Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za info
Ja od razu odrzuciłam kaszki mleczne typu Nestle i Bobovita bo po pierwsze Piotruś jest bezmleczny a po drugie uważnie przeczytałam skład 🤢, a po trzecie - posłuchałam doświadczeń kolegi, który przechodził gehennę ze swoją córeczką po takiej kaszce (uczulenie przez 3 tygodnie nie chciało zejść)
Ja daję (a raczej raz dałam) zwykłą najzwyklejszą kaszę manną (nawet nie błyskawiczną), pół łyżeczki gotowałam w 100 ml przez 5 minut wg przepisu. I z tego co powstało dałam 1/3 łyżeczki... Więc w sumie tego glutenu było tyle co nic. A takiej dziwnej kupy jeszcze w życiu nie widziałam 😞

Potem przeczytałam, że są 3 główne objawy alergii na gluten: kaszel+katar, wysypka, bóle brzucha+wymioty/ ulewanie+problemy z kupą
No cóż, Piotrek miał kaszel, katar, wysypkę (to już u nas chyba norma) zanim mu podałam gluten
trochę się zdziwiłam, że alergolog widziała go wczoraj i kazała mimo to ten gluten podać
podałam i oczywiście nie wiem teraz czy to reakcja na gluten czy zbieg okoliczności
ale Piotrek całą noc się drapał po głowie, wygląda już jak więzień recydywista ze szramami na całej głowie
więc chyba odstawię ten gluten i poczekam choć aż przeziębienie mu przejdzie, bo inaczej to jakieś błędne koło się robi...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
[quote
Iwcia a może masz dużo mleka tylko nie masz "fontanny" 😉 A Julcia się najada, czy płacze chwilę po tym jak zje?? A jak będziesz odstawiać to będzie zasypiała przy butli 😉


Aniu no wlasnie Julia sie nie najada.. placze, krzyczy, zlosci sie i w dodoatku budzi sie w nocy co chwilka, Ale od wczoraj pije herbatke lakt, i jest troszke lepiej dzis w nocy juz spala. wczoraj jak sciagalam mleko do keilku to ledwo 20 ml sciagnelam < 3 razy podchodzilam do laktatora> dzisiaj juz 30 ml sciagnelam za raz i to szybciutko wiec chyba herbatka pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny zastrzelilyscie mnie z tym glutenem- ja daje do zupki ugotowana ly6zke manny w 100 ml wody i wszystko daje do zuupki od tygopdnia tak kazala lekarka, nartazie nic jej nie ma tylko twardsze kupy, ale jak Was czytam to chyba daje tego stanowczo za duzo 😲 zebym tylko jej nie zaszkodzila, teraz to juz nie wiem il;e dawac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer a gdzie czytałaś o tych objawach po glutenie?? Bo Zuzka ma tylko te mocne ulewania ale nic poza tym. Nie boli Ją brzuszek, kupy ma normalne, nie ma kataru ani kaszlu. I teraz zgłupiałam jak napisałaś, że te objawy są połączone... 🤢

Danusia to widocznie Olga toleruje gluten jak dałaś taką wielką porcję na początku i nic się nie dzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DANUSIA JA DAWALAM 2 RAZY DZIENNIE PO 5 KROPLI WITAMINY C
Jeju masakra jakas,wszystkie dzieciaczki chore,co to sie dzieje wogole 😮
tak czytam wasze wpisy,a Wy tu cos o glutenie mowicie,a ja nie mam zielonego pojecia o co chodzi..nawet lekarka nic mi nie mowila na ten temat..to juz powinnam dac malemu? i co to wogole jest,i o co z tym chodzi??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela1986 napisał(a):

tak czytam wasze wpisy,a Wy tu cos o glutenie mowicie,a ja nie mam zielonego pojecia o co chodzi..nawet lekarka nic mi nie mowila na ten temat..to juz powinnam dac malemu? i co to wogole jest,i o co z tym chodzi??????


Gluten to nic innego jak białko zawarte w roślinach (zbożach ) 😉 No wydaje mi się, że już powinnaś zacząć wprowadzanie glutenu. Wprowadza się go stopniowo w niewielkich ilościach, bo dużo dzieciaczków ma problem z przyswojeniem go a nawet alergię na niego 😞 Poczytaj sobie na necie o wprowadzaniu glutenu do diety niemowlaków albo lepiej zaciągnij informacji u pediatry do którego chodzicie bo co lekarz to inne zalecenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer jeju Ty to się masz... Szkoda mi Was strasznie... Maść majerankowa 3 razy na dobę pod noskiem i wokoło dziurek 🙂
Iwcia ja ostatnio jak chciałam ściągnąć to też udało mi sie 30 ml a nie mam problemów z laktacją, poprostu taki słabszy moment... Może się stresujesz albo jesteś przemęczona... Spróbuj jeszcze Karmi wypić też pomaga 😁
Danusiu, jeżeli Olga nie ma zadnych dolegliwości to podawaj dalej takie ilości 🙂 bardzo dobrze że jej nie uczula 🙂 Bądź cierpliwa przy tej chorobie, jeżeli nie ma temp to nie ma co panikować, trzeba odciągać często glutki i psikać smarować 🙂 ja jeszcze nawilżacz włączałam na całą noc 🙂
Ewela tak jak Ania pisze poczytaj w necie o glutenie i będzie wszytsko jasne 🙂 Ja zaczynam od jutra 🙂 Każdy ma inny czas i inny sposób 🙂 ważne aby skutecznie i bez problemów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Gofer a gdzie czytałaś o tych objawach po glutenie?? Bo Zuzka ma tylko te mocne ulewania ale nic poza tym. Nie boli Ją brzuszek, kupy ma normalne, nie ma kataru ani kaszlu. I teraz zgłupiałam jak napisałaś, że te objawy są połączone... 🤢


chyba nie musi być wszystko na raz... w sensie - wszystkie objawy
przepraszam, jeśli wprowadziłm Cię w błąd
po prostu Piotrek miał większość objawów jeszcze przed podaniem glutenu...
http://www.edziecko.pl/zdrowie_dziecka/1,79371,5151574.html
na tej stronie masz też wiarygodne info, w jednej z zakładek po lewej str też info o alergii na gluten http://www.celiakia.pl/objawy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wysłuchałam dziś opowieści mojej koleżanki o jej doświadczeniach z alergią u dzieci. Dziewczyna pół roku jadła tylko królika + kaszę gryczaną nawet bez soli) + czystą wodę. Więc u mnie jest małe miki 🙂 i moja dieta z marchewką, ziemniakami, pietruszką, brokułami zaczęła mi się wydawać bardzo urozmaicona 🙂 no i jeszcze mogę drób eko i kaszę jaglaną więc jest z czego wybierać 😉

Danusia, ilość kropelek wit C zależy od tego, jakie kropelki masz. Ja mam Vitacea i daje się 5 kr na dobę (ja daję 6 czyli 2x3kr), a cebion podaje się podobno 2x5 kr.
Ty dajesz Oldze całą łyżkę stołową kaszy czy taką od herbaty? Bo wszędzie piszą żeby dawać pół łyżeczki od herbaty (ja dałam tego jeszcze duuuuużo mniej). Masz jakieś pancerne dziecko 🤪 ciesz się 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Gofer 😘
Czytałam te 2 artykuły i nie mam pojęcia czy to była reakcja na gluten czy nie... W jednym nic nie wspomnieli o wymiotach a w drugim tak. A Zuzka nie wymiotowała tylko ulewała więc sama już nie wiem. Ale wydaje mi się, że to po glutenie bo wczoraj o dzisiaj go nie podałam i wczoraj Jej się ulało a dzisiaj już nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela1986 napisał(a):
wlasnie patrze na sloiczek malego ze sniadania,ktorego zjadl poł (duzego) a tam pisze ze to produkt z glutenem..ale malemu nic nie jest..po jakim czasie moga sie pojawic objawy??


W tych linkach co Gofer wkleiła jest napisane, że mogą być objawy natychmiastowe i mogą wystąpić od kilku minut do godziny po spożyciu lub opóźnione i wystąpić na drugi dzień.
A jakie masz te słoiczki bo ja się jeszcze nie spotkałam, żeby w nich był gluten?? Z jakiej firmy i smak?? Wszystkie co miałam to zawsze były bezglutenowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela1986 napisał(a):
wlasnie patrze na sloiczek malego ze sniadania,ktorego zjadl poł (duzego) a tam pisze ze to produkt z glutenem..ale malemu nic nie jest..po jakim czasie moga sie pojawic objawy??

mogą nawet po dobie, mogą ale nie muszą 🙂 bo jednak alergia na gluten jest dość rzadka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Ewela1986 napisał(a):
wlasnie patrze na sloiczek malego ze sniadania,ktorego zjadl poł (duzego) a tam pisze ze to produkt z glutenem..ale malemu nic nie jest..po jakim czasie moga sie pojawic objawy??


W tych linkach co Gofer wkleiła jest napisane, że mogą być objawy natychmiastowe i mogą wystąpić od kilku minut do godziny po spożyciu lub opóźnione i wystąpić na drugi dzień.
A jakie masz te słoiczki bo ja się jeszcze nie spotkałam, żeby w nich był gluten?? Z jakiej firmy i smak?? Wszystkie co miałam to zawsze były bezglutenowe.

HIPP owoce&zboza. jablka i banany z biszkoptami.
narazie malemu nic nie jest,kupy tez normalne i nawet nie ulewa,wiec moze nie jest uczulony,jutro dostanie drugie pol,chyba ze cos mu bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Dzięki Gofer 😘
Czytałam te 2 artykuły i nie mam pojęcia czy to była reakcja na gluten czy nie... W jednym nic nie wspomnieli o wymiotach a w drugim tak. A Zuzka nie wymiotowała tylko ulewała więc sama już nie wiem. Ale wydaje mi się, że to po glutenie bo wczoraj o dzisiaj go nie podałam i wczoraj Jej się ulało a dzisiaj już nie...


Ania, to może być zbieg okoliczności. Maluchy czasem ulewają tak po prostu, bo mają gorszy dzień i już. Czasem bez powodu.
Musisz powtórzyć próbę i będziesz miała odpowiedź.
ja też nie wiem czy ten śluz z fragmentami kupy to po glutenie czy nie... na razie odpuszczam i czekam aż mały wyzdrowieje. jak się sytuacja powtórzy to wszystko będzie jasne...

najbardziej mnie tylko denerwuje fakt, że lekarze każą tak wczesnie podawać gluten a naukowcy wcale nie są zgodni co do tego...
dostałam od koleżanki, która studiuje żywienie człowieka artykuł "ZALECENIA DOTYCZĄCE ŻYWIENIA DZIECI ZDROWYCH W PIERWSZYM ROKU
ŻYCIA, OPRACOWANE PRZEZ ZESPÓŁ EKSPERTÓW POWOŁANY PRZEZ
KONSULTANTA KRAJOWEGO DS. PEDIATRII.(...)
Wprowadzenie glutenu
Wyniki badań obserwacyjnych dowodzą, że stopniowe wprowadzanie glutenu w czasie karmienia
piersią jest prawdopodobnie związane ze zmniejszeniem ryzyka rozwoju choroby trzewnej [1, 2, 3, 4]. U dzieci karmionych sztucznie wydaje się, że optymalnym okresem wprowadzania glutenu jest 4-6 m.ż. [8]. W związku z powyższym zaleca się u niemowląt karmionych wyłącznie piersią stopniowe
wprowadzanie glutenu, w małych ilościach, w 5-6 miesiącu życia. U niemowląt karmionych sztucznie zaleca się wprowadzanie glutenu nie wcześniej niż w 5. m.ż., a nie później pod koniec 6. m.ż. Dla ostatecznego wyjaśnienia związku pomiędzy karmieniem piersią a chorobą trzewną konieczne
jest przeprowadzenie badań interwencyjnych. Możliwa jest zmiana zaleceń po opublikowaniu wyników tych badań.
"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela a to Ty masz deserek ze zbożami 🙂 A ja myślałam, że jakiś obiadek 😆 A widzisz, nieświadomie zaczęłaś wprowadzać gluten 😉 Jak już zaczęłaś to daj jutro drugą część słoiczka i w kolejne dni też dawaj albo słoiczki ze zbożami albo kaszkę mannę i obserwuj czy nie ma jakichś reakcji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny bardzo mi przykro z powodu chorób dzieciaczków. Wracajcie szybko do zdrowia 🙂

Danusia ja podawałam Cebion i na ulotce jest napisane, żeby podawać od 5 do 8 kropli na dobę na mleko, wodę lub herbatę. ja się tego trzymałam. A jak się czuje Olga? Lepiej trochę?

Gofer ogromnie współczuję przejść z Piotrusiem. Będziesz najbardziej zaprawioną w bojach mamą 😉 Ja jeszcze Igorkowi nie podawałam glutenu i jakoś się nie spieszę. Zwłaszcza, że jesteśmy podejrzani o alergię. Do niedawna była tendencja, żeby gluten wprowadzać dopiero po roku, więc nie ma się co spieszyć chyba. Nawet kaszki jeszcze nie jadł - tylko warzywa i owoce. No ale mam dużo czasu na kombinowanie, bo do pracy się na razie nie spieszę.

Iwcia tym, że nie możesz ściągnąć dużo mleka na raz to się nie przejmuj. Mnie tylko raz się to udało w szpitalu jak Igorek prawie nic nie jadł. Normalnie butelkę ściągam na kilka podejść, bo inaczej się nie da. Mam tak nawet wtedy gdy czuję, że są przepełnione. A był czas, że tak jak Ty karmiłam co godzinę i w dzień i w nocy. Teraz Młody znowu coś ociąga się z jedzeniem, więc mam balony. A największy wróg to stres i myślenie, że nie masz mleka. To błędne koło.
Kiedyś Gofer pisała, że miała problem z mlekiem i jak Piotruś poszedł spać usiadła z jego zdjęciami i laktatorem i pokarm popłynął. Trochę odprężenia i pozytywne myśli mogą zdziałać cuda.

A u nas dopiero druga drzemka. Mam nadzieję, że trzecia już będzie na noc. Wyje i marudzi dziś strasznie. A jaka ślina mu ciągle wisi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...