Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dzein dobry wszystkim

super megan ze sie wcz impreza udała!!!

u nas okropna pogoda, zawiozłam K do przedszkola i nei planuje kolejnych wyjazdów..dopiero o 15tej na kurs. dzieciaki jadą do mojej friend-chrzesten Maciuska na 1,5h

KAMILKA:
ja napierw wprpwadzam gluten rozmieszany w moim mleczku, ale dosłownie odrobinka
kaszki masz 2 rodzaje - jedna które się miesza z wodą (niebiskie z bobovity) i te do rozmiesza nia w mleku (żółte), kleik jest ryżowy.
te co mają gluten to są tylko wybrane kaszki, z hippa na 100% są 2 jak nie więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My tez jestesmy. Noc super. Ola zasneła 20.30 i spała do 4.30 - byłoby dłuzej pewnie ale musiałam ja zgarnać do siebie do łózka na karmienie bo znów obudziłam sie "zalana" wiec po ciemku sie przebrałam i wziełam Olke. Sciagneła wszystko ładnie i spała dalej do 7. Kupa juz z rana sie przytrafiła co sie u nas raczej nie zdarza 🙂 Dzis czeka mnie prasowanie ciuszkow małej bo wczoraj cała pralka sie uzbierała. Obiad mam z wczoraj jeszcze wiec luz 🙂

Megan super ze impreza sie udała, no i gratuluje Wiktorkowi - super grzeczny chłopiec 🙂 A ze sie smiał do ksiedza to juz wogole jakiś ewenement 🙂

Baiser - to ładny Dzien Kobiet Wam mąz wyprawił 🙂 Mój obiadu nie ugotuje ale za to sniadanie mi zrobił 😁 swieto na maxa 🙂 Az sie smiałam ze chyba cos przeskrobal.
Co do przybierania to ja sie nie znam za bardzo - ale moja Ola tez ostatnio przystopowała z "tyciem" 🙂 W sumie od ostatniego szczepienia a to ponad 7 tygodni było przybrała 1 kg. Myslałam ze bedzie wiecej 🙂 W nocy tez tylko raz je ale za to w dzien nadrabia bo potrafi co dwie godziny cycać.
Heheh i powiem Ci ze moja Ola tez w gondoli łapie sie za boki wózka i sie podciaga - w pierwszym momencie to sie przeraziłam co ona wyprawia - bo niedługo to mi wyskoczy z wozu. Musze miec ja na oku. Co prawda nie siadła ale zaprała sie i łepek w góre. Zaraz moze cos wykombinowac wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja.Nocka super ale od 6 juz jestemsy na nogach pranie wstawione zupka sie konczy gotowac a nawet 10tej nie ma 🙂 wiec jak to sie mowi "kto rano wstaje temu Pan Bog daje"szkoda tylko ze pogoda paskudna-sypie jakby grudzien byl a juz myslalam ze bedzie wiosna ale podobno tylko ten tydzien taki.Lenka z rana pogadala poslinila wzzystkie zabawki i poszla spac.Megan-super ze chrzciny sie udaly ze Wiktorek grzeczny i zabawowy w sumie w takim dniu to maluszki sa gwiazdami.Teraz nastepna chyba Lenka jest do chrztu a pozniej Ola.Kamila-no to chyba twoja Sofka i moja Lenka to takie szczypiorki choc moja duzo je a malo przybiera w porownaniu z tym ile je to powinna z 2kg wiecej wazyc a ma dopiero 5200.Ja daje 120ml butli na noc i czasami rano a pozniej tylko cycus,czasami cycus jeszcze po butli jest wiec Lenka raczej kwalifikuje sie do dziecka karmionego metoda mieszana i doczytuje wszystko odnosnie urozmaicenia diety dla takich dzieci bo te na cycusiu tylko to inaczej i na mm tylko tez inaczej ale bardziej podobnie mieszane karmienie jest to mm.Po poludniu wyprawa w poszukiwaniu plytek do lazienki-juz chcialabym miec je w domu i zeby ruszylo bo nie moge doczekac sie efektu koncowego.Chcialaby zamknac oczy i otworzyc i zeby juz bylo zrobione-no ale tak sie nie da-a szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendoberek...
nie mowcie mi o kiepskiej nocy bo ja dzis mialam koszmarna... usnelam przed 23 o 3 pobudka na cyca..i od 3 do 7 nie spalam..przysnelam od 7 do 9 ..czuje sie jakby mi mlotem w glowe dali....a wszystko dlatego ze moj wrocil z nocki o 3 i zaczol mi chrapac na uchem...wiec po 2 h meczenia sie przenioslam se z Ada do jej pokoju spac i troche dolulalysmy...teraz lezy obok i baraszkuje... co do przewracania na boki to tez jest leniwa i musi ja cos zainteresowac ale jak juz zainteresuje to wygina sie w pol ksiezyc..smieszne to wyglada 🙂
Gratulacje dla Wiktorka i fajnie ze wszystko poszlo po waszej mysli Meg 🙂
Anula nie wiem czego szukasz i jaki masz gust ja prywiozlam sobie z polski plytki i po ulozeniu wygladaja mega fajnie 🙂 moge ci zdjecia podeslac ze swojej lazienki a poki co masz linka gdzie widac mniej wiecej o jakie plytki chodzi...
http://www.cmb.com.pl/Sklep/Carioca/Carioca-Zefir-C-25x40,2,0,404,812.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Meg swietnie, ze chrzciny sie udaly, ja tez juz zaczynam sie zastanawiac, jak to bedzie, najbardziej cieszy mnie, ze wczoraj wygralam licytacje i mam juz ukompletowane ubranko dla T.
Baiser, Gosiaczek Wasze Maluchy to spryciarze 🤪
Karinka ale fajnie, ze wreszcie sie doczekalas wyjazdu i odpoczniesz troche, co do plytek Anula przestrzegam Cie przed czarnymi, my mamy takie-piekne sa, ale za nic praktyczne.
Mi T budzi sie w nocy 2 razy i wczesnie wstaje jak dla mnie bo przed 7. Dzis rano juz marudzil, ja mu cyca w buzie i troche umilkl, ale zaraz znow, normalnie nie mialam sily sie podniesc i lezelismy tak do 9 z przerwami w marudzeniu.
Co do rozszerzania diety to tez nawet ost w DDTVN podawali zeby na piersi zaczynac od glutenu, chyba 0,5lyzeczki kaszki na 100ml, ja tak bede robic mmysle jak T skoknczy 5 m-cy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tez mysle jak Magda ze ciemne płytki sa nie praktyczne. My mamy tez ciemne i wszystko na nich widać. Kazdy osad od mydła, zacieki z wody, piany itp... masakra. Wiec Anula dobrze sie zastanówcie zeby nie załować za jakis czas. Bo wygladac moga pieknie ale w codziennym uzytowaniu to moze sie okazac ze bedzie kiepsko bo ciagle bedziesz musiała ze szmatka latać 🙂 Ale pochwal sie jak znajdziecie te odpowiednie 🙂
Karusia fajne te które pokazałaś. Stonowane 🙂
My mielismy drzwi teraz wymieniac ale cos nam zapał zginał 🙂 a juz nie moge patrzec na te co są. Starocie sprzed 20 lat 🙂 Strasznie mnie draznia bo jak to mój G mówi - nie komponują sie z wnetrzami 🙂 Bo tez robilismy remoncik zanim Ola sie urodziła, nowe meble, malowanie, podłogi a drzwi zostały na koniec i okazało sie ze kasy brakło. A teraz to juz chęci i czasu na jezdzenie i szukanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Doberek ;-)
My już troszke ogarnięte, domek mniej więcej posprzątany, choć musze sie przyznac, że jak wcześniej byłam mega pedantką tak teraz nie starcza mi czasu na porządne porządki, no ale chyba wychodze z takiego założenia jak Edytka, wolę wiecej czasu spędzić z Sofcią niż na szmacie jechać... 🙂
Anulka ja tez przestrzegam przed ciemnymi flizami w łazience !!! Moja mam ma utrapienie, piekne sa jak pisze MAgda, no ale mega nie praktyczne !
Megan gratulacje udanej imprezki 🙂 ! Juz po stresie ! Wrzuć zdjęcia Wiktorka 🙂
Mi tez moja mała wstała dziś o 4 , w sumie sie ucieszyłam że coś zje, ale nie było mowy o jedzeniu, gadała sobie i zasnęła po 5 .
Z tym wychodzeniem z wózka to ja juz bardzo uwazam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jejku ja sie przerazilam..to za wczesnie by dziecko tak siedzialo... ja Ade hamuje nawet jak glowe ostro podciaga ...i w lezaczku ma opcje lezaca a nie ta polsiedzaco... ale to moje zdanie..wiecie ja tez mam swoje wypaczenie zawodowe.....nie chce cie tu bron bosze baiser urazic 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
[IMG]http://i48.tinypic.com/eba6q0.jpg[/IMG]

anula znalazlam jakies zdjecie z lazienki..dla gosci..mysle ze te plytki lepiej by wygladaly w duzej...sa naprawde fajne..nic brudu nie widac..maja fajne blyszczace wstawki i bardzo jakby to ujac swiezo sie czlowiek czuje w takiej lazience...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
jejku ja sie przerazilam..to za wczesnie by dziecko tak siedzialo... ja Ade hamuje nawet jak glowe ostro podciaga ...i w lezaczku ma opcje lezaca a nie ta polsiedzaco... ale to moje zdanie..wiecie ja tez mam swoje wypaczenie zawodowe.....nie chce cie tu bron bosze baiser urazic 🙃


łazienka super ! BArdzo mi się podoba taki akcent i kolory extra ! W Polszy kupowaliście ?? Ja tez musze rozejrzeć się za farbami i płytkami do kuchni, bo trzeba jakieś postępy robić w remoncie domku.
My leżaczek mamy na max obnizony, ale Sofi sama z niego wstaje do pół siadu, bo tyle ma już mocy w rękach żeby się podciągnąć , ale tez ją stopuje bo wiem ze to wcześnie ! Choć moja mama mówi, że ja sama mocno siedziałam jak miałam 4.5 miesiąca, a moj brat na 8 m-cy już chodził i jesteśmy prości i zdrowi, więc skoro dziecko chce już samo tak robić to moim zdaniem dobrze świadczy 🙂 ! Zosia na rehabilitacjach ćwiczy więc moze ddlatego jest taki mał siłacz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
okey..uff... no to na serio bardzo wczesnie! jesli twoja rehabilitantka nic nie mowi to ok...bo normalnie takie dziecko ma jeszcze bardzo slaby kregoslup i przy siedzeniu jest zwiekszony nacisk i obciazenie na stawy kregoslupa..co moze prowadzic do wad postawy w pozniejszym wieku..
co do lazeinki tak kupowalismy w polsce wszystkei rzeczy do lazienek wlacznie z wanna i kiblami... plytki jesli dobrze pamietam sa z paradysza i te ze wzorem kosztowala jedna 43 zeta a muster 11zl za sztuke...dokupilsmy proste biale i zielona fuge.. wiec naprawde nie wyszlo mega drogo...a do tej pory wszyscy sie ta mala lazeinka zachwycaja....
ale dobra koniec juz o kiblach wrocmy do tematow dzieci...heheh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
dawno mnie tu nie było bo trochę zalatana byłam
ale u nas wszystko w jak najlepszym porządku 🙂
Maciuś też w nocy je tylko raz a rano jak wstanie po np. 7h od jedzenia w nocy to rano nie chce mi pić mleka i musze mu robić kaszkę którą je łyżeczką... ogólnie to już 4 razy na dobę pije mleko i reszta to kaszka zupka i deserek...dzisiaj dałam mu gniecionego bananka pięknie go jadł i nie krzywił się 🙂
ja niedawno wróciłam z zakupów na których o mało nie płakałam bo pojechałam po sukienke jakąś na chrzciny i nic nie mogłam znaleźć na siebie...te moje piersi są takie mega że jak wziełam pasującą góre to dół był mega za duży i na odwrót dół dobry góra z a ciasna myślałam ze mnie szlag trafi...ale w ostatnim sklepie kupiłam..tyle że musze ją i tak przerobić trochę bo dół jest prosty a ja chciałabym żeby byłą ołówkowa...jeszcze trochę i chrzciny dlatego chciałam już cos kupić zeby później nic nie było na łeb na szyję...jeszcze tylko jakąś marynareczkę chcę 3/4 i bedzie juz wszystko bo butki mam 🙂
Macius właśnie śpi a ja odpoczywam bo nogi mi włażą w tyłek tyle się nalatałam z siostrą ze już dawno nie bolały mnie tak nogi 🙂
u nas powróciłą zima...jest biało śniegu po kolana dlatego nawet nie ma co wychodzić z Maciusiem na dwór bo wózek nie ujedzie...
zmykam...życzę miłego popołudnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wow to faktycznie Sofcia wczesnie siada 🙂 I slicznie wyglada w tej opasce i geterkach w pantere 🙂 Ale mysle ze jesli siada sama bez pomocy to widocznie przyszedł jej indywidualny czas na to. To tak jak z chodzeniem jedne dzieci 12 mies albo 14 a inne 8. U nas lezaczek jest mocno wklesły pod pupą wiec jest w takiej pozycji "embrionalnej" bardziej wiec nie ma opcji zeby siadła sama jedynie głowe podciaga do brzucha.
W sumie kazde dziecko inne. Ja patrzac na Ole i prawie rówiesnice od siostry G. to róznica tez jest ogromna. Tamta tylko lezy jak kukiełka - głowy nie trzyma, nie gaworzy, mało ruchliwa jest,zabawki jej nie interesują. A olka to zywioł. Az sie rwie do wszystkigo. Wiec rozwojowo dzieci sie mocno roznia - dopiero około 1 roczku jakos sie wyrównują dzieciaki. Mi sie wydaje ze Ola tez wczesnie bedzie siedziała i chodziła ale pozyjemy zobaczymy. Rozwija sie wg mnie szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gwiazdeczka piszesz ze twoje piersi sa mega to co ja mam powiedziec.Dla mnie znaleźć cos pasujacego to wogole wyczyn. Ostatnio jak kupowałam sukienke to tez niestety góra ok dopasowałam a dół 3 razy za duzy. A jak dół dobry to w piersiach ciasnota. I musze tez ja oddac do krawcowej na zwezanie w brzuchu i biodrach. To samo bedzie przy zakupie na chrzciny i wesele kiecek... Dlatego m.in nie nawidze zakupów ciuchowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, jestem po weekendzie, przeżyliśmy jakoś 😉 tylko nie mogę powiedzieć żebym wypoczęła 😉 generalnie u nas wszystko ok, Hela miewa czasami humorki, ale w sumie nie jest źle. Ostatnio coraz częściej śmieje sie na głos, ale za to mniej gada, coś za coś
Meg, super że chrzest się udał i gratulacje dla Wiktorka, że był taki grzeczny.
Baiser, Sofcia cudna, mała modnisia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Też tak uważam, każde dziecko inaczej się rozwija i tak jak wspomniałaś Gosiu jedne chodza późno a drugie czasami i o pół roku wczesniej, więc i inne rzeczy muszą robić wcześnie.. Ale tak jak pisała Karinka, kręgosłupa nie należy za bardzo obciażać, bo 4,5 m-ca to ejszcze wcześnie na pełen siad , choć ja Zosia będzie sama chciała siadać to i tak nie zapanuje nad tym, zeby leżała bo będą darcia w niebogłosy i tak zrobi co będzie chciała 😉
Mówicie o biuście, ja to marzyłam żeby mi cos zostało i co i dupa :P cycki mi spadły do rozmiaru B 😞 buuu a takie były fajne po porodzie...
Odprasowałam mega stertę prania !! 2 pralki nasze plus pralka Sofci, więc zajęło mi to 2h.. neinawidzę prasować, już wolę na szmacie jechać i myć podłogi !

Pytanie z innej beczki, kiedy można iść na solarium??? Jak oczywiście przestanę karmić już.. ciekawe ile trzeba odczekać, bo przyznam ze od roku zero słóńca i jestem strasznie blada, chciałabym się troszkę zarumienić bo przy moim L to ja wyglądam jak córka młynarza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
adzi napisał(a):
Hej dziewczyny, jestem po weekendzie, przeżyliśmy jakoś 😉 tylko nie mogę powiedzieć żebym wypoczęła 😉 generalnie u nas wszystko ok, Hela miewa czasami humorki, ale w sumie nie jest źle. Ostatnio coraz częściej śmieje sie na głos, ale za to mniej gada, coś za coś
Meg, super że chrzest się udał i gratulacje dla Wiktorka, że był taki grzeczny.
Baiser, Sofcia cudna, mała modnisia 🙂


hmm to chyba podobnie jak u Nas, w prawdzie dalej gada ale nie tak jak wczesniej, za to dużo się śmieje na głosy, więcej przeróżnych wyginań bużki, plus pokazywanie języka i plucie sliną eheh 🙂 tzw. bąbelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja nie wiem bo nie chodze na solar 🙂 w sumie cały rok wygladam jak córka młynarza. Mam jasna karnacje bardzo i słabo reaguje na slonce. Zeby zlapac delikatny kolorek to musiałabym chodzic regularnie przez 3 miesiace do solarium 🙂 taki jestem wyjatek pod tym wzgledem. A ciemna opalenizna to moje marzenie nie do zrealizowania 🙂 no chyba ze po natryskowym opalaniu 🙂 W sumie to straszne bo uwielbiam lato i sloneczko.

Ola juz lula , ale po długich bojach bo strasznie marudna mi sie zrobiła popołudniu. Ulewała chyba z 5 razy przez cały dzien - widac ze znów ja cos męczy. Nie wiem o co chodzi bo w sumie nic nowego nie jadłam co mogloby jej zaszkodzić.
Jutro rano wybieramy sie do Warszawy bo musze w pracy złozyc podanie o urlop dodatkowy - wiec mam nadzieje ze do rana jej przejdzie. Bo inaczej jak bedzie kiepska to nie ma sensu sie ciagnac w podróż. Mielismy w planach zakupy jakies drobne ciuchowe i butowe.. przy okazji. Zobaczymy jaka noc mnie czeka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dzis jestem sama, dzieciaki juz o 19 był gotowe do snu, ale M marudził dziwnie jakos, chyba mu coś na brzuchu siadło (moj szpinak z czosnkiem...). K poszła z laptopem do łózka (uzywam tego 'usypiacza' jedynie jak jestem zupełnie sama), bo musiałam sie poświęcic królewiczowi...
pił mi na zmianę z obu cycochów, az mu zrobiłam 60ml MM ale pluł na obie str... w koncy o 20.50 padł

a ja idę sie zrelaxowac bo padam na ryjoczek

ja tez nie korzystam z solarium, nie potrafię jakos sie wyluzowac w tym łóżku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Dziewczynki!!
Kamila ale masz silaczke. Zoska sliczniutka i strasznie silna jak na taka kruszynke 🙂 ale to dobrze.
Karinka ale ci zazdroszcze wyjazdu do polski, my nadal czekamy na paszport dla Kuby i nie mam pojecia kiedy go dostaniemy i czy dostaniemy bo robimy angielski a to troche skomplikowane w naszym wypadku.
Ania zgadzam sie z dziewczynami ciemne plytki sa kompletnie niepraktyczne bo widac na nich wszystkie zacieki z wody i mydla.
Meg super ze chrzciny wam sie udaly i brawa dla Wiktorka za zachowanie zloty chlopak nie to co moj terrorysta 😉.
Dzieki za zyczenia z okazji dnia matki. Szczerze to wcale nie poczulam ze mam swoje swieto. Moj P zrobil mi sniadanie do lozka ktore zjadlam zimne bo K zrobil mega kupe i jego tylek byl wazniejszy niz moje jedzenie, Piotrek wycofal sie do kuchni zrobic jedzenie dla siebie i zlal moja sugestie odnosnie pieluszki wiec musialam zajac sie tym sama a pozniej plakal mi caly dzien bo dopadly go problemy jelitowe wiec czulam sie jakbym miala dwoje dzieci w domu 🥴. Mialam nadzieje ze zajmie sie troche Kuba ale niestety nadzieja matka glupich.
Kurcze u nas dzisiaj mega zimno i strasznie wialo wiec siedzielismy caly dzien w domu. Kubcio urzadzal sobie drzemki co chwile ale glownie na moich rekach a teraz mi padl przed kapiela co mu sie nie zdarza bo u nas nadal nie ma mowy o spaniu przed 23 i nadal budzi sie 2 lub 3 razy w ciagu nocy na jedzenie ale za to potrafi czasem spac do 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...