Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
http://allegro.pl/od-selenki-mco-sliczna-w-kropeczki-kokardki-i3087207122.html
http://allegro.pl/od-selenki-cytrynowa-princeska-w-haft-angielski-i3087240878.html
http://allegro.pl/od-selenki-ms-piekna-stylowa-sukienka-cekiny-i3087205131.html

Jak wam się podobają te sukienusie? dziś wylicytowałam dla Asi 🙂
A i dziś kupiłam jej Emilkę z Lamaze 😁 ona na prawdę jest extra !!! Asia od razu załapała z nią kontakt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Danusia, trzymajcie się ciepło. To trudny dla Was czas 😞
Babcia poznała Olgę?
Moja babcia niestety nie doczekała do spotkania z Piotrusiem. Odeszła w grudniu. Ale na pewno gdzieś tam z góry bacznie się nam przygląda i myślę, że jest jej lepiej niż tutaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ajablonka, sukienki prześliczne 🙂 🙂 🙂
Najlepszości dla Asi 😘 😆 5 miesięcy temu (z malutkim hakiem) jeszcze jej 😆nie było na świecie. Pamiętacie jak sobie opisywałyśmy doświadczenia z ciąży i porodowe? Matko, jak ten czas leci 😆 A z drugiej strony to się wydaje tak dawno... 😆

Dziewczyny, czy któraś z Was zrobiła odwrotnie tzn najpierw podała gluten a potem warzywa? Tak jest na wszystkich kalendarzach wprowadzania produktów (przy karmieniu piersią) i tak nam kazała pediatra. Mówiła, że gluten to już a warzywa dopiero za miesiąc. Alergolog mówiła oczywiście odwrotnie (warzywa już jak najszybciej a gluten za jakieś 2-3 tyg) 😉 Mogłyby się te kobiety spotkać i ustalić jakąś wspólną wersję 😉
A my chyba zrobimy jeszcze trochę inaczej. Gluten wprowadzimy w sobotę (mieliśmy poczekać aż Piotrusiowi zejdzie wysypka, żeby zobaczyć czy nie dostanie alergii na nowe produkty ale jak mamy poczekać jak on jest cały czas wysypany bez względu na to, co ja jem???:ohmy 🙂 Pociągniemy przez tydzień a potem powoli warzywa.
I od razu kolejne pytanie: kaszę manną się podaje 2-3 g (pół łyżeczki). Ale pół łyżeczki przed czy po ugotowaniu??? Bo przecież ona pęcznieje podczas gotowania! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka wielki buziak dla Asi 😘 😘 😘 😘 😘

Gofer ja mam w domu 2 schematy żywieniowe w postaci książeczek i w jednej jest napisane, żeby dzieciom karmionym piersią zacząć rozszerzanie diety od glutenu a w drugiej, że od przecieru jarzynowego lub skrobanego jabłuszka.... I bądź tu człowieku mądry 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

mi pediatra powiedziala, ze nie powinnam sie ani z tym ani z tym spieszyc...wg niej gluten po 7 miesiacu dopiero a pierwsza jarzynowa po 5 miesiacu...i nic wiecej...ale ze wracam do pracy to musialam malej wiecej rzeczy wprowadzic, w zasadzie trzy pokarmy dziennie... ale wiem, ze wrzesniowki najpierw gluten wprowadzaly, bo niby wg nowych schematow robi sie to juz po 4 m-cu.
Gofer ja tez sie nie orientuje w tych wszystkich miarach, ile czego, dlatego kupilam kaszke manne z nestle i tam jest napisane ile lyzeczek na ile wody 😉 pol lyzeczki zrobionej kaszki dam Ulci a reszte sama zjem 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer tak jeszcze myślę i ja na Twoim miejscu zaczęłabym od glutenu jak radziła alergolog. Może dzieciom z alergią wprowadza się najpierw gluten a później kolejne produkty...
Ja od przyszłego tygodnia będę podawała po pół łyżeczki już po ugotowaniu i to będę mieszała z zupką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- tak poznala, tzn bylismy tam ze 3 tyg temu z Olga ale raczej niewiele kontaktowala...
Nacudia- tez myslalam ze dam do obiadku albo do dererku, moja obiadek zje ale desery juz nie bardzo, ale juz z chrupkiem kukurydzianym zje a kleik to to samo wkoncu. Ja czasem na wieczor daje Oldze mm jak sie uda zeby ja powoli przyzwyczajac i wczoraj zagescilam kleikiem kukurydzianym troche i wypila zwyklym smokiem 2.
Ja mam taki plastikowy sliniak z ikei z kieszonka ale jeszcze go nie uzywalam. Po kazdym jedzeniu przebieram Olge a plamy spieram mydlem, a i od poczatku je w krzeselku do karmienia bo ma regulowane siedzisko i mozna ustawic nawet pollezaco.
Mi pediatra kazala zaczac od warzyw bo ponoc sa bardziej wartosciowe niz owoce ktore maja glownie cukier a te w sloikach sztuczna wit c,pozatym ponoc jak polubia owoce moga nie chciec potem warzyw, tak mowila pediatra, u nas jest na odwrot 😜
dzis bioderka a we czw szczepienie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
W Łodzi znowu atak zimy 😞 Jeszcze poprzedni śnieg nie stopniał, a już pada kolejna warstwa. ze spaceru nici. z obiadu chyba też, bo mieliśmy zakupy zrobić 😁 przestaję wierzyć w nadejście wiosny...
Igorek coś zaczął więcej kichać i pokasływać. Myślicie, że to może mieć związek z ząbkowaniem? Bo mam już nerwy napięte po ostatnim kichaniu 😞
Ajablonka spóźnione buziaki dla Asi. Sukienki prześliczne i przesłodkie 🙂
Gofer te 2-3g to przed ugotowaniem. Mnie mówiła, żebym tę kaszę mannę dosypywała do warzywek i deserków, żeby się organizm przyzwyczajał do glutenu. Pewnie będę raz dosypywać kleik, a raz kaszę.
Karolka mam podobne krzesełko. Dokładnie takie http://www.caretero.pl/31_RoYo.html Na razie go nie używam, bo niby jest od 6 miesięcy. Można regulować oparcie, ale ma jeść na półleżąco? No nie bardzo to widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nacudja bardzo fajne macie krzeselko 🙂 my w sobote jedziemy do hurtowni pod Poznaniem, gdzie kupowalismy wózek i moze tam cos sie znajdzie. Wczoraj dzwonilam do nich i to krzeselko co pokazalam na pewno maja na stanie, to sobie obejrze...a moze inne wpadnie mi w oko? 😉
Ja juz bym Ule karmila w tym krzeselu, teraz i tak je w lezaczku, czyli calkowicie w pionie nie siedzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka Ula taka jakby zdziwiona co Jej podałaś 😁
A z krzesełkiem to faktycznie jak się nastawiacie na coś nowego później to to jest naprawdę śliczne, dużo robią te kolory bo są świetne 🙂
Ja od początku się nastawiałam na to, że chcę 2w1 żeby mieć stolik później 🙂
Poszperaj po allegro i porównaj bo ten co my mamy to w sklepach ponad 300zł kosztuje a na allegro już z przesyłką ok 270zł 🙂 No ale jak to hurtownia to powinni mieć jeszcze taniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
a zdziwi sie jeszcze bardziej jak do obiadu jej śliniak z rękawkami założę 😁 😁 😜


to musisz to uwiecznić na zdjęciu bo te miny są bezcenne 😁 😁 😁
Może też dzisiaj spróbuję założyć ten śliniak co mam ale wydaje mi się, że Zuzka się może w nim utopić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale u nas dziś pogoda! 😲 Normalnie jak na biegunie północnym – tak pada śnieg i wieje, że aż strach wychodzić nawet śmieci wynieść 😮

Ja od dzisiaj zaczynam regulowanie dnia Małej w kontekście karmienia. Tak jak Karolka, muszę ją i swoje cycki też przyzwyczaić, że od 7 rano do 14 nie będzie cyca. Dziś cycek był o 6. O 9 dostała 150 ml kleiku ryżowego. Teraz śpi, a o 13 dostanie ziemniaki z buraczkami. Potem cycek dopiero około 16-17. I na wieczór dostanie obok cycka rozrzedzoną kaszkę z butli, bo chcę aby zaczęła przesypiać całe nocki. Bo inaczej to ja w pracy będę nieprzytomna.

Ja się wciąż waham co do krzesełka. I chyba jednak odpuścimy ze stolikiem, bo stolik Nati będzie miała z kompletu mebli, jaki chcemy jej kupić. A narazie karmimy ją w bujaczku 🙂

Ajablonka – śliczne te sukienusie 😁 Ja już sporadycznie kupuję rozmiar 74. Teraz powoli zaczynamy uzupełniać garderobę o rozmiar 80, bo podejrzewam, że najpóźniej w lipcu na 80 przejdziemy.
I 100 lat dla Asieńki! 😘
Gofer, ja robiłam tak – przez tydzień tylko gluten na łyżeczce. Po tygodniu pani pediatra kazała rozszerzyć dietę o jabłuszko, bo Młoda zaczęła słabo przybierać na wadze i wtedy zaczęłam gluten dodawać do jabłuszka. A gluten rób tak – ponieważ nie ugotujesz kaszki manny z 2-3 g bez przypalenia, to wlewałam do garnka wody 200 ml, gotowałam i dodawałam całą małą łyżeczkę kaszki manny błyskawicznej (czyli około 6 g). Z tej papki podawałam Małej połowę z łyżeczki, a potem to już wlewałam jej do jabłuszka. A w ogóle to z tym glutenem jest jeden wielki bałagan w schematach. Ja też nie wiedziałam, czy dawać 2-3 g ugotowanej już kaszki manny, czy 2-3 g suchej. Są jakieś wytyczne a tak do końca nie wiadomo jak je stosować 🤢
Danusia, szczere kondolencje dla Ciebie i M 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Ale u nas dzisiaj zima... za oknem pada taki śnieg że świata nie widać 😞
Asia dziękuje za życzenia 🙂 i miłe komentarze na temat sukienek 🙂 tą z galotkami wylicytowałam, a resztę wzięłam dodatkowo za jedną przesyłką 🙂 na lato się przydadzą 🙂
Nacudja, Karolka krzesełka fajne ja będę kupywała dla Asi (tzn. teściowa i ja muszę wybrać) ale chcę takie 2 w 1 ze stoliczkiem 🙂 Na razie Asię karmię w wózku lub podkładam poduchy i na pół leżąco 🙂 Dzis dostała na 5 m-cy pierwsze chrupeczki 😁 cała się ukleiła hehe 🙂
Aniu jaki Ty kupiłaś smoczek do kaszki? ja wzięłam tt http://allegro.pl/tommee-tippee-smoczek-do-butelki-6-m-2x-kasza-i3038765258.html i chyba przesadziłam bo jakoś za dużo Asi leci hehe 🙂 wypiła ale z przerwami i wilekie oczy robiła po zassaniu hehe 😮
W czwartek wybieramy się na szczepienie i dopytam się co z tym glutenem i jak go podawać...
Danusiu szczere kondolencje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...