napadzie histerii...cos ja dzis napadlo wieczorem..a taka byla grzeczna caly dzien... tak fajnie sie teraz juz bawi..interesuje ja moja twarz-ciagnie mnie za nos, wklada swoje raczki do mojej buzi , za wlosy nie da rady bo sa ciagle zwiazane( a i tak ich wszedzie pelno)...poza tym na macie potrafi juz do pol godziny sama polezec i pogawozyc...nie jest zle 🙂 ja zamowilam jednak ta paczke...bo ja na pozniej mam bardzo malo rzeczy...dostalam od rodziny troche ale to tak na roczne dziecko..a do roczku jeszcze daleko.
U nas w rodzinie i z jednej i z drugiej strony tzn meza nie ma malych dzieci zeby Ada cos odziedziczyla po kuzynkach...
co do sukienki Edyta to kolor napewno ci bedzie swietnie pasowal...szczupla jestes to mozesz takie sexi cosik zalozyc why not?
mnie babcia opierniczyla ze czemu ja pasa nie nosilam uciskowego bo mam brzuszek..i badz tu madra...ale z drugiej strony jak kiedys mialam 65 kg to tez mialam taki lekki brzuszek a teraz mam 68 i nie widze wielkiej roznicy- ja to zredukuje jak tylko bede mogla jakis sport zapodac bo teraz to nawet nie mam jak...
spokojnej nocki no i Lence kolorowych snow w jej wlasnym pokoiku> 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A zapomnialam wam napisac-Lenka dzis walnela przed kapiela na macie blyskawiczny obrot z pleckow na brzuszek i z brzuszka na plecy-nawet nie wiem kiedy-przygotowywalam wszystko do kapoeli polozylam ja na mate(wczesniej jakos nie chciala a chyba ja te szeleszczace elementy zaciekawily)i patrze a ona pyk i pyk-zrobilam krzyk z radosci to sie wszyscy zbiegli co sie takiego stalo 🙂 i dziadek stwierdzil "ooo opilo sie dziecko soczku z dziadkowych jabluszek i od razu ma sile"ach ten moj tata jak cos palnie to boki zrywac 🙂A ja dzis mialam powerowy dzien i mimo zmeczenia jakos spac to mi sie nie chce-ale mimo to spokojnej nocki mamusie i dzieciaczki.Rano zdam relacje jak tam minela nam pierwsza noc odzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
my po nocce ok...Maciuś już się nie budzi w nocy na jedzenie jak zaśnie o 18 to wstaje dopiero o 6 a je o 8 mleko bo wcześniej nie chce jeść...tak wiec jesteśmy mega wyspani z mężem 🙂 tak się cieszę ze już przesypia całe noce nam 😁
ja wczoraj ogarnęłam prawie cała chatę od rana do 17 sprzątałam bo mój B ma wolne 2 tygodnie to się zajmował Maciusiem została mi tylko na dzisiaj kuchnia...
wstałąm dzisiaj rano i ledwo żywa byłam wszystko mnie boli bo wczoraj też wszystkie okna umyłam...
wieczorkiem byliśmy na naukach przed chrztem...już wszystko prawie pozałatwiane tylko jeszcze spowiedź 🙂 szatka już jest ze świeca strój też 🙂 jeszcze tylko dogranie menu dla gości i będzie finito ale to dzisiaj jak teściowa wpadnie do mnie bo sami gotujemy bo to święta to się po prostu więcej przygotuje 🙂
a po naukach jeszcze poleciałam wczoraj do fryzjera obciachałam włosy bo już mi przeszkadzały takie długie i gęste...dobrze mam bo u mnie w bloku w piwnicy jest zakład fryzjerski to tylko wyskakuję na klatkę zlatuję do piwnicy i już jestem fryzjera 😁
a ja się też pochwalę że mój synek się przekręca z pleców na brzuszek i pokażę wam filmik 🙂
zmykam ogarnąć się bo Macius właśnie zasnął na leżaczku musze go przenieść do łóżeczka a ja się wezmę z kuchnie...
do później kochane życze miłego dnia
pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...