Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Za nami kolejna noc z 3 godzinami snu. Z cycem czy bez cyca nic się chyba u nas nie zmieni 😞 Na dodatek znów mam wątpliwości czy jechać na szkolenie, bo mój mąż nie słyszy w nocy płaczu dziecka, a na dodatek Igorek nie daje się ode mnie odkleić 😞
A dziś wizyta u alergologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
W sumie masz rację, Nacudja. W tym wszystkim najważniejsze będzie to, że nie będziesz już tak uwiązana. No ale ta lampka wina to dodatkowy bonus 😁 😜
Ja na szczęście aż tak nie odczuwałam związania cyckiem, bo moja dokarmiana od czasu do czasu była od urodzenia mm i jeśli nie miałam zapasu mleka odciągniętego w lodówce, to bez problemu w sytuacjach awaryjnych jadła mm z butelki. Teraz dopiero jej się odwidziało i nie weźmie do ust mleka modyfikowanego.

A tak w ogóle to miłego dnia 😘 U nas ostro sypie śnieg ... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, nie chce być ciocią-dobrą-radą ale zastanów się czy Twój wyjazd nie zrobi dobrze całej Waszej trójce. Ty odpoczniesz, Igorek może się w końcu przestawi, a Twój mąż wyostrzy słuch. Gwarantuję Ci, że jak zostanie z małym sam na sam to będzie czujniej spał i w końcu usłyszy płacz. Zawsze przecież jak się boi czy usłyszy czy nie to może spać obok albo w ogóle z Igorkiem 🙂
Ja u alergologa?

Karolka, co u Was? 🙂

Danusia, nie zaginęłaś w chaosie mam nadzieję 😁 Jak tam idzie rozpakowywanie?

U nas bez zmian. Piotrek do perfekcji już panował poruszanie się z chodzikiem-balkonikiem, potrafi skręcać, mijać przeszkody, chodzić, biegać a puścić się nadal nie chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂
u nas ok, jeszcze jutro w domku i w czw Ula wraca do zlobka a ja do pracy 🙂 mala daje mi tak popalic, ze szkoda adac, mam dosc...wymusza, placze, rzuca sie nawet na podloge 😮 to ze marudna to jeszcze rozumiem, bo zabki jej wychodza, na razie dolna dwojka sie przebila,, ale widze, ze inne tez prawie są 🙂 no ale, ze sie rzuca to jestem zalamana 🤔 czas wracac do zlobka, tam przynajmniej na nikim nie robi wrazenia takie darcie sie, poza tym juz zupelnie sie rozstroila siedzac 3 tyg w domu, spi dlugo, popoludniowe drzemki wychodza za pozno i pozniej nie chce wieczorem spac - masakra - maly potwór 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas w domu szpital. Mała dostała jakiegoś katarku rano, a M pojechał do lekarza, bo teraz chyba on ma zapalenie oskrzeli 🤢 Zwariować można... A jeszcze teściowa wyprowadza mnie z równowagi. Ja się zastrzelę... 🤢

Karolka, oj, współczuję 😞 Pewnie jesteś totalnie zmarnowana psychicznie i fizycznie. Ulcia chyba wie, że może sobie pozwolić na dużo więcej z Tobą niż z paniami w żłobku i to perfidnie wykorzystuje 😉 Mały potworek, ale jaki słodki, kiedy się uśmiecha 😁 Niedawno czytałam w jakiejś książce, że początek drugiego roku życia to właśnie badanie i eksperymentowanie przez dziecko z własnymi emocjami i uczenie się jak reagują na to inni. Dlatego tak ważne jest właśnie teraz postawienie granic, ustalenie zasad i pokazanie dziecku, że krzykiem nic nie zdziała. To nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza przy zmęczeniu, ale warto próbować, żeby potem nie mieć problemu z brzdącem.
Nacudja, tez uważam, że powinnaś jechać 🙂 Dla własnego zdrowia i higieny psychicznej 🙂
Gofer, dzielny Piotruś 😘 Teraz będzie go pełno wszędzie, a Wy musicie mieć oczy dookoła głowy 🙂

Spokojnego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tez choroba.. Corka L rpzyjechala chora, wiec pozniej padlo na mnie i malego.. Teraz najgorzej z malym , gluty po pachy , ciezko mu sie oddycha, pokasluje.. Boze jak mnie irytuja takie bezmyslne baby!!!!!!!!!! No a teraz musze i ja meczyc sie z chorym dzieckiem i dziecko z choroba , biedny nie moze spac bo mu sie zle oddycha , chodzi to gluty mu zwisaja , ciezko to odciagnac.. Jeja zastrzelcie mnie...

I mamy kolejne zabki 🙂 wlasnie dojzalam u malego ze przebila sie czworka gorna i druga gorka trojka.. 🙂 wiec mamy 12 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- no u nas 3,5 miesiaca niby niedlugo bo to deweloperka i nic nie trzeba bylo rozwalac tylko wykonczyc, no i plus ze ani grosza nie zaplacilismy fachowcom bo Kuba wszystko zrobil z kolegami. Powoli dochodzimy do ladu, ale bylo ciezko bo pudla nie podpisane bo wszystko wrzucalam jak leci bo musialam pakowac rzeczy przy Oldze a jej pomoc polegala glownie na wyjmowaniu rzeczy z powrotem z pudel 😁 pierwsze 2 dni byly ciezkie, plakala i czesto sie budzila, chyba sie bala bo nie wiedziala gdzie jest, no i tez wychodzi z niej diabelek i zlosnica. Zolw tez sie nie moze odnalezc, moze z czasem oboje polubia nowy dom 🙂
Deira- co dajesz Natalce zamiast mm? bo Olga tez malo pije mm, tylko 2 razy po okolo 160 ml, daje jej tylko jogurt z nestle i czasem bielucha troche bo po zwyklych jogurach naturalnych czy twarozkach typu turek miala problemy z zoladkiem i boje sie jej dawac takie rzeczy 😮.
Nacudia- ja tez mysle ze jak maz zostanie sam na sam z malym to uslyszy, teraz nie slyszal bo nie musial wstawac no albo to tylko wymowka ze nie slyszy by nie wstawac 😁
Anecia- zdrowka dla Olisia, tez bym sie wnerwila 😠 nastepnym razem jak mama przyprowadzi ja w takim stanie to powiedzcie ze jej nie mozecie wziasc ze wzgledu na Olisia, mysle ze zrozumie przeciez sama ma male dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia my po Emme jezdzimy prawie 400 km zeby miec ja na tydzien, jej mamusce jest na reke sie pozbyc dzieciaka i nie wspomniec o tym a pozniej udac glupia ze przeciez jak ja dawala to chora nie byla..Niestety taki typ kobiety.. TYlko wyszarpac za uszy.....

Wlasnie , juz ostatnio mialam pytac ale mi wypadlo z glowy, a Danusia teraz napomniala.. Ile razy wasze dzieci pija mm ? Nie jestem pewna czy maly nie dostaje za duzo czy za malo..On pije an noc przed spaniem kaszke na mm ok 210 ml czasem 240 ml .. W ciagu nocy jak sie budzi co sie zdarza juz rzadziej to dostaje wode , tak jak radzilyscie ... Najwczesniej o 6 dostaje znowu mleko 180ml .. i jeszcze w ciagu dnia zalezy jak nam sie ulozy ale zazwyczaj przed drzemka potrzebuje jeszcze miec butle wiec wtedy daje mu kakao 160ml ..Myslicie ze to za duzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anecia- no to nieciekawie 😞 coz widocznie ten typ tak ma i nikt nic nie poradzi.. jesli chodzi o mm to mysle ze lepiej za duzo niz za malo, martwie sie bo Olga na dzien wypija ok 320 ml a to chyba malo.
Dziewczyny- dzisiaj przezyłam szok 🙂 od paru dni jakos dziwnie sie czulam tzn tak ciazowo, w drodze do pracy stwierdzilismy ze jedziemy do laboratorium i zrobilam bete hcg i... wynik 100 czyli jestem w 4 tygodniu ciazy 🤪 zaszlam naturalnie, jestem w szoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia super wieści 🤪 Gratulacje 🙂 czekamy na relację 😉
Karolka co z pracą? Uda się przejść za poroumieniem stron czy tamci będą czekać na Ciebie? A jak Ula?
Anecia no niektóre mamy nie myślą. Dziś w autobusie też jakiś tatuś jechał z dziewczynką. Dosłownie całą drogę kaszlała i mogę się założyć, że wiózł ją do przedszkola.

A u nas kolejna noc masakra. Dla odmiany pobudka o 4. Ja już nie wiem jak rozwiązać kwestię spania u mojego dziecka. Już nawet raz kładę go w dzień, żeby był bardziej zmęczony, ale nie pomaga. Bolą mnie ręce od szarpania wózka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Dziewczyny poradzcie mi, szukam jakiegos prezentu dla Ulci na swieta, chcialam pieska interaktywnego, ale chyba dostanie go od kogos innego 😉
Znalazlam takie cos: http://allegro.pl/nowa-kuchnia-little-tikes-muzyczne-odkrycia-kurier-i3715285700.html
albo taka http://allegro.pl/kuchnia-w-walizce-niebieska-z-koszyczkiem-2919-i3743508689.html

jak myslicie? 🙂

a u nas ok, tzn Ula zdrowa, chodzi do zlobka, a ja do pracy. Powrot po 3 tyg nieobecnosci odbyl sie naprawde super 🙂 panie tez w szoku, ze tak szybko sie przystosowala 🙂 ze mna gorzej, zamartwiam sie, bo moj tata ma nawrot choroby, ciagle o nim mysle i nie potrafie mu pomoc... 🤨

Nacudja a z praca ok, zgodzili sie na moje wypowiedzenie, tak wiec od 2.01 zaczynam w nowej firmie 🙂 dzis jade po pracy po skierowanie na badania do nich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie się kuchenka podoba ta z sorterem 🙂 Nie wiem czy ta druga jeszcze nie za dorosła 😉 Igor od Mikołaja dostanie sanki 🙂
Dla dzieci mam jeszcze trzy prezenty do kupienia i wymyślenia. Na razie mam klocki smoki, sanki i zestaw książek o Percym Jacksonie. Połowa za mną 🙂 nawet dla rodziny męża mam większość. Także nie jest źle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No niby dorosla, ale tak sobie mysle, ze Ula odkad stroi na nogach to nie chce siedziec, wiec moze przy tamtej "doroslej" by sie krecila 😉

Ja dla dzieciakow tez juz mam prezenty, Ula sanki dostanie od dziadkow, wozek z bobasem tez bedzie miala i chyba tego pieska interaktywnego tez 🙂 od reszty nie mam pojecia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia, GRATULACJE!!!!!!!
BARDZO się cieszę, bo wiem, że z Olgą nie było tak łatwo 🙂 SUper, że się Wam udało. Dawaj znać jak będziesz po wizycie u lekarza. No i w ogóle. Jak się czujesz???
PS. I strasznie zazdroszczę 🙂 My też się staramy ale jakoś ani widu ani słychu. Obawiam się, że u nas Piotruś wyszedł jakoś cudownym przypadkiem a z drugim nie będzie tak łatwo 😞

Karolka, a tata poważnie jakoś choruje? Bo gdzieś mi uciekła ta info. Duuużo zdrowia dla niego!

Kochane, potrzebuję na szybko pomysły na prezenty dla faceta. Co kupiłyście:
- mężom
- ojcom
- teściom
????
My mamy jutro zrobić zakupy a tu zero pomysłów 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ach, Danusia, roztkliwiła mnie ta info od Ciebie 🙂 🤪 🤪
Aż zajrzałam na nasze forum brzuszkowe, żeby poczytać jak to było już prawie 2 lata temu! Ależ ten czas leci. Pamiętacie te emocje? Że maleństwo ma 6 cm, potem 12, ze mogłyśmy posłuchać jak bije mu serduszko i zobaczyć cokolwiek na usg?
A teraz mój mały Potworek od 1,5 godz nie chce usnąć! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, teraz - z tego co mi mówili na studiach - są na prawdę bardzo dobre leki na depresję. Tylko trzeba dobrze trafić, jak z antybiotykiem przy np zapaleniu zatok. No i trzeba czasu.
Trzymajcie się w takim razie ciepło 😘

Anecia, jak zdrówko młodego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiem Gofer, ale już kilka lat moj tata sie z tym meczy i jeszcze na te dobre leki nie trafil chyba 🤨 az plakac mi sie chce jak widze jego cierpienie i jestem taka bezsilna... to straszna choroba, wczesniej nie zdawalam sobie sprawy z tego jak bardzo...

Ulka odstawiona do zlobka, ja siedze w pracy i wlasnie obliczylam, ze do konca roku mam jeszcze 11 dni urlopu do wykorzystania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...