Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Deira rozumiem, że pokarm ściągnęłaś czy jakoś inaczej sobie radzisz? I daj znać jak film, bo ja już też kombinuję jakby się tu wyrwać 😉
Mój M nie ma doświadczenia w fotografii, więc powiercę dziurę i poszukam u brata znajomego, który by się takiej sesji podjął. W końcu on ma takie znajomości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ten dzień to jakiś koszmar od samego rana. Zaczęło się od mega pawia, po ktorym do wymiany było wszystko łącznie z jego pościelą. A teraz marudzi jak opętany. Na rynku chyba wszyscy go słyszeli i biegiem wracaliśmy do domu taki dał koncert. Niech ten dzień się już skończy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja no niestety takie dni są wpisane w macierzyństwo, że mamy wszystkiego dosyć bo dzieciaki marudne.... 🤨 Ale jutro będzie kolejny dzień i Igor przywita Cię uśmiechem od ucha do ucha i o dzisiejszym dniu zapomnisz 😁 😁 😁 Trzymaj się Kochana już prawie wieczór i Igorek na pewno zaśnie!!!

A do mnie o 17 przyjeżdża kumpela i nocuje u mnie a mężulek do pracy na nockę 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Też mieliśmy dzisiaj gości i na szczęście wtedy się trochę uspokoił, że dało się pogadać. W sumie lubię jak odwiedzają mnie dorośli, bo trochę mi się nudzi samej codziennie (chyba, że akurat Młody zapewnia mi full rozrywek jak dziś to mam aż nadmiar zajęć). Ile można gadać do kogoś kto nic nie chce odpowiadać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania- Olga miala tylko 1, czyzbym cos przegapila i znowu musiala z nia isc???

U nas bylli wczoraj znajomi ze szkoly rodzenia- musze przyznac ze Olga przy ich synku to aniolek 🙂 caly czas lezala w lezaczku i sie na nas patrzyla a on nawet na rekach ciagle sie darl, chyba ze mial w buzi cycek to wtedy nie... 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja no faktycznie dzień z przygodami miałaś 😁 😁 😞 😞

Danusia a braliście szczepionki sanepidowskie czy kupowaliście skojarzoną?? Bo jeśli z sanepidu to musiały być 3: 1)wzw, B 2)DTP, 3)Hib, a jeśli skojarzona to jest wtedy 6w1 i nie musisz iść na to kolejne, co my będziemy miały teraz.

A u mnie była kumpela i poszłyśmy spać po północy 😆 K Była w szoku, że Zuzka taka grzeczna i jak zasnęła po 20 to tylko raz w nocy o 3 się przebudziła na jedzonko no i później standardowo po 6 🙂 Nagadałyśmy się za wszystkie czasy 😁
A dziś o 19 mamy nauki w kościele dla rodziców i rodziców chrzestnych bo za 2 tygodnie chrzciny 🙂 Nie wiem jak mam iść na te nauki z Młodą i ją tam rozbierać w tej salce i nosić przy wszystkich 🤨 chyba wyślę mojego samego a ja zostanę w domu z Zuzką...

A propos chrzcin 🙂 mam prześliczną sukienkę na chrzciny o wartości blisko 200zł w rozmiarze 68 z bolerkiem, bucikami i kapelusikiem. Może któraś z Was będzie chciała odkupić?? Dałam za nią 70zł bo też odkupiłam a będę chciała sprzedać za 50. Może Wam się spodoba. W wolnej chwili wkleję zdjęcie to zobaczycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak bralismy 6 w 1 🙂 a to dobrze bo myslalam ze zle zrozumialam lekarke 🙂

My mamy chrzest za 3 tyg tzn 20.1, Aniu wrzuc fotki 🙂 tylko ten kapelusik w zimie to chyba nie dobry pomysl... ja myslalam o bialym kombinezoniku coprawda...

ja na nauki wysylam samego meza, jena osoba w zupelnosci starczy moim zdaniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane 🙂

ufff a my w koncu w domu 🙂 Ula na nowo przyzwyczaja sie do codziennej rzeczywistosci, choc moi rodzice juz jej tak nie nosili i nad nia nie skakali jak tescie 🙂 dzieki im za to 🙂
Moja siostra zaprosila nas na sylwka w stylu lat 80tych 😁 oni i tak siedzieli w domu i my tez mielismy takkie plany, wiec posiedzimy razem i sie przy okazji poprzebieramy 🙂 wczoraj bylam na lowach w lumpie i znalazjam swietne podarte legginsy - calkiem nowe i spódniczkę lambadówke 🙂 moja siostra to samo :0 tylko jeszcze cos na gore musze skombinowac kiczowatego i bedzie git 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia my mamy chrzciny 12 impreza będzie połączona z urodzinami 😁
Ja mam tą sukieneczkę i jeśli nie będzie mrozu to Zuzkę ubiorę w nią i do tego na górę taką kórteczkę z futerkiem. A jeśli będzie zimno, to normalnie w białym kombinezonie a w domu przebiorę w tą sukieneczkę 🙂 A kapelusik to tylko do zdjęć będzie, bo on jest typowo wiosenno-letni. Później w wolnej chwili wstawię foteczki sukienki 🙂

Karolka super są takie imprezy przebierane. My co roku ze znajomymi ale w karnawale robiliśmy takie tematyczne imprezy. Zresztą na NK zapewne widziałyście fotki z jednej z nich 😁 Mieliśmy też imprezę "dziwki i ich alfonsi", gdzie dziewczyny przebierały się za alfonsów a panowie za panie lekkich obyczajów (to była zdecydowanie naljepsza impreza pod względem strojów). Lata 80-te też mieliśmy. Miałam właśnie leginsy i lambadówę a na górze obcisłą koronkową bluzkę z rękawem 3/4 a włosy miałam zrobione na papilotach i upięte wysoko w kucyka i oczywiście wielka kokarda. I nie zabrakło rażących lakierowanych szpilek, które kupiłam na allegro za 19,99 🤪
Eh..... i pomyśleć, że te czasy szybko nie wrócą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Śliczna sukienusia 🙂 Ja będę szukała gustownego garnituru 🙂 Ale to dopiero na czerwiec.
My sylwestra w stylu lat 80-tych mielismy w zeszłym roku 🙂 Super impreza była 🙂 Też miałam lambadówę i geterki kabaretki 3/4 z wielkim dziurami, do tego czerwoną bluzkę na ramiączka z łańcuchem, włosy na gofrownicę i tapir i krzykliwy makijaż - wszystko a'la wczesna Madonna 🙂 Teraz mamy bal pidżamowy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tylko, ze ja mam tylko jeden dzien na zebranie gadzetow, no i a dodatek ulcia mnie ogranicza, bo nie moge na miasto wyjechac w ich poszukiwaniu :/ pazury i paznokcie bede miala na wsciekly roz, zrobie tapir, ale niestety karbownicy nie mam 😞 a by sie przydala... oblecialam dzis sklepy w poblizu i wszystkie mozliwe lumpy i nic nie znlalazlam ...moj M ma za to swietny dres kreszowy z rażącym napisem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaaaaaa Dziewczyny zapomniałam Wam napisać, że orkes świąt to był ogromny przełom u Zuzki 🤪 Kilka dni i inne dziecko 😁 A mianowicie: Zuzka od dłuższego czasu "gadała" ale to co teraz wyprawia ze swoim głosem to się w głowie nie mieści 🙃 Jak rano się budzi to na dzień dobry gada, gada, gada, gada, gada gada i jeszcze do tego gada 😁 Podczas jedzenia gdy ma butlę w buzi to gada, gada, gada i gada.... Gdy śpiewany do niej to ona gada, gada, gada i gada..... I tylko jak śpi to nie wydaje dźwięków /poza chrapaniem 😉 / no i jak niestety czasami marudzi lub płacze to oczywiście nie gada tylko inne niezbyt fajne dźwięki 😉 A do tego tak się zaczęła ze wszystkiego i do wszystkiego chichrać że nawet już mamy fotki z uśmiechem a nie z poważną miną 😆 No i zaczęła chwytać zabawki do rączek. Tzn. jak Jej damy do rączki to już łapie i rączka wędruje w stronę buźki, bo chce włożyć do buzi to co ma w rączce, tylko niestety póki co wszystko ląduje na nosie, policzkach lub oczkach.... 🙂
Ale powiem Wam, że strasznie widoczny skok w rozwoju i to przez dosłownie kilka dni 😁
A no i zrobiła się kolejna fałdka na nóżkach czyli już są dwie i nózie nie są takie szczuplutkie i długaśne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To z nas albo kiepscy rodzice albo Igorek to gapa albo prawdą jest, że jako wcześniak potrzebuje na wszystko więcej czasu. No niby gada, ale tylko jak ma dobry humor. Pośmieje się i do nas i do przedmiotów typu żyrandol, ale żeby zrobić z taką miną zdjęcie to nie ma szans. No i łapki to ma ciągle raczej w piąstki zaciśnięte. Tak czytam co kiedy dziecko powinno umieć i tylko się frustruje, bo ze wszystkim nie jesteśmy na czas 🤨
Na dodatek od kilku dni ma wysypaną buźkę. W sumie ma krostki na brodzie, przy ustach i w kącikach oczu. Te koło ust do pewnie od mleka takie czerwone zbite w grupki, koło oczu od łez takie koloru skóry, ale jak ja mam to wyleczyć. Często przemywam wodą, smaruję kremem tylko na spacer, a to nie znika. Nie sądzę, żeby to było uczulenie, bo nic nowego nie jadałam ani nie zmieniałam mu kosmetyków czy proszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja podobno jest tak, że ile tygodni wcześniej się dziecko urodzi tyle więcej czasu potrzebuje na wszystko 🙂
Zuzi też ostatnio znowu wyskoczyły krostki koło noska 🤢 ale nie przejmuję się tym, tylko przemywam kilka razy dziennie wodą. Już nie raz coś Jej wyskoczyło i zawsze znikało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):
Czyli ja na wszystko mam czekać aż o 4 tygodnie dłużej?!


nie wiem czy to prawda. Jak klikniesz tu na forum pod awatarkiem na to ile ma już dziecko to przeskakujesz na rozwój dziecka i właśnie jakoś ostatnio tutaj to wyczytałam, że tak ponoć jest. Ale to też chyba sprawa indywidualna. To tak jak z dorosłymi, jedni przyswajają wiedzę szybciej inni wolniej i z maluszkami chyba też tak jest, że jedne uczą się nowych rzeczy szybciej a inne wolniej. Ula od Karolki to się chyba urodziła z uśmiechem od ucha do ucha 😁 😁 😁 A Zuzka ostatnio tak się chichrać zaczęła mocno a wcześniej to tylko delikatne uśmiech w ciągu dnia a tylko rano była radocha na całego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...