Skocz do zawartości

asymetria i napięcie mięśniowe | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ja jestem na opiekunczym dzwoniłam do zusu bo moja pediatra była niepoinformowana i myslałą ze musi byc niepełnosprawne lub przeziebione. wiec jej powiedziałąm ze tam pisze że ma byc chore, a nie pisze na co i ze nie jest wymagana niepełnosprawnosc. poza tym przyniosłam jej zaswiadczenie z osrodka wczesnej interwencji ze sie rehabilitujemy.neurolog jakos nie wypisuje bo pytałam czy mogłaby, powiedziała ze nie am druków???,moze prywatnie by wypisała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 644
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
ja jestem na opiekunczym dzwoniłam do zusu bo moja pediatra była niepoinformowana i myslałą ze musi byc niepełnosprawne lub przeziebione. wiec jej powiedziałąm ze tam pisze że ma byc chore, a nie pisze na co i ze nie jest wymagana niepełnosprawnosc. poza tym przyniosłam jej zaswiadczenie z osrodka wczesnej interwencji ze sie rehabilitujemy.neurolog jakos nie wypisuje bo pytałam czy mogłaby, powiedziała ze nie am druków???,moze prywatnie by wypisała...

dzieki
dzięki 😘 😘zapytam jak bede na wizycie ja chodze prywatnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
Witam Mamuśki!!!

Od jakiegoś czasu troszkę Was podczytuję, ma nadzieję że nie jesteście złe 🥴
Mój syn Patryk ma asymetrię i to kombinowaną, jeździmy na rehabilitację 1-2 razy na tydzień.
Z racji tego że jest wcześniakiem (ur. w 36 tygodniu ciąży) jak na razie widac że jest ten miesiąc do tyłu - głównie w rozwoju ruchowym


Mam pytanie gdzie chodzicie na rehabilitacje? Zwłaszcza Mamy ze Śląska i czy jesteście zadowolone?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej dziewczyny Was to ja strasznie zaniedbałam 😞 napiszcie co tam u Was tak w skrócie..byliśmy z Alanem 2dni temu u neurologa i powiedziała nam,że ona już nie jest nam wcale potrzebna,bo Alan zdrowy chłopczyk 😁 cieszę się strasznie! Oprócz tego ostatnio Alan miał zapalenie oskrzeli..inhalacja w przychodni 2xdziennie + antybiotyk. do poniedziałku góra wtorku mamy dawać antybiotyk, no i do kontroli..drugi raz, na szczęście obyło się bez zastrzyków.

Wercia my jeździliśmy na rehabilitację w Zabrzu na ul.3maja. Powiem szczerze,że znają się na rzeczy. My mieliśmy 1w tygodniu,a w domu ćwiczyłam z nim 3razy dziennie. Ćwiczyliśmy metodą Vojty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my ciagle sie rahabilitujemy, barki coraz lepiej wysuwa do przodu tylko dlonie ma ciagle zamkniete, probuje sie nawet podnosic na wyprostowanych ramionach gdy lezy na brzuchu tylko piastki ma zamkniete.

powiedzcie mi dziewczyny czy wy rowniez nie mogliscie podnosic maluszkow w pionie i jezeli tak to jak dlugo ?

moj mikolaj wazy juz 8 kg i jest tak mi ciezko nosic go na fasolke, lub samolot i zastanawiam sie kiedy nam pozwola go podniesc bardziej w pionie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tak na szybciutko no i nowa jestem tutaj u Was to się wymądrzac nie będę 😜

iza - co do tego podnoszenia dziecka w pionie to właśnie ostatnio pytałam naszej rehabilitantki i mamy zakaz, niby z powodu tego żeby Mały dodatkowo się nie napinał, a nie ukrywam, że czasem bardzooo mnie korci żeby go tak ponosic

tuska -
widzę że mieszkasz niedaleko mnie 🙂, my jeździmy do Katowic na rehabilitacje
i pozwolę sobie napisac, że Twój Alanek ma super włoski - takie długie już ranyyy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

U nas postępy. Napięcie w górnej części zniknęło
rączki otwarte, podpór ok, brak asymetrii, wyciąga rączki po zabawki leżąc na brzuszku
nadal mamy kontynuowac rehabilitację ze względu na nóżki, dotyczy to odruchów wyprostnych, nie bede sie wymądrzac bo nie bardzo wiem o co chodzi, ale mamy ćwiczyć kolejne 3 miesiące i zgłosić sie na kontrole, chyba nie jest zle skoro powiedzial neurolog ze wystarczy 1 raz w tyg wizyta rehabilitanta i zezwolił na m na szczepienia, z zaswiadczeniem ze maja byc acelularne

czy placilyscie wszystkie za szczepienia z takim zaleceniem?
czy bralyscie po macierzysnkim l4/opieke na dziecko+zasilek opiekunczy(chodzi mi o te 60 dni?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia jeśli patrzysz na zdjęcie na avatarku to on ma je już obcięte 😁 mogę Wam tu wstawić zdjęcie jakie miał przed obcięciem,no albo w suwaczkach jest link na jego aguagu. 🙂
a no też zauważyłam,że niedaleko mieszkasz. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no musiałam, bo grzywa do oczków wchodziła 😁

dzień po narodzinach:

takie włoski miał zanim go obcięliśmy:

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dzien dobry
no wlasnie cisza tu nikt nie pisze o postepach badz wizytach
my naszego lobuza dalej cwiczymy chodzi za jedna reke ale do sukcesu ciagle daleko
nie podnosi jednej nogi tylko ciagnie ja za soba jak prowadzimy go za obie raczki idzie ladnie a za jedna chce chodzic ale nie bardzo mu to wychodzi mam nadzieje ze do miesiaca zacznie sam biegac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny,
faktycznie straszna cisza tutaj nastała.. ja to powiem szczerze,że nie pisałam, bo już nie ćwiczę z małym i tylko od czasu do czasu zajrzę.
jeśli chodzi o postępy mojego młodzieniaszka to wstaje z kucków i stoi stabilnie..a rączki chodzi, za jedną nie za bardzo mu wychodzi. Pierwszego samodzielnego kroczku jeszcze nie było..czekamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To i ja napisze o postępach

Wiec:
Patryk w końcu porządnie interesuje sie stópkami.
Ostatnio dużo sie turla i przekręca na brzuszek chociaz ja jak widze to tylko na lewy bok, kurcze juz specjalnie go przelozylam na macie na druga strona a ten tylko w lewo siup...
Musze to pobserwowac
Mozemy go juz sadzac, siedzi z zabezpieczeniem - tzn ja jestem za nim jakby co nie że poduchy 🙃
No a ostatnio to tak jakby szykowal sie do raczkowania chociaz jeszcze musi "pokapowac" o co chodzi

Pozdrawiamy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wercia82 napisał(a):
To i ja napisze o postępach

Wiec:
Patryk w końcu porządnie interesuje sie stópkami.
Ostatnio dużo sie turla i przekręca na brzuszek chociaz ja jak widze to tylko na lewy bok, kurcze juz specjalnie go przelozylam na macie na druga strona a ten tylko w lewo siup...
Musze to pobserwowac
Mozemy go juz sadzac, siedzi z zabezpieczeniem - tzn ja jestem za nim jakby co nie że poduchy 🙃
No a ostatnio to tak jakby szykowal sie do raczkowania chociaz jeszcze musi "pokapowac" o co chodzi

Pozdrawiamy!!!


wercia u nas byl ten sam problem z obracaniem sie rehabilitantka pokazala mi jak go rozciagnac i po tygodniu zaczal sie turlac w kazda strone
poloz go na podlodze mozesz podlozyc kocyk albo jakas kolderke zginaj i prostuj prawa nozke i raczke kladz go na lewym boku i tez zginaj konczynami i pomoz mu sie obracac z tego boku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusie
hej dziewczyny
Iza1313 u nas tez był ten problem z chwytaniem zabawek a raczej nie chwytaniem ale dostałam na to cwiczenia w formie zabawy i szybko sie udało.sadzałam go prze sobą u mnie na kolankach ja zgiete kolanka on o nie oparty głowką i mu podawałam zabawki najpierw od kostki mieskiej jakiejs zaczynajac przez rozne chwytne wobie rece koła itp jak mu podawałam do jedne raczki to przyblizałąm druga jak chwycił to trzymałam mu w barkach by te rece miał blisko.mozna tez obrócic dzecko plecami do nas i to samo robic. co do noszenia to chyba do momentu siadania lub chodzenia. ale powiem Ci szczerze ja małego mało nosze.moze 5 minut dziennie gora 10.dzieki temu mam problem z wymusznaiem z głowy, nie jest przyzwyczajony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...