Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Chyba wam nagram za ktoryms razem jak moj wymuszacz zaplacze:P troche to sadystyczne, dziecko wyje mama filmuje ale pewnie same sie usmiejecie:P
My tez wlasnie w ten sposob sie bawimy, troche polezymy , poturlamy, poogladamy zabawki , popodrzucamy i porozsmieszamy , myslalam ze robicie cos jeszcze wiecej moze .. Czasem mam wrazenie ze moj jest juz znudzony i stad te jeki a jakos nie mam weny jak bardziej zainteresowac 7 miesieczne dziecko:P

Moj to taki bladzioszek nawet na twarzy , Twoja Zuzia nie chowa sie przed sloncem ze opalila buzke? Moglby kolorkow jakis nabrac bo wyglada jak dziecko mlynarza:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Potwierdzam - myslalam, ze Zuzik ma rajtki 🙂
Ulka tez sie troche sama pobawi, troche ja ja czyms tam pozajmuje na puzzlach, troche sama na macie polezy i pogimnastykuje (bardzo ja lusterko tam interesuje 😉 ), uwielbia chodzik 🙂 w tygodniu to za duzo czasu w domu nie spedza, wiec bawimy sie intensywniej w weekendy 🙂 a co do slonca, to ula go nie cierpi, co chwile musze latac i parasolke w wozku przestawiac, bo inaczej jest krzyk 😮 😁 a kolorow troche nabrala od marchewki z obiadkow i to tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haha no to trzeba Zuzi troszke syrki opalic 😁 Przyjdzie lato to pewnie dzieciaki nabiora chociaz troche kolorkow.. Chociaz ja juz teraz sie zastanawiam jak to bedzie .. Jedziemy do rodziny mojej w Swinoujsciu wiec plaza pod samym nosem , zawsze uwielbialismy lezec od rana do poznego popoludnia i sie smazyc a teraz trzeba bedzie zmienic nawyki :P
A Wy macie juz jakies plany na wakacje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anetko Zuzia na spacerku opaliła buźkę. Wystarczyło kilka razy jechać pod słońce przez kilka minut i już opalona była, tylko wtedy jeszcze miała nóżki zakryte i stąd takie bladzioszki 😉 A teraz już mam parasolkę bo zaczęła marudzić jak słońce w oczy zaświeciło.
My w czerwcu lecimy na 2 tygodnie do Niemiec do siostry M. Odwiedzimy też na 2 dni znajomych i też na 2 dni moją rodzinkę bo wszyscy blisko siebie mieszkają. Zastanawiam się tylko jak Zuzik zniesie lot 🤔 A później w sierpniu chcemy tak na ok 5 dni do Zakopanego albo do Tatralandii na Słowację. Ale na chwilę obecną tylko Niemcy są pewne a reszta wyjdzie w praniu 😉
Ja też uwielbiam słońce 😎 😎 😎 Moje ulubione zajęcie w wakacje to leżing, plażing, smażing 😁 😁 😁 😎 😎 😎
Dzisiaj pierwszy raz gotowałam obiadek z kalafiorem. Jak dla mnie troszkę bardziej mdłe od innych obiadków ale Zuzi smakowało 🙂
No i robię w tej chwili suszone śliwki z jabłkiem. Zobaczymy czy robiony deserek będzie tak samo smakował jak słoiczkowy.
Karola kupiłam te wafelki ryżowe z Hippa co pisałaś. I też bardzo smakowały Zuzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie, qrczaczki i przechwalilam pogode ;/ cala noc byla straszna burza, i ja oczywiscie niespalam bo sie balam. Julii ze stoickim spokojem zniosla swoja pierwsza burze obudzil ja tylko budzik tatusia o 2:30 😮 🤢 Naszemu tatce cos sie poprzestawialo bo dopiero dzisiaj ma na nocke
My podobnie spedzamy wolny czas, bawimy sie pelzamy, raczkujemy, czytamy, ogladamy, lzymy, smiejemy sie, latamy wszystko po troszku.
Co do slonka to Julii juz jakos mniej krzycy jak jej swieci w oczka, nauczyla sie zaslaniacz oczy raczkami, u nas tak samo wystarczyla chwilka i juz bunia opalona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas tez podobne zabawy, Olga lubi jak mam ja przytulana i razem sie turlamy, lubi byc noszona na barana i podrzucana do lampy, lubi tez sluchac wierszykow Brzechwy i Konopnickiej.
Co do wakacji to planujemy jakis aktywny wypoczynek typu canioning, kajaki, rafting, lotnia itp ze znajomymi, myslelismy o Słoweni albo Chorwacji bo tam sa fajne miejsca i warunki, zrobimy tak ze bedziemy sie wymieniac bo znajomi maja 6 dni starszego chlopczyka wiec raz panowie a raz my bedziemy korzystały, no i napewno jednodniowy wypad do zoo do Ostravy i jakies tam bliskie miejsca a i we wrzesniu nad morze na tydzien. Czy plany uda sie zrealizowac zobaczymy bo to zalezy od tego czy maz dostanie urlop wtedy kiedy bedziemy chciec, dwa od tego czy Olga bedzie zdrowa, no a trzy to sie okaze jak z moim urlopem bo niby mam duzo bo teraz jestem na wypoczynkowym z zeszlego roku i z 2011 i na ten zostaje mi 26dni wypoczynkowego + 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem + 5 dni zaleglego urlopu z 2012. W czerwcu musze wrocic bo mnie proszono bo bede ponoc koniecznie potrzebna 🤨 no i jak wroce to bede wiedziec co i jak, kiedy moge wziasc urlop zeby im i mi pasowalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja dzisiaj przekombinowałam 😲
Na obiad Zuzka jadła zupkę kalafiorową (pierwszy raz), na deserek śliwki z jabłkiem sama robiłam pierwszy raz no i przed południem tego wafelka ryżowego. No i dzisiaj też gluten znowu dostała. Jeśli coś będzie się działo z brzuchem lub jakaś wysypka się pojawi to nie będę wiedziała po czym 😞 W sumie od wafelka obiadu i glutenu minęło prawie pół dnia tylko ten deserek przed momentem zjadła. Idziemy teraz na godzinkę na spacer. Trzymajcie kciuki za brzuszek Zuzi, żeby wszystko było ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu, Zuzia przyswoi napewno dobrze, to juz nie taki maluszek ,brzuszki maja juz bardziej rozwiniete wiec mysle ze w te strone nie powinna miec rewolucji. A za alergie trzymam kciuki zeby nic sie nie pokazalo;-)
Mnk dzis na obiad wciagnal rosolek z kluseczkami i kurczaczkiem;-) wsuwal az milo,no i wieksze kawalki nie sprawiaja mu problemu;-) za to humor ma boski,nie wiem czy to pngoda czy brak taty w domu po 4dniach bycia razem ale maruda straszna,co chwila placz, no i chce na te nogi ciagle, juz nawet nie chce probowac raczkowac tylko siluje sie zeby go wziac i zeby mogl stac wtedy usmiechniety od ucha do ucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze bylam w rossie i nie ma tych jogurtow z babydream... 😠 na szczescie mam jeszcze 4 inne w poblizu to bede musiala tam sprawdzic...

Ania no niezla mieszanke Zuzi zapodalas, ale mysle, ze nie powinno byc tak zle 🙂 tak jak Anecia pisze - nasze maluchy maja juz dobrze rozwiniete brzuszki i wiele moga zniesc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na szczęście nic nie zaszkodziło Zuzce, nawet po glutenie dzisiaj jest ok 🙂 Zobaczymy za kilka dni czy nic nie wyjdzie.
Zuzka już śpi a ja zaraz otworzę sobie piwko bo mam strasznego smaka 😉
A no i na dworze się pod wieczór fajnie zrobiło 😆 Niebo bez chmur i cieplej o 3stopnie niż w południe hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja nawet nie zwróciłam uwagi czy u mnie deserki z jogurtem są czy też nie ma ale z całą pewnością nawet tego nie będzie bo ten rossmann w Pszczynie jest wielkości mojego salonu 😉 Tu są tylko podstawowe produkty niestety 😞

Dziewczyny a czy Wy deserki też robicie same?? Bo ja dzisiaj pierwszy raz robiłam suszoną śliwkę z jabłkiem i mam ją jeszcze na jutro a w środę będę robiła jabłko+gruszka. I tak się zastanawiam jakie deserek mogę jeszcze zrobić i nic mi do głowy nie przychodzi. Macie jakieś pomysły z jakich owoców jeszcze można coś fajnego wykombinować poza bananem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeju u was taki wybor tych roznych deserkow , jogurcikow i innych rzeczy dla dzieci a tu tylko kilka na krzyz. Mojego Lukasza cora ma 5 lat i z jedzenia akceptuje spaghetti i lasagne , ale sie nie dziwie bo na sklepowych polkach w sloiczkach tylko to i na tym ja matka wychowuje !
CHyba musze znowu zrobic paczke z polski:P

Moj Olis dopiero co zasnal.. probowalam go polozyc od 20.15 ale w sumie do teraz tak sie darl jak tylko jego glowa dotknela poduszki..Dawno tak nie mielismy.. Nie wiem czy cos sie znowu z zebow nie szykuje czy skad to marudzenie dzis u niego..

Zazdroszcze Wam tego piwka:P mam ochote na jakiegos reddsika bo w sumie z piw to tylko te lubie , ale po pierwsze tu nie ma a po drugie nawet jak karmicie piersia to popijacie po troszku? Wtedy kiedy bedzie dluzsza przerwa tak? Ile takie piwko sie utrzymuje w organizmie:>?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zdrówko 🙂 u nas prawie kazdy wieczór tak wyglada odkad nie karmie w nocy.

Karolka- ja kupilam torbe z przewijakiem w biedronce dzis, dla siebie fajne paputki, dla kolezanki kocyk bo mnie prosila, bodziaki byly ladne za 19,99 chyba ale z krotkim rekawem a duzo mamy wiec nie bralam

Ja dzis zrobilam czesciowo sama deser- tzn kupilam w lidlu jogurt bio naturalny i dalam ze sloiczka borowke z jablkiem i wymieszalam. A w lidlu kupilam dzis urzadzenie do robienia lodow 😜 bedziemy robic zdrowe lody hehe

Anecia- 5 letniemu dziecku daje sloiki??? 🤨 alkohol utrzymuje sie w mleku tyle co we krwi czyli zwykle jasne 0,5 l okolo 3 godzin, ja karmie kolo 20 a potem dopiero o 6 rano wiec moge imprezowac jakby co hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
a jak Ty te deserki robisz? ja jeszcze żadnego nie robiłam...


dzisiaj jak robiłam to namoczyłam śliwki ok godzinę, żeby zmiękły i później w tej samej wodzie gotowałam ok 30 minut i tak z 5 minut przed końcem dodałam pokrojone jabłko. Jak troszkę przestygło to zmiksowałam.
Jabłko z gruszką też będę razem gotowała ale to już dużo krócej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...