Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a ja niedawno wrocilam z masazy..tata dal rade tyle wiem ze bylo im razem fajnie..poza problemem z uspieniem..co mu zasnela na rekach i chcial ja odlozyc do snu to ryk..za trzecim razem zostawil ja poplakala 5 min i padla ze zmeczenia a bylo po 21....ciekawe jaka bedzie nocka bo Adus sie dzis w dzien wyspala jak nie wiem od 13 do 17!!!! szok...a w weekand zapowiadaja sie odwiedziny tesciow no bo nie bede tyle wnuczki widziec wiec musza sie nacieszyc...wrrrrrr.... a co moja mama ma powiedziec tez wnuczki nie widuje i nie robi tragedii...ide lulac...spokojnej nocki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cicho jak to w weekend 🙂
Wiec tym razem ja zaczynam dzien na forum 🙂 Relacja z nocy: super Ola spała do 5 pokreciła sie troche, rozkopała kołdre, pogadała i sama zasneła w łózeczku bo nie wstawałam do niej skoro nie plakała. dopiero o 6 ja wzielam na cycusia i pospałysmy jeszcze razem do 8.30. Teraz też spi juz godzine. Wiec ja mam chwile zeby usiasc przy kawce i poprzegladać net.
U nas piekne słonce dzis od samego rana ale paskudny silny wiatr wiec na spacer raczej znów nie bardzo... Bo mi sie Olka przewieje 🙂
Miłego dnia zycze Wam i Maluchom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry Mamusie i Dzieciaczki.
Poraz pierwszy jestem tu pierwsza. Kurcze podziwiam was za to ze macie czas tu klikac codziennie nie wiem jak to robicie ale mi chyba doby brakuje na wszystko. Nocka calkiem fajna K po karmieniu ladnie zasypial wstal przed 8 i teraz znowu spi (mam nadzieje ze na dluzej niz 30 min). Pogoda jak narazie u mnie nie zaciekawa, pada deszcz ale mam nadzieje ze do poludnia sie troche wypogodzi i damy rade zaliczyc spacer.
Ja urzywalam na poczatku pampersow new baby, potem przeszlam na active baby a na noc baby dry i jestem zadowolona. Teraz kupilismy te pomaranczowe simply dry i zobaczymy jakie beda no i przechodzimy juz na 4 bo trojeczki robia sie ciasne. Z doswiadczenia wiem tez ze niestety ale w polsce te same produkty tych samych firm co np w anglii wcale nie sa takie same niestety w pl sa gorsze jakosciowo tzw drugiego gatunku, czyli niby jest to samo ale nie jest bo do produkcji zostalu urzyte gorsze gatunkowo materialy. Mialam okazje sie o tym przekonac wiele razy zwlaszcza z kawa rozpuszczalna czy innymi produktami spozywczymi. nawet coca cola smakuje inaczej.
Gosiaczek zupke gotuje sie na wodzie a na sam koniec przy miksowaniu dodaje sie olej rzepakowy lub oliwe z oliwek kilka kropel po to by wchlanialy sie witaminy, jesli tego nie zrobimy zostana one wydalone z organizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cisza jak nigdy 🙂 tylko ja sie dzis nudze 🙂 Olka zasneła mi przed 18 ale jeszcze do tej pory wisiała na cycku. Pewnie to juz nocny sen bedzie czyli czeka mnie jutro wczesna pobudka 🙂
Dzis Ola wędrowała mi po całej macie tak sie wierciła i turlała z boku na bok. Wczesniej mate kładłam na łózko teraz juz nie ryzykuje 🙂 i zeszłam z nia do poziomu podłogi bo bezpieczniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas leniwy dzien dzisiaj. Niestety pogoda sie nie poprawila wiec siedzielismy w domu. Kuba jakis marudny byl i ciagle glodny, cycus to juz teraz tylko na pocieszenie chyba zostal bo K sie przestal najadac 😞 a niestety nie udalo mi sie przywrocic laktacji w drugiej piersi 😞.
Ja mate dla malego caly czas kladlam na ziemi i niestety czasem jak zapomne schowac to kot z niej korzysta 🙂 kiedy mysli ze nikt go nie widzi 😉 bo bestia wie ze mu nie wolno na to wchodzic, cale szczescie kot jest tylko i wylacznie domowy (nie wychodzi na dwor) wiec nie obawiam sie ze przywlecze jakies paskudztwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendoberek 🙂
u nas sypie znowu snieg wrrrrrrrr 😞
musimy podroz odlozyc na srode wieczor bo kolega mojego m ma zapalenie pluc i nie moze opuscic stanowiska pracy jesli nie ma zastepcy... ale jakos dotrzec dotrzemy 🙂
Ada wczoraj tez spala w dzien tak dlugo od 13 do 16 ale tak sypi tylko po spacerze a dzis lipa ze spaceru;( w nocy bez zmian...
zmienilam jej mleko bo mi znajoma powiedziala ze to co mam nie daje uczucia sytosci... i co po nowym mleku to samo - sen 3 h..wiec ja wymiekam...lepiej mi dziecko po cycku sypia..
ja mam mleka tyle ile mialam...nie widze zadnej roznicy...
co do pampersow to stosuje baby dry caly czas bo na nie mialam kupony znizkowe a husteczki kupilam teraz tez te z aloesem ale mi nie smierdza poki co....zmykam bo mamy miec gosci na kawke za niedlugo..oczywiscie jak dotra w ta pogode?... milego popoludnia mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
cisza jak makiem zasial, u nas wczoraj i dzis pieknie, T byl na krotkim spacerku, a teraz spi na balkonie, pozniej pojdziemy na dluzszy. Trzecia noc z rzedu gorsza, cyc, cyc i jeszcze raz cyc, kurka a w dzien je normalnie.
Wczoraj po uspieniu Tymonka bylismy ze znajomymi w knajpie, troche odreagowalam. Od rana K mnie wnerwil, za dobra dla niego jestem, ale od dzis to sie zmieni.
A i mamy dowod Tymka juz, fajnie to wyglada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My tez po spacerku bo wkoncu u nas zapanowała piekna pogoda po tych wichurach. Słonce swieci ładnie i zero wiatru az sie chciało byc na dworze. I pierwszy raz dzis rano słyszałam wiosenne ptaszki spiewajace 🙂
Olka wczoraj zasneła mi przed 18 i spała do 3 w nocy kamiennym snem. nawet zmiana pampera jej nie przeszadzała w snie. Po cycusiu zasneła jeszcze do 4.30-5 ale od tej pory było czuwanie 🙂 i pobudki co 30 min. Ale to chyba znów przez brzuszek - musiałam o 6 rano jej wymasowac i dopiero ulzyło dziewczynie bo zrobiła tacie mega kupe:o akurat miał przy niej dyzur rano jak ja jeszcze dosypiałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas tez bez zmian...wszystko w porządku 🙂
Maciuś już ma swoja stałą porę na sen nocny o 18 i jedna pobudkę ok 2 w nocy później sen do 6-6.30 ciesze się z tego bardzo bo mogę sobie wieczorkiem posiedzieć z mężem jak jest w domu lub gdzieś wyskoczyć...
Karusia może zacznij dosypywać kleik ryżowy do mleka to zawsze zagęści mleko i dłużej potrzyma dziecko bez jedzenia ja dosypuję maciusiowi jedną miarkę od mleka i mu to wystarcza na noc do 8 godzin
zmykam bo mały marudzi
pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olucha juz spi...o 18 juz jej sie lekko oczy przymykały ale chciałam ja przytrzymać choc do 19, to wtedy mam pewność ze przespi spokojnie do 4-5 bez pobudki. Wiec i ja bardziej wypoczęta.
Dzis znów odlozyłam partie ciuszków... i dołozyłam nowych zapasów które dostalismy w podarkach "dawno temu" jak sie Olka urodziła 🙂 Jeszcze wtedy mi sie wydawało ze hoho zanim ona do tego dorosnie to jeszcze tyle czasu.. a to juz wiekszosc na 6-9 m. no i dzis ostatecznie odłozyłam kombinezon bo okazalo sie ze tez ciasny już a niby 68 rozmiar. Wiec wskakujemy w ciepłą kurtke i spodnie polarowe. Kurcze zapasy ciuszków sie konczą trzeba myslec o zakupach na lato dla małej. Mam kilka sukienek jak narazie ale nic pozatym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja pozno ale jestem. Wczoraj na uczelni dzis to samo ale tatus spisal sie na medal lenka ladnie spala nie marudzila wiec bylam spokojna.

Nocki ok Lenka ma tez swoje pory wiec 19 spi juz snem nocnym i zanim poloze sie spac to biore ja na cycusia okolo 23:30 pozniej okolo 3:30 4 sama sie kreci i do rana wiec jest super.

U mnie pogoda tez sie poprawia wiec moze wreszcie ta wiosna zawita do nas

Ja mam juz ful ciuszkow na lato wiec do sierpnia wrzesnia mam wszystko ale znajac mnie nie powstrzymam sie od kupienia jeszcze czegos-uwielbiam ja stroic-moja modeleczka 😉

Ok zmykam sie kapac i pogadac z mezem poki jeszcze mamy czas zawsze to dobre i troszke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u mnie nieci skomplikowany weekend, w piątek z rana dowiedziałam się ze 'moja' konf w czercu sie lekko skomplikuje ze wzg finansowych, a raczje nie z powodu kasy bo ona jest, tylko z powodu konta, bo szkoła konta nie ma, musi byc wydzielone, z tym jest duzo roboty, a nam babka w warsaw zle powiedziała w zeszłym roku i w ogóle zesmy nie założyły tego i teraz juz czas pili...nie wiem czy sie uda. a jak nie to...oh god, wolę nie mysleć o tym. juz mam hotel porezerwowany, 10 osób z zagranicy juz ma bilety kupione.... strasznie mnie to dołuje o nie myślę o niczym innym

w domku ok, w sumie zawsz ejak jestem bezsilna ze zełosci to sprzątam. i mam tak wypucowany dom ze szok. nawet fugi w łązience mam wyszorowane hahaha

Maciek super, ale moje dziecko jest zupełnie anty mleko modyfikowane...co robi się problemem. co parę dni próbujemy i kapa...
wcz wiecz wyszliśmy na imprezę, a ze cały wcz dzien mnie M cyckał na maxa i zaplanowałam ze mu wiecz dam po kąpieli choc 60ml MM. 20min to trwało i Maciek wypił 0 (zero)ml....masakra. trzymał smoka z butli w buzi, ale pic nic nie wypił...(moje mleko pije...,wiec nie jest to kwestia smoczka). skonczyło sie na cycusiu i niestety 1,5h po naszym wyjściu juz sie wybudził. moja mama która pilnowała dzieciaków słuzyła mu do 23.30 za materac 🙂 co go chciała odłozyc do łózka to sie budził. nie płakał, nie lamentował, po prostu MM nie pił i spał mamie na rękach 🙂 🙂

a my od 19.45-23.30 super odreagowaliśmy u kumpla (tego of restauracji) na ur. było na serio super, a jakie żarełko....mniammmmmmmmmmmmmm

dzis robienie obiadku, msza, spacer, kari di dziadków (bo dawno tam nei była), wizyta mojej friend z krakowa, kąpiele i basenik. a wszystko non stop z laptopem i z tym stresem konferencyjnym...zeby tylko sie udało z tym kontem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my od 6 na nogach...czy ja sie wreszcie doczekam choc w polowie przespanej nocy?
wczoraj byli u nas znajomi z roczna zosia..i ona od poczatku byla na butelce..i ta znajoma mowi ze dla niej bylo ciezko raz w nocy wstac do malej jak sie o 4 rano budzila! jej co ja bym dala zeby Ada sie tylko raz budzila...moj cyc ponad wszystko...butelke pije ale trwa to dlugo..bo sie zapomina czasem jak ma ja ciagnac hehe i mysli ze to smoczek 😮
dzis na 11 szczepienie ostatnie..bo next bedzie jak ada bedzie miec 10 miechow...
popoludniu jeszzcze jeden masaz mam i w planach odwiedzenie kumpeli w starej pracy... a pogoda jak pod psem..gdzie ta wiosna u licha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczęta! u nas po weekendzie nawet ok.Hela ostatnio gaduli jak najęta, buzia jej się zamyka 🙂 słodko to brzmi. Generalnie cały dzień grzeczniutka, tylko wieczorem po kąpieli nie może usnąć i placze... usypianie trwa ponad godzinę. Nie wiem czy to czasem nie kwestia brzuszka, bo juz od kilku dni budzi się 5:30 - 6 i wali meeega kupsko. A potem jeszcze dosypia. U nas ostatnio też nocą Hela je więcej, czasem nawet co 2 godziny, ale to raczej nie jest mega głodek, bo trochę pociumka i usypia, więc ostatnio raz oszukałam ja smoczkiem, pogłaskałam i usnęła 😜
Ja zapas ciuszkow letnich juz mam, po kuzynce Helkowej, ale pewno coś jeszcze kupię jak mi wpadnie w oko 😉
od dziś zabieram się ostro za naukę, bo za tydzien mam egzamin próbny....

Edyta trzymam kciuki żeby z tym kontem się udało i cała konferencja wypaliła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Jestem i ja.Nocka ok jak zawsze wiec nic nowego.Lenka wstala o 7 i juz robi poranna drzemke.

Moja krolewna natomiast mm z butelki ok ale moje mleko tylko z cycusia z butelki wypluwa-ciekawe 😉


hahaha, woliz naturaknego 'pojmniczka' 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, u nas 3 pobudki w nocy, T wstal o 6.18 jak dla mnie stanowczo za wczesnie 😜 Teraz drzemka.
Nasz studenciak, ktoremu wynajmowalismy mieszkanie niestety nie zdal matmy i musi sie pozegnac z krk, szkoda mi go.
Ogladalam rano DDTVN i musze sie na to wybrac http://krakow.naszemiasto.pl/galeria/opis/1767886,the-human-body-w-krakowie-szokujaca-wystawa-ludzkich-cial,galeria,id,t,tm.html , tylko cholerka bilety dosc drogie, ale jakos to przezyje.
A tu sie pochwale - moja kolezanka ze szkoly http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/spoleczne/na-poligonie-w-nowej-debie-trwaja-cwiczenia-pododdzialow-21-brygady-strzelcow-podhalanskich/10379682/1203/10379713?fb_action_ids=228834073923877&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=246965925417366 , zajmujemy sie tym samym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
robisz adzi uprawnienia, tak? moj G jest po budownictwie na Politechn.Gliw. ale na razie sie nie pali do uprawnien....

tak Edyta, stwierdziłam, że nie ma co czekać, tym bardziej, że teraz po euro, trochę przestój w budowie dróg, więc chcę wrócić z macierzyńskiego z wyższymi kwalifikacjami, liczę, że to mnie ocali....
aha, no i ja też po Polibudzie w Gliwicach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy się po weekendzie !
U Nas wszystko oki, weekend spędziliśmy razem w 3-ke a w nd wieczorem wyskoczyłam na pogawędki z kumpelami z LO, super było bo dawno sie nie widziałyśmy i nie mogłyśmy się nagadać ;-)! Tatus został z Sofcią w domku, robił kąpiel i mówił, ze aż się przy tym spocił jak sam miał ją wykąpać, ubrac, przygotować mleczko , uśpić hehe
Edytka trzymam kciuki za pomyśle plany w ta konferencją !!!
U Nas jedzenio deserkow i obiadków ruszyło pełna parą 🙂! Wprowadzam tez gluten po malutku.. Sofcia je mniej więcej wszystko co jej przygotuje, sama gotuję dla niej zupki, i na tarełku owoce plus soczki 🙂 tych z gerbera jeszcze nie próbowałyśmy
adzi masz rację, zawsze większe kwalifikację zwiększają twoje możliwości !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...