Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam 🙂
Ewela ja Igorka noszę praktycznie od urodzenia, ale na początku to było tylko przed spaniem wieczorem albo ja bardzo płakał. Tak intensywnie zaczęło się po szpitalu, bo tam był prawie non stop na rekach, żeby był w pionie. No i po powrocie do domu się wszystko zesrało za przeproszeniem. Mam i chustę i nosidełko. Do chusty wcale nie daje się zapakować, a w nosidełku wytrzymał najdłużej coś koło 40 minut.
Karolka a co jest? Bierze Cię coś czy raczej psychicznie źle?
Kiniak wiele dzieci tak robi. Mizianie kocykiem, pieluchą czy jakąś przytulanką po buzi je uspokaja. Myślę, że sam sobie krzywdy nie zrobi.

Młodemu chyba histeria przed spaniem pomogła, bo rano dał pospać do 7:30 😉 Oczywiście 2 razy cyc musiał w nocy być. Kiedyś i jemu i mnie się uda przespać całą noc... Na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nacudja od wczoraj mam jakies zatrucie pokarmowe...musialam wziac stoperan, ale do teraz brzuch mnie boli 🤢 🤢 najgorsze, ze to bol czasem jak na okres a czasem żołądka, nie wiem co jest grane...
a u Uli to chyba jednak nie plesniawki, sama nie wiem...no ale jeszcze przez jakis czas bede jej smarowac jezyczek i usta tym aphtinem...tak na wszelki wypadek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny...
Tez macie tak ze jak pochwalicie wasze dziecko , w ten sam wieczor zmienia sie nie do poznania? Ja chyba przestane w koncu to robic, ciagle mowie ze juz wiecej go nie pochwale ale mi nie wychodzi. Co komus powiem np jak dobrze spi, to wieczorem mam cyrk.. Wczoraj zasnal ladnie sam ale za to chodzilam srednio zo 20 minut bo sie budzil z placzem .. o 1 odwalil taka histerie ze musialam go wziac do siebie do lozka bo inaczej sie darl .. a jak go wzielam to przytulil sie do mnie ze smoczkiem w buzi i odplynal.. Za to potem w nocy budzil sie co chwila i sobie jeczal nie wiem o co mu chdozilo.. a cycka to mi tak pogryzl ze juz wpewnym momencie mu zabraalam i powiedzialam ze nie dam bo tak bolalo..:P z reszta zauwazylam wczoraj ze dolne dziasla gdzie maja byc dwojki zrobily sie jakies takie opuchniete .. jak beda mu wychodzic na raz jedynki i dwojki to strzele sobie w glowe :P
Nacudja wspolczuje naprawde przezyc z Igorkiem ale wiesz co , ja tak jak Ania opowiadala mialam z poczatku sytuacje ze maly darl sie jak tyloko go odkladalismy do lozka , jednego wieczoru moj L tak jak G Ani po prostu pozwalal mu tam plakac, jak wpadal w wieksza histerie bral go na rece , jak sie uspokajal kladl z powrotem , co ja probowalam wejsc do pokoju to mnie wyganial wiec w efekcie Oliver wyl w lozeczku a ja w kuchni nad obiadem .. U nas zdarzylo sie to tylkko raz bo juz nie wytrzymalam i wykrzyczalam mojemu ze sie zneca nad dzieckiem i wiecej juz tak nie zrobil .. Wiem ze chcial dobrze, przeciez krzywdy mu nie robil ale mnie tez bolalo serce jak on tak plakal , przeciez nie mozna dziecku zabronic si przytulac do mamy!
Moze tak jak dziewczyny mowia on potrzebuje twojej bliskosci dwa razy bardziej.. Musisz wyluzowac , nie denerwowacsie bo maly napewno tez czuje twoje zdenerwowanie i tymbardziej nie moze zasnac.. napewno bedzie lepiej , uwierzysz w to to napewno sie stanie 🙂!
Karolka wspolczuje problemow z brzuchem.. Mi to sie od razu przypomina poczatek ciazy .. a zatrucie pokarmowe uwazam ze jest najgorsze ze wszystkiego..
Kinia ja tez sie balam jak moj Olis zakladal sobie takiego pluszaka w formie pieluszki tak jakby . na twarz , ale wlasnie tak jak dziewczyny pisza, dzieciaczka to uspokaja ..Moj tego misia przytula do policzka i spi z nim..czasem sama go mu klade ..

Wlasnie moje dziecko zasnelo samodzielnie na macie z gryzakiem przy buzi..jak go tu nie kochac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Karola oby to nie była jakaś wirusówka u Ciebie 😞
A jeśli nie pleśniawki to w takim razie co podejrzewasz?? Bo mi poza pleśniawkami nie przychodzi nic do głowy co ma taki nalot 🤔

wirusówka raczej nie, wczoraj niepotrzebnie zjadlam resztke zapiekanki brokulowo-serowej z dnia poprzedniego i to pewnie to mi zaszkodzilo 😮
Nie wiem co to u Uli moze byc...przez snem wyczyscilam jej buźke i jezyk i rano nalotu nie bylo 🤔 dopiero pozniej sie robi...myslalam, ze to moze od mleczka, ale za dnia mleczka nie je, no chyba, ze cos jej sie cofa i osadza 🤔 nie mam pojecia...poobserwuje jeszcze przez weekend i pozniej najwyzej pojde do lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,
U nas noc super, jednak ta kasza wieczorem działa 🙂 dzis pobudka 5:15 cycuś i spanie do 7:30 🙂 tak to ja mogę 🙂 Teraz już druga drzemka w łóżeczku 😁 Sposób działa i nawet bez większych problemów zasypia 🤪
Nacudja ja eż jestem pewna że dzieci już w tym wieku nas nieźle trenują i sprawdzają naszą wytrwałość.
Karolka biedulko nasza... Nie wiem co poradzić... Gorzka herbata i sucha buła na zatruciie 🙂 Ulci smaruj dalej i może przejdzie, te pleśniawki może tylko jak coś ciamka wychodzą, a w nocy jak spała i nie ruszała buźką to się pochowały ... ? 😮 nie wiem o co w tym chodzi... tak tylko strzelam
Kiniak u mnie Asia musi mieć pieluszkę blisko buzi i zawsze trzyma rączkę przy smoczku jak zasypia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka czytałam teraz na necie o takich nalotach białych u niemowlaków i wszędzie jest napisane, że to albo z mleka albo pleśniawki... Ale ja bym raczej obstawiał niestety pleśniawki bo pisałaś, że na ustach też ma a wyczytałam, że po mleku to tylko na języku i podniebieniu. Smaruj tym Apthnem bo na pewno nie zaszkodzi a jak coś to będzie tylko lepiej 🙂 Jeśli od razu zaczęłaś smarować po tym jak się pojawiły to powinno przejść 🙂
Śliczna Ulcia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dzisiaj kolejny prawie cały słoiczek zupki wywaliłam... Drugi dzień z rzędu 😞 Zuzka zjadła tylko troszkę, nie wiem co jest grane, czyżby przestały zupki smakować 😮 Zobaczymy co będzie jutro.
A deserku zjadła tylko pół słoiczka. Coś apetyt straciła, dobrze, że po kąpieli zjadła całą butlę kaszki 🙂
My dzisiaj w końcu na spacerze byłyśmy i oczywiście po 1,5h jak już szłam do domu bo kropić zaczęło to akurat Zuzka zasnęła pod samą bramą... To jak osioł spacerowałam pod domem i wyglądałam, jakby mąż mnie wpuścić nie chciał 😜 A nie chciałam się oddalać od domu jakby tak zaczęło mocniej padać.
Przed momentem Zuza zasnęła a mnie kolejny dzień boli głowa 🤨 Może jakieś piwko z soczkiem pomoże 😉 😜

Karolka jak się czujesz?? I jak Ulcia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka dobrze, że się lepiej czujesz 🙂
Ania a może to na zęby? Podobno jak idą zęby to dzieci mogą tracić apetyt.

Ja dzisiaj w ramach spaceru zrobiłam wyprawę do rossmana, a mam kawałek do przejścia, bo taki co był blisko domu mi zlikwidowali. Chciałam kupić wkładki laktacyjne, Małemu się kończy płyn do kąpieli i mleczko pielęgnacyjne, płatki bawełniane. I co? Wróciłam z 4 słoiczkami bananów (wymyśliłam, że będę mu wszystko z tymi bananami mieszać skoro tylko one są dobre 😉). Nic z tego co chciałam nie było. Zaczyna mnie to drażnić, bo często tak jest niestety ostatnio...

A ponieważ Igorek ominął dziś drzemkę pospacerową, to zasnął po kąpieli przy cycu, a ja się relaksuję. Zaraz lecę się myć i do łóżka z książką odreagować w innym świecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja u mnie w rossmannie jak jest na coś promocja to zawsze już w drugi dzień albo resztki albo już nie ma... 😞 Wczoraj byłam i kupiłam słoiczki gerbera i kaszki nestle. Słoiczków wzięłam 24 🤪 z czego 6 miałam gratis 😉 Też było ich już malutko ale akurat te smaki co Zuzka lubi to były 🙂
A co do zębów to ja już sama nie wiem... Miesiąc temu Zuzce zrobiły się strasznie czerwone dziąsła, później były rozpulchnione i prawie białe i takie ma do teraz 😞 Kupy jej kwaśno cuchną, apetytu nie ma, nie wytrzyma nawet sekundy, żeby ręki nie mieć w buzi, ślini się tak, że jeszcze moment i bez błotników się nie obejdzie... a zębów nie widać. A już myślałam, że wyjdą za niedługo. Ale ja się cieszę, że jeszcze ich nie ma bo mi się baaaardzo podobają dziąślaki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kiniak85 napisał(a):
a jak ulcia znosi spanie nie w swoim domku


Kinia bardzo dobrze 🙂 u moich rodzicow bywalysmy czestym gosciem i to czasem na tydzien ciągiem, to tam ma swoje osobiste łóżeczko 😁 do tesciow zabieramy lozeczko turystyczne i sie okaze jak jej sie bedzie podobalo, bo do tej pory u tesciow spala z nami w lozku, ale teraz juz jest za duza i sie za bardzo rozpycha 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczor 😉
ja wlasnie probuje nauczyc malego zasypiac w luzeczku,ale maz mi w tym przeszkadza 😠 maly plakal,a ten polecial do pokoju go uspokajac,wiec wynik jest taki ze nosi go teraz na rekach,bo maly spac nie chce 😁 i bardzo mu tak dobrze,szkoda tylko ze moje starania ida na marne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...