Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Plusy i minusy 😉 Uwierz, ze zlobki inaczej funkcjonuja jak maja "gosci" a inaczej jak ich nie ma 😁
Dwa, w wiekszosci zlobkow panstwowych personel jest jeszcze PRLowski 😉 Choc teraz wypada im odchodzic na emeryture 😁
A minusem takich prywatnych jest, to ze czesto sie Panie zmieniaja 😉 a plus ogromy ze malo dzieci, a nie tak jak u nas 24, na PAnie ;//

No ale to juz musicie sami z mezem zadecydowac, bo pracowac trzeba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jasne, ze sa i plusy i minusy 🙂 ja zrobilam na ten zlobek niezapowiedziany nalot, jest 5 pan w wieku ok. moim, do 15 dzieci, kazdapani z odpowiednim wyksztalceniem, wlascicielka jest terapeuta dzieciecym. zlobek przeszedl wszystkie niezbedne kontrole, wlasnie go rejestruja i staraja sie o dofinansowanie. na wszystko sa papiery do wgladu. Wybieram sie tam z Ula w marcu - jeden tydzien bedziemy tam chodzic na kilka godzin dziennie 🙂 jak mi sie nie spodoba to zostanie nam kolezanki mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):
Nacudja, co do kupek zielonych, to w przypadku karmienia piersią jest to podobno normalne. Moja też raz na jakiś czas takie miewa. Ale jeśli Cię to niepokoi to ewentualnie zadzwoń do pediatry.

Deira tylko, że u nas sporadycznie to się zdarzają normalne żółte kupki, a tak cały czas idą zielone 😞 No nic spróbujemy z tym dicoflorem. To jakiś probiotyk. Pani w aptece twierdzi, że sama na zielone kupy podawała go córce. Spróbujemy 🙂

Ania powodzenia na szczepieniu. Oby Zuzia zniosła to lepiej niż poprzednie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu, powodzenia na szczepieniu, w takim razie czwartek, jak bedziesz miec czas to wyslij mi na priv adres i instrukcje jak mniej wiecej dojechac 🙂
Nacudia- u nas czasem tez zielona sie zdarzy, pewnie jak przesadze z czyms w diecie mimo ze mloda dostaje biogaje.

Odkrylam swietny sposob na zachecenie Olgi do cwiczenia glowki, klade ja na brzuchu na pilke z pilatesu i kulam do przodu i na boki 🙂bardzo sie jej podoba 🤪

aaa ktos wczoraj pytal o to ile mozna trzymac mleko w zamrazarce - na woreczkach na mleko pisze ze do 12 miesiecy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I już po 😁
O NIEBO LEPIEJ NIŻ OSTATNIO!!!!!!!!!!!!!!!! 😁 😁 😁 😁 😁
Zuzia tylko płakała w momentach ukłucia i to nawet nie tak bardzo. Jak ją wzięłam na ręce po szczepieniu to może z minutę pojęczała i się uspokoiła 😆 Trzymał ją mój mąż bo mi si ręce trzęsły 😆 Ale na samym początku powiedziałam, żeby robiła szybko 3 wkłucia a nie tak jak ostatnio.... Uf jaka ulga, że już po 😁

Zuzia waży 4910g od ostatniego szczepienia przybrała 1kg więc bardzo ładnie, ma 64cm i zarówno lekarka jak i pielęgniarki mówiły, że ma strasznie długie nóżki, więc może będzie zgrabna 😉 Podobno należy do drobnych dzieci, chociaż mi się wydaje że ostatnio taki klocek się z niej zrobił, ale jak one twierdzą, że jest szczupła to widocznie tak jest 🙂
Pytałam o wprowadzanie posiłków i mam za miesiąc zacząć podawać tylko tarte jabłuszko i soczek jabłkowy i tak przez 3 tygodnie 🙂 I jak będzie dobrze tolerowała to dalej urozmaicimy dietę 🙂 Zapomniałam zapytać o to ulewanie, ale dzisiaj Jej się nie ulało, więc może to tylko chwilowe. Pisałam Wam jakiś czas temu o to co mi powiedziała farmaceutka o tym, że Zuza może mieć skazę białkową lub uczulenie na mleko jak pomaga Delicol i lekarka zapytała w której to aptece mi takie bzdury powiedzieli 😆 Mam tylko stopniowo zmniejszać dawkę kropli i też tak robię od jakiegoś czasu. A SS mam dalej cały czas podawać 🙂

Danusia dałam dziś Zuzi butlę ze smokiem 3+ i lało Jej się po brodzie jak z kranu 😜 Zaraz będę karmiła i spróbuję jeszcze raz ale wydaje mi się, że ten smoczek musi jeszcze troszkę zaczekać 🙂 Więc nie wiem czy będziesz go chciała, może u Cibie akurat będzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To super, że Zuzia lepiej zniosła to szczepienie 🙂 Strasznie długa jest 😁 Ile miała cm jak się urodziła, bo Igorek ma dopiero 55 cm?
Ja szczerze mówiąc na razie nie zastanawiałam się nad wprowadzaniem nowych posiłków. Podobno jak się karmi cycem to od 5 m-ca można podać nowości? Także mamy jeszcze trochę czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu, super, że Zuzia przeszła szczepienia lepiej niż ostatnio 🙂 Ja w czwartek podpytam się mojej pediatry co z ulewaniem i dam Ci znać, bo moja ulewa tak, że jestem czasem przerażona tą ilością. Czasem mleko prawie z niej chlusta na odległość 😮

Karolka, a jakie jabłuszka kupiłaś? Nie zaczynasz od glutenu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kupilam jabluszko z gerbera i bobovity 🙂 zaczne od jabluszka, bo gluten dopiero miedzy 5 a 6 m-cem sie wprowadza... wiem, ze dziewczyny wrzesniowe juz gluten wprowadzaja i maja rozne zdanie na ten temat, ale ja sie tym nie bede kierowac, tylko poczekam na zdanie pediatry 🙂

Ulcia nosi ciuszki na 68 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja Zuzia miała 55 jak się urodziła 🙂

Deira a Natalka tak ulewa od urodzenia?? Bo Zuzia po urodzeniu ulewała baaaaardzo. Czasami nawet 5-6 razy dziennie musiałam Ją przebierać, dosłownie co 2 godziny nowe ubranko miała na sobie 😲 Później przestało się Jej ulewać a teraz od kilku dni znowu ale już o wiele mniej. Ale dzisiaj znowu normalnie, bez ulewania. Nie wiem o co z tym chodzi 🤨

Karolka no mi właśnie pediatra powiedziała, że mam tylko jabłuszka tarte i soczek jabłkowy i jak po 3 tygodniach nic nie będzie to zacząć kaszki ale bezglutenowe a dopiero między 5 a 6 miesiącem kaszki z glutenem. Ale i tak powiedziała, że mam przyjść jak będzie wcinała jabłuszko 3 tygodnie i mi dokładnie powie co dalej podawać 😆
Karolka i jeszcze jedno mi powiedziała. Jak Zuza nie będzie chciała jabłuszka to mam je wymieszać z małą ilością mleka. Ponoć wtedy dzieci chętniej jedzą 🙂

Zuzia też już nosi 68 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira - Mojej Asi po urodzeniu bardzo dużo się ulewało i to tak jak mówisz "strumieniami" Teraz już dużo mniej chociaż zdarzy się i więcej. Dla bezpieczeństwa zapytaj pediatry bo może to być objaw refluksu. Jak ja się martwiłam wcześniej o te jej ulewanie to powiedział mi że dopiero po 3 m-cu można coś zdiagnozować.
Asia ma ok 62 cm ale niektóre ubranka nosi na 68. Waży już ponad 6 kg 🙂 taka mała kluseczka się robi 🙂 po 22 mamy sczepienie dokładnie ją zmierzą, ale ja już przeżywam co to będzie... Ania oby było tak jak u Ciebie lepiej niż pierwsze.
Nacudja mi położna mówiła że na samym cycku do pół roku można pociągnąć a później zacząć "eksperymenty" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka lasencje nam rosną 😜 Ale zarówno ja jak i Ty wysokie jesteśmy to niby dlaczego córki miałaby być niskie. Przynajmniej wzrost po nas odziedziczą 😜

Wiecie co Wam powiem 😞 jak nie urok to s.....
Ostatnio na szczepieniu Zuzka się darła jak opętana a później w domu było wszystko ok. A dziś odwrotnie... Na szczepieniu tylko troszkę pojęczała a teraz ją dopadło 😞 Spała i nagle się obudziła z takim wrzaskiem, że mnie na równe nogi postawiło. Gorączki póki co nie ma ale ewidentnie ją boli. Dałam jej czopka przeciwbólowego i usnęła. Mierzę Jej co chwilę temperaturę ale jest ok. Skoczyło Jej z 36.2 do 36.7 (aha nie pisałam Wam że Zuzka ma zawsze temp. 36.2-36.4 ale pytałam pediatrę i to normalne, że u niektórych niemowląt jest taka niska temp). Oby tylko nie skoczyło bardziej, ale myślę, że jak dostała czopka przeciwbólowego a on też jest przeciwgorączkowy to Jej nie podskoczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka napisał(a):
Ania u mnie Asia też ma taka temperaturę. Współczuję Ci i Twojej Zuzi że tak cierpicie. Na szczęście długo to nie trwa... Życzę cierpliwości 🙂


Dziękuję Ci bardzo :*


A i jeszcze nie napisałam, że nóżki w miejscach szczepień delikatnie spuchły Zuzi. Ale pielęgniarki powiedziały, że może tak być i mam zrobić okład z wody z sodą oczyszczoną. Tylko jak mam zrobić okład.....????? Namoczyć wacik i plastrami nóżki obwiązać 😜 😉 Przemyłam tylko nóżki tą miksturą i może z 10 sekund mi się udało potrzymać bo Młoda tak wierzga szłapkami, że dłużej się nie dało 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka napisał(a):
może owiń okład bandażem i gołe nóżki okryj kocykiem 🙂 Asia najbardziej płakała po ukłuciu w nóżkę 😞 Aniu a teraz też są kłucia?


teraz śpi to Jej nie będę już ruszała. Mam nadzieję, że bardziej nie spuchło 😞 Tak samo jak za pierwszym razem 3 ukłucia 2 nóżki i rączka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...