Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Te sab simplex mozna tez kupic w czechach o ile ktos ma tak blisko do cieszyna jak ja 🙂

Gofer planuje wypic rano na czczo, w nocy chce sie wyspac a jak bym to wypila na wierczor to ze strachu bym nie zasnela.... Wczoraj jak bylam u kolezanki sprzatac to mocno mnie potem bolalo krocze- taki promieniujacy bol jakby mi ktos zacisnieta piesc wsadzil do srodka
9 tzn tak mi sie wydaje bo nigdy nikt mi piesci nie wsadzal hehe) ,ale po jakioms czasie przestalo, dzis rano to samo, moze cos tam powoli sie otwiera.


Gratulacje dla Edith 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Danusia, taki ból w kroczu ja też pod koniec miałam 🙂 Mi położna wytłumaczyłam, że dziecko główką już mocno uciska. Moja tak naciskała, że aż sobie chyba powiekę o kość łonową otarła, bo jak się urodziła, to miała prawą jakby właśnie otartą - spuchniętą i czerwoną 😁 Teraz jest już ok 🙂

Co do pieluszek, to my od początku używaliśmy rozmiaru 2. Wydawało mi się, że będą za duże, ale Natka urodziła się z wagą 3760 i 58 cm, więc z kolei 1 mogłyby być za małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kupilam tylko jedna paczke, zreszta one sa od 4 kg- wole miec za duze a mniejsze dokupic... napewno sie przydadza. Ja zamierzam przez dzien jak bede w domu uzywac pieluszek wielorazowych, a na spacer, wyjscie gdzies, na noc pampersy- zobaczymy czy bedzie mi sie chcialo z tym babrac ale narazie taki mam plan 🙂 oczywiscie to jak mala bedzie miala ze 2-3 miesiace to wtedy planuje zaczac uzywac tych eko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi tez kazdy mowil, ze pampy 1 sie nie przydadza, dlatego nakupilam same "2". Ula urodzłal sie taka mala (52 cm i 3450g), ze musialam kupic "1", bo z "2" kupka jej wyplywala( ma bardzo chude nóżki 😉 ) 😁 😁 😁 łacznie poszly 4 paki pampow 1, bo pozniej zaczelam dwojki uzywac 🙂

Danusia zycze Ci, zeby ten bol w kroczu zwiastowal porod 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia, ja też jestem obkupiona w wielorazowe 😁 Ale przyznam, że narazie czekam aż Mała osiągnie wagę około 4,5-5 kg i wtedy zacznę ich używać. Szczególnie te itti bitti nie nadają się dla dzieci o niższej wadze, bo zawartość potrafi po prostu wypłynąć bokiem 😁
Poza tym wciąż próbuję ogarnąć ten cały chaos związany z dzieckiem, że narazie jednorazówki są po prostu wygodniejsze w używaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja sobie nie wyobrazam uzywac wielorazowek 🤔 chyba jestem za wygodna 😁 poza tym i tak co drugi dzien robimy pranie dla Uli, jak by jeszcze do tego doszly okupkane pieluchy to bym nie wyrobila 😉 😁

A Ulka caly dzie spi 🤔 budzi sie co 2-3 godz na jedzenie, walnela dzis 2 mega kupy, z ktorych jedna zafajdala jej ciuchy i to by bylo na tyle 😁 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja też dziś cały dzień przesypia 🙂 Ale dziękuję niebiosom za ten śpiący dzień, bo dałam radę ogarnąć trochę chałupę, umyłam włosy, ogoliłam się porządnie cała, obcięłam Małej paznokcie, na spokojnie zrobiłam obiad 😁 A Nata jest tak śpiąca, że po 10 minutach zasypia mi przy cycu 😁 Ale dobrze ssie i opróżnia mi za każdym razem dobrze cycka, więc nie zmuszam jej do dłuższego ssania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia jak Ci na porodówce w trakcie skurczów będą sprawdzali rozwarcie, to zobaczysz jak to jest mieć pięść w pipce 😜

Co do pieluch to na razie używam Pampersów 2. Jedynki używałam na początku bo Zuzia urodziła się 2980 i w drugiej dobie spadła Jej waga do 2730 i w dwójkach by się utopiła 🤢 Ale już przeszłam na dwójki. Otworzyłam też paczkę Dady 2 ale one są minimalnie większe od Pampersów i jak na razie dla Zuzki za duże, bo póki co waży 3200 więc niech Dady troszkę poczekają 🙂

Dziewczyny wczoraj mi odpadły 3 szwy które miałam na zewnątrz. Powiedzcie mi czy te w środku też muszą wypaść czy one się całkowicie rozpuszczają?? I kiedy pierwszy raz można się kąpać w wannie po takim szyciu?? Bo jak za niedługo się nie wykąpię w wannie z dużą ilością piany to zwariuję 😮 Już mnie prysznic do szału doprowadza... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Igor jak się urodził ważył 3000g. Jak wychodziliśmy ze szpitala 2880g i miał 52cm, więc nie wyobrażam sobie zaczynać od 2 skoro topił się w 1 😁 Teraz ma trochę ponad 3300 i uważam, że te 1 są akurat.
Co do pieluch wielorazowych, to już Wam pisałam na brzuszku, że mój mąż jest bardzo za. Ja niekoniecznie. Ale kupił taki niewielki zestaw na początek i czekamy na dostawę. Zobaczymy czy się sprawdzą. Trochę mnie to przeraża, bo wygodniej jest założyć pampersa i po użyciu wyrzucić, no ale może mi się spodoba albo chociaż Młodemu 🙂
Moje dziecko też dziś cały dzień przespało, ale to pewnie dlatego, że wymęczył się z tym bolącym brzuchem. Przed kąpielą zrobił mega kupę i teraz oczywiście nie chce zasnąć. A już się cieszyłam, że jakiś film obejrzę.
Ania mnie te szwy wewnętrzne nie wypadały, więc podejrzewam, że one muszą się rozpuszczać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nom wniosek z tego co piszecie jest taki ze wszystko zalezy od tego jak duze dziecko sie urodzi, ja juz jestem po terminie wiec napewno jakas bardzo mala nie bedzie, co innego dziecko urodzone miesiac przed czasem. Mysle ze jak jest promocja to warto kupic wieksze bo napewno sie przydadza a braki uzupelniac na biezaco. Z pieluchami eko tez poczekam do 4-5 kg bo najpierw trzeba sie troche ogarnac i nauczyc sie obslugiwac dziecko 🙂

Tez mam nadzieje ze te bole to na porod, juz od 2 tyg codziennie ktos dzwoni i pisze czy juz urodzilam, tu tez pisze ze Olga ma 3 dni... zaraz szalu dostane....mysle czy jutro nie wypic tego oleju 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
Z pieluchami eko tez poczekam do 4-5 kg bo najpierw trzeba sie troche ogarnac i nauczyc sie obslugiwac dziecko 🙂

Jak ja czasem żałuję, że do każdego noworodka nie załączają instrukcji obsługi 🤪

Danusia, trzymam kciuki, żeby coś się ruszyło u Ciebie. A może zamiast tej rycyny spróbuj domowej lewatywy typu Enema? U wrześniówek kilku dziewczynom to pomogło 😁 Tego samego dnia leciały na porodówkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danusia1985 napisał(a):
nom o 6 rano wypilam olej i nic... nie pozostaje mi nic innego jak planowo pojsc jutro do szpitala, pewnie zanim dadza mi oksytocyne minie pare dni no bo napewno przetrzymuja na maksa zeby dostac kase z nfz...

przepraszam, że się wtrącę ☺️
jutro w szpitalu poproś o amnioskopię, mnie ruszyło tej samej nocy, a byłam prawie 2 tygodnie przeterminowana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już nie wiem o co chodzi mojemu dziecku. Wczoraj wieczorem oczywiście nie chciał zasnąć. Jadł jak głupi. Co go odstawiłam od cyca, bo sam go wypluwał to darł się, że chce jeszcze. Już nie wiedziałam czy chce jeść, pić czy nadal boli go brzuch. Tak jadł, że się porzygał i zasnął. Noc niby przespał, ale od 5 znów ta sama akcja - co godzinę cyc. I wcale nie jest głodny, tylko jakiś marudny. Zamierzam go zabrać teraz na spacer - może wózek go uspokoi. Pojadę na największe wertepy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja jestem zalamana, bo chyba moj pokarm Uli nie starcza 🤨 od wczoraj mala musi wypijac zawartosc 2 cycow przy jednym karmieniu i nie nadarzaja mi sie napelnic do kolejnego karmienia 🤨 a jak nie dostaje tego co chce, to zaczyna ryczec...dopiero w nocy piersi mi sie na nowo nadmuchaly, myslalam, ze juz bedzie ok, ale dzis znow ma taki apetyt, ze ja mam pustke w cycach, mala wkurzona 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
a ja jestem zalamana, bo chyba moj pokarm Uli nie starcza 🤨 od wczoraj mala musi wypijac zawartosc 2 cycow przy jednym karmieniu i nie nadarzaja mi sie napelnic do kolejnego karmienia 🤨 a jak nie dostaje tego co chce, to zaczyna ryczec...dopiero w nocy piersi mi sie na nowo nadmuchaly, myslalam, ze juz bedzie ok, ale dzis znow ma taki apetyt, ze ja mam pustke w cycach, mala wkurzona 🤔


Karolka ja też mam mało pokarmu i dokarmiam mlekiem modyfikowanym 😞 Na tydzień starcza mi jedno opakowanie mleka a co to będzie jak już nie będę miała pokarmu!!! Moja mała głodomora chyba puści nas z torbami bo ma taki apetyt 😁 A do tego dokarmiam najdroższym mlekiem bo takim dokarmiali dzieci w nocy w szpitalu i też je kupiłam bo nie chciałam wprowadzać czegoś innego 🙂 Obym miała pokarm przynajmniej jeszcze 2m-ce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
a ja jestem zalamana, bo chyba moj pokarm Uli nie starcza 🤨 od wczoraj mala musi wypijac zawartosc 2 cycow przy jednym karmieniu i nie nadarzaja mi sie napelnic do kolejnego karmienia 🤨 a jak nie dostaje tego co chce, to zaczyna ryczec...dopiero w nocy piersi mi sie na nowo nadmuchaly, myslalam, ze juz bedzie ok, ale dzis znow ma taki apetyt, ze ja mam pustke w cycach, mala wkurzona 🤔


Karolka ja też mam mało pokarmu i dokarmiam mlekiem modyfikowanym 😞 Na tydzień starcza mi jedno opakowanie mleka a co to będzie jak już nie będę miała pokarmu!!! Moja mała głodomora chyba puści nas z torbami bo ma taki apetyt 😁 A do tego dokarmiam najdroższym mlekiem bo takim dokarmiali dzieci w nocy w szpitalu i też je kupiłam bo nie chciałam wprowadzać czegoś innego 🙂 Obym miała pokarm przynajmniej jeszcze 2m-ce 🙂


a jakim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...