Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dzien dobry 🙂
Anecia to żeś mnie z ta pogoda pocieszyla....ehhhhh w polowie kwietnia to ja do pracy wracam, wiec ładna pogoda mi niepotrzebna 🤨 Ula i tak bedzie kisnąć w 4 ścianach w zlobku...

a noc na szczescie przeleciala spokojnie, Ula obudzila sie tylko o 1, ale wsadzilam jej smoka i zasnela ladnie bez krzykow i placzu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej dziewczyny
u nas noc masakra..maly budzil sie co 45 min i to z wielkim placzem. przed kapiela tez odstawil koncert,nie wiadomo z jakiego powodu..w nocy dostal kropelke na kolke,i zasnal na rekach,ale oczywiscie tylko na chwile...do cyca dostawialam go chyba z 10 razy,mimo tego ze wieczorem dostal butle z kleikiem,przy ktorej tez dal koncert placzu,i dopiero jak dostawilam go do cyca to usnal,ale tez tylko na chwile..dzis ledwo zyje,bo maly nie dal niestety odpoczac,wiec czeka mnie ciezki dzien...no i ta pogoda,poprostu dobija..kiedy wkoncu przestanie padac ten snieg? czy ta zima nigdy sie nie skonczy.. 😞
ANECIA tylko pozazdroscic ci slonca i tych kilku stopni na plusie
ANIA dostal dzis druga polowke tego sniadanka z glutenem ale nic mu nie jest,wiec chyba nie jest na niego uczulony
NACUDJA pociesze Cie ze moj ze spaniem ma chyba jeszcze gorzej niz Twoj Igorek
KAROLKA moj po ostatnim szczepieniu mial taka wielka bulwe,zaczerwienione i w dodatku cieple to miejsce po szczepieniu,troche sie wystraszylam bo nigdy czegos takiego nie mial,dzwonilam do przychodni zapytac czy tak ma byc,ale takie byly skutki uboczne..
DANUSIA nas tez teraz czeka to wzw przy ostatnim 5w1 nawet nie zaplakal,twardziel :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewe3la jak zobaczylam ta igle to omal zawalu nie dostalam bo te 5w1 to takie malutkie igielki, no i ja bolalo bo az sie zaniosła.
U nas noc tez spoko, mimo ze malo zjadla obudzila sie dopiero o 5.30, juz ja zabralam do lozka i spalysmy dalej. Widac ze juz lepiej sie jej oddycha bo w poprzednia noc charczala i wstrzymywala oddech i budzila sie z placzem. wlasnie robie jej inhalacje przed tv 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy 🙂
Ostatni goscie wyjechali wiec chwilke mamy zeby odsapnac 🙂 maly lezy na brzuszku w swoim kojcu i zaglada do mnie slac mi wielkkie usmiechy.. Chyba po wczorajszym brzuszkowym problemie nie ma sladu.. Kupke rano zrobil tez normalna, a w nocy budzil sie jak zazwyczaj juz bez problemow.. Moja mama nauczyla go mowic baba i ciagle powtarza baba bababa abababa ... ciekawe kiedy zacznie mowic mama:P nawet nieswiadomie jeszcze nie wydal z siebie tego dzwieku, za to tatatata wychodzi mu perfekcyjnie.. maly zdrajca:P
Danusia super ze Olga czuje sie juz lepiej ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Karolka super że nocka minęła bezproblemowo 🙂
U nas śnieg od rana tak pada że zasypalo wszystko, pod blokiem przejechał pług, zwalił wszystko pod samochody i ja już zrezygnowałam z dzisiejszego szczepienia... Nie ma opcj żebym sama z Asią się wygrzebała ... Nawet łopaty nie ma, bo mój M wozi w swoim samochodzie... MASAKRA ja chce już wiosny !!! Myślałam że przed pójściem do pracy chociaż trochę z Asią pospaceruję i pokażę jej jak wszystko budzi się do życia... 😞 a tu tylko śnieg 🤢
U nas noc spokojna, Asia znów dostała wieczorem kaszkę i spała do 4 🙂 później cycuś dzemka do 7 i jeszcze raz cycuś i pobudka po 8 🤪 🤪 Dziś się wyspałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Podobno matka natura tak skonstruowała niemowlęcy płacz i nas matki, żeby nas rozczulał i instynktownie załączała się chęć pomocy. Moja natura matki jest widocznie u kresu wytrzymałości, bo ten płacz mnie tylko wkurw... a nie rozczula. najchętniej zamknęłabym go w drugim pokoju i uciekła 😞 czy opcja zostawiam go samego, aż znudzi mu się płakanie jest dobra? Nie. Tak właśnie myślalam, ale na to mam ochotę 😞
Wczoraj oczywiście nie zasnął. Udało się to dopiero jak wzięłam go do łóżka. Potem nie dało się go odłożyć, więc większość nocy spał z nami. Nasze łóżko zdecydowanie nie jest na 3 osoby - nie da się nawet ruszyć jak on jest w środku, więc wszystko mnie boli. Potem obudził się o 6, bo obudził go dźwięk budzika męża i już nie zasnął. Płacze właściwie od 7...
Skończyło się na tym, że siedzę w 2 swetrach, bo mnie telepie ze zmęczenia. Mam temperaturę poniżej 36. Śnieg nadal pada, ale już dziś chyba mimo wszystko wyjdę, bo nie dam rady.
Anecia Igorek nie potrafi zasnąć sam. Opcja wkładam go do łóżeczka i puszczam kołysanki w ogóle nie istnieje. Trzeba go bujać. No to bujam i śpiewam - czasem nawet ponad 2 godziny. Rąk i pleców nie czuję. Właściwie Igorek nic sam nie robi, nawet nie zostanie sam w pokoju jak ja muszę iść do toalety. Jestem przy nim po prostu uwięziona. Z domu bez niego nie wyjdę, bo bez mamy się wścieka i tacie nie da się wybujać. Naprawdę zaczynam mieć dość.
Do tego jeszcze ta beznadziejna pogoda. Chyba popadam w jakąś depresję, bo jedyne na co mam ochotę to usiąść i wyć 😞
Karolka dobrze, że Uli paracetamol pomógł i dała pospać 🙂
Danusia cieszę się, że Oldze lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia tak samo moj mi to tlumaczyl .. Wiec chyba powolutku bedziemy dawac mu probowac, z reszta troszke mi go szkoda jak my jemy a on nam doslownie oczami wyjada z talerza:P a nie daj boze mamy puszke z cola np do picia to wyciaga raczki i krzyczy zeby mu dac:P Dziwic sie dziecku jak mama cala ciaze miala ssanie na cole haha 🙂 Nie wiem czemu , chyba mu sie puszka podoba sama w sobie bo przeciez nigdy nie dostal .. 🙂

Nacudja , po pierwsze musisz wlaczyc pozytywne myslenie .. KAzda z nas ma slabszy okres , mnie tez czasem placz Olivera nie rusza , zazwyczaj trwa to jakies 10 sekund a potem bym go najchetniej wysciskala bo mi go zal ze tak placze i nie umie powiedziec co mu dolega albo ze ja go nie rozumiem.. W kazdym razie pamietaj ze Igorek tez chcialby ci bardzo powiedziec co mu dolega ale niestety umie to wyrazic tylko placzem .. Z tym spaniem to nie wiem co poradzic.. Moj L na poczatku mnie krytykowal ze tylko jak Oliver zaplakal to lecialam do niego i lulalam go do snu, zasypial na piersi tylko i wylacznie a jak go odkladalam to byl placz .. Wiec wpadalam w bledne kolo i bylam uwiazana dokladnie jak ty..Nie moglam zniesc ze tak plakal i go bralam ale z drugiej strony jak sie nauczy tak bedzie robil.. Ale ja sadze ze dziecko potrzebuje mamy szczegolnie tak male ..skoro potrzebowal bliskosci to mu ja dawalam.. Pozniej stopniowo uczylam go zasypiac w lozeczku , wlaczalam mu ten szum morza i trzymalam za raczke, pozneij i tak jest do teraz wlaczam szum morza, daje buzi mowie dobranoc i wychdoze a on zasypia sam , moze powinnas sprobowac tez tak go oduczac bo mysle ze sie nauczyl ze jestes wiec ciebie wymaga..Wiem ze latwo powiedziec a gorzej zrobic, sama nie moge sie przelamac zeby zaczac go odkladac do snu do siebie w nocy jak sie obudzi na jedzenie po 2-3 ale musisz Ty tez miec troszke odpoczynku.. A tata Igorka nie moze w jakis sposob Cie odciazyc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja ja pare razy zostawilam placzącą ulke w pokoju i wyszlam, bo myslalam, ze rozniose z nerwow cale mieszkanie 😲 no ale po chwili wrocilam po nią 🤨 czasem rozumuje tak, ze jak sobie poplacze to nic jej sie nie stanie, przeciez nic jej nie jest - jest najedzona, przewinieta, nic ja nie boli, czyli rykiem wymusza noszenie lub cos innego...dlatego jak ja bujam wozkiem za dnia, zeby zasnela a ona sie wydziera to ja juz nie reaguje, a ostatnio zagluszam ja odkurzaczem lub suszarka do wlosow - dziala na nia idealnie - najpierw sie uspokaja a po chwili zasypia 😜
za to wieczorem zasypia pieknie - ja ja wlasnie po kaszce odkladam do łóżeczka, daje buziaka, gasze swiatlo i zamykam drzwi - dziecka nie ma, nawet nie potrzebuje zadnej muzyki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja wyjdź dzisiaj przynajmniej na godzinkę na spacerek. Zimno przecież nie jest tylko ten okropny śnieg... Ale i Tobie to dobrze zrobi i Igor pośpi na świeżym powietrzu to może będzie później spokojniejszy 🙂
Ja dzisiaj wyszłam na prawie 2h po słoiczki dorossmanna i przy okazji obskoczyłam pobliskie sklepy 😆 I teraz czuję się znacznie lepiej bo już mnie dobijało siedzenie w domu 🤨
wyjdź i zobaczysz, że jak wrócisz to będzie lepiej 😉

Anecia fajnie w krzesełku Oliver wygląda 😁 Ja już też jak coś jemy to czasami daję Zuzce skubnąć i nic Jej nie ma 😉 Wiadomo, że to są minimalne ilości, żeby tylko smak poczuła 🙂 Nie daję tylko jak coś jest bardzo mocno przyprawione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania - my tez malemu dajemy sprobowac co tam jemy , ziemniaczki sosy itp , ale tlumacze pieelegniarce ze czasem mocniej przyprawiamy nawet na troszke ostro to ona uwaza ze na ostro tez mu nie zaszkodzi..Jedynie to czego mu nie potrzeba to soli .. 🙂
No wiec zobaczymy w sumie za 3 dni konczy pol roczku wiec dosrasta mi to dziecko , jutro podam mu bule na sniadanie jogurcik i niech zagryza haha :P zartuje oczywiscie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia, wspołczuje 😞 u nas tez tak bylo no ale moze jakos stopniowo bedziesz go uczyc zasypiac w lozeczku, tez myslalam ze to nie bedzie latwe ale po tygodniu juz zalapala i raczej nie ma problemu no chyba ze jest chora albo zdenerwowana np po szczepieniu czy cos takiego. Piszesz ze bujasz go 2 godziny 🥴 🥴 jak Ty dajesz rady? 😲 mi rece mdleja po 5 minutach bujania, Twoj Igorek tez juz jest ciezki. Moze skoro 2 godziny nie moze zasnac to wcale nie jest jeszcze pora spania i przemeczyc go choc z godzinke to wtedy sam odpadnie?

Anecia- lekarce chodzilo o krowie mleko? bo pisalas ze slodkie to chyba o takie krowie z kartonu?

Ja o spacerze przez kilka dni jeszcze moge pomarzyc, no ale podobno od przyszlego czwartku wiosna na calego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia no właśnie dlatego, że jest śpiący nie może zasnąć. Nie wiem jak to działa. Widać, że chce spać - trze oczy, ziewa, płacze i już już zasypia, to ja go myk do łóżeczka i ryk jak tylko głowa dotknie materaca. Widocznie mięśnie dostosowują się do rosnącego Igorka - teraz bujam już 7800, ale rąk i pleców nie czuję jak już wreszcie uda mi się pozbyć balastu. Nie wiem jak to zrobić, żeby zasypiał sam - on nie płacze tylko wyje, aż się zanosi. Boję się, żeby się nie udusił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia nie mam zielonego pojecia o co jej chodzilo.. wiem ze w sklepach jest w kartonach mleko wlasnie o nazwie sødmælk (slodkie, tluste mleko) ale co to,to nie mam pojecia..Wiem tylko ze to jakies mleczko ktore zawiera mniej protein niz krowie i tutaj zaczynaja po troszeczku podawac dziecku , gdy skonczy 6 miesiecy.. nie mowie tu o wielkiej porcji ale w takim kubeczku jak leki sa podawane np.

Karolka tez sie usmialam na sama mysl , szczegolnie ze u nas zebow nie ma jeszcze to z bulka mialby zabawy napewno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze Nacudia- nie wiem co doradzic bo moja jak jest s[iaca to tez jest paskuda ale jak tylko dam ja do spania to pada niemal od razu, ale ja tez mam tak jak Igorek- jak jestem baardzo zmeczona to nie moge zasnac dlugo. Nie wiem czemu tak jest bo teoretycznie powinno sie szybko zasnac ale niektorzy maja inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂
ajablonka dziekuje z arade z tym Karmi ;p herbatka i Karmi chyba pomogly bo Julii zadowolona 😁
U nas nocka bylaby ok gdyby nie ja... ;/ o 4 rano przez sen wstalam i cos mi sie chcialo - chyba ciastko ;p heheh- ale zobaczylam butelke wody przy lozku i chcialam sie napic, zanim ja odkrecilam to rozbudzilam sie z polsnu i do tego obudzilam mojego Z i Julii 😞 tak to by pewnie jeszcze spala.. ale dalam cycy i zasnela jeszcze do 6 potem sniadanko i jeszcze do 8 🙂
A z tym zasypianiem to i u nas koszmar, do niedawna trzeba bylo lulac, bujac, no wszytsko, teraz klade Ja na swoim łozku karmie na lezaco i jak zasypia to z Moim stoimi jak kolki nad lozkiem i zastanawiamy sie jak Ja odlozyc zeby sie nie obudzila ;p porazka ...
Anecia Olivierek wyglada swietnie w krzeselku 🙂 z tym probowaniem to chyba nie jest zly pomysl, moja mama na swieta dala Julii polizac kielbaski i Jej strasznie smakowala 🙂 i nic potem Jej nie bylo, a co do coli to ja nie wiem o co chodzi, bo u nas jest tak samo, jak pije herbate to nic, sok, tez nic a jak widzi w szklance cole to lapki wyciaga, buzie otwiera i az sie trzesie zeby dac ;p dodam jeszcze ze przed ciaza wypijajal 2l dziennie a w ciazy ani kropelki... 😁
Daniusia dobrze ze Olga juz lepiej sie czuje, i jak sie slodziutko, chyba marchewkowo?? usmiecha w awatarku 🙂
Karolcia super ze Ulcia przespala spokojnie nocke, my teraz 11 wybieramy sie na szczepienie az sie boje o tym myslec, naszczescie tylko jedno wklocie, ale tak jak piszecie dziewczyny- wielka igla i w nozke, wiec bardziej bolace 😞
NAcudja tak mi Ciebie szkoda 😞 musisz wyjsc z domu, chciaz na chwilke, odsapnac, moze zostaw Meza z Igorkiem chociaz na pol godzinki, trudno niech on sie wymeczy, ale Ty tez potrzebujesz naladowac swoje baterie, bo w pewnym momencie padniesz, Wyjdz spotkaj sie z kims, albo poprostu pospaceruj pod blokiem, to pomaga.
Aniu alez slodziaczek usmiecha sie do nas w awatarku, slodkosci :**
Ewela moze w dzien torszke synek pospi?? To wtedy spruboj odpoczac. U nas tez sniegu co nie maiara i nie chce przestac padac, my juz w domu od nie pamietnych czasow siedzimy, bo mamy beznadziejny wozek 😞 taki z malymi kolkami i jak wjadfe w snieg to nie idzie go ruszyc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mala spi juz od okolo 2 godzin O.o jestem w szoku, pierwszy raz tak ma... Dzisiaj moc nowosci 🙂 przewrot z brzuszka na placki, lezenie na boczkach, sieganie po zabawke ktore lezy za glowa, no i pierwsze MAMA hehehe wiem ze to jeszcze nie to, ale i tak sprawia ogromna radosc 😁
Rozpislalam sie ze hohoho wkoncu ma czas cos skrobnac jak Julii tak dlugo spi, zazwyczaj zdarze tylko przeczytac, a za nim mam czas odpisac to juz nowe strony sie utworza ;p hehehe
Mam do was jeszcze jedno pytanko jakie polecacie mm??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia Julka nadrabia teraz stracony czas 🙂 bardzo sie ciesze, ze tak ladnie jej wszystko wychodzi 😘
A moja maruuuuda, nie wim czy to ma zwiazek z tym wczorajszym szczepieniem, ale nie ma apetytu...wywalilam 3 sloiczki z obiadem, bo zaden jej nie podpasowal, a nawkurzalam sie przy tym az na Ulcie biedna wrzasnelam, bo wszystko dookola ujebane (sorry za wyrazenie, ale inaczej tego nawac sie nie da) a ona i tak prawie nic nie zjadla...kurde dziewczyny ja to chyba coraz bardziej trace nerwy i brak mi cierpliwosci 😮 lepiej dla niej, ze do tego zlobka od poniedzialku idzie... 🤨

Iwcia ja Ci mm nie poleze żadnego, bo my nie stosujemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Wybaczcie, ale nie dam rady Was nadrobić. Nie mam siły, a wciąż przy Małej siedzę.
Wczoraj wieczorem Nata miała co chwilę skoki temperatury. Dostawała paracetamol, ale nie wyglądało to dobrze. Cały czas albo temperatura w górę, albo lekko w dół. Mała była wciąż rozgrzana.Z M to żeśmy jej mierzyli temperaturę chyba co 10 minut. Potem troszkę się temperatura wyrównała, ale w nocy znowu skoczyła do 39,5. Po północy dałam jej paracetamol, zostawiłam w samym body, przykryłam kocykiem i robiłam chłodne okłady na czoło co pół godziny i tak do 4 rano. Oglądałam w tv jakieś bzdury, żeby nie zasnąć. Mała się pociła, ale na szczęście mi się nie odwodniła, bo przystawiałam ją do cycka i podawałam do popicia herbatki. Po godzinie 4 rano temperatura jej lekko spadła i dziecko spokojnie zasnęło i ja też padłam.
Od rana temperatura oscyluje w granicach 38, ale nie przekracza 38, więc chyba kryzys mamy za sobą.
Niestety ja ledwo żyję 😮 😮 😮. A wieczorem jedziemy z M na nauki przedmałżeńskie 🤢 Mają niby trwać tylko pół godziny, ale nie wiem jak ja to przetrzymam.
Idę wypić jakąś mocną kawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny Zuzka śpi już ponad 2godziny 🤪 W ostatnich dniach często takie drzemki robi w dzień. Dzisiaj obudziła się o 4 nad ranem na mleczko i zjadła 180ml i spała dalej do 7. I nie chce jeść 😞 Jest godzina 14:30 a ona od 4 rano tylko kilka łyków mleka zrobiła przed drzemką... I wcześniej wypiła 50ml herbatki. Nie wiem dlaczego tak 😞

Iwcia ja karmię Zuzkę mlekiem Humana. Dostępne jest tylko w aptekach. Nie jest drogie bo opakowanie Humana 2 kosztuje zależnie od apteki ok 20-22zł Więc cena jest ok w porównaniu z innymi mleczkami 😉 U nas ono się sprawdza super. Wcześniej dawałam Enfamil ale jest droższy od Humany i w skali miesiąca wychodził drożej o blisko 100zł 🤔

Nacdja i jak z tym spacerkiem, poszliście?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira biedna Natalka.. To jakas wirusowka czy jak? Wspolczuje wam bardzo , mam nadzieje ze mala szybciutko wyzdrowieje i najgorsze juz za Wami ... Moj byl chory tylko raz ale tez latalam z termometrem jak poparzona i nie moglam spac bo balam sie ze moze znowu skoczyc albo sie zle poczuc a ja nie zareaguje..
Karolka Ulcia moze byc wlasnie marudna i niechetnie jesc przez szczepienie .. nam doktor powiedzial ze maly moze byc taki wlasnie cala dobe po szczepieniu .. Takze moze wlasnie Ulcie jeszcze drazni uklucie po szczepionce i stad to marudzenie.. Moze tez ida zabki, kto to wie.. U nas jak maly 3 miesiace skonczyl lekarz orzekl ZEBY ida , uwierzylam bo byl mega marudny jakis czas, plakal , pchal do buzi wszystko , slinil sie ze myslalam ze juz mu blotnik zamontuje jakis na stale bo wszystko mokre.. No i wszystko sie dalej utrzymuje ale zebow brak 🙂 Wczoraj pielegniarka tez stwierdzila ze dolne jedynki juz na wyjsciu ale poki nie zobacze to chyba nie uwierze .. 🙂

Iwcia mysle ze cola ma jakies magiczne przyciaganie hehe ...:P
ja tez czekam na pierwsze mama chociaz te nieswiadome narazie ale poki co to tak jak pisalam baba dada tatata i inne pierdy tylko nie mama , moowie zdradzieckie to moje dziecko:P
A mleka modyfikowanego nie polecimy bo tez nie uzywamy, ciagle cycek ..

Ania wlasnie dojzalam nowe zdjecie Zuzi w avatarku i wymieklam 🙂 cudna !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...