Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kamila-oczy wiekszosc wiem ze ma niebieskie ale kiedy sie zmieniaja to nie wiem tak samo jak ty.Wloski to fakt Lenka urodzila sie z czarnymi po drodze miala kasztanowe a teraz zauwazam ze robia sie takie ciemny blond-moze jedyna cecha po mamusi bo ja naturalnie blondynka jestem tylko juz od 7 lat sie farbuje na ciemno i nie wyobrazam sobie powrotu do blond-i tu bedzie smiesznie jak Lenka bedzie blondynka-mama ciemne wlosy tata tez i ludzie beda gadac o do listonosza podobna albo sasiada 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
U nas na poczatku byly granatowe, ludzilam sie, ze Tymek bedzie mial niebieskie oczy, pozniej zaczely brazowiec, ale caly czas mialy jakby obwodke granatowa, udawalam, ze tego brazu nie widze, teraz juz sa jak to ostatnio polozna stwierdzila - czarne wegielki 🙂 kuzwa po mnie to on nic nie ma, no chyba, ze nerwy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja zdrzemnełam sie z Ola jakies 2 godzinki. Ona dalej spi a ja odrazu lepiej sie czuje bo tez zasypiałam na stojaco. Tez jestem jakas zmeczona ostatnio.
Karinka to Ada ładnie rosnie 🙂 Nawet sie nie spodziewałam ze ona tyle wazy 🙂 Bo wyglada filigranowo. Mi Olcia przystopowała z waga i ostatnie 6 tyg tez przybrala 800 g. Wczesniej przez 7 tygodni od urodzenia smigneła chyba ze 2 kg 🙂
Marta super że Macius wcina smakołyki tak dobrze. Ja dzis słychałam w jakiejs sniadaniowej tv ze miedzy 7 a 8 miesiacem dziecko szczegolnie mocno rozwiija zmysł smaków i trzeba wtedy dzieci przyzwyczajac do wszystkich smaków własnie po to zeby nie marudziły ze bleee...Ale jak któres wczesniej zasmakuje wszystkiego to tym lepiej 🙂 przynajmniej Macius nie bedzie niejeadkiem 🙂 Ja ostatnio jak robilam zupe krem z marchwi to na czubku łyzeczki dałam Oli posmakowac heheh ale miała dziwna mine - nie wiedziała co sie dzieje. I banana dałam jej polizac i tak czasem daje jej cos powachac nie wiem czy ma to jakies znaczenie czy nie ale niech troche sie przyzwyczaja. Tez bym chciała zeby juz jadła cos innego 🙂 Tyle frajdy bedzie z tym pluciem hehehe.
U nas Olka ma ciemno niebieskie oczy i takie pewnie zostana bo my oboje mamy niebieskie - ona poczatkowo miała takie dziwne ni to niebieskie ni szare obwódki brazowe... a teraz szafir 🙂
A jak sie urodziła to włosy czarne jak wegiel - teraz jasnieja i sa brazowe a z czasem pewnie wyjdzie na ciemny blad - bo my oboje z mezem blondy 🙂 Oczy sie zmieniaja przez pierwsze miesiace chyba a włosy to moga i przez kilka lat sie zmieniac wg mnie. Pamietam ze tak było u mojego brata. Urodził sie miał czarne pózniej był blondasek a teraz znow ma ciemne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gwiazdeczka mam nadzieję,że Maciej dobrze zniesie szczepionkę i nie będzie marudny.
Spory z niego chłopak.Nie przesadzaj napewno z Twoją wagą nie jest tak źle. Polecam
ćwiczenia, więcej ruchu i dieta nie będzie Tobie potrzebna.
Anula sto lat dla Lenki.
Ja obcinam paznokietki nożyczkami dla dzieci bez żadnych problemów.
Karusia super,że wszystko z Adą ok. Waży podobnie jak Mój Wiktorek.
WIktorek ma cały czas niebieskie oczka. Raczej takie mu pozostaną po mężu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas z tymi włosami to Wam mówiłam jak bylo jak sie Ola urodziła 🙂 Pierwsze moje słowa - czy ona napewno jest moja - nie podmieniona, bo takie włosy czarne i kudłate 🙂 to sie połozna smiała. A mała była przeciez jeszcze z pępowiną nie odciętą 🙂
Tesciowa mnie wkurwiła oczywiscie jak wrócilismy do domu bo pierwsze co - czyja ty jestes taka czarna. Własciwie poczułam sie urazona bo to sugerowanie wg mnie ze niewiadomo kto ojcem. W sumie jest tak jak Karusia mówi - trzeba brac tez pod uwage dziadków dziecka bo wiele genów przechodzi w drugim pokoleniu. I dziedziczy sie sporo cech po dziadkach. A u mnie mama czarna kudłata a i Grzesia ojciec ciemne geste włosy miał w młodosci. Ale teraz i tak wszyscy mówią ze Ola wypisz wymaluj ja.

a z innej beczki dziewczyny - Wam tez tak wypadaja włosy po ciazy?
u mnie od miesiaca jest z tym masakra. Normalnie garsciami mi wychodzą. Poporstu wszedzie sa moje włosy - czasem nawet Oli z buzi potrafie wyciagnać długiego włosa. A jak czesze to na szczotce kłęby. Szok... Całą ciaze miałam piekne wyjatkowo i cere też. A teraz cos strasznego sie dzieje ze mną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja własnie wróciłam z basenu.
co do jedzenia ja tam nie spieszę się z tym,choć daję Maciusiowi zawsze polizać jabłuszko jak jem. Ma radochę i wieeeelkie oczy 🙂
Macio tez ma niezidentyfikowane oczy, chyba bardziej do mnie podobne, bo K m oczy tatusia-jasnoniebieskie, Macio ciemniejsze - jak ja. w ogóle wygląda jak kopia mnie jak byłam taka malutka 🙂 tylko ze ja byłam 2 razy ciężśza- straszny spaślak byłam...
zakupy skoczyły sie na 2-osobowym babskim wypadzie (ja z Kari), podeptałysmy po sklepach z ciuchami, butami, zrobiłyśmy zakupy w Empiku i wsunęłyśmy lody 🙂
Macio znów 2 dzien bez kupy...strasznie nerwowy jest. jak nas nie było to G zrobił mu 1szy raz modyfikowane mleko, ale nawet nie tknął. pociumkał i wypluł.... mamusin cycuś, dosłownie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
najlepszego dla Lenki i Maciejka z okazji miesięcznic.
Co do wypadania włosów, to widzę, że coś niefajnego zaczyna się dziać, ale masakry jeszcze nie ma.
ja też mam ostatnio jakies takie zmęczenie materiału. A dziś zamiast godzinki na basenie zrobiłam sobie godzinkę w wannie z pianką 😁 od razu mi lepiej się zrobiło.
PITa rozliczyłam i wysłałam w tym roku po raz pierwszy elektronicznie, zobaczymy jak szybko przyjdzie kaska.
co do koloru oczu to mnie się wydaje, że Hela zmierza ku brązowym - po mnie, to dobrze bo tak to chyba więcej ma z tatusia, jak się urodziła to miała takie ciemno niebieskie, potem stalowe, a teraz już widzę taką obwódkę brązową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello
dziekujemy Adzi za życznia...wkraczamy w 5 miesiąc 🙂
M ma cudowny zwyczaj gadania głośno i długo od 5.45-6 tak przez godzinę budząc nas wszystkich...dzis wygoniłąm G z nim do pokoju - moj chłop znow pojechał w delegację i z tej przyczyny wyjeżdzał dzis o 7 nie o 6 - a ja sie połozyłąm jeszcze z K i dospałam 45min.
mgła u nas ze na 3 m nie widać..
K w przedszkolu, M teraz śpi. o 10 idziemy na spacerek zakonczony kawką i czyms dobrym w rest mojego kolegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello, ja już od 7 na nogach a Helcia sobie jeszcze smacznie spi. ale za to zdążyłam poprasować jej ciuszki a była tego wielka sterta, bo przyszły mi ciuszki z allegro, bo przecież przy jej tempie wzrostu musiałam już kupić trochę większych. Swoją drogą Hela nosi teraz 74, co na metkach jest opisywane jako 6-9 miesięcy 😮 Mój Mały Wielkoludek 😉
U nas nawet mgły nie ma, na niebie ani jednej chmurki, ciekawe czy dotrwa pogoda do czasu kiedy wyjdziemy z domu, bo my dziś na spacerek zamiast do lasu to się przejdziemy do przychodzni na usg bioderek. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Dziewczyny w weekend zaczynam kurs i nie będzie mnie całymi dniami i chciałam trochę zapasów mleczka zrobić i kurcze ściągam jakieś 40 ml 🤢 a chwilę później je Hela i się najada (nie płacze, nie denerwuje się tylko sama od cyca odpada) więc nie wiem o co chodzi, wcześniej potrafiłam spokojnie 100 ml ściągnąć. No i chyba trzeba będzie MM uruchomić w weekend, ostatnio piła 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
My na nogach od 6 😁 ja zasypiałam a Sofii mi koło ucha gadała, podobnie jak Maciejko heh jakaś chyba zmowa "milczenia" :P
U Nas dokładnie jak u Adzie, uwaga uwaga SŁOŃCE !!! 😁 Mam tak świetny humor od samego rana, ze ciężko mi cokolwiek zrobić hehe mogłabym siedzieć godzinami i wpatrywać się w niebo ze słońcem 😁 śmigamy na spacerek za godzinkę, na dłuuugi spacerek 🙂
MAciejko już 5 miesiac rozpoczyna, jak moja Sofcia ! 🙂
Adzi to Helcia ma niezłe tempo wzrostu 😁 MOja Sofijka jest filigranowa hehe bo mieści sie jeszcze w co poniektóre 62, ale już wiekszość mamy 68 🙂 są troszkę za duże.. tak jak pampersy 3 też duże na jej dupsko malutkie
Włosy mi nie wypadają, ale strasznie łamią mi sie paznokcie :0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie nocka ciezka bo ja nie moglam spac..wstalam po 2 i dopiero okolo 5 zasnelam.. 😞 za to ada sie wyspala pozadnie..terz znowu przysnela wiec akcja sprzatanie ciag dalszy....bo dom mi doslownie kurzem zarasta! co do wlosow to mnie uswiadomila znajoma ze po 3 mcu sie zaczyna wypadanie i t d no i miala racje mnie garsciami wlosy wychodza.- ale jeszcze troche jak dotre do polski to pojda w ruch nozyce 🙂 mam nawet ochote sie na blond zrobic- bo tego jeszcze nie probowalam...a ostatnio takie radykalne zmiany robilam jak sie na studa wybieralam wiec jakies 10 lat temu..o my god..a jakby wczoraj to bylo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny.
U mnie noc tragiczna.Kuba zasnal o 23 i budzil sie co 30 min a o 4 juz na dobre nie spal a ja razem z nim, dopiero o 7.30 po godzinie placzu udalo mu sie zasnac i spalismy razem do 11.30.
Fakt Bubu jak ba dobry dziento tez potrafi sie bawic sam na lezaczku nawet do pol godz ale to sie bardzo zadko zdarza, nadal niestety goruja rece.
Ja tak jak chyba wiekszosc z was urzywam zwyklych nozyczek do paznokci bo te dla dzieci sa strasznie tepe i niewygodne w urzyciu i zawsze obcinam Kubie paznokietki jak lezy na przewijaku tak na zywca bo jak spi i prubuje to sie budzi i jest problem z ponownym zasnieciem.
to jest post z wczoraj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karinko mam ten sam problem z awatarkiem.
Mi wlosy nie wypadaja (narazie) i mam nadzieje ze tak zostanie bo bardzo mi zgestnialy i odzyly w czasie ciazy.
Dzisiejsza nocka jako tako. Kubcio zasnal o 20 i obudzil sie o 22.30 bo mial tak nos zapchany ze nie mogl biedak oddychac, chyba nas jakies przeziebienie bierze bo ja tez zaczynam pociagac nosem i kicham na potege.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
mnie wlosy tez wypadaja mocno, sa wszedzie. Myslalam, ze przynajmniej z pol roku nie bede miec okresu, a tu zonk, 6 dni mialam, ale bardzo malutki, no coz powrot do szarej rzeczywistosci.
T juz opd jakiegos czasu chodzi spac przed 21, ladnie spi do ok 3, a potem bardzo czesto sie budzi, wierci i niespokojnie spi. U nas tez piekna pogoda, juz po spacerku, tradycyjnie pod domem T sie obudzil, a co bedzie w domu spal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!! Wczoraj Wiktorek padł przed 18 i chyba myślał,że jest już noc, bo spał i spał. Obudziłam go przed 20 na kąpiel i karmienie. Ciężko go było dobudzić. Posiedział z nami prawie 2 godziny i padł przed 22 spał do karmieni, obudził się po 6. Przewinęłam go i nakarmiłam i usnął znowu. Spaliśmy do 8 i mogę powiedzieć,że jestem wyspana.
Zaliczyliśmy już spacerek i zakupy od rana. Dziś muszę się zabrać za przygotowania, bo jutro mamy gości.
Teraz Wiktorek śpi. Usnął na brzuszku. Sam chciał, a kiedyś to było nie możliwe.
Teraz Was poczytam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do włosów to u mnie też masakra. Mąż się śmieje,że powinnam czepek nosić. Są wszędzie. Łykam witaminy,ale to nie pomaga. W przyszłym tygodniu chyba pójdę sobie zrobić badanie krwi, by zobaczyć co i jak. W sumie to ostatnio miałam robione w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie dzis tez piekna pogoda ale ze wzgledu na moj katar i zapchany nosek Kuby nigdzie nie wychodzimy. Mam nadzieje ze nic sie z tego nie rozwinie. Tradycyjnie nawilzam mu nos i oczyszczam frida i jak narazie jest ok, kaszlu nie ma wiec jestem dobrej mysli. Na noc dostal paracetamol w syropie bo niestety specyfikow Edyty u mnie nie dostane i jak narazie jest dobrze.
Karinko rozwiazalam problem z awatarkiem musisz pomniejszyc zdjecie ktore chcesz wkleic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja.Nocka byle jakapo kapieli jak Lenka zasnela obudzila sie o 2 i do 5:40 co dzina sie budzial ledwo juz nad ranem na oczy widzialam.Pozniej usnela to spala do 9 o 11 znow iteraz sie obudzila i siedzi w lezaczku ze swoim lewkiem i zabka 😉 Co do wypadania wlosow to moj Marcin stwierdzil ostatnio ze jak tak dalej bedzie to wylysieje, wlosy sa wszedzie mimo nawet tego ze nosze zwiazane bo Lenka uwielbia za nie lapac i ciagac wypadaja na potege a przy myciu jakbym po chemioterapii byla garsciami az ktoregos razu zbladlam a biore witaminy i nic to nie daje.Na podworku sliczna pogoda juz drugi dzien zaglada sloneczko do domku i co za tym idzie slonce swieci i widac brudne okna ale narazie daje sobie z nimi spokoj bo podobno ma padac deszcz wiec moja praca na marne bedzie.Ze zdjeciem w awatarze tez mialam problem i okazalo sie ze to wina byla przegladarki zmienilismy z mozilli na chrome i jest ok bez problemowo. Na spacerek nie wychodzimy nie chce aby Lenka zalapala cos przed szczepieniem wiec do poniedzialku uziemione jestesmy.W niedziele idziemy sie popytac do ksiedza kiedy i co z chrzcinami bo nasz probosz ma swoje och i ach ze co 2 tygodnie niby chrzciny itp wiec idziemy sie dopytac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...