Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ha dzis wlozyla brakujace serduszko 🙂Olga garnuszek ma dopiero od tygodnia a innego sortera nie mielismy.
Aniu- tak przenieslismy bo ona tak wierci sie przez sen ze non stop sie budzilismy i patrzylismy o co chodzi a tak to wstajemy dopiero jak jest ryk, mniejsze odglosy nas nie budza no i zazwyczaj ze 3 razy w nocy trzeba isc bo sie przebudzi poglaskac albo wsadzic smoczek jak gdzies zgubi i spi dalej, choc bywaja noce ze wstac trzeba 5 razy ale tez ze 1-2 takze roznie, szczerze mowiac to liczylam ze jak bedzie juz taka duza to bedzie lepiej spala 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂 ostatni dzien Ulci w zlobku prywatnym za nami ...Ula sie jakos trzymala, zrobila na odchodne 'papa' i pojechalysmy - biedna nie wie, ze juz tam nie wroci, za to ze mna bylo gorzej - poryczalam sie 😮 bardzo pieknie ja pozegnaly ciocie. Ula zaniosla dzis slodycze i ciasta na impre pozegnalna, jak przyszlam po nia to byl piknik na trawce 🙂 "ciocie" ja usciskaly, wreczyly dyplom i wielka antyrame z jej chcwil w złobku i woreczek na ciuszki na pamiatke z wyszytym jej imieniem. jak ja to zobaczylam to sie rozkleilam 🤨 umowilam sie z nimi, ze bede ulcie od czasudo czasu im dawala w razie jakbysmy mieli cos do zalatwienia, albo na wakacje jak w zlobku panstwowym akurat bedzie przerwa...no ale to nie to samo 🤨 jest mi bardzo przykro a mysle, ze i Ula bedzie za tym miejscem tesknic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia, co się z Tobą działo? Jak to miałaś problemy z oddychaniem??? Matko, aż się przeraziłam...

Dzięki kochane za porady ząbkowe. Dam Piotrusiowi szczoteczkę do zabawy, może faktycznie pomoże 🙂

Rety, z tymi sorterami jak zwykle wpędziłyście mnie w kompleksy. Piotruś ma sorter od 2 miesięcy, uwielbia klocki i wiaderko ale za sakrby świata nie potrafi klocków wrzucać... Ja już nie mówię, żeby trafiał odpowiednim klockiem w odpowiednią dziurkę ale on w ogóle nie próbuje wpasowywać tych klocków w otwory chociaż mu to tłumaczymy codziennie 😞
Nacudja, a jak Igorek w tej kwestii? I w ogóle, co już umie a czego nie? Bo Piotrek jakoś tak w miarę za nim idzie, z pewnym opóźnieniem więc jak Igorek umie, to może i Piter się zaraz nauczy?

Fajosko z tą 2-języcznością 🙂 Ja chciałam, żeby teściowa czytała Piotrusiowi bajki po rosyjsku ale się wykręca i nie chce 😞 choć była przez 30 lat nauczycielką ruskiego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- mialam powiklania po in vitro, dali mi za duzo lekow do stymulacji i przez to ledwo oddychalam, przytylam w 2 dni 7 kg, ciagle wymiotowalam i bolal mnie brzuch tak ze mylslalam ze umre 🥴 no i niestety leki nie pomogly i musialam sie podleczyc kroplowkami 😞 ale teraz juz jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer nie przejmuj sie, moj Olis w ogole ma w nosie wszelkiego rodzaju zabawki, tez ma taki sorter i osobno to moze chwilke sie nim pobawi ale zeby wkladac cos do niego to absolutnie..Woli rozmontowywac kabelki, czaic sie na pilota, sciagac ksiazki z polki lub po prostu zwiedzac mieszkanie,a kuchnia to juz w ogole raj .. Takze to chyba zalezy od dziecka.. Moj ma caly kojec zabawek i serio niczym sie nie pobawi dluzej niz 5 minut ..

Danusia to juz teraz staracie sie o dzidzie nr 2? Trzymam kciuki w takim razie i podziwiam za taka szybka decyzje.. Dzis bylismy w sklepie , stala mloda mama z dwojka dzieci jedno moze mialo 2 latka w wozku , druga dziewczynka starsza moze z 4 .. w kazdym razie tak sie tlukly, popychaly , krzyczaly na caly sklep - a matka nie mogla dac sobie z nimi rady.. Taki widok skutecznie zniecheca mnie do posiadania dwojki:p CHoc wciaz marzy mi sie dziewczynka..

Karolka smutno ze Ulcia opuszcza zlobek no ale trzymam kciuki ze w nowym bedzie jej tak samo dobrze.. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia- tak staramy sie:0 chcielismy juz pare miesiecy po porodzie ale dopiero w lipcu weszla refundacja w PL i placilismy tylko za leki i badania 4 tys a nie jak wczesniej 15 za jedna probe. Nie nastawiam sie na cud bo wiem jak to bylo z Olga ale nadzieja zawsze jest 🙂 no napewno ciezko z 2 takich malych ale potem to juz chyba z gorki jak troche podrosna 🙂 zobaczymy co bedzie, jak sie nie uda do 3 prob to adoptujemy, juz od 2 lat jestesmy w kolejce w osrodku adopcyjnym wiec jeszcze ze 4-5 lat i zadzwonia 🙂 do tego czasu sprawa sie wyjasni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka super, że macie furtkę otwartą i jak coś nie wypali (choć nie wierzę, bo Ula na pewno da sobie radę), to zawsze możecie wrócić 🙂 Trzymam kciuki 🙂
Ania to skoro Zuzia idzie do żłobka, to znaczy, że dostałaś tę pracę? A co teraz będziesz robić? Oczywiście gratuluję i życzę powodzenia Tobie w nowej pracy, a Zuzi w żłobku 🙂
Danusia kurcze idziesz jak burza 😁 Nie dawno byłaś na badaniach, a tu już jesteś po zabiegu. Życzę Wam z całego serca, żeby się udało 🙂 I podziwiam za pomysł adopcji. Do tego trzeba nie lada odwagi.
Gofer niestety Igorek nie wtyka klocków do dziurek 😁 W ogóle mi się wydaje, że on jakoś mało umie. No ale nic na siłę i na niego przyjdzie czas. My ostatnio mamy sukcesy na polu kulinarnym 😉 No i jak coś chce to pokazuje to coś, patrzy na to i na mnie i strasznie krzyczy 🙂 I uwielbia tańczyć - nie ważne czy akurat siedzi czy leży. Komicznie to wygląda. A czy Piotruś zaczął już raczkować?

Mam pytanie. Jeśli myjecie już zęby pastą, to jak ja mam pilnować, żeby on tego nie połknął? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja to Igorek ma cos wspolnego z moim Olkiem, tak samo tancuje obojetnie czy stoi, kuca, lezy , macha tylkiem, glowa , odbija sie nozkami no tancerz ze hej.. Dzis mielismy z niego ubaw , bo wlasnie tak tancowal , malo nog nie poplatal przy tym... 🙂 Najsmieszniejsze ze chcac , nie chcac robi to do rytmu a przynajmniej tak to wyglada 🙂 My tez mamy paste dla niemowlaczkow , jej wcale duzo nie dajesz , wiec jak szybciutko szczotkujesz to za wiele nie polknie hehe.. 🙂

Aniu powodzenia dla Zuzi w zlobku 😁 napewno bedzie dobrze i dla Ciebie gratulacje bo rozumiem , ze praca jest twoja? 🙂 Pochwal sie co bedziesz robic 🙂

U nas tez maly sie bardziej kumaty zrobil, wie w jakiej sytuacji zrobic papa, bije brawo jak sie cieszy albo cos mu sie spodoba , nauczyl sie jak schodzic u nas z lozka w sypialni , wie ze trzeba dupke najpierw spuscic ... 🙂 Pokazuje np na butelke albo bierze do raczki i otwiera buziaka zeby mu podac jak jest bardzo zajety czyms .. No i rozgadany jest ze hej.. dzis bawilam sie z nim u nas na lozku, moj L byl w drugim pokoju maly stanal kolo drzwi , otworzyl szerzej i patrzy na mojego ( i serio dam sobie uciac reke ze tak powiedzial ) tata chodz ! w jego jezyku brzmialo to tata oc ale wiecie mamusiowa wyobraznia dorobila wiecej hehe 😁 fajowskie te nasze dzieciaki sie robia.. No i Aniu jak tam Zuziowe postepy w chodzeniu? Moj teraz coraz czesciej sie puszcza i stoi kilka sekund cieszy sie jak oszalaly ale chyba nie jarzy ze musi nog uzyc wiec leci prosto na dzioba w moje rece:P ale dzis jednego kroczka udalo mu sie zrobic i dalej robil po staremu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia, masakrycznie się wymęczyłaś 😞 😮 Dobrze, że już jest lepiej 🙂
Zawsze się w takich sytuacjach zastanawiam czy gdyby to faceci mogli rodzić, czy by byli gotowi na takie "przygody"... Ech! Ale dzielna jesteś 🙂
Zdarzyła Ci się już taka sytuacja wcześniej? Czy to po prostu lekarze jakoś źle wymierzyli z tymi lekami???

Nacudja, Piotruś nie raczkuje i chyba już nie będzie 🤨 Nauczył się stawać i teraz w takiej pozycji stara się spędzać jak najwięcej czasu. Oczywiście musi się trzymać. No i kilka razy zrobił bokiem kilka kroczków w łóżeczku więc pękałam z dumy 🙂 Piotruś, podobnie jak Igorek, niewiele umie. Ale co się odwlecze to nie uciecze 😉 Słyszałaś, żeby kiedyś jakiś 18-latek nie potrafił wsadzić klocka w dziurkę? 😉 (pomijam osoby niepełnosprawne pod różnym względem)

Kochane, ja znowu w potrzebie. Za tydzień mamy chrzciny, ja niby miałam masę pomysłów co można małemu kupić ale już mi się wyczerpują. Napiszcie, podeślijcie fotki albo linki do ulubionych zabawek Waszych dzieci to może coś mi przyjdzie jeszcze do głowy (chodziko-pchaczo-bujak już Piotrusiowi kupiłam w zeszłym tygodniu, myślałam nad tym dużym konikiem na którym dziecko może skakać ale Igor słusznie zauważył, że Piotrek olewa wszystko co z pluszu i interesuje się głównie plastikiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas maly sukces dzis, zero cycka w dzien nawet do drzemek i co najwazniejsze po kapieli ,do spania na noc wypil mleczko z butli , do lozeczka , obrocil sie i zasnal.. Bez cycusia.. maly sukces..mam nadzieje ze kroczkami malymi wyeliminujemy calkiem cycka , bez wiekszych histerii.. Nawet nie szukal wieczorem co mnie zdziwilo.. Jak sie obudzi to mu dam bo mysle ze mi piersi pekna,stopniowo bede zmniejszala ilosc karmien.. A decyzja zapadla mega spontanicznie, tylko dzieci malemu , poniewaz w zlosci dzis mnie tak ugryzl ze aniolki mialam przed oczami i stwierdzilam KONIEC tego dobrego.. Trzymajcie kciuki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia trzymam kciuki. Ja też już mam dość tego cyckowania 😠 Tylko, że Igor nie chce pić mleka z butelki. I o ile w dzień nie ma problemu, bo nawet cyca nie szuka i to od bardzo dawna, o tyle noce to nadal dramat. Nie mam pomysłu co robić. Jak mu nie dam, to drze się tak jakby go ze skóry obdzierali i w żaden sposób nie chce się uspokoić. A ja naprawdę nie mam już siły wstawać do niego co godzinę 😞
Danusia a z Olgą za którym podejściem Wam się udało?

Moje dziecko znalazło sobie super zabawę. Plucie jedzeniem. Najlepiej mu idzie z wieczorną kaszką. I nie pluje dlatego, że nie chce jeść czy że mu nie smakuje, ale po prostu świetnie się przy tym bawi. Łapie łyżeczkę zebami i pluje żarciem. Oboje po takiej akcji wyglądamy cudownie, a nie mówię już o tym, ze za wiele to on wtedy nie zjada. Powiem Wam, że jak zobaczyłam to pierwszy raz to trudno było powstrzymać się od śmiechu, a to go niestety tylko nakręciło na dalsze wygłupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja u nas jak pisalam noce tez koszmarne , przyzwyczailam malego do spania z nami wiec on szuka cycka caly czas, ale powiem Wam ze wczoraj wypil na noc 270ml mleka( nie na raz , troxche to trwalo , z przerwa na kapiel i potem do spania) i spal naprawde ladnie , obudzil sie chyba po 2 dopiero i pocyckowal a potem tylko o 6 wiec chyba to mleczko go zapelnilo tak ze nie musial wiecej sie budzic i szukac.. Dzis sprobuje dac mu tez na pobodke w nocy mleko z butli.. i odloze go do lozeczka , zobaczyjmy jak zareaguje..

Co do plucia jedzeniem i u nas taki okres jest od jakiegos czasu ale nie dla zabawy ale po prostu nie chce, chyba trojka dolna w koncu ma zamiar sie pokazac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- z Olga za 4 razem 😞 jesli chodzi o koszmarne noce to polecam na probe przeniesc dzieci do osobnego pokoju, ostatnie 3 dni Olga przespala cala noc do 7 rano, normalnie 12h, az do pracy zaspalam bo budzik nie byl uzywany bo Olga wstawala do tej pory o 4-5. Normalnie jestesmy w szoku! zaluje ze wczesniej jej nie przenieslismy do swojego pokoju.
Karolka- wiec debiut Ulci w nowym zlobku przelozony, oby szybko wyzdrowiala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...