Skocz do zawartości

asymetria i napięcie mięśniowe | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 644
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
hejka
powiedzcie mi mniej wiecej jak wygladaja te cwiczenia 🤨 malutka musi byc rozebrana do nich?
nequita sory ze zapytam ale czy te ,,problemy" sa spowodowane tym ze rodzilas duzo po terminie? o ile dobrze kojaze to wlasnie tak było?


No moja jest rozebrana i tylko w pampersiku cwiczy
takie ugniatanie rozciaganie naciaganie obracanie.


Moja mała miała niedotlenienie i oznaki przenoszenia -zmacerowana skora stop i rąk

Oznacza po prostu, że pod koniec ciąży, podczas porodu albo tuż po nim, dziecko otrzymało niedostateczną ilość tlenu. Powody mogły być bardzo różne. Mogła być to np. przenoszona ciąża, która czasem łączy się z postępującą niewydolnością łożyska, mogło być zaciśnięcie się pępowiny na szyi dziecka albo jej uciśnięcie (jedno i drugie może się zdarzyć jeszcze w ciąży lub w trakcie porodu), mogło też zdarzyć się przedwczesne odklejenie się łożyska lub w czasie porodu, w drugim jego okresi, zbyt długo wyrzynała się główka dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landusia napisał(a):
hejka
powiedzcie mi mniej wiecej jak wygladaja te cwiczenia 🤨 malutka musi byc rozebrana do nich?
nequita sory ze zapytam ale czy te ,,problemy" sa spowodowane tym ze rodzilas duzo po terminie? o ile dobrze kojaze to wlasnie tak było?


od nequita mala byla owinieta dwa razy pepowina dobrze ze w jej przypadku skonczylo sie tylko rehabilitacja slabo mi sie zrobilo jek czytalam co ich spotkalo 😞 😞 😞
na szczescie wszystko jest juz dobrze wielki buziak dla nich 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mialam zadnych problemow w ciazy rowniez nie bylam nerwowa wszystko wygladalo ksiazkowo maly urodzil sie trzy dni przed terminem a rowniez urodzil sie z asymetria i napieciem miesniowym w dodatku kazdy mnie olewal jak mowilam ze niepokoje sie o malego lekarze i wszyscy wokol mowili ze z malym jest ok we wrzesniu trafil na fizjo i nie bylo rewelacyjnie naszczescie juz napiecia nie ma zostala nam lekka asymetria maly zaczyna chodzic i jest sprawny
ale nie znam przyczyny dlaczego to ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
Kurcze dziewczyny czasem was podczytuje i ciesze sie postepami waszych pociech.A w dzisiejszym dniu zycze waszym malym sloneczkom,zeby wspaniale sie rozwijaly i wszystkie szybciutko zaczely biegac a wam zycze szybkiego konca rehabilitacji,bo wiem od znajomej,ze to bardzo trudne 😘

dziekujemy 😘 a twojemu promyczkowi zycze samych usmiechnietych i niezapomnianych dni 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
LAndusia a miałyscie usg głowki? wiesz moj Filip dostał 10 punktów nie było oznak niedotlenienia, poród miałam szybki. i co i okazuje sie ze jednak zmiany są w mózgu i prawdopodbnie włąsnie szybki poród jest winowajcą, tak twierdzi wiekszosc lekarzy.byłam podpieta do ktg ale przeciez nie do konca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tak samo zareagowałam tylko ze jak dowiedziałąm sie o niedotlenieniu to chciłąm wiedziec kiedy to sie zdarzyło. szlak mnie trafiał po prostu. nadal mysle o pojsciu do szpitala i zrobieniu ksera dokumentacji, ciekawe czy mi dadzą...ale teraz juz troche minelo wszystko ale to dlatego ze jest dobrze. trzeba myslec o tym ze jak widac na forum u starszych dzieciaczków ze to wszystko mija, ze sie wszystko udaje,z e dzieci zdrowieją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
LAndusia a miałyscie usg głowki? wiesz moj Filip dostał 10 punktów nie było oznak niedotlenienia, poród miałam szybki. i co i okazuje sie ze jednak zmiany są w mózgu i prawdopodbnie włąsnie szybki poród jest winowajcą, tak twierdzi wiekszosc lekarzy.byłam podpieta do ktg ale przeciez nie do konca.

No wlasnie Magda robili małej usg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sweety napisał(a):
Landusia napisał(a):
hejka
powiedzcie mi mniej wiecej jak wygladaja te cwiczenia 🤨 malutka musi byc rozebrana do nich?
nequita sory ze zapytam ale czy te ,,problemy" sa spowodowane tym ze rodzilas duzo po terminie? o ile dobrze kojaze to wlasnie tak było?


od nequita mala byla owinieta dwa razy pepowina dobrze ze w jej przypadku skonczylo sie tylko rehabilitacja slabo mi sie zrobilo jek czytalam co ich spotkalo 😞 😞 😞
na szczescie wszystko jest juz dobrze wielki buziak dla nich 😘

tez przeczytalam .. ale sa dzielne!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landusia napisał(a):
byla przeziebiona ale to w 4 tyg ciazy i bralam antybiotyki i nie mialam opryszczki. co do usg głowki to nie mialysmy. no nic trzeba sie z tym pogodzic i pomoc malutkiej 😞


glowa do gory te rehabilitacje to nie koniec swiata chociaz do przyjemnych nie naleza po kilku miesiacach nie bedzie sladu po reh.jak rowniez dzieci w 100%beda sie rozwijaly prawidlowo bedzie dobrze 😘 😘 😘 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lui a jaka metode wy macie? ja sie rozbecze jak ona bedzie z nadinka to robila a nadi bedzie plakala.. ja nawet przy szczepieniu rycze jak mala sie zanosila .. nawet na echu serduszka jak nadi nie mogla sie ruszyc i tak patrzyla na mnie tymi slepkami jakby chciala powiedziec ,,mamusi źle mi " 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, dzięki za miłe słowa skierowane do nas 🙂

Landusia Dasz sobie radę... nie skupiaj się na szukaniu przyczyny bo się pogrążysz... jak ja na początku, u nas było wiele "przygód" podczas porodu, niepotrzebnie przenosiłam ciążę bo Mała pchała się na świat od kwietnie a później się chyba obraziła hihi i wyleźć nie chciała. Na początku szukałam winnych, pytałam dlaczego do cholery jasnej nikt nie zareagował wcześniej... pytałam czy na usg nie widzieli, że Mała jest tak poowijana, dlaczego kazali mi rodzić 8 godzin naturalnie skoro później się okazało, że to tylko pogarszało sytuację Marysi... ach na tak wiele pytań chciałam odpowiedzi, że zapomniałam że mam inną rolę, że jestem mamą i najważniejsze jest to że Marysia żyje 🙂 i tak samo teraz tym faktem się motywuję do ćwiczeń 🙂 A robię to od 2 tygodnia jej życia...

ech, ale gadkę tkliwą walnęłam hihi
Pozdrawiam Was wszystkie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Hej dziewczyny, dzięki za miłe słowa skierowane do nas 🙂

Landusia Dasz sobie radę... nie skupiaj się na szukaniu przyczyny bo się pogrążysz... jak ja na początku, u nas było wiele "przygód" podczas porodu, niepotrzebnie przenosiłam ciążę bo Mała pchała się na świat od kwietnie a później się chyba obraziła hihi i wyleźć nie chciała. Na początku szukałam winnych, pytałam dlaczego do cholery jasnej nikt nie zareagował wcześniej... pytałam czy na usg nie widzieli, że Mała jest tak poowijana, dlaczego kazali mi rodzić 8 godzin naturalnie skoro później się okazało, że to tylko pogarszało sytuację Marysi... ach na tak wiele pytań chciałam odpowiedzi, że zapomniałam że mam inną rolę, że jestem mamą i najważniejsze jest to że Marysia żyje 🙂 i tak samo teraz tym faktem się motywuję do ćwiczeń 🙂 A robię to od 2 tygodnia jej życia...

ech, ale gadkę tkliwą walnęłam hihi
Pozdrawiam Was wszystkie 😘


masz racje ale ciezko jakos sie z tym pogodzic ja nawet nie wiem tak dokladnie co jest małej..
bylam u pediatry bo powiedzialam jej o moich obawach i ona ja zbadala i powiedziala ze nie nic takiego nie ma i ja mowie dalej ze dlaczego tak robi i tak i ona mowi no faktycznie cos raczki sa nie tak ale to malutkie jest i nie trzeba sie martwic a zaraz mowi ze to jednak wypisze skierowanie na masaze gornych parti ciala bo nie zaqszkodzi. nawet nie dala skierowania do neurologa a w skierowaniu do fizykoterapeuty napisala ze masowac i cwiczyc cale ciało.. sama nie wiem co myslec o tym.. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...