Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Danusia no to trzymam mocno, zeby teraz udało się szybciej. A co do przenoszenia, to nie jest u nas takie proste, bo to oznacza, że będę musiała już oddać mu naszą sypialnię. A jakoś mi się nie spieszy do tego... 😞 Ale może faktycznie to jest jakiś pomysł.
Karolka dużo zdrówka dla Ulci 😘
Ania a jak Wasz debiut w żłobku? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Danusia My tez musielibysmy oddac sypialnie, i tak samo jak u Nacudji narazie mi sie nie spieszy.. Moze zdarzy sie jakic cud i znajdziemy wieksze mieszkanie, wtedy dostanie swoj pokoj.. Powiem Wam ze maly znosi calkiem dobrze rozstanie z cyckiem.. Wczoraj tak samo caly dzien bez, na noc po kapieli butla .. a po pobodce dostaje juz piers, ale dzis sprobuje po obudzeniu dac mu tez butle..Najgorsze ze jak on sie budzi to ja jestem juz rozespana i najwygodniej dac cycka po prostu.. Musze kupic podgrzewacz do butli ... Jak wasze dzieci teraz jadaja? Moj dostaje piers jeszzcze z rana , a pozniej na sniadanko nie zje wiele .. czego bym nie zrobila i tak konczy w smieciach.. Pozniej je obiadek, deserek a pozniej jeszcze zawsze cos od nas skubnie.. Jak wiem ,ze robimy dla nas do jedzenia cos, co on bedzie mogl zjesc to zmieniam kolejnosc ,najpierw dostaje owocki ,a potem z nami je obiad no i mleko na wieczor.. Kaszke calkowicie odrzucil.. W miedzyczasie zawszze dostanie jakies ciasteczko albo chrupka.. no i pije wode.. Mam na mysli co dajecie dzieciom na kolaxcje przed spaniem? Jak bym dala malemu cos przed butla, to on juz butli nie wcisnie ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia mój je o 6 po przebudzeniu cyca. Potem przed 9 ma śniadanie - z reguły jakieś kanapeczki z jajem, serem, szynką, dżemem. Potem są owocki, ciastko, chrupek, ukochana drożdżówka itp. Obiad, deser (kisiel, budyń, owoc - zależy), kaszka przed kąpielą i cyc na zaśniecie. No i noce wiadomo 😞
Ostatnio mu się załączył apetyt i mamy sukcesy, bo coraz więcej lubi 🙂 Zajada śliwki, winogrona, banany, brzoskwinie, pomidory, ciasteczka wszelakie, chrupki, kisiel, budyń, jajka z jajecznicą na czele, szyneczkę i serki. Ogólnie jak widzi, że jemy to chce to próbować. nawet obiady jakoś idą 🙂 A może po prostu ciocia ma lepsze podejście do niego niż my 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha, no tak to moze na probe wyniescie lozeczko do salonu? tylko na kilka nocy zeby sprawdzic czy to cos daje? kurcze wspolczuje Wam bo my dopiero teraz wiemy co to normalny sen, czasem tez sie jej zdarzalo nie powiem ale teraz to normalnie rozpusta z tym spaniem 🙂
U nas posilki wygladaja tak: 6-7- mm, o 9 zawsze byla kaszka ale jej juz za nic nie chce zjesc wiec jest kanapeczka plus mm, dzis byl jajecznicowy debiut plus mm, 12- zupa, potem obiad z nami cos skubnie, 16 deser, 18 mala kanapeczka, 19 mm i spanie i koniec. W miedzyczasie mnostwo wody, chrupek kukurydzianych , swiezych owocow- sama gryzie i je- borowki , jablka, gruszki, brzoskwinie, nektarynki itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O Danusia, to duzo u Was mm .. Myslalam ze jak ja daje 2 razy w ciagu dnia to juz duzo , no ale to dobrze.. To nie jest tak zle chyba u nas z tym jedzeniem..musze w takim razie odrzucic kaszke na sniadanie i zastapic jakas kanapeczka lub czyms innym.. Moj tez lubi probowac nowych rzeczy a juz jak jest nasza pora obiadu to ksiaze musi zasiasc w swoim foteliku no i nie moze byc ze do buzi niedostanie bo krzyczy!

Co do lozeczka w stolowym pokoju to jakos tego nie widze, ale bedziemy kombinowac.. To nie jest tak ,ze on nie chce spac tam albo sie kreci, mysle ze to przez moja wygode po prostu przejal nasze lozko:P 200x220cm wiec miejsca nie brakuje, dlatego mala motywacja, zeby go wygonic do siebie.. od 20-1/2 spi u siebie potem zabieram go do nas..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja moj z piersi tez nie sadze zeby wypijal az tyle,a jesli chodzi o butle to za jednym razem wypije max 120-180ml nie wiecej, musialabym mu to rozdzielac jakos zeby to wepchnal w siebie..

Co do podusi to moj Oliver juz od bardzo dawna ma taka cieniutka poduszeczke pod glowka jak spi.., oczywiscie jak wedruje w nocy po lozku to i na nic mu ta poduszka ale ma ja od bardzo dawna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia, rozważ zakup podgrzewacza. My mieliśmy ale się pozbyliśmy bo zupełnie się nie sprawdził. Ja gotuję wodę mineralną raz na dobę i po prostu jak robię mleko to wlewam do butelki w temp pokojowej i już. Piotruś się bardzo szybko przyzwyczaił. Pytałam lekarki i powiedziała, że o ile to nie jest z lodówki to nie ma problemu. A podgrzewanie jednak zabiera sporo czasu zwłaszcza jak człowiek rano jest nieprzytomny 😉 A jak byliśmy nad morzem i noce były chłodne a ogrzewania nie było to studziłam wodę do odpowiedniej temp i wlewałam do termosu - miałam przez całą dobę lekko ciepłą wodę.

Nacudja, Piotrek śpi bez poduszki,na płask. Pewnie dlatego, że i ja tak śpię 😉

U nas problemy z urozmaiceniem jedzenia (alergie!) nadrabiamy regularnością 😉 Piotrek je:
8 rano 210 mm,
12.00 -210 mm,
15.00 - obiadek (i tu wstyd przyznać bo je albo 2 małe słoiczki + mięsko + żółtko albo całą miseczkę tego, co ja ugotuję + mały słoiczek -> więc w sumie to chyba za dużo)
18.00- deser, 2 małe słoiczki owoców (staram się ograniczać do 1,5 ale ciężko mi to idzie bo Piotrek je uwielbia)
21.00- 210 ml mm (połowę pije samo mm a połowę z kleikiem kukurydzianym/ ryżowym)
No, na apetyt to chyba nie możemy narzekać. Wprost przeciwnie! Aż się martwię czy nie hoduję małego ludzika Michelin 😲 😮 ☺️
I pochwalę się (tfu tfu żeby nie zapeszyć): mieliśmy w tym miesiącu jakiś złoty strzał z wprowadzeniem nowości 🤪 🤪 🤪 Jabłka, gruszki i ziemniaki,które do niedawna kończyły się wysypką, są już OK. Podobnie śliwki, śliwki suszone i kleik ryżowy 🤪 Od dziś trwają próby z jagnięciną bo królika nie było ostatnio w sklepie. Tylko brzoskwinie eko zakończyły się wysypką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia no wlasnie my tez mamy takie duze lozko ale wygodnie nam we trojke ie bylo bo ona ciagle sie do mnie przytula i przysuwa ze zawsze konczyla sie noc na krancu lozka bez mozliwosci poruszenie sie zeby sie nie obudzila 😮 teraz jest spokoj. Cao do mm to na opakowaniu hippa combiotik ktorego dajemy takie zalecenia sa podane, pewnie chodzi o to ze tak male dziecko potrzebuje duzo wapnia i stad takie porcje, mm powinno sie dawac do ukonczenia 3 roku zycia.
Olga ma cieniutka poduszeczke dla bobasow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heja 🙂
ja najpierw rozwazalam dawanie krowiego mleczka od razu po 1. roczku, bo ula nie tolerowala mm...no ale teraz pije codziennie rano kubek kakao na bebiko, wiec na razie krowiego nie podam, no chyba ze w serkach, jogurtach czy budyniach...aa wlasnie, w pon przeszlysmy juz na bebiko 3 🙂
Ula praktycznie juz zdrowa, energia ja rozpiera, ja ledwo zipie...na dodatek M oznajmil ze jutro od razu po pracy wyjezdza na męski weekend 😲 to go oswiecilam, ze w niedziele rano jestesmy umowieni z moja siostra...no wiec wroci w sobote wieczorem, ale i tak mam na niego wkurw bo nie dosc ze cale dnie bylam teraz z mala w domu, to i jutro caly dzien sama i noc i sobota 😠
aa no i Ula spi juz od dawna na cienkiej poduszce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde to ja nie wiem co bede musiala zrobic, zeby zachecic go do mm. Hippa nie znosi i az mi szkoda kasy na inne, bo u nas w ogole butelka jest bee, a puszke tego hippa wyrzucilam po kilku probach. Mam zrobic tak geste mleko, zeby lyzeczka podac? My chyba jednak na krowie szybko przejdziemy.
Jutro mamy wizyte u hematologa. Juz jestem cala w nerwach. Mam nadzieje, ze jednak diagnoza bedzie pozytywna.
Gofer gratuluje nowych smakow 🙂 Fajnie, ze Piotrus moze jesc nowe rzeczy. No i ten apetyt 🙂 A jak tata?

PS. Przepraszam, ze bez polskich znakow, ale komputer mojego meza jest jakis ruski 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja a probowalas podac Igorkowi kakao? nie takie mocne, doslownie pol lyzeczki na 200 ml mm...moja ula bez tego tez nie wypije mleczka 😉 niektore firmy robia mleczka w saszetkach, ze nie trzeba calego duzego opakowania kupowac...wiem, ze bebilon takie ma w rossie, jakies inne tez mi sie kiedys w oczy rzucily w aptece...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My uzywamy mleko NAN 2 , z nestle i maly je lubi.. w sumie nie probowalam nic innego mu podawac bo tu wyboru zbytnio nie ma..zaczelismy takimi jednorazowymi w kartoniku 200ml , a teraz kupilam duze opakowanie w proszku i chyba sie bardziej najada takim.. kakao pije przed pierwsza drzemka w ciagu dnia i przy nim zasypia..

Karolka- super ze Ulcia dochodzi do siebie
Gofer - mowilam ze Piotrus napewno bedzie z czasem jadl wiecej !! 😁

Co sie dzieje z Ania i nasza mala Zuzia?? 🙂 i reszta dziewczyn??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, daj znać czego się dwiedziałaś u tego hematologa.... Trzymamy kciuki 🙂
Macie jakieś zabawki djeco albo mudpuppy albo lilliputiens? Matko, są takie piękne!!! Szukam gdzieś używanych bo ceny niestety zwalają z nóg ale nic mi jeszcze z tych poszukiwań nie wyszło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer no to potwierdzili nam tę neutropenię 😞 W sumie pani doktor liczy na to, że cofnie się samoistnie. Jeśli nie to czeka nas badanie szpiku 😞 Ogólnie stwierdziła, że nie jest źle, bo do tej pory tylko raz chorował. Kazała chuchać na niego jak do tej pory, czyli bez przeginki. Mniej więcej co miesiąc będziemy na kontrolnej morfologii. No i koniecznie zaleciła szczepienia - zwlaszcza błonicę, tężec i krztusiec. Co prawda krztusiec mamy mieć inny niż podają normalnie. No i wstrzymana do odwołania odra, świnka, różyczka. Ja jestem załamana. Bo co innego podejrzewać, a co innego jak potwierdzili 😞 A jak pomyślę o pobieraniu szpiku to mi słabo (choć sama jestem na liście dawców).
Powodzenia na chrzcinach. Czekamy na relację i koniecznie fotki 🙂
Karolka raz próbowałam dać kakao, ale nie podeszło. Może to przez to paskudne mm hippa...? Postaram sie znaleźć jakieś próbki, to może jakieś mu podejdzie, a jak nie to pójdziemy w krowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, nie daj się złym myślom!!! My byliśmy u bbb dobrej pani hematolog i ona powiedziała, że bardzo często dzieci z tego po prostu wyrastają! Też nam kazała szczepić. Ale ja nie szczepię. Naczytałam się strasznie dużo złych rzeczy o szczepieniach i nie mam odwagi. A Wy co robicie w tej sytuacji?
Super, że kazała Wam robić morfologię raz na miesiąc! Nam polecała raz na 3 m-ce i trochę się martwię, że tak rzadko 😞

Karolka, neutropenia to choroba krwi polegająca na zbyt małej liczbie granulocytów/ neutrofili - to są "żarłacze" syfów (wirusy, bakterii) z pierwszej linii obrony, to właśnie one w głównej mierze decydują czy organizm się obroni przed jakąś chorobą i czy szybko wyzdrowieje czy będzie się długo męczył.
U nas do tej pory neutropenia zaowocowała rotawirusem w 10 dobie życia Piotrusia, infekcją wirusową w zimę i 2 x problemami żołądkowo-jelitowymi, które trwały po 2-3 tygodnie 😞 Generalnie mały kontakt z jakimś paskudztwem, które dla "normalnych dzieci" nie jest groźne, dla neutropeników może stanowić zagrożenie. W pewnym sensie to chyba trochę podobne do AIDS... Dobrze mówię, Nacudja? Ale właśnie podobno często się z tego wyrasta, tak jak z żółtaczki noworodkowej... Tylko, że to wyrastanie może trwać do 2 r.ż albo i dłużej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Masakra 😞 ale musimy liczyc na to ze chlopaki z tego wyrosna 🙂 napewno tak bedzie.
Macudia- Olldze bardzo mleko z hippa smakuje i innego nie chce, sama je probowalam i w smau nie jest zle, jak na moj gust lepsze niz krowie ale wiadomo ze kazdemu cos innego spasuje. Moze kup najtansze bebiko i zobacz czy mu zasmakuje? wtedy jak tez bedziesz musiala wyrzucic strata mala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...