Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja teraz piję kawkę, Asia śpi, jak się obudzi to zje kaszkę i lecimy na spacerek bo u nas jest śliczne słoneczko i mały wiaterek 🙂 co do zębów to u nas też raczej ani widu ani słychu. Wczoraj byliśmy u teściów i Asi chrzestnej mało spała bo w obcym miejscu jakoś nie potrafi i jak wróciliśmy ok 19 to padła, nakarmiłam ją tylko na śpiocha ok 22 i spała do 6:30 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nacudja niestety ząbkowanie do przyjemności nie należy... 😞 Ale to przejściowy stan i trzeba sobie to powtarzać bo inaczej można zwariować 🤢

My już po długim spacerku 😁 Wróciliśmy i po chwili zaczął delikatnie padać śnieg... Oby tylko znowu nie napadało go bo mam już po dziurki w nosie tej zimy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia ja nie daję nic do picia po posiłkach. Zuza rano po przebudzeniu i wieczorem przed spaniem dostaje kaszkę. Ok 12-13 je obiadek i tak ok godzinkę po obiadku deserek. Oprócz tego 2 razy w ciągu dnia mleczko. Chrupki je codziennie o różnych porach. I jak widzę, że zaczyna mlaskać i otwierać buzię /a nie jest pora na posiłek/ to wtedy daję soczek lub herbatkę do picia. W sumie w ciągu dnia wypija ok 200ml soczki lub herbatki. Czasami jak się przebudzi w nocy to dostaje mleko, ale przeważnie przesypia noce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no pieknie Zuzik siedzi 🙂

Danusia ja daje Uli popic z niekapka podczas posilku, przewaznie jest to soczek jablkowy z hippa bądz soczek z herbatka tez z hippa 🙂 tak 100 ml dziennie wypija soczku z nniekapka. Po chrupce tez daje jej pic, bo jest cala poklejona i zapchana 😁 od 7 do 15 w ogole cyca nie dostaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane 🙂
My od trzech dni testujemy pietruszkę i buraka. Pietruszka się zupełnie nie przyjęła, a buraka żeśmy wałkowali przez 2 dni. Za każdym razem Nata miała odruch wymiotny. Dopiero dziś z trudem, ale wciągnęła 60 ml ziemniaka wymieszanego z buraczkiem 🙂 Jutro jeszcze raz chyba burak, a potem spróbujemy szpinak albo wrócimy do marchewki. Choć Małej ani burak ani pietruszka nie przypadły do gustu, to na szczęście uczulona na nie nie jest, bo z trawieniem nie ma żadnego problemu.

A tu moje dziecię wypluwające buraka 😁 Tego dnia to chyba większość wylądowała na śliniaku i na mnie jak zaczęła pluć 😁


A my wciąż szukamy chrzestnych 😞 Mamy jeszcze jedną opcję, ale dowiemy się dopiero za jakieś 2 tygodnie, czy to małżeństwo może i chce przyjąć ten zaszczyt 😉

Gofer, biedny Piotruś, że ma to AZS. U nas było podejrzenie, ale okazało się, że Mała ma po prostu jedynie alergię pokarmową, która objawia się wysypką i suchą skórą. Teraz już doprowadziliśmy ją do porządku, choć nie jest wciąż idealnie.
Karolka, prześliczna ta grzechotka. Super pamiątka dla Ulci 🙂 Szkoda tych zdjęć, które się nie udały 😞 Na fb ostatnio nie mam czasu wchodzić, ale może wieczorkiem wejdę, żeby zobaczyć, co tam opublikowałaś 🙂 Ja tak po Twoich doświadczeniach, to na wszelki wypadek wezmę swój aparat i będę pstrykać w momentach, gdy nie będę zajęta 🙂
Nacudja, u nas jak już było tragicznie, to pedicetamol na noc pomógł. Współczuję, bo wiem co przeżywasz 😞 Najgorsze te dwa pierwsze zęby.
Danusia, ja daję cyca do pomemłania tak przez 10 minut, jak posiłku stałego Mała zje mniej niż 80 ml. A jak zje więcej to nic już nie daję. A tak pomiędzy posiłkami to czasem daję jej rumianek lub wodę, ale ona najczęściej wypije może 20-30 ml na dobę. Chyba jeszcze jej cyc wystarcza jako picie.
Aniu, jaka dzielna Zuzia 🙂 Masz priva 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Smaruję Igorkowi dziąsła żelem polecanym w aptece - Calgel. Nie wiem czy to coś pomaga... 😞
A jak robicie tę kaszkę to taką gęstą czy raczej taką do picia? Bratowa mi mówiła, że jak dawała kaszkę swojemu synowi, to potem długo nic nie chciał jeść, bo takie to syte.
I jak to jest, że Igor po tym obiadku (dziś była pycha dynia z ziemniakami 🙂) jeszcze chce cyca?
Ania ładnie Zuzia siedzi 🙂 Młody nawet jak podparty to jakiś taki powyginany się wydaje 🙂
Danusia ja nie daję na razie nic do picia. U nas ciągle na tapecie cyc, więc to mu pewnie wystarcza.
Deira trochę się ubrudziłyście 😉 My też tak mamy - codziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja ja kaszkę rano robię taką średnio gęstą natomiast wieczorem bardzo gęstą i podaję z tego smoczka do kaszek o dużym przepływie bo z innego nie chciało lecieć (takie gęste). A obiadki mieszam z mleczkiem. Robię 30ml mleczka+obiadek i to do butelki i tak podaję Zuzi, wtedy wszystko ładnie zjada 🙂 Wychodzi tego ok 100ml a później po ok godzinie deserek tak jak wcześniej pisałam i wtedy jest najedzona. A jeśli nie dawałam godz. później deserku to tak po mniej więcej 1,5h od obiadku był krzyk bo głodna... Ale już za jakiś czas będę podawała obiadek normalnie łyżeczką bo już się przyzwyczaiła do tych smaków to nie będę mieszała z mleczkiem i zobaczymy czy wtedy nie będzie szybciej głodna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki za info 😆 ja tez za jakis czas sprobuje dac kaszke, probowalam dac kleik kukurydziany z lyzeczki i za nic nie chciala zjesc wiec chyba nici z bezcukrowych kaszek...
Zuzia slicznie wyglada w tym siedzisku, wydaje sie juz duza 🙂
Zagladam teraz mniej bo Babcia mojego meza umiera od paru dni no i zalatwiamy juz rozne rzeczy i wogole, ehh 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia ja ten kleik kukurydziany chciałam dodać do obiadku, żeby było bardziej pożywne. Myślisz, że też w ten sposób nie przejdzie? 🙂
Ania no ja z mlekiem nie mieszam i męczę go łyżeczką, bo w sumie u nas to by była taka sama nauka - jedzenie łyżeczką czy z butelki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia przykro mi... 🤨

Nacudja jestem pod wrazeniem, ze Igorek wcina ta dynie 😲 to Uli nnajgorszy obiadek jaki do tej pory jej podalam, nie ruszyla ani troszke...w sumie sie jej nie dziwie bo i dla mnie mial on dziwny zapach...
A co do kaszki to ja daje Uli tylko lyzeczka, wiec musi byc gesta...ale nie robie jak na opakowaniu, tylko do 150 ml wody daje 4 łyzki stolowe...Ulka wcina wszystko...i tak podaje rano o 9 i przed snem o 19 🙂 jak zje o 9 to pozniej je dopiero obiad po 12...czasem podje jedna chrupke tylko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka on taki jakiś warzywny po tatusiu, więc mu podeszło 😉 Ja wolę owoce i cukierki, ale to kwestia gustu 😁 Poza tym ta dynia słodka, więc pasuje.
Jak jutro zje jeszcze dynię i nic mu po niej nie będzie, to w środę zaczynamy z kaszką na śniadanko 🙂
No i jeszcze chyba muszę kupić inny śliniak - jakąś pelerynę 🤪 Tak wierzga łapami i pluje, że oboje jesteśmy pomarańczowi po skończonym posiłku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja ja mieszam dlatego, bo Zuzia poza marchewką tak średnio jadła obiadki i zrobiłam tak jak mi pediatra powiedziała, żebym mieszała z mlekiem bo wtedy smak jest już troszkę znany i dzieci lepiej przyswajają nowe smaki. I faktycznie zadziałało 😆 Zuzia wcina wszystkie smaki. A butlą podaję dlatego, że jak pomieszałam to było zbyt rzadkie, żeby łyżeczką podawać 🙂 Ale deserki bardzo ładnie je łyżeczką więc myślę, że jak już poznała smaki warzyw to jak podam bez mleka to powinna jeść 🙂 Zacznę testować od przyszłego tygodnia, bo wtedy do obiadków zacznę dodawać gluten...
Danusia współczuję Wam... To jest straszne jak się wie, że czyjeś godziny są policzone i czeka się na śmierć... Przechodziliśmy to parę lat temu z moją babcią i jak tylko zadzwonił telefon to nikt nie chciał odbierać, bo wszyscy się bali, że to ze szpitala 😞 Ale w przypadku mojej babci dobrze, że tak się stało bo się męczyła przez ostatnie lata życia i rodzina też nie miała lekko...

Karolka udało się zdobyć jakieś fotki od koleżanki?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja za to musze Uli wszystko z jablkiem mieszac bo i naczej nie chce jesc 😜

Do nas dzis doszlo zamowienie z allegro z tym grzakiem do pokarmow i taki sliniak z rekawkami m. in. zamowilam Uli:
http://allegro.pl/bobas-sliniak-z-rekawami-nieprzemakajacy-super-i3067773603.html
Ania zdjec jeszcze nie dostalam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Karolka a Zuzi dynia z ziemniaczkami smakuje 🙂 I baaaardzo zasmakowała suszona śliwka z gerbera. Śliwka i banan to ulubione deserki. A po śliwce były 2 wielkie kupy i rano kolejna mega duża 🤪

Na jutro mam suszona sliwke, az jestem ciekawa reakcji 😁 ja mam jeszcze 3 sloiczki dyni, ale nawet Ulce nie daje, bo juz dwa podejscia byly i sie zmarnowalo, a tak moze komus oddam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja mojej narazie deserki odstwiłam, bo cwaniaczek jeden deserki wcinała, aż jej się uszy trzęsły (na widok śliwki to prawie ślinotoku dostawała, a kupy były mega 😁 ), ale obiadki były już beee, bo nie słodkie. Więc na deserki ma narazie szlaban 😁 😜 Najpierw poeksperymentujemy z warzywkami, kaszką kukurydzianą, kleikiem a potem dopiero słodkie 🙂
A kaszkę i kleik robię zgodnie z instrukcją i też podaję łyżeczką. Ale zaczynam się zastanawiać, czy na wieczór nie podawać jej z butli, bo będąc zmęczoną szybciej butlę pociągnie niż zje z łyżeczki.

Danusiu, bardzo mi przykro 😞 Ciężkie są dni w cieniu czyjejś śmierci 😞 Trzymajcie się ciepło oboje z M 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajny śliniaczek 🙂 Chyba też będę musiała taki kupić. Ja to z kolei powinnam zabezpieczyć też meble dookoła i siebie, prawie jakbym remont przygotowywała, bo ostatnio buraki to miałam we włosach na okularach, na swetrze, były na podłodze, na stole, na tapczanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam 2 śliniaczki z F&F takie jakby foliowo-gumowe z kieszonką na dole ale są duże i będę dopiero zakładała jak w foteliku będę karmiła. A teraz podkładam pieluchę tetrową pod brodę bo nie lubię wiązać tych normalnych śliniaków a te co mam na zatrzaski są przy szyi za duże a te z Tommee Tippee na rzepy Zuzia jak pociągnie to się odpinają bo się rzepy wyrobiły 😞
Więc na razie pielucha najlepiej się sprawuje 😁

Aaaaaaa Karolka zapomniałam napisać, że ta srebrna grzechotka jest cudowna!!! Śliczna pamiątka na całe życie 😁

Gofer teraz mi się przypomniało co moja bratanica dostała na chrzest nad czy też mogłabyś się zastanowić 😉 Zestaw sztućców z firmy Gerlach dla dzieci łyżeczka, łyżka, widelec, nóż i to wszystko z grawerem 🙂 Też bardzo ładny prezent 🙂
dokładnie taki zestaw:
http://eprezenty.pl/sztucce_dla_dzieci_gerlach_pychotki_z_mozliwoscia_grawerowania_dedykacji_zyczen_,p,3136.html
na żywo dużo ładniej się prezentują niż na tym zdjęciu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez powinnam Uli ograniczyc deserki, bo obiadki sa dla niej za nalo wyraziste w smaku 😜, ale nie mam na to czasu...za niecaly miesiac bedzie juz w zlobku 😮 tak wiec juz mamy schemat zywienia wypracowany i musze sie tego trzymac, zeby jej sie nie rozregulowalo 🙂

U nas pieluszka jako sliniak sie nie sprawdza, mala macha raczkami i wszystko ta pielucha rozmazuje tylko, mam taki sliniak z kieszonka, caly z ceratki, ktory sie zaklada, ale jest bez rekawow, poza tym wiaze sie go na plecach na trzy kokardki i ulka nie chce dac sobie zawiazac 😁 jutro wyprobuje ten z rekawkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusiu, ja Asi po kaszce i czasem po obiadku daję popić soczek lub herbatkę 🙂 Na razie wypija 100 ml dziennie 🙂 Współczuję Ci serdecznie sytuacji z babcią...
Aniu, Zuzia ślicznie siedzi w tym kułeczku 🙂
Nacudja ja do tej pory robiłam Asi raz dziennie taką gęściejszą kaszkę i dawałam łyżeczką 🙂 zaczynałam od 50 ml a dziś dałam już 100 🙂 i Asia zjadła ze smakiem. Dziś kupiłam smoczek z większym przepływem i będę czasami podawać w butelce 🙂
Ja dziś Asi dałam też dynię z ziemniakiem z Hippa, faktycznie kiepsko pachnie ale Asia zjadła ze smakiem 🙂 jak robiłam sama to mi ładniej pachniała i bardziej smakowała 🙂 Dziś też kupiłam sliweczkę i zobaczymy jak jutro posmakuje 🙂 dziś też były 2 kupy ale trochę zielone i plastelinkowe 😞
Śliniak świetny, moja Asia na razie aż tak nie wariuje przy jedzeniu 🙂 wystarcza nam śliniak na rzepy 🙂 Plunie czasem ale nie groźnie i rączki do buzi wkłada, ale wtedy mam pieluchę w pogotowiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...