Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Nacudja, strasznie współczuję tych wszystkich stresów i męczarni 😞 Teraz najważniejszy spokój i odpoczynek dla Ciebie i Igorka.
Ten pomysł z monitorem oddechu wydaje mi się bardzo dobry. Ja też miałam świra na punkcie bezdechu i nie mogłam spać nasłuchując (za dużo się naczytałam o SIDS). Kupiliśmy na allegro używaną snuzę halo (taką przyczepianą do pieluszki) i powiem szczerze: komfort snu dla rodziców jest zupełnie inny. Działa jak diabli, wiem po Piotrusiowi raz w nocy spadła, nie wykryła w związku z tym oddechu i zaczęła wyć strasznie. Oboje się od razu obudziliśmy (Piotruś o dziwo spał dalej), zestresowani rzecz jasna. Ale dzięki temu wiemy, że na pewno działa więc śpimy spokojniej.
Kurcze, nie wiem co z tymi szczepieniami. My Piotrka szczepiliśmy na razie tylko na gruźlicę i żółtaczkę resztę planujemy zaszczepić najwcześniej jak mały skończy pół roku. Też się martwię, że może być bardziej narażony na jakieś choróbsko. Ale z drugiej strony nasi znajomi też włąśnie spędzili 2 tyg w szpitalu choć ich synek byl szczepiony na wszystko 😞 Najpierw miał katar, lekarka profilaktycznie skierowałą ich do szpitala (aż się pukali w czoło: po co z katarem do szpitala), w szpitalu okazało się, że to zapalenie płuc.Jak już wyleczyli, Kubuś złąpał rotawirusa. Wileczyli rota, znów miał katar i przed wypisaniem poprosili lekarza, żeby go jeszcze raz zbadał: okazało się że ma zapalenie oskrzeli. I Znowu antybiotyk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny, trochę mnie tu nie było. Ale widzialam, że rozmawiałyście o tym, czy pracodawca może zwolnić kobietę jak wraca do pracy na niepełny etat. Ja przed macierzyńskim pracowałam na 1/5 etatu. To czy jak wrócę do pracy też na 1/5 to mogą mnie zwolnić? Czy chroni mnie prawo przez rok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No na szczęście wieczór i noc minęły spokojnie 🙂 Asia spala normalnie (22 do 7:30 🙂) ale cały wieczór byłam przy niej, przytulałam, leżałam z nią i się bawiłyśmy 🙂 Chciałam żeby już zapomniała...
Nacudja, bardzo współczuję Tobie i Igorkowi, naprawdę łzy cisną się do oczu na myśl ile Igorek wycierpiał... 😞 ale już teraz będzie dobrze, musi być dobrze !!
Deira widzę że masz ten sam problem co ja, a mianowicie teściowa :-/ moja ma fioła na punkcie że Asi wszystko szkodzi... TV, światło, Telefony dosłownie wszystkie wynalazki 20 wieku 🙂 najlepiej żeby była w domu ciemnia i grobowa cisze... MASAKRA!!! Ale staram się ją jakoś uświadamiać że dziecko musi żyć normalnie, a nie pod kloszem...Może to jakoś wytrzymam 🙂
Co do szczepień to ja sama nie wiem czy ochraniają nasze maleństwa przed tymi wirusami czy nie, w sumie z tego wynika że nie ma reguły, więc chyba nie ma co się zamartwiać...
U mnie rocznica poczęcia była 27.01 w urodziny mojego męża 😁 hehe taki prezent mu zrobiłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania brak szczepień na pewno nie miał wpływu na chorobę Młodego. zupełnie inny wirus. (tak w ogóle to ma go 90% społeczeństwa, tyle tylko że u dorosłych objawia się zwykłym przeziębieniem). Jedyne co doszło mi stresu, żeby żółtaczki nie załapał. No ale to zaraz po skończeniu kuracji będziemy naprawiać. Na żółtaczkę na pewno zostanie zaszczepiony.
Deira wcześniej nie miałam problemu z oddechem Igorka. Nie wstawałam w nocy i nie nasłuchiwałam. Problem zaczął się wraz z chorobą. Podobno taki jej urok - dzieci mają duszności. Mój oddech stracił. Prawie wylądowaliśmy na intensywnej. Najgorsze, że w tym szpitalu gorąco jak w piekle, to jak ma im być łatwo oddychać. Mam nadzieję, że stres minie jak okrzepniemy i odpoczniemy w domu. Jeśli nie, to będziemy radzić.
Gofer szczepienia nie chronią przed chorobami. Sprawiają tylko, że przebieg choroby jest łagodniejszy. A jak Wasze problemy skórne? U nas to raczej azs. W szpitalu dostaliśmy maść witaminową i wszystkie zmiany zeszły. Nawet suchą skórę na głowie, z którą w domu walczyliśmy 2 tygodnie, tam wyleczyliśmy w 2 dni zwykłym alantanem.
Dziewczyny bardzo dziękujemy za życzenia powrotu do zdrowia. Igorek jest naprawdę dzielny chłopak - mimo tych wszystkich tortur nauczył się śmiać na głos 🙂 Każdy jego uśmiech wynagradzał bezsenne godziny.
Nie życzę największemu wrogowi takich przeżyć. Nigdy w życiu się tak nie bałam. Faktycznie miłości do dziecka i strachu o nie nie da się do niczego porównać. Nawet zaczęłam się zastanawiać czy chcę drugie, bo nie wiem czy zniosę to wszystko podwójnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaobserwowałam w szpitalu, że karmienie cycem nie jest za bardzo popularne. Byłam jedną z 4 mam, która to robiła, a dzieci w wieku cyca było z 12. Reszta dzieci na mm. Ale dzięki temu należała mi się leżanka 🙂 Nie ważne, że spędziłam na niej nie wiele czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Zuzka obidziła się na butlę przed 3 i później spała dalej do 6,30 🙂 Więc nie było dramatu 🙂
Gofer ja się w poniedziałek dowiem jak to jest z tym powrotem i sam znać 🙂

Dziś pierwszy raz Zuzka jadła jabłuszko 😁 Poóźniej dokończę pisać bo Zuza robi się marudna i idziemy się pobawić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ubrałam Zuzkę, wsadziłam do wózka, otworzyłam okno i zasnęła. Teraz wózek przedniki kołami na tarasie w tylnymi w domu. A ja znów w kurtce w domu 😁

Dziś Zuzę męczył brzuszek. Zrobiła kupę ale pierdy Jej szły i popłakiwała. Stwierdziliśmy, że damy jabłuszko tydzień wcześniej i może pomoże coś na brzuszek. Chyba smakowało, tylko jest problem z jedzeniem z łyżeczki 🙂 Prawie wszystko wylądowało na śliniaczku ale minę miała na początku dziwną a później uśmiechniętą i cmokała usteczkami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu dawałaś Zuzi jabłuszko ze słoiczka? Jeśli tak to jakiej firmy?
ja wczoraj rozmawiałam z pediatrą i powiedziała żeby Asi też już zacząć podawać jabłuszko muszę tylko łyżeczkę kupić 😁 soczki i herbatki też już zacznę ale nie mam pojęcia nawet jakie... :/ jestem zielona w temacie żywienia takich maluszków, może macie jakieś rady? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka ja kupiłam jabłuszka w słoiczku z Gerbera. Cały tydzień będę dawała tylko jabłuszka a za tydzień w weekend dam soczek jabłkowy. Jeszcze nie kupiłam ale też chyba kupię z Gerbera 🙂 Później albo jakąś kaszkę wprowadzę albo może marcheweczkę ale póki co to nie wiem jeszcze. Na razie tylko jabłuszko i za tydzień soczek jabłkowy 😁 A Ty Aniu poza cycem nie dawałaś Asi jeszcze nic do picia?? Jeśli nie i pediatra Ci nie powiedziała jaką herbatkę kupić to bym Ci poleciła z HIIPa albo koperek włoski albo rumianek 🙂 Może nawet lepiej rumianek. Bo jak zaczniesz podawać i jabłuszko i koperek włoski to możesz mieć baaaardzo płynne kupki, jeśli do tej pory Asia samego cyca dostawała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja właśnie do tej pory samego cyca dawałam i chcę żeby Asia już poznawała inne smaki. W takim razie spróbuje podać jej rumianek i te jabłuszko, w poniedziałek wybiorę się po zakupy 😁 już nie mogę się doczekać hehe niby nic wielkiego ale dla mnie frajda że Asia zacznie kolejny etap w swoim życiu , czyli szamanie :d hehe Cieszę sie takimi pierdołami jak dziecko, ale co ja poradzę... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A te jabłuszko i herbatkę to się podgrzewa czy w temp. pokojowej? A jeżeli herbatka podgrzana to czy za każdym razem? Bo wiadomo że od razu nie wypije całej... w sumie to nawet nie wiem ile ml się podaje dziecku? Jeju, ale ja jestem ciemna w tych sprawach hehe :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jabłuszka podgrzałam tak jak mi karolka pisała 🙂 Miałam słoiczek po jabłuszkach i do niego przełożyłam jedną czubatą łyżeczkę jabłuszek i podgrzałam lekko w kąpieli wodnej. Soczek też przeleję do buteleczki i też w kąpieli wodnej podgrzeję (na początek 30ml i zobaczymy czy to wypije). A herbatkę z HIIPa można robić na ciepło lub zimno bo jest w granulkach. Ja robię zawsze taką, ok 40st i daję Zuzce a resztę na kaloryfer i trzyma ciepło 😉 Niby jest napisane na opakowaniu, że do godziny po zrobieniue można podawać ale ja czasem nawet 2 do 3 godzin podaję. A jak się zbliżają 3h i nie wypija to ja wypijam 😜 Herbatki robię zawsze 100ml bo to jedna łyżeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jeśli chodzi o to ile się podaje dziecku herbatki to teoretycznie tyle powinna wypić ile zjada na jeden posiłek... ale to jest tylko teoria 😉 Zuzka raz wypija całe 100ml a czasami tylko 30-40 i wtedy właśnie daję na kaloryfer (to nasz podgrzewacz 😜 ) I czasami po jakimś czasie wypija znów troszkę lub całość, która została a czasami już więcej nie chce. Kilka raz się zdarzyło, że wcale przez cały dzień nie chciała herbatki. Ostatnio też wyczaiłam, że najchętniej wypija późnym popołudniem tak ok 17 🙂 Jak zaczniesz podawać to musisz o różnych porach i po czasie sama zauważysz kiedy najchętniej pije 🙂
I jeszcze jedna rada 🙂 Nie dawaj herbatki krótko po posiłku, bo nie będzie raczej chciała ani nie czekaj na porę posiłku, bo będzie głodna i herbatką się nie zadowoli :/ Zuzia je co 2h i ja Jej daję tak 1,5h po posiłku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, Piotruś był u alergologa tydzień temu. Pani doktór kazała zrobić testy z krwi (choć to bardzo wcześnie i może nic nie wyjść), wyniki będą w poniedziałek. Powiedziała, że jej sę skóra Piotrusia bardzo nie podoba, że po tych wynikach mamy się zgłosić za miesiąc ale generalnie diagnostyka w kierunku azsu 😞 Poradziła, zmienić emolient z Balneum (skoro niewiele pomaga) na Allerco. Dziś kupiliśmy balsam do ciała, zobaczymy jak zadziała. Atoperal Baby nie bardzo też pomagał. Ale z tym alantanem na główkę mnie zaskoczyłaś, może też spróbujemy. Na razie jedziemy od tygodnia na maści cholesterolowej, robionej w aptece, piekielnie tłustej - na twarzy mu prawie wszystko zniknęło, rączki też wyglądają znacznie lepiej ale na głowie nadal na bardzo suchą, łuszczącą się skórę 😞 Generalnie pani doktór kazałą mu smarować ciało emolientami i tą maścią na zmianę 3-4 razy dziennie, smaruję 2-3x, jak sobie przypomnę ☺️

Ania, super,będę bardzo wdzięczna że sprawdzisz jak to jest z tym zatrudnieniem 🙂

Danusia, mnie tu dawno nie było, przejrzałąm ostatnie posty ale coś mi uciekło. Wprowadzasz Oldze mm? Zupełnie rezygnujesz z piersi czy tylko jako zamiennik? I jakie mleko dajesz? (Ja kupiłam na czarną godzinę, gdy Piotrek zostaje pod opieką babci a robi się niespodziewanie głodny, enfamil ha ale maly dostał po nim (?) wysypki na całym ciele, więc zrezygnowałam z niego i teraz używam go sama do kawy, bo zwykłego mleka nie mogę).

Dziewczyny, Wy już wprowadzacie maluchom inne pokarmy? Tak szybko? Kurcze, muszę iść do naszej pediatry i spytać czy też mogę. Moja kuzynka wprowadzała synkowi dopiero jak skończył 6 miesięcy więc żyłam w przekonaniu, że mam jeszcze baaaardzo dużo czasu. A zaczynałyście od glutenu? Jeśli tak, to w jakiej formie?
Ja się trochę boję jabłek i marchewki bo sama mam bardzo silną alergię na jedno i drugie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂 dzis bylam na zakupach i w zarze kupila sukienke na slub , byla przeceniona z 299 na 56 to ja przechwycilam , zeby miec w razie "w" 🙂
oto ona:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/818/p2020909001.jpg/][IMG]http://img818.imageshack.us/img818/9179/p2020909001.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

pozniej Was nadrobie bo teraz ide kapac mala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka bardzo dobra przecena 🙂 Nie dziwię się, że skorzystałaś, bo sukienka też fajna 🙂

Gofer my badania z krwi mieliśmy robione teraz w szpitalu na kilkanaście alergenów. Wyszło, że alergii na te obadane nie mamy. Dostaliśmy skierowanie do poradni alergologicznej i jak już Młody dojdzie do siebie, to wyznaczymy jakiś termin. Jakoś nie wierzę, że jest alergikiem, ale sprawdzimy. A na główkę stosowałam to http://www.alantan.pl/produkty-alantan/alantan/alantan-masc.html Tak jak oliwkę - posmarować na noc, założyć czapeczkę i wyczesać. zeszło w 2 dni wszystko 🙂 Na skórę mamy maść witaminową. W poniedziałek odbieramy z apteki kolejne opakowanie, więc mogę podać skład. U nas wszystko po niej zeszło.

Też tak sobie myślę, że szybko wprowadzacie te nowości. Ja jeszcze z miesiąc poczekam. Wtedy będę korzystać z Waszego doświadczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu baaardzo dziękuję za rady 🙂 na pewno skorzystam 🙂
Co do wczesnego wprowadzania produktów robię to w porozumieniu z lekarzem, za 2 m-ce idę do pracy wiec powoli muszę poznać co można jej podawać w jakich ilościach itd. jak będę w pracy to trzeba będzie czymś zastąpić moje mleczko 🙂 a jak pójde do pracy to nie będę w stanie dokładnie obserwować reakcji na podawane posiłki, teraz jestem z Asią 24 h i jak będzie coś nie tak będę mogła odpowiednio zareagować.
Karolka sukienka bardzo ładna, tylko z karmieniem będzie kiepsko... 🙃 najwyżej rozepniesz i trochę zdejmiesz 🙂 w sumie to nawet za taką cenę przyda się na inną okazję 🙂 co do rajstop zgadzam się z Ania 🙂 A ja do tego bym dorzuciła szpilki i dodatki w jakimś fajnym kolorze i do tego wiązanka 🙂 ja specjalnie na ślub kupiłam buty w innym kolorze i do tego miałam pasek w sukni i wiązankę w tym samym kolorze 🙂 o białe to później do niczego się nie przydadzą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe no po to wstawilam zdjecie, zeby sie poradzic wlasnie 😁 wiec nikogo nie bede zabijac 🙂 rajstopy i buty wzielam akurat takie jakie mialam w domu, zeby jakos na foto wyszlo (ale na pewno nie bede miala rajstop w kolorze skóry, bo mam grube nogi i rajstopy musza byc kryjace i wyszczuplajace 😜 🤨 wlosy beda rozpuszczone, pofalowane, z boku spiete i moze z jakims malym kwiatkiem. Nie wiem, czy bede miala wiazanke, w sumie ten slub to tylko przy okazji, rece bede miala Ula zajete i te kwiaty beda mi tylko przeszkadzaly 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka Ty widzę masz taką samą obsesję na punkcie nóg jak ja!!! 😁 Ja też całe życie uważałam i do teraz uważam, że moje łydki są grube ale jakiś czas temu dowiedziałam się, że tylko i wyłącznie rajstopy kryjące w kolorze czarnym oraz cienkie cieliste optycznie wyszczuplają nogi 🙂 A najgorsze są białe oraz wszelkie kolorowe 🙂 A jak nałożysz cieliste i do tego szpilki w kolorze nude najlepiej na platformie to Ci tak wyciągnie nogi, że hoho 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...