Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja jak przyjechalam tu do Danii to mialam ubaw z kontaktow , nigdy ich nie rozumialam i smialam sie ze mozna sobie wylaczyc prad . Teraz przy Olisiu to dziekuje ze takie sa, Jest normalny kontakt ale do tego wlacznik/wylacznik pradu,a poza tym sa na wysokosci wlaczenia swiatla takze maly poki co przez dlugi czas ich nie siegnie.. 🙂

Do Tychow kochana nie wiem czy zajedziemy , mam nadzieje ze uda nam sie cos wykombinowac , bo jednak od Swinoujscia jest kawal drogi , ponad 700km , takze nie wiem jeszcze.. Moze uda mi sie namowic mojego L ,bo on to najchetniej by z plazy nie wychodzil :P Pokusze go moze tym jeziorkiem jak to sie tam nazywa paprocany czy jakos tak?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ania buziaczki dla Zuzi 😘 😘 😘

No to chrzciny dopięte niemalże na ostatni guzik. Dziś byłam w restauracji i dogadywałam szczegóły. Byłam z Igorkiem, a pani się mnie pyta czy tort ma być dla chłopca czy dla dziewczynki 😮 No chyba widać z kim przyjechałam... Dodam, że nie był ubrany po dziewuszyńskiemu 🙂
Igorowi niesamowitą frajdę sprawia kręcenie się na brzuch i z powrotem. A tak długo nie chciał się tego nauczyć 🙂 Teraz zmiana pieluchy to wyzwanie 😜
Miałam lepszą ostatnią noc - zamiast 7 pobudek tylko 5 🤪 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- z tym pytaniem o plec to chyba standard bo ja tez pare razy uslyszalam to pytanie 😮 ludzie sa chyba slepi albo mysla ze chlopakow tez ubiera sie w legginsy albo sukienki 😁
Dobrze ze wszystko juz gotowe na wielki dzien Igorka, moze z tymi nocami idzie ku lepszemu- tego Ci zycze.
U nas noce ez zmian 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny 😘 😘 😘
hehe no w moim przypadku zapytania o płeć miałam do czynienia z przygłuchawą kobietą... ale teraz widzę, że to norma takie pytania 😉
U nas z nowości to Zuzia dzisiaj kilka razy sama stanęła na nóżkach 🤪 A myślałam, że szybko to nie nastąpi bo nawet nie wykazywała wcześniej chęci do stania a tu myk i stała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No musiala Zuzka niespodzianke sprawic. Dzielna dziewczynka. Moj dzis wspinal mi sie tez po nogach jak gotowalam obiad ,skubany uparty ,ja sie odsuwam a on w raczek i w gore znowu po mnie szczypiac przy tym niemilosiernie. A jak sie cieszy jajt moj L wraca z pracy. Malo rak i nog nie polamie tak raczkuje szybko do niego ;-)
Jutro do nas ostatni raz pielegniarka przychodzi. Ciekawe ile wazy klusek;-)

Nacudja dla pocieszenia- moj tez sie budzi w nocy czesto. Wczoraj np obudzil sie po 1 wpelzal mi na brzuch i patrzyl jak ojciec gra na playstation(z czego tata mial radoche) ale im ta wieczorna schadzke ukrocilam i wygonilam spac. Oboje!!;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam takie pytanie, jak śpią wasze dzieciaczki w nocy znaczy w jakiej pozycji, bo moja Julii zasypia na boczku lub na pleckach ale chwila nie minie a ona chyc na brzusio i co ja ja nie poprawie to znowu chyc chyc na brzusio, po nocach nie śpie bo ja przekręcam 🤔 Juz sama nie wiem, dac jej tak spac czy nie, a co z SIDS 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia odpuść sobie przekręcanie 😉 Widocznie dobrze Jej w takiej pozycji jak się cały czas obraca 😉 Zuzka akurat zasypia na plecach i czasami na boczek się przekręca ale przeważnie na pleckach całą noc. W tym wieku co są nasze maluszki to już się nie uduszą, gdyby przypadkiem zabrakło im powietrza bo zatkają nosek to w momencie się przebudzi i przekręci główkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane 🙂

Moja zaczęła "dupkować" po całym pokoju 😁 Najczęściej przesuwa się na dupce, ale do tyłu 🤪 Ale na tapczanie, nie wiem czemu akurat tam, zaczęła powolutku raczkować 😁 A do tego drze się i piszczy jak opętana 😁 I się cieszy 😁 Wczoraj mieliśmy też z niej ubaw, bo zaczęła cudownie obsługiwać pilota od telewizora. Naciska wszystkie możliwe przyciski i wczoraj nam prawie rozregulowała tv 😁 A że do tego luka na ten telewizor, to go w końcu wyłączyliśmy, żeby bawiła się samym pilotem bez konsekwencji. A ona jak zobaczyła, że w tv się nic nie dzieje, to z krzykiem walnęła pilotem o podłogę, wcisnęła sobie do buzi smoczka, odwróciła się na macie do nas tyłem i zaczęła się bawić swoimi zabawkami. Normalnie się na nas obraziła 😁 Charakterna ta nasza córa 😁

Aniu, buziaczki i wielkie gratki dla Zuzi 😘 😘 😘
Karolka, w avatarku Ulcia faktycznie inna niż zawsze, ale jak zawsze prześliczna 😘
Iwcia, moja zasypia na boczku, ale najczęściej przekręca się potem na plecki. Na brzuszku nie lubi. Może Julii odpowiada pozycja na brzuszku? A nie myślałaś, aby kupić monitor oddechu jeśli boisz się SIDS? Ja mam i powiem Ci, ze jestem zadowolona, bo sama czuję się dużo spokojniejsza.
Nacudja, czasem ludzie są bezmyślni. Moja też nie raz w wózeczku cała na różowo, buciki w kwiatki a niektórzy sąsiedzi się pytają czy to dziewczynka 🤢 🙃 U nas też już wszystko dopięte z chrzcinami i ślubem. W czwartek za tydzień jedziemy do księdza obgadać szczegóły, zapłacić co łaska, potwierdzić w knajpie ilość gości i mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko. Ja się tylko zastanawiam jak ewentualnie dziecię nakarmię w knajpie, bo sukienką mam taką, że cyca nie wyciągnę 😁 Wezmę jej chyba jakiś duży słoiczek z owocami i ewentualnie jakiś jogurcik i może jakieś chrupki. Obiad zje już w domu, bo my mamy chrzciny na 12 w południe.
A Wy na którą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Deira dziękujemy 😘
No to Natalka miała swojego pierwszego focha 😜 M Zuzce nie pozwala pilota dotykać, ale jak tylko ma go w zasięgu wzroku to błysk w oku 😁 Raz dałam do zabawy jak byłyśmy same to tak samo co chwilkę inny kanał był i nawet mi nagrywanie włączyła i teraz mam nagrane ponad 1,5h świetnej muzyki ze Stars TV 😉 Tylko Zuzka nie wyłapała tego, że jak naciska to na tv coś się w tym momencie zmienia 🙂
Deira ja myślę, że w razie czego jak poprosisz w restauracji to Cię wpuszczą gdzieś na zaplecze, żebyś spokojnie się rozebrała i nakarmiła. Na pewno mają tam jakiś pokój na zapleczu 🙂

Zuzka od paru dni je jedną porcję kaszki więcej. Tzn. może nie porcję bo zjada tylko ok 100ml ale wcześniej tego posiłku nie było. Rano przed drzemką ok. godz. 9 muszę jej dać jeść bo inaczej nie zaśnie i wrzask. A wcześniej o tej godz. tylko wypijała herbatkę i spała. Widocznie zwiększyło się zapotrzebowanie jak coraz więcej się rusza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olge do spania klade na plecki i ona jak zasypia to kreci sie raz na jeden a raz na drugi boczek az zasnie i spi albo na boczku albo na pleckach, na brzuchu nigdy bo nienawidzi tej pozycji 🤔 ja jej nie przekrecam, niech sama zadecyduje jak jej wygodnie.
U nas tez szal z pilotem- naciska przyciskii patrzy z zaciekawieniemna tv co sie bedzie dzialo 🙃
Kurcze, cos ostatnio jakos malo roboty mam w pracy i sie nudze a przez to czas wolno leci 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy
My juz po ostatniej wizycie pielegniarki..Maly ma 73cm i wazy 9kg.. W dwa miesiace przybral 0,5 kg , nie wiem czy to malo czy duzo,w kazdym razie mowila pielegniarka ze jest oki,rosnie miarowo..Do tego robila mu test, dawala jakas nowa rzecz zeeby zobaczyc jego reakcje, czy ja wezmie zainteresuje sie, przelozy do drugiej raczki,jak chwyci i czy wsadzi do buzi..Pozniej dzwonila dzwoneczkami za uszami i sprawdzala czy sie odwroci..Potem swiecila mu lampka jakas miedzy oczy zebu zobaczyc jak oczy zareaguja (chodzilo o zeza ) sprawdzala jego mowe czy powtorzy za nia baba mama dada itp no i jeszcze inne jakies cwiczenia.. W kazdym razie wszystko wyszlo oki. 🙂 Zadowolona ze juz raczkuje i probuje wstawac,mowila e w ten sposob uczy sie lapac balans ciala co jest juz pierwszym krokiem do samodzielnego stania i chodzenia..Co mnie najbardziej zdziwilo, kiedy przyszla ,Oliver ktory zazwyczaj sie nie boi nikogo, nawet tesciowej (na co ukrycie licze haha) nagle zaczal jakos blizje mnie sie bawic.. Wzielam go za raczki i doszedl do niej tak dwa kroczki a jak ona wyciagnela rece zeby go przejac to maly w tyl i do mnie z placzem... Pierwszy raz takie cos sie zdarzylo.. Moze teraz mamy okres dystansu do obcych.. W kazdym razie cala jej wizyte byl mega zdystansowany,ciagle do mnie lgnal.. Jak wyszla to wrocil do siebie 🙂
Dziewczyny a ile waza i mierza wasi chlopcy? Bo dziewczynki to inna miara:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂
spóźnione buziaki dla Zuzika 😘 😘 😘

Anecia znasz kogos w Świnoujściu, kto wynająłby niedrogo jakies lokum na 4 dni od ok. 18-19.07 dla naszej trójcy? 😉
lcia spi spokojnie, nie rzuca sie i nie kreci, czasem tylko na boczek sie obróci do swojego misia, wetknie w niego nosek i spi dalej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka ..jesli chodzi Ci o jakies osrodki wczasowe, hotele i apartamentowce, jest tego w cholere i jeszcze wiecej ale ceny sa KOSMICZNE .. Wszystko nad morzem to sobie doliczaja ceny jak dla niemcow,bo na nich zarabiaja najwiecej ,a date ktora dalas to jest tzw sezon wysoki czyli biora najwiecej.. Kiedys, jak dopiero moj L do mnie przyjezdzal do Swinoujscia ,to wynajelismy pokoj na tydzien w OSrodku wczasowym AS to blisko promenady i plazy ale widze, ze i tam biora teraz duzo .. tu masz stronke http://www.owas.pl/ luknij sobie..
Wiem ze bardzo popularne jest wynajmowanie sobie mieszkan , n a 4 dni to nie ejst tak duzo a warunki jak domowe.. Zaraz cos poszukam i zobacze moze cos znajde fajnego dla Was .. to Ci wysle na fb 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...