Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
O to z tym prywatnym jednak coś nie wypaliło? Szkoda. No ale powodzenia w nowym. Ulcia na pewno świetnie da sobie radę i szybko się odnajdzie 🙂
Też najpierw się zastanawiałam nad imprezą w lokalu, ale szkoda wydawać znów tyle co na chrzciny. Także robimy imprezę w domu w sobotę 28 września 🙂 Zrobię jakąś zimną płytę, może jakieś danie na ciepło, upiekę ciasto, bo tort robi moja mama i tyle. Nie ma co szaleć - Igorek i tak nie będzie tego pamiętał 😜
No i dziękujemy cioci za buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A no z tym zlobkiem nie wypalilo n razie bo okazalo sie, ze to dofinansowanie i tak ma byc na razie tylko do konca roku 🤨 a pozniej musze sie starac na nowo, no to w ogole bez sensu sprawa...

Ja sobie mysle, ze zamiast takiego wypasionego lokalu na urodziny lepiej zainwestowac w jakis lepszy prezent - nasze maluchy na pewno bardziej to docenia 😉 ale tak szczerze mowiac to nawet pomyslu na prezent dla Uli nie mam :o 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tym prezentem mam tak samo 🙂 Już miałam pomysł, to mi brat powiedział, że mi to dadzą po swoim dziecku. I nie mam pojęcia co mu kupić...
Igorek teraz uwielbia swojego konika http://allegro.pl/k-s-kids-konik-tony-centrum-edukacyjne-gratisy-i3474293493.html i koparę http://allegro.pl/auto-jezdzik-pchacz-chodzik-samochodzik-koparka-zq-i3432718871.html i nie wiem czym to przebić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja Buziaki dla Igora 😘 😘 😘
Nie wiem co z tą kąpielą, może faktycznie woda nalała się do uszka i pamięta o tym :/ Zobaczymy co będzie jutro bo kąpiemy co 2 dni i dziś tylko było mycie w umywalce 😉
My roczek też robimy w domu tak jak robiliśmy chrzciny. Już rodzina się pyta co ma kupić i kilka rzeczy wybrałam, ale i tak jeszcze brakuje mi kilku pomysłów 🤢 A od nas dostanie najprawdopodobniej jakąś zabaweczkę bo i tak co chwilę coś kupujemy a za mała jeszcze, żeby pamiętać więc my z M aż tak bardzo się nie będziemy wysilać nad prezentem. Ostatnio dostała te zabawki do ogrodu więc niech to będzie jako część urodzinowego prezentu 😜 😉
A ja nie wiem czy Zuzia nie pójdzie o miesiąc wcześniej do żłobka czyli od poniedziałku 🤪 To prywatny więc miejsce jest dla nas trzymane bo umowę już podpisaliśmy. Jutro po południu się okaże. Dzisiaj byłam na rozmowie w sprawie pracy i ledwo wyszłam i już mi zadzwonili, że jutro na drugi etap. Jeśli go przejdę to od 6 września zaczynam 3 tygodniowe szkolenie 😉 No ale nie zapeszam... Zobaczymy jutro co z tego będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, to trzymamy kciuki za tą pracę 🙂

Nacudja, całuski dla Igorka 😘 😘 😘
Fajne te zabawki 🙂
Piotrek ma jakoś strasznie mało zabawek i chyba za pieniądze które dostanie na chrzcinach coś fajnego bym mu kupiła. Macie jeszcze jakieś fajne, które polecacie? Tylko nie przytulanki, bo te jakoś Piotrusia zupełnie nie kręcą

My robimy chrzciny w knajpie, wyszło mi 20 dorosłych + 3 dzieci i 120 zł/ os 😞 😞 😞 Straszszszszne 😞 No ale tyle ludzi u nas w domu to jakoś sobie nie wyobrażam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja ten konik jest suuuuper!!! 😁 ale strasznie drogi 😲

Ania super z ta pracą! Mooocno trzymam kciuki!!! na pewno zrobilas pionurujace wrazenie i ta posada bedzie Twoja ! 🙂zaczynam dochodzic do wniosku, ze w mniejszym miescie sa wieksze szanse na jej szybsze znalezienie 😮 az dziwne, podobno duze miasto to wieksze perspektywy 😮

Gofer, oszaleliscie?? Tyle ludzi?? na roczek tez tyle bedzie?? 😮 zbankrutowac mozna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No, można zbankrutować! My jesteśmy totalnie bez kasy więc sponsoruje to moja mama 😞 Fatalnie się z tym czuję. Zaprosiliśmy tylko naszych rodziców, dziadków i chrzestnych z żoną/ mężem i dziećmi. I tak się zrobiło 😞 Bo głupio zaprosić chrzestnego bez jego rodziców bo razem mieszkają i on jest studentem na ich utrzymaniu, na dodatek jego ojceiec to brat rodzony teściowej. A skoro tak, to mojej mamie jako sponsorowi będzie przykro, że nie zaprosimy jej rodzeństwa itd itp
Na urodzinki zapraszamy już minimum, w 2 turach i tylko w domu...

PS> Konik bardzo fajny, jak się Wam znudzi to ja chętnie odkupię bo używanych takich na allegro nie znalazłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka u nas na chrzcinach też było 20 osób i to była sama najbliższa rodzina. Na roczku będzie podobnie... Będę musiała stół od rodziców przywieźć, bo przy moim nawet rozłożonym się tyle osób nie zmieści 🤢
Konik drogi, ale jest właśnie kupiony z pieniędzy chrzcinowych, a koparę dostał z tej okazji. Nikt nie chciał kupować prezentów, tylko dawali kasę. Kopara jest wyjątkiem. Chciałam mu coś kupić takiego namacalnego, bo inaczej forsa by się gdzieś pewnie rozeszła. A tak ma zabawkę, nowy fotelik, kurtkę na jesień i trochę odłożonego grosza na zaś.
Ja dziś nie śpię od 3:30 😮 Po prawie godzinie przy cycu i tak nie chciał zasnąć, potem urządził histerię, żeby na koniec zasnąć w wózku na 20 minut przed moim budzikiem, więc nawet nie opłacało się kłaść. Teraz ledwo widzę na oczy, a głowa mi pęka. Na dodatek dostało mi się od męża, że dziecko płacze 😲 I zamiast wstać i go bujać, bo to w końcu on zostaje z nim dziś w domu i może na jego drzemce odespać trochę, to ja się rzucałam, żeby dziecko się uspokoiło i zasnęło. Chyba się rozwiodę... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my na roczek jedziemy do Polski.. Mielismy jechac na wesele tez w tym czasie ale zrezygnowalismy, za duzo nas to wyniesie , wiec postanowilismy pojechac na tydzien i normalnie w dzien urodzin zrobic mu roczek. Nie bede raczej wynajmowala lokali bo u nas bedzie max 13 osob .. Zrobimy u moich rodzicow .. 🙂 Tort juz mam wybrany tzn pomysl no i osobe ktora go wykona.. JAkies dekoracje pozamawiam z allegro , a tak to tak jak u Was.. jakies slodycze , owoce , ciasto , moze jakies salatki cos do przegryzienia.. Bardzije bede kierowala sie chyba malym , w koncu to jego dzien.. 🙂 Napewno bedziemy robic okolo godziny 14 bo potem boje sie ze Oliver nie bedzie mial humoru albo bedzie spiacy..
A dla drugich dziadkow zrobimy po przyjedzie.. Oni z reszzta nie przezywaja az tak..ot urodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):
Chyba się rozwiodę... 😠

Rozwiedź się, będzie Wam łatwiej dostać się do przedszkola 😉 Ja też to rozważam 😉

Anecia, super że przyjeżdżacie na urodzinki 🙂
Czemu tak rzadko ostatnio do nas zaglądasz? Wszystko w porządku?
A tak swoją drogą, mogę być wścibska i zadać osobiste pytanie? Po jakiemu rozmawiacie ze sobą w domu i po jakiemu mówicie do Oliviera? Będzie znał 2 języki czy tylko 1?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer zagladac , zagladam czesciej ale czesto po prostu jak juz siade do pisania , to maly da mi jakies zajecie i pozniej juz zapominam.. A wieczorami jestem wypompowana..

Co do jezyka to tak Oliver bedzie mowil w dwoch. Musi, bo planujemy tu zostac wiec nie ma innej mozliwosci.. Ja mowie do niego po polsku to sie nie zmieni.. Czasem cos mowie po dunsku ale to w wiekszosci wtedy kiedy Emma jest u nas.. Moj Lukasz mowi po polsku i po dunsku ale jak maly zacznie mowic, to przestawi sie tylko na dunski.. No i tesciu mowi po dunsku do niego takze.. Jak pojdzie do zlobka tez bedzie mial kontakt z tym jezykiem wiec nie unikne.. Takie male dzieci szybko lapia , wiec mam nadzieje ze i on nie bedzie mial problemu ..

My miedzy soba rozmawiamy po Polsku na cale szczescie , bo bym zfiksowala chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, a masz wkładkę antypoślizgową do wanny? Bo może żeby ją na nowo oswoić, postaw ja w wannie na wkładce ale nie nalewaj wody tylko umyj ja pod prysznicem? I może tak się stopniowo oswoi?

Anecia, super z tą 2-języcznością 🙂 Zawsze mnie to fascynowało 🙂 A jeśli macie taką możliwość to aż się prosi, żeby młody znał perfekt 2 języki 🙂 A Wy oboje jesteście Polakami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane, jestem w potrzebie 😞 Piotruś ma już 2 zęby więc zaczęłam próbować myć te zębiszcza. Mamy taką szczoteczkę zakładaną na palec ale Piotrek na sam jej widok ryczy i nie ma szansy żeby mu ją włożyć do buzi. Co robić? Myjecie swoim maluchom ząbki? Miałyście takie przygody? Potrzebuję porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer, ja myje Uli zabki ta szczoteczka po lewej 😉
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.3kropki.pl/img_pg/4/4/2/big_4ddce3e3e0f3a.jpg&imgrefurl=http://www.3kropki.pl/p/4/9/0/babyono_szczoteczki_do_zebow_zestaw_3_szt_566.php&h=500&w=500&sz=12&tbnid=FwKSYlpoIa7_pM:&tbnh=90&tbnw=90&zoom=1&usg=__hMC6Mnj7q4UZb7I7w_fSf5aQOA0=&docid=dOkgYrzCMcLYiM&sa=X&ei=jU0eUsLkEtSp7AbSrID4CA&ved=0CGIQ9QEwAw&dur=550
ale odkad zaczely jej wychodzic gorne dwojki to broni sie tego mycia jak nie wiem co, wiec na razie od tygodnia mam dzien dziecka, niech jej wyjda na dobre, to moze nie bedzie ja to bolec...

ja mam w planach uczyc uli od malego jezyka niemieckiego, z racji tego ze jestem z wyksztalcenia germanistka to nawet wypada 😉 Anecia Wy jestescie w super sytuacji z Olisiem, bo on tych dwoch jezykow nauczy sie w naturalny sposob 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my dostalismy listem z urzedu jak maly skonczyl 6 miesiecy wlasnie szczoteczke z listem gratulacyjnym pierwszego zabka i informacjami o denstyscie, wizytach itp.. Szczoteczka jest jak normalna tylko w wersji mini:P Maly ja lubi i myjemy zabki tylko nia.. 🙂 Plus pasta oczywiscie.. 🙂

Co do jezykow tez mysle ze mu naturalnie przyjdzie to ..jedyne co to boje sie ze nnie bedzie chcial mowic po polsku pozniej.. Chociaz mamy duzy kontakt z moja rodzina no i ja bede mowic po polsku wiec mam nadzieje ze bedzie utrzymywal to.. No i tutaj wczesnie w szkole chyba juz u 6 latkow wprowadzaja angielski ...

Ania moze wlasnie sprobuj Zuzie na nowo oswoic z wanna .. Jakies jej ulubione zabawki i powolutku nie na sile.niech sama zechce wejsc i sprobowac.. Jakies zabawy wymyslcie moze.. taka kapiel zabaw zamiast z naciskiem na mycie zrobcie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Gofer ja myję Igorowi zęby tą szczoteczką nakładaną na palec i nie ma problemów. Chętnie otwiera buzię i daje szorować zębole. Może dlatego, że cały czas coś się dzieje na dole z czwórkami lub trójkami (już sama nie wiem) i ma wtedy okazję pomasować sobie dziąsła miękką szczoteczką.
Anecia fajnie, że mały będzie od razu umiał dwa języki. Moja koleżanka mieszka w Anglii i ma męża Węgra. Ich dziecko ma teraz 5 lat i mówi w 3 językach 🤪 Absolutnie nie było żadnego problemu. Co ciekawe zawsze wie z kim w jakim języku rozmawiać 🙂 Ona mówi do niego po polsku, on po węgiersku, między sobą gadają po angielsku i dziecko w przedszkolu też po angielsku. Zadziwiające są chłonne jak gąbka mózgi dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anetko Zuzia własnie ma zabawki w wannie i to sporo!!! Zawsze siedziała i się bawiła i podczas zabawy ją myliśmy. No nic będziemy na nowo oswajali z kąpielą. Albo może samo minie... zobaczymy 😉
Anetko moje kuzynki w Niemczech mówią do dzieci w domu TYLKO po polsku a jak poszły do przedszkola to same baaaardzo szybko nauczyły się niemieckiego. I tak samo było z córką szwagierki, też jak poszła do przedszkola to szybko załapała język a w domu też po polsku 🙂 I teraz wszystkie dzieciaki są dwujęzyczne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O to fajnie..moze faktycznie przyjdzie to naturalnie.. Ja sugerowalam sie tym , ze mojej kolezanki mama wyjechala z 5letnia wtedy kolezank siorka do Norwegi. Mala poszla do przedszkola i przez pierwsze pol roku nie odzywala sie prawie w ogole , ani po norwesku ani polsku! Oni byli zalamani chcieli juz wracac do Polski.. W koncu mala sie odezwala po norwesku , mowi tak jakby to byl jej wlasny jezyk, akcent wszystko.. Problem w tym ze po polsku nie chce juz mowic, w domu jak jest zla to mowi tylko po norwesku zeby zrobic mamie na zlosc bo mama nie bardzo jeszcze kuma.. Po polsku rozmawia wlansie z kolezanka ktora mieszka w Polsce no bo musi :P ale nie chce sie uczyc po polsku w ogole..
Mam nadzieje ze tak jak mowicie moj maly zalapie szybciutko i bedzie sprawnie operowal dwoma jezykami..


My z moim Lukaszem oboje jestesmy polakami z tym ze on wyjechal tu jak mial 15 lat , czyli juz 15 tutaj mieszka..Ma dunskie obywatelstwo bo jego mama pobrala sie z dunczykiem , ktory automatycznie go adoptowal. Lukasz posluguje sie dunskim lepiej niz polskim powiedzialabym nawet.. Jego traktuja juz jak dunczyka , wiec o tyle ma latwiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anetko jeśli Wy będziecie mówili do niego po polsku to i tak jak pójdzie do przedszkola to szybko się nauczy, bo w sklepie, na placu zabaw czy nawet na ulicy będzie słyszał duński i bardzo szybko załapie język w mowie w przedszkolu 🙂 Mam przykład 5 dzieci w rodzinie, że własnie tak było więc i u Was też na pewno tak będzie 🙂 Takie dzieci bardzo szybko łapią obce języki 😉 Ze 2-3 miesiące w przedszkolu i będzie mówił po duńsku i polsku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie, niestety nie obylo sie bez krotkiej hospitalizacji ale juz jest w miare dobrze, dochodze do siebie po tym wszystkim, najwzaniejsze ze juz nie mam problemow z oddychaniem bo to bylo najgorsze.
Oldze chyba wychodzi lewa trojka bo nie chce nic prawie jesc, a zawsze byla chetna do jedzenia, nocki tez ciezkie mimo przeniesienia tydzien temu do wlasnego pokoju ,ale jest minimalnie lepiej wiec zawsze cos do przodu 🙂
Z nowosci to po powrocie zastala mnie mila niespodzianka- Olga ma taki granuszek z fischera z ksztaltami i co prawda tam tylko 5 ksztaltow ale umie je sama bez pomocy poza serduszkiem wsadzic w odpowiednie otwory, doslownie dwa dni temu nie umiala a teraz umie 😆
pozdrawiam wszystkich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia Zuzia ma ten garnuszek i inne sortery opanowane już jakiś czas 😉
Jednak przenieśliście Olgę do jej pokoiku?? Mieliście dopiero na nowym mieszkaniu to zrobić??
Powiedzcie mi, czy Wasze Szkraby też śpią w bardzo dziwnych pozycjach?? Zuzia od jakiegoś czasu śpi najczęściej na brzuszku ale czasami jak się zwinie w kulkę albo przyklei do szczebelków to mi się aż płakać chce ze śmiechu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak tak Ulcia tez smiga tym garnuszkiem 😉 opanowany do perfekcji 😁 teraz juz jej sie znudzil i wg niej lepszym zajeciem jest wspinanie sie po wszystkim mozliwym i odrywanie silikonowych ochraniaczy, kore zamontowalismy na kazdym rogu w salonie 😁 😁 aa no i dopadanie kabli i ich molesta 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...