Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dziewczyny nie dziekuje 😉

Gofer strasznie mi zal Piotrusia, ze ta na wszystko uczulony, Ciebie tez mi szkoda 🤨 😘

Jesli ktos zyje na kocią lape to moze zostac chrzestnym(zawsze mozna przy spowiedzi co nieco zataic 😜 ), ale jak juz ma slub cywilny to przechlapane... ja akurat po cywilnym zostalam chrzestna, bo ksiadz mnie nie sprawdzal i nawet karteczki na spowiedz nie dal 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
Olga ma talie bąka 😁


Ale się uśmiałam z tego porównania 😁 😁 😁 Ale nie przejmuj się, moja ma to samo 😁

Aniu, super, że macie już wszystko ze żłobkiem pozałatwiane 🙂 My czekamy 🙂 A w najgorszym wypadku będziemy myśleć o prywatnym, ale mam nadzieję, że teście do tego września dadzą radę zaopiekować się Natką.

Karolka, bardzo ładny ten szydełkowy komplecik. Szkoda, ze Ulcia trochę z niego wyrosła 🙂

Gofer, możesz dać kaskę. A dajesz tyle, ile możesz. Ja sądzę, że 200-300 zł spokojnie wystarczy. No chyba że możesz i chcesz dać więcej. Ale ja uważam, że jeszcze zdążysz się jako chrzestna spłukać 😁 Boże Narodzenie, Wielkanoc, urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, skończenie kolejnej klasy, matura 😁
A do tego dasz na przykład jakąś pamiątka z chrztu (medalik, ryngraf, biblia dla dzieci z dedykacją) lub np. taki "torcik" albo "bukiecik" z pieluszek 🙂 W necie znajdziesz mnóstwo sklepów z takimi pamiątkami.

A nie "pochwaliłam się" Wam, jak bardzo byłam dziś zmęczona - przed spacerem przygotowałam sobie kawkę, teoretycznie z mlekiem 😁 Ale kiedy wzięłam łyka, to mnie aż zgięło w pół - miała smak bananów, bo zamiast mleka wlałam sobie soku bananowego i nawet tego nie zauważyłam do momentu posmakowania 🤪 😁

Dobranoc, kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- ja tez uwazam ze nie ma co przesadzac, wkoncu ma to byc przezycie duchowe 😁 Olga dostala od chrzestnej oprocz pieniedzy sliczny obrazeczek w bialej ramce na sciane z aniolem strozem przeprowadzajacy dziewczynke przez most- az sie wzruszylam jak go zobaczylm,wisi teraz u niej w pokoju nad lozeczkiem.Bardziej mnie on ucieszyl niz inne prezenty typu zabawki czy pieniadze.
Jesli chodzi o tych chrzestnych to nie do konca chyba tak jest- jak mielismy przed naszym chrztem nauki dla rodzicow i chrzestnych to ksiadz mowil ze rodzice nie musza byc wierzacy i praktykujacy ale chrzestni obowiazkowo bo oni sa rekojmia tego ze dziecko bedzie wychowane w wierze, czy to jego wymysl czy ogolnie w kosciele tak jest to nie orientuje sie bo jestem hmm sredniowierzaca... tzn. w boga wierze ale kosciol to dla mnie troche chora instytucja a poglebilo mi sie to przekonanie jak musialam sie spowiadac ze swojego dziecka, oczywiscie powiedzialam ze nie zaluje i nie dostalam rozgrzeszenia 😲 😞
Dzis bylismy ogladac mieszkanie bo maz wymyslil ze czas na przeprowadzke, calkiem fajne w nowym budownictwie, 57 m w stanie surowym zamknietym za 250 tys, 3 pokoje, dwupoziomowe, wiec niby okazja, ale ja jakos teraz nie wyobrazam sobie preprowadzki bo raz ze do Olgi babcia musialaby dojezdzac 20 km codziennie a dwa ze wtedy starania o kolejne dziecko trzeba by odlozyc na pare lat, a jakos bardziej zalezy mi na kolejnym dziecku... no i wizja kredytu na 20 lat mnie przeraza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira to sobie zafundowałaś bananowy rarytas 😜 😉

Gofer kurcze a potwierdzaliście u kilku lekarzy AZS?? Bo z alergii może wyrośnie za kilka miesięcy lub lat (córka brata miała do 2 czy 3 roku życia i całkowicie minęła) ale z tego co kiedyś czytałam to AZS można tylko zaleczyć 😞 A może jest szansa na to, że to jednak tylko uczulenie na mleko 😞 Nie ma nawet cienia szansy, że to nie to?? 😞
Jeśli chodzi o chrzciny to moim zdaniem każdy daje tyle ile ma. Stać Cię, żeby dać 200zł to daj 200, jeśli stać Cię na 500zł to daj 500 😉 Zuzka dostała od wszystkich kasę tylko od chrzestnej prezent. Może po prostu zapytaj co kupić bo nie chcesz dać pieniędzy tylko jakiś prezent. Moja bratowa (chrzestna Zuzy) zapytała co chcemy i powiedzieliśmy, że krzesełko do karmienia. Sami wybraliśmy sobie model i jest naprawdę świetne 😉 Myślę, że to prezent, który na pewno się spodoba bo jest praktyczny i na pewno potrzebny więc nie będzie stał w kącie 😉
Jeśli to dziewczynka to możesz kupić coś ze złota np. kolczyki (nie jest to duży wydatek bo ładne złote kolczyki dla dziecka zaczynają się od ok 80zł najprostsze a za ok 150zł to kupisz już bardzo fajne). Ja osobiście stwierdziłam, że nie chcę na chrzest kolczyków dla Zuzy bo i tak teraz nie będę przebijała uszek więc jak się mnie pytali to powiedziałam, że kolczyki poproszę na roczek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia bardzo tanie to mieszkanie 😮 w Poznaniu za tyle to mozesz miec co najwyzej 2 pokoje w starym budownictwie, a 3 jesli masz ogromne szczescie albo stan jest oplakany...

Ulcia ma dostac na chciny od chrzestnej fotelik do auta, taki od 9 do 36 kg, od dziadkow krzesełko do jedzenia, od mojej przyjaciolki kolczyki, a od reszty nie wiem, ale pewnie pieniazki...obrazkow z aniolkami dostala juz tyle, ze musialam pochowac, jeden aniolek drewniany wisi nad lozeczkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bardzo tanie, po skosach to 70 m bo gora jest na poddaszu, z pieknym widokiem na gory tzn na szyndzielnie, budynek 4 pietrowy,a i w cenie garaz podziemny, nowe osiedle i blisko centrum miasta. Do pracy mialabym 10 minut piechota, maz tez nie daleko.
hehe ja mam miejsce na bibeloty Olgi bo ona ma pokoj 20m kwadratowych takze obrazkow sie duzo zmiesci 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂
U nas dziś lepszy dzień, bo przyjechała stęskniona babcia 😉 Młodego wymęczyła, to zapomniał o zębach i płakaniu 🙂
No i marchewka z ziemniakiem była pyszna 🙂

Karolka szkoda, że wyrosła z tej szydełkowej sukienusi. Śliczna jest. Ale w drugim zestawie też będzie fajnie wyglądać. Grunt to wygoda 🙂 Powodzenia jutro w Waszym ogólnorodzinnym ważnym wydarzeniu 😁

Ania no to super, że tak szybko udało Wam się pozałatwiać z tym żłobkiem. Ja z ciocią też już się dogadałam, więc w wakacje zaczynamy intensywne zapoznawanie, żebym od września mogła spokojnie wrócić do pracy.

Gofer bardzo mi przykro z powodu tej alergii i azs. To już na 100% potwierdzone. Trzymajcie się. I Ty i Piotruś jesteście dzielni, to się nie dacie tak łatwo 🙂 A co do chrzcin, to ja bym była za prezentem jednak. Najlepiej tak jak pisały dziewczyny zapytaj co by im się przydało. Kasa to się zawsze rozejdzie, a tak chociaż będą mieli jakiś pożytek.

Danusia mieszkanie super. W Łodzi za takie pieniądze to też raczej stare budownictwo lub do generalnego remontu. Ale ja podobnie jak Ty wybrałabym drugie dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja jak zwykle w środku nocy... Bez sensu,w nocy spać nie mogę a rano nie mogę się obudzić 🤢

Kochane, dzięki wielkie za info w sprawie prezentów na chrzciny. Ja bym faktycznie chyba wolała dać jakąś konkretną rzecz niż pieniądze ale z drugiej strony jak sobie przypominam nasz ślub to zdecydowanie jednak woleliśmy dostać kasę niż prezenty więc już sama nie wiem... Moja mama mnie namawia, żeby dać 100 dolarów bo tata Kubusia jest z Emiratów Arabskich (wiem, wiem, odważna ta moja kuzynka 😉) i jak będą do niego jechać w odwiedziny to będzie jak znalazł. Ale nie wiem czy to nie głupio (bo tam przecież mają swoją walutę więc te dolary to tak ni przypiął ni przyłatał)

Danusia, i cena i opis tego mieszkania brzmią na prawdę nieźle.Tylko tak z drugiej strony: mieszkanie możecie sobie kupić na kredyt też za kilka lat a pytanie czy za kilka lat zrobicie sobie drugiego maluszka (bo pisałaś, że tych 2 rzeczy nie da się pogodzić). My się staraliśmy o Piotrusia ładnych kilka lat więc ja bym chyba nie ryzykowała tylko wzięła się do dzieciowej roboty 😁 A teraz kryzys na rynku mieszkaniowym,ma ponoć potrwać min 2 lata, kto wie,może się przez ten czas Wam sytuacja zmieni na lepsze. Ale przyznam szczerze, że ten opis kusi 🙂

Jeśli chodzi o Piotrusia: diagnozę azs postawiła już dawno temu dermatolog. Alergolog powiedziała 2,5 miesiąca temu, że to chyba za szybka diagnoza, miesiąc temu powiedziała, że jednak będziemy diagnozować pod tym kątem, a ostatnio potwierdziła, że to jednak azs. Co jest powodem nie wiadomo - to może być ale nie musi na tle alergicznym. Na mleko na 100% go wysypuje,śluz w kupie, ból brzucha etc. Więc ja od krów się trzymam z daleka 😉 Nawet na nie nie patrzę 😎 😁 Ale i tak raz na jakiś czas go wysypuje mocno (dziś właśnie na przykład 😞) i już sama nie wiem po czym. Bo skórę mocno chropowatą ma cały czas choć smarujemy go emolientami i maścią cholesterolową kilka razy dziennie 😞 No i nie wiem jak mam w tej sytuacji wprowadzać mu nowości - miałam poczekać aż ta skóra się unormuje i zacząć wprowadzanie a tu znowu ma czerwoną skórę (miejscami aż takie ranki mu się robią 😞 😞 😞) A ja już prawie nic nie jem poza kurczakiem,indykiem, marchewką, ziemniakiem, kaszami, ryżami i makaronami 😞 Wyglądam jak śmierć na chorągwi tylko cycki mam duże 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie, widzę że mnie sporo ominęło... Kilka dni i 15 stron do tyłu hehe, postaram się co nieco nadrobić...
Dawno nie zaglądałam bo ostatnio miałam 2 dzieci 😞 mój M zachorowała i musiałam 24 h zajmować się Asią a do tego i jego trochę podleczyć... Asia na szczęście jest grzeczna i nie marudzi 🙂
Był temat jedzenia, u mnie Asia wcina teraz dynie którą sama przygotowałam i zajada się lepiej niż obiadkami ze słoiczka, deserki i soczki pochłania aż się trzęsie, teraz daje samo jabłuszko żeby odstawić na trochę wszystko co zatrzymuje kupkę... Wstawiłam też kaszkę ale nie idzie zachwycająco... 😞 może się jeszcze przekona 🙂
Karolka taki gryzaczek do owoców też będę niedługo miała 🙂 fajna sprawa 🙂 A Ulcia i jej syrki są bezbłędne 🙂 W dniu jak byłaś u spowiedzi ja poszłam do kościoła więc ten dym to musi być nasza zasługa 😉 hehe powodzenia dzsiaj, 3mamy kciuki 😘 Jakbyś Ulci nie ubrała i tak będzie piekna, a obie kreacje są super 🙂
Aniu Zuzia ślicznie wcina bananka 🙂 Zuch dziewczynka 🙂 i jak się fajnie trzęsie 😁 Fajnie że u dało się z tym żłobkiem 🙂 będziemy miały sporo przedszkolaków na forum 😁
Deira chrzestny to również mój problem 😞 byłam u księdza zamówiłam chrzest na pierwszy dzień świat i wiedziałam że istnieje cos takiego jak chrzest w zastępstwie... Mojego M jest za granicą i nie może przyjechać a chcieliśmy żeby on był chrzestnym, niestety ksiądz się nie zgodził i kazał szukać kogoś innego... Padło na mojego brata i ma teraz swoją córkę i Asię z jednego rocznika, chciałam tego uniknąć bo później komunia, wszystkie rocznice będą w tym samym czasie (a różnica między dziewczynkami jest 3 tygodnie ) Wkurzyłam się bo u mnie kościół zacofany na maxa...
Danusiu My Asi też już kupiliśmy pieluchy 4 😮 czyli nie tylko z Olgi taka Osa 😁
Narazie nadrobiłam tyle, Asia sie obudziła idę dać jej kaszkę, resztę napiszę później:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kaszka zjedzona 🙂 dzis już poszło troche lepiej 🙂
Gofer współczuję że Twój Piotruś tak musi się męczyć, tyle teraz tych uczulń, że ja w ciąży modliłam się aby moje dziecko na nic nie miało... Jakoś to przetrwacie i może będzie lepiej. te nieszczęsne AZS też Was dopadło ojej, biedulki 🙂 ale bądźcie dzielni 🙂 Ja jak byłam chrzestną zawsze kupowałam ubranko dla dziecka do chrztu i do tego dawałam kasę + jakąś pamiątkę 🙂 ale pomysł Ani z praktycznym prezentem jest bardzo dobry 🙂 Jeżeli chodzi o chrzestnych u mnie nawet nie muszą przynosić zaświadczeń o spowiedzi, muszą mieć tylko zaświaczenie że wierzą... My musimi mieć kartęczkę od spowiedzi ale chrzestni nie 🙂
Nacudja cieszę sę że Igorek zjadł ze smakiem 🙂 mam nadzieję że niedługo wyjdą mu te ząbki i da juz mamusi trochę odetchnąć 🙂
U nas dziś pogoda przez ono śliczna, super słoneczko, ale wiatr wieje aż łeb urywa, już mam dośc tego siedzenia w domu chcę wiosny !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 my juz po wszystkim, wszystko fajnie sie udalo...jutro Was nadrobie, bo teraz nie mam czasu, bo mamy gosci 🙂
a co do fotek...to hmmmmm...jestem mega wkyrw*** - tesciu robil i wszystkie schrzanił, bo programy mu sie pozamienialy i wszystkie na maska pozamazywane - nic nie widac 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, pogodę mieliście wymarzoną 🙂 Mam nadzieję, że wszystko się cudownie udało (no, poza tymi zdjęciami :blink 🙂 😘 😆 A może ktoś jeszcze robił Wam zdjęcia? Czasem się okazuje, że tu jakaś ciotka, tam przyjaciółka i się z tego robi niezły album 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wiec tak...w kosciele lajtowo, nawet sie nie stresowalismy, wszystko przebieglo szybko, sprawnie, ale bylo cholernie zimno...nawet plaszczyka nie sciagalam, bo chyba bym zamarzla 😮 Ulcia smacznie spala w wozku 🙂 Najpierw bylo króciutkie kazanie, pozniej slub i od razu chrzest - M wział Ulcie, caly chrzest spokojnie sie patrzyla, nawet zimna woda jej nie rozwscieczyla 😁 kochana super to zniosla. Po mszy jechalismy do restauracji a tam zonk - ulica zablokowana, bo byl jakis maraton... nie moglismy dojechac na miejsce i musielismy krazyc w poszukiwaniu miejsca i pozniej z buta isc...ja w tych nieszczesnych butkach po sniegu, wkurzona, bo nie wszystkim udalo sie dojechac na czas przez te blokady i korki 😮 wkurw na maksa, no ale w koncu cala ekipa sie zebrala i pojedlismy, pogadalismy, cala gore restauracji melismy dla siebie, panie nawet przyniosly zabawki, zeby dzieci sie nie nudzily 🙂 mialam gdzie Ule przewinac, nawet cyca jej dalam 🙂 wiec wszystko super 🙂 jedyny minus to te zdjecia...moja przyjaciolka robila jeszcze jakies swoim aparatem - zobaczymy co tam jej wyszlo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Karolka super że się wszystko udało pomimo małych przeciwności losu 🙂 najważniejsze abyście byli szczęśliwi i zadowoleni 🙂 Grzechotka naprawdę śliczna 🙂 pamiątka na całe życie dla Ulci 🙂 Grzeczna z niej dziewczynka 🙂 A zdjęć trochę szkoda ze względu na to że Ty je tak uwielbiasz 🙂 Na pewno kilka perełek się znajdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To prawda - uwielbiam uwieczniac na zdjeciach wazne chwile albo Ulci postepy, no ale niestety z momentu chrztu wszystkie foty szlag trafil a wszystkie ze slubu sa strasznie ciemne...tesciu bierze sie za robienie zdjec,a nawet nie spojrzy jaki program w aparacie ma ustawiony, nie mowiac juz o tym, ze ciezko mu zrozumiec, ze jak cisnie na guzik to musi chwile przytrzymac...achhh a teraz zdziwiony, ze zdjec nie ma 😠 a glupi mysli, ze fotograf te zdjecia "naprawi" 😮 😮 😞 moze jakies z kanjpy sie zachowaja, ale to dopiero jutro wieczorem bede je miala od kolezanki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Karolka super, że się udało wszystko!!!!! Ja niestety zdjęć ze chrztu też nie mam i wiem dlaczego jesteś wkurzona bo ja też bardzo żałuję, że ten dzień nie został uwieczniony 😞 No a Ty miałaś podwójne święto, ale może koleżanka uchwyciła te chwile w swoim obiektywie 😉

Ja już w domu bo na weekend byłam z Zuzą u moich rodziców. Wszystko ok tylko nie potrafiła tam zasnąć i troszkę marudziła jak była pora drzemek 🤔 Wiadomo, nowe miejsce...
Zmykam bo czas Ją wykąpać i położyć spać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas kolejna noc tragedia. Wczoraj obudził się o 1 i do 4 bawiliśmy się, bujaliśmy, śpiewaliśmy - no ogólnie wszystko tylko nie spanie. A jak w końcu zasnął to i tak zrobił o 6 pobudkę. Potem cały dzień chodziłam na rzęsach. Teraz w nocy z kolei obudził się o 4 i walczyliśmy prawie do 7. Jestem nieprzytomna. W dzień nie ma jak odespać, bo ma za krótkie drzemki, a ta długa wypada akurat na spacer. Niech te zęby już wyjdą...
My na spacer chodzimy koło 12-13. Ale dziś chyba będzie trochę krótszy, bo coś mocno wieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja strasznie mi Ciebie szkoda... Biedna jesteś... A może spróbuj dać Igorkowi jakiś lek na objawy ząbkowania, bo nie tylko Ty ale i on się męczy... wczoraj ciocia mi poleciła ten Camilia bo u niej mała też tak marudziła, a on zdziałał cuda 🙂 podawała go na noc i był spokój 🙂 Są różne opinie na temat tego specyfiku le u niej akurat pomógł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...