Skocz do zawartości

asymetria i napięcie mięśniowe | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 644
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci tez tak placza i sa sztywne nawet do godz po cwiczeniach? Ja normalnie boje sie ze jej krzywde robie bo tak dziwmie teraz raczki uklads:-( lui bedziemy mieli tez prywstnie. Jestem zalamana:-(
Landusia nie wiem wszystkiego, ale myśle po pierwsze że ty musisz odpuścić. Ostatnio rozmawiałam z moją rehabilitantką i ona właśnie mówiła o mamie, która bardzo się stresuje. Tzn płacze razem z dzieckiem, co dwie sekundy podnosi i przytula itp. To nie jest dobre, bo dziecko jeszcze bardziej sie nakręca, odbiera twój stres
i twoje emocje, i efekt tego taki że ćwiczenia są mega męczarnią, dziecko wkurzone i spięte i efekty marne.
Nie zrozum mnie źle, chodzi mi o to byś troszkę inaczej do tego podeszła. Dzieci przy Vojcie zawsze płaczą, podobno moja Julka najmniej (tak mówi moja reha), ale ona jest ogólnie spokojnym dzieckiem.
Jula przy Bobath tak jak Marysia niemalże sie chichra, jeszcze kiedy ja zaczynam głośno i śmiesznie liczyć "no i raz nóżka, dwa rączka"... To wtedy dla niej świetna zabawa. Vojta wiadomo, ale potem Julę przytulam całuję i już jest dobrze. Za 2 minuty usmiecha się do nas, jest spokojna i jak piszą dziewczyny rozluźniona.
Musisz zmienić podejście, bo wysiądzie Ci psychika. A prawda taka że nigdy nie wiadomo, jak długo przyjdzie
ci ćwiczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci tez tak placza i sa sztywne nawet do godz po cwiczeniach? Ja normalnie boje sie ze jej krzywde robie bo tak dziwmie teraz raczki uklads:-( lui bedziemy mieli tez prywstnie. Jestem zalamana:-(


:* nie zamrtwiaj sie kochana akurat twoje dobre nastawienie jest malutkiej potrzebne bo jak ty bedziesz wierzyc ze to tylkoc cwiczenia jakis czas i bedzsie dobrze to ona tez z entuzjazmem bedzie cwiczyc
moja mala wrzeszczy jak cwiczy znia pani prywatnie, bo to jest bita godziona baaardzo intensywna i po pol godzinie wrzeszczy bez opamietania a w szpitalu trwa pol godziny po za tym pani ja podczas tego bardziej zabawia i wtedy jest zaciekawiona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to i ja mam w końcu dobre wieści 🤪
Szelki Pavlika odstawiamy... 2 tygodnie jeszcze ale tylko na noc 🙂
Dziura w serduszku Marysi, zrosła się sama i nie będzie konieczny zabieg 🤪

Mała dzisiaj włożyła w końcu stopę do buzi 🤪

Jestem prze, prze, przeszczęśliwa 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nequitia napisał(a):
No to i ja mam w końcu dobre wieści 🤪
Szelki Pavlika odstawiamy... 2 tygodnie jeszcze ale tylko na noc 🙂
Dziura w serduszku Marysi, zrosła się sama i nie będzie konieczny zabieg 🤪

Mała dzisiaj włożyła w końcu stopę do buzi 🤪

Jestem prze, prze, przeszczęśliwa 🤪 🤪 🤪 🤪


teraz bedzie tylko lepiej
i najwazniejsze ze serduszko sie zroslo
buziaki dla was i za sile jaka w sobie masz 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas waronkiem byla poprawa koordynacji wzrokowo ruchowej do ktorej doszlismy sukcesem maly sie nie turlal i nie obracal za siebie okrecal sie calym cialem a nie tylko tulowiem co bylo tez nie dobrze.
mysle ze to zalezy od nieprawidlowosci powstanych przy napieciu i asymetrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
hej
u nas dobrze jezeli chodzi o cwiczenia.
malutka robi takie postepy ze dzisiaj usłyszałyśmy ze az sama przyjemność masować takie dziecko 🙂 mowi ze juz niedługo wszystko wroci do normy 🙂

nooooo widzisz!!!!!!!!!!
super ciesze sie 😘 😘 😘

a cos innego sie dzieje?? ze sie pojawilas ost na sekundke i nie piszesz do nas??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Landusia napisał(a):
hej
u nas dobrze jezeli chodzi o cwiczenia.
malutka robi takie postepy ze dzisiaj usłyszałyśmy ze az sama przyjemność masować takie dziecko 🙂 mowi ze juz niedługo wszystko wroci do normy 🙂

nooooo widzisz!!!!!!!!!!
super ciesze sie 😘 😘 😘

a cos innego sie dzieje?? ze sie pojawiłaś ost na sekundke i nie piszesz do nas??

nie mam czasu poza tym mam problemy z mezem i nie chce mi sie nawet wł la[ptopa a co dopiero pisac o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...