Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
u nas okey- czarownicy dzis nie bylo 🙂 zaszczepil Ade jej maz..wiec obylo sie bez nerwow, fakt mala plakala ostro ale odkad wrocilysmy spi wykonczona cala sprawa ze szczepionka-cale szczescie jeszcze jedna i koniec na najblizsze kilka miesiecy 🙂 zaszczepie ja troche wczesniej zebysmy mogly juz tydzien przed swietami byc w polsce- jednak zdecydowlam ze pojedziemy pozniej bo i cieplej juz bedzie i bedzie juz miec 4 miesiace wiec tez lepiej.
jutro usg bioder wiec znowu wyprawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Melduje sie i ja.
Jeszcze zyje choc ledwo ledwo. U nas nieciekawie. Kuba zrobil sie strasznie humorzasty wiec mam co robic. Mam nadzieje ze wkrodce mu przejdzie bo ja padam ze zmeczenia glownie psychicznego. moj P robi co moze by mi pomoc ale niestety na dluzej niz 10 min z K nie zostanie a tego mi najbardziej potrzeba 🤢 no coz pomzrzyc moge.Przepraszam ze nie odpisze zadnej z was ale nie mam na to sily. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spokojnie Iza 🙂 Przeciez nie bedziemy sie gniewac. Dziecko najwazniejsze 🙂
Pociesze Cie ze mój G tez max 15 min posiedzi z małą 🙂 Czasem tez nie wiem w co rece wsadzic i jedynie wieczorem jak Olka spi mam czas dla siebie zeby usiasc przed tv i odpoczac bo wtedy juz na nic innego nie mam sił i checi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elmirka nie tylko twoj kuba marudzi..moja ada przed zasnieciem potrafi godzine plakac i krzyczec ale tylko wieczorem cale szczescie...wyspala sie dzis po szczepieniu ponad 3 h w dzien dawno tyle w ciagu dnia mi nie przespala ... a teraz przedstawie wam obecne zajecie mojego szkraba- przenioslysmy sie dzis z calym dzieciecym wyposazeniem do jej pokoju- tak bedzie wygodniej wszystko pod nosem...
[IMG]http://i56.tinypic.com/kbt7jr.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, u mnie też Helcia szaleje. Generalnie nie jest źle, pod warunkiem że cały czas z nią jestem i gadam, a jak znikam z pola widzenia to od razu kwęka. Więc cały dzień chodzimy parami jak to na porządne dziewczyny przystało 😜
Karinka dobrze, że Ada zniosła szczepienie bezproblemowo.
Gosia Olcia jest cudna i ta jej czupryna, z mojej to taki łysolek
Meg super, że na chrzest już macie wszystko załatwione.
Zmykam kąpać małą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karinka dobrze ze jestescie po wizycie u lekarza i ze po szczepieniu Ada grzecznie spała. Jest sliczna - i tez rosnie w oczach. Pamietam jaka kruszynka z niej była na poczatku. Jak sie martwiłas w ciazy jej wagą, a teraz zobacz wogole nie odbiega od innych dzieci 🙂 Super. My to naprawde szczeciary jestesmy ze wszystkie nasze dzieciaczki mimo róznych komplikacji i problemów urodziły sie piekne i zdrowe 🙂 Tyle strachu było a teraz samo szczescie... achhh
Widze ze mamy podobna kolorystyke w pokoikach dzieciecych 🙂 Ja mam na odwrót - pomarancz na scianach i zielone dodatki. My w pokoiku Oli od poczatku przebywamy razem i tam wszystko robimy - kapiemy, spimy, bawimy sie, ubieramy itp. Ja wyemigrowałam z sypialni - bo mamy tez kanape w pokoiku wiec jak trzeba to tam sie z nia kładę. Meża i tak zwykle nie ma w nocy bo pracuje a jak jest to i tak pakuje sie do nas do dziecięcego. Moze tak łatwiej nam bedzie przyzwyczaic ją do spania samodzielnie w oddzielnym pokoju jak bedzie go znała od małego.

Olka juz po kapieli i spi. Zasneła blyskawcznie w 15 min. Nawet nie skrzeczała przy ubieraniu - posmarowałam jej dziasła i odrazu inaczej dziecko sie zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendoberek 😉
oj dzis spalam jak zabita normalnie..cos we mnie jakies przemeczenie siedzi 😞 Ada lula dalej a ja musze nas powoli szykowac do next lekarza..
Gosiaczku no stymulacja dziecka na calego w pokoju-tyle barw i takie ostre ze sama nie wie gdzie ma sie patrzec 😉
no ja tez sie ciesze ze nam wszystkim sie tak udalo i ze malenstwa sa cudne i zdrowe 🙂 i marudne heheh bo to tez oznaka ich zdrowia ( to do elmirki).
juz tak dzisiaj sobie myslalam ze w next ciazy chyba nie bede sie w takie forum wciagac, bo po pierwsze nie znajde takich dziewczyn jak wy a po drugie tyle sie juz nauczylysmy od siebie i innych ze moze wystarczy doswiadczenia i na druga ciaze 🤪
jeszcze trzy tygodnie i WIOSNAAAAAAAAAA!!!!!! jupi 🙂
jedno wiem napewno nie chce kolejnego dzidzia rodzic na zime! o ile latwiej jest miec malenstwo wiosna lub latem i chodzic odrazu na dlugie spacerki itd...
i nadal nie wiem ile Adusia wazy? bo wczoraj dali jej tylko szybko zastrzyka i nie bylo narmalnej wizyty wiec i okazji do zwazenia a dzis pewnie tez nie da rady na tym usg... wiec nadal jestem w niewiedzy ale czuje juz jej kg na swoich rekach..pomimo ze nadal jest filigranowa 🙃
a juz najbardziej lubi jak sie z nia tanczy i husta na rekach..im wyzej tym lepiej-taki jest maly cwaniak 😉
milegooo dzionka mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!! Wczoraj Wiktorek usnął dopiero przed 22,ale spał prawie do 3, a potem obudził się po 6. Więc zaliczyliśmy jedno nocne karmienie. Po 6 nie chciał już spać,ale padł po 7 😁 😁 ja już po śniadanku, oglądam TVN24. Jestem ciekawa ile pośpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie 🙂

ja za to dzis jestem mega niewyspana...efekt oglądania TV do 00:30 (superwizjer mnie wciągnął), w nocy 1 pobudka, ale o 6 M juz był wyspany, dopiero o 7 padł ponownie no a ja juz nie mogłam. wybrałam K do predszkola i zaraz idziemy.

Karinka, ja tez myślałam ze drugie forum never again, ale to stare sie nam sypło, zstało nas ze 4, a fajnie sie z kims dzielic tym co sie własnie dzieje i wiemy ze inni przeżywają to samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, ja podobnie jak Edyta wczoraj superwizjer, potem karmienie, co mnie trochę zaskoczyło, bo od miesiąca Helcia od kąpieli budziła się ok. 4. A teraz 24, 3, 6 i o 6 panna stwierdziła, że się wyspala... dopiero teraz usnęła po ciężkich bojach. Ma nową zabawę, coraz lepiej chwyta i wyciąga sobie smoka z buzi, a potem się wkurza bo bez smoka usnąć nie umie. I tak się bawimy, ja wkładam, ona wyciąga i ryk... i tak w kółko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!Jestem i ja bo lenka wlasnie padla.My dzis mialysmy isc na szczepienie ale pielegniarka zadzwonila wczoraj ze przesuwamy na poniedzialek bo nie ma dzis pediatry naszego wiec w sumie lepiej ze dzis nie wiecej spokoju dla mnie bo sie juz na sama mysl stresowalam.W poniedzialek wiec mega organizacyjny dzien rano szczepienie pozniej lece do gina zrobic sobie cytologie po ciazy bo ostatnio nie zrobil mi bo mialam to plamienie przy tabletkach ale juz mi zaniklo wiec chyba organizm sie przyzwyczail do tabletek.Ja zabieram sie za sprzatanie bo zarosniemy w kurzu-niby zima okna pozamykane a kurz tak sie osadza na polkach ze nie wiem skad go tyle a jeszcze remont sie lazienki nie zaczal wiec co to bedzie pozniej oj oj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czytam o marudzeniu waszych dzieciaczkow i az mi glupio bo moja nie marudzi ostatnio wogole az tak jak wczesniej to potrafila.Wogole kurcze dzis 3 miesiace-ale ten czas zapierdziela jeszcze 9mcy i roczek 😉 Ja to nie zaluje ze sie wpisalam w to forum wiele sie dowiedzialam i pewnie sie dowiem wiecej i fajniepopisac czasami o pierdolach i kupach 😉 bo kto jak nie mamusie dzieci w podobnym wieku zrozumieja najlepiej.Ja mam znajome w wiekszosci jeszcze bez dzieci i az mi glupio czasami jak sie zapedze po pytaniu co umnie a ja od razu o kupach mleku itp bo one tego nie ogarniaja wiec staram sie hamowac deko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka sto latek!
Ja wlasnie obcielam Tymkowi paznokcie na spiocha, od jakiegos czasu uzywam zwyklych malych nozyczek dla dorosych, sa o niebo lepsze niz te dla dzieci. Moj maly marudzi jak zwykle, wiadomo sa lepsze i gorsze dni, ale nie ma porownania do tego jaki byl jeszcze z 2 tyg temu, zmienil sie bardzo, juz wiecej sie sam zabawi, tzn jak lezy w lezaczku i mnie wiedzi, to obserwuje, chociaz jak czytam, ze Wasze dzieci potrafia sie same z godzine na macie bawic, to jestem w szoku, u nas to nie przejdzie, jakos mata go srednio interesuje. Wczesniej lubil przewijak, bo ma obok karuzele, ale teraz juz go nie mozna zostawiac, bo sie podpiera na pietkach , mostkuje i jezdzi po nim.
Co fakt to fakt, dzieciaczki nam sie udaly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
dziendoberek 😉
oj dzis spalam jak zabita normalnie..cos we mnie jakies przemeczenie siedzi 😞 Ada lula dalej a ja musze nas powoli szykowac do next lekarza..
Gosiaczku no stymulacja dziecka na calego w pokoju-tyle barw i takie ostre ze sama nie wie gdzie ma sie patrzec 😉
no ja tez sie ciesze ze nam wszystkim sie tak udalo i ze malenstwa sa cudne i zdrowe 🙂 i marudne heheh bo to tez oznaka ich zdrowia ( to do elmirki).
juz tak dzisiaj sobie myslalam ze w next ciazy chyba nie bede sie w takie forum wciagac, bo po pierwsze nie znajde takich dziewczyn jak wy a po drugie tyle sie juz nauczylysmy od siebie i innych ze moze wystarczy doswiadczenia i na druga ciaze 🤪
jeszcze trzy tygodnie i WIOSNAAAAAAAAAA!!!!!! jupi 🙂
jedno wiem napewno nie chce kolejnego dzidzia rodzic na zime! o ile latwiej jest miec malenstwo wiosna lub latem i chodzic odrazu na dlugie spacerki itd...
i nadal nie wiem ile Adusia wazy? bo wczoraj dali jej tylko szybko zastrzyka i nie bylo narmalnej wizyty wiec i okazji do zwazenia a dzis pewnie tez nie da rady na tym usg... wiec nadal jestem w niewiedzy ale czuje juz jej kg na swoich rekach..pomimo ze nadal jest filigranowa 🙃
a juz najbardziej lubi jak sie z nia tanczy i husta na rekach..im wyzej tym lepiej-taki jest maly cwaniak 😉
milegooo dzionka mamuski 🙂


Karinka jak masz wage łazienkowa normalna to zwaz sie sama a później z Adą i bedziesz wiedziała mniej wiecej ile wazy 🙂 ja tak robie 🙂 nie jest to superprecyzyjne ale róznice sa niewielkie
A co do kołysania itp to moja Olka tez lubi wysokie loty 🙂 Uwielbia jak sie jej robi "samolocik" tz wysoko unosi na rekach 🙂 moze bedzie lubiłajakies ekstremalne sporty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziekujemy 😉
Lenka tez mostkuje na przewijaku i ani na sekunde juz jej nie zostawiam samej bo uwazac trzeba bardzo ta sie wierci kopie ze strach.Mata ja tez srednio interesuje lubi na bujaczku gadac z zabawkami zawieszkami i max sama sie soba zajmie 20min czasami patrzy na mnie co ja robie jak siedze przy kompie ale to nie zadlugo i tez lubi samolocik leci jej wtedy slina ze opluwa mnie cala 😉 no i lubi jak jej sie robi jak robi konik 😉 smieje sie na glos wtedy nie wiem co jej tak sie w tym podoba i jak sie robi jak Lenka pierdzi to wtedy tez sie smieje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie Olcia była juz wyspana o 5.30 🙂 a ja wsciekla bo bym jeszcze pospała bo tez dopiero po 24 poszłam spac 🙂 A ta cwaniarka mała gadała i sie cieszyła - mimo ze zgasiłam specjalnie lampke zeby jeszcze myslała ze noc 🙂 ale nic to nie dało i ta sobie peplała i co chwile jak otwierałam oczy to odrazu zaczyna sie cieszyc. dopiero przed 8 zasneła na chwile dosłownie 30 min 🙂
Thalia ja Olce tez obcinam zwykłymi nozyczkami dla dorosłych i to własciwie od urodzenia bo tez mi wygodniej nimi. I robi dokładnie jak twój Tymek - podpiera sie na pietach na przewijaku i przesuwa sie do góry 🙂 tez sie boje juz zostawic ja nawet na chwile sama na przewijaku. Wczesniej tez uwielbiala sobie na nim lezec i gapic sie na sufit i firany. Na macie tez nie specjalnie lubi teraz lezec. Chwile tak ale to max 20 min sie zainteresuje a póxniej znudzona zaczyna skrzeczec. Jesli juz to na lezaku sama sie umie soba zajac 🙂 a ja w tym czasie moge sie pokrecic po mieszkaniu. Choc tak jak mówisz róznica z tym co było wczesniej jest bardzo duza. Wczesniej własciwie tylko na rekach chciała a teraz nie nosze jej prawie wcale. Sama sie nauczyła posiedziec w lezaku albo w wózku. No i z zasypianiem jest ogromna róznica. Wczesniej zasypiala tylko przy cycku albo na rekach - tz na jak lezała na moim brzuchu i piersiach - teraz wogole tak nie chce lezeć i zasypia w wózku w 5 min. jak ja tylko odłoze. Choc i od tego musze zaczac ja odzwyczajac bo juz wyrasta i bedzie problem 🙂 Teraz trzeba ja przestwic na zasypianie w łózeczku. Bo jak narazie tylko ja tam przekładam jak zasnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas nocka ok, maciuś zasnął o 17.30 przebudził się o 18.45 i zasnął na dobre o 19 i spał do 3.15 a potem do 7.30
właśnie wróciliśmy ze szczepienia... mały jak się rozżalił jak go pani doktor położyła na brzuchu tak płakał już do końca wizyty tak wiec dzisiaj był mega płacz przy szczepieniu ale teraz jest już wszystko ok śpi nasz szkrabik 🙂
waży już 7340 czyli dobrze przybiera choć myślałam ze więcej będzie ważył z racji tego ze on tak dużo je...wczoraj na obiadek wsunął pół małego słoiczka zupy i poprawił 180 ml mleka...masakra...miałam dać mu tylko zupkę ale nie obyło się bez mleka bo był mega płacz...ogólnie to nasz Maciuś je wszystko ...nie ma takiej rzeczy której by nie zjadł czy to nowy smak dla niego bez różnicy i to mnie cieszy...bo nie będę miała problemu ze czegoś mi w przyszłości nie będzie chciał jeść
zmykam bo mam męża w domu po służbie ...muszę się nim nacieszyć bo ostatni mało jest z nami bo ciągle ma służby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas M tez nie marudzi szczególnie, jest bardzo grzeczny zasypia w mig, duzo sie udmiecha, słodziak i dziecko udne na 100% 🙂

my od początku mu obcinamy zwykłymy norzyczkami, nie lubię tych dla dzieci...

dzis sie wybiramy rodzinnie na zakupy do CH, K potrzebuje buty na wiosnę, G jakąś koszulę na co dzień, empik zaliczymy pewnie...

jakas jestem dis padnięta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doczytałam !
Karinka Ada faktycznie już wydoroślała hehe zrobiła się taka poważna na buźce 🙂 i tez polecam zważenie jrj na normalnej wadze pokojowej, ja tez tak robię i różnice nie są duże 🙂
Co do zmęczenie to ja od tygodnia zasypiam na stojąco, nie wiem chyba jakaś już jest mega kumulacja , ale dziś postanowiłam iść spać jak tylko Mała zasnie bo i tak L wraca dopiero w nocy .
Gwiazdeczka Maciejko już je większośc Gerberków?? Ja jeszcze nie rozszerzyłam diety, dopiero się przymierzam, ale chyba jeszcze troszkę poczekamy z pierwszym obiadkiem , koło 5 m-ca planuje jakoś może troszke wcześniej
Edytka udanych zakupów !
Wszystkiego Naj da Lenki !!! 3 m-ce już taka duża dziewczynka 🙂
Wiadomość z ostatniej chwili, bratowa spodziewa się dziewczynki 😁
Lecę coś zrobić do jedzenia, na 16 jesteśmy umówione z Sofi na kawkę z kumpelą

Ps. jutro będe gadać z L, podobna ma dobre wieści odnośnie wyjazdu do włoch. A ja wczoraj robiłam kalkulacje i ehh musimy dośc sporo oszczędzać, bo pasuje ten nasz dom wykończyć do końca roku ,.. bo stan zamknięty jest już, istalacje są, ale wykończeniówka najgorsza :/ nie wiem skąd brać kasę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Tak Baiser Maciuś je większośc gerberków czy z bobovita czy babydream i nic mu nie jest...to już 1,5 tygodnia tak jest i nie ma żadnego uczulenia a jadł np. marchewkę z dynią, marchewkę z ziemniaczkami, zupkę jarzynową, ostatni jadł jabłko banan i brzoskwinia deserek i barzo mu smakował tak samo jabłko i dojrzałe jagody... rozmawiałam z siostrą szwagierką i koleżankami i wszytskie mówiły że dobrze go karmie ze powinno sie urozmaicać i jeśli mu nic nie jest to wprowadzać inne produkty tak żeby nie przezwyczaił się ylko do jednego smaku a później nie jadł mi niczego tak więc co jakiś czas zmieniam mu smak i jest zadowolony jak na razie z tego 🙂
u mnie też zmęczenie ogólne materiału...
co do rozmiarów ciała to ja się nic nie odzywała bo po prostu mam na tym punkcie depreche bo wyglądam okropnie i od niedzieli przechodzę na dietę kopenhaską zobaczymy czy wytrzymam...kurcze muszę zrzucić te zbędne kilogramy bo w żadne spodnie się nie mieszczę....cholera znowu przytyłam...
a co do obcinania paznokietek to ja obcinam takimi nożyczkami dla dzieci jak na razie nie narzekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no wreszcie dotarlam 🙂
my po usg okey..tylko pani doktor sie dopytala czemu tak pozno? no bo czarownicy sie zapomnialo i jakbym sie sama nie dopytala to malej wogole by nie zrobiono, cale szczescie wszystko wporzadku! ta lekarka tez polka- przychodnia wyglada o niebo lepiej niz ta gdzie chodzimy! poza tym lekarka wydala mi sie normalna- zwazyla mi mala -ma 5550kg a wiec prawie 800gram w ciagu miesiaca..wiec super 😉))) tylko co sama juz wczoraj wyczailam- zrobily jej sie plesniawki w buzce i musze zapodawac jej masc po kazdym jedzonku...
zaliczylam wizyte u tesciow i zdazylam ogarnac salon..a Adusia dalej lula po wyprawie 😉
co do diet czytalam wczoraj ze nie nalezy do okolo 6 m-ca jesli sie dziecko piersia karmi.bo tez chetnie bym na diete przeszla no ale coz powstrzymam sie..przestaje tylko slodzic herbatke i zaczne jesc wiecej warzyw i owocow... moze cos drgnie na wadze:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ada goni z wagą 🙂 ! Dobrze, że w końcu jakaś normalna i odpowiedzialna lekarka Karinko !
MArta super, ze Maciuś tak wcina wszystko 🙂! JA odczekam jeszcze troszkę i tez zaczną wprowadzać 🙂 nie mogę się już doczekać pierwszych deserków , będzie frajda !

A dziewczyny ostatnio zaczęłam się zastanawiać jak to jest z kolorem oczów i włosów u niemowlakow ... Większość rodzi się z niebieskimi oczami ( tak mi pow w szpitalu) i teraz zastanawiam się, do kiedy ten kolor się stabilizuje ? Włosy to wiadomo, mogą zmieniać się nawet jeszcze we wczesnym dzieciństwie, ale jak jest z oczami ? Mojej Sofi włoski już ciemnieją, ale ciekawe czy te oczy (aktualnie kolor z niebieskiego zrobił się szary) przejdą w brązowe czy zostana grafitowe 😁 ja mam brązowe oczy a L ma czarne guziki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...