Skocz do zawarto艣ci

Smoczek | Forum dla mam


joma_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ju偶 nie. 馃槈

Na pocz膮tku tak - ma艂y mia艂 niezwykle silny odruch i potrzeb臋 ssania. Wiem, 偶e czyta艂am, 偶e si臋 nie powinno itd., martwi艂am si臋... 馃ゴ a potem gdzie艣 przeczyta艂am, 偶e s膮 dzieci, kt贸re maj膮 taka siln膮 potrzeb臋 i nie powinno si臋 tym martwi膰, ale na pocz膮tku pogodzi膰 si臋 (chyba, 偶e chce si臋 by ma艂y ca艂y czas wisia艂 nam na cycu 馃槈).

Dziecko ros艂o i smoczek coraz bardziej szed艂 w odstawk臋. 馃檪

Najpierw - jak nie spa艂, za dnia, smoczek by艂 chowany. Potem spacery bez smoczka, Potem spanie popo艂udniu bez smoczka. I na ko艅cu - spanie w nocy bez smoczka. 馃檪 Tego ostatniego najbardziej si臋 martwi艂am... a posz艂o naprawd臋 super w por贸wnaniu z tragedi膮 jak膮 sobie wyobra偶a艂am. 馃槈

(Oczywi艣cie przy odzwyczajaniu wa偶ny jest dobry czas - nie w chorobie, ani nie przy z膮bkowaniu, zmianie miejsca, etc.)

Zdj臋cie z czasu wprowadzenia CA艁KOWITEGO zakazu smoczusia, he, he 馃槈 :
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Majka w og贸le nie chcia艂a smoczka, ja jej wr臋cz wpycha艂am ,a ona -nie! ca艂y czas chcia艂a wisie膰 na cycu tylko dlatego 偶eby sobie pociucha膰...nie mog艂am nic zrobi膰, jak j膮 odstawia艂am to wk艂ada艂a palec, dlatego uzna艂am 偶e lepszy smoczek...
ale to co jest w tym naj艣mieszniejsze to nie chcia艂a smoka przystosowanego dla noworodk贸w... 馃槈 dobrze,偶e wraz z wann膮 w komplecie by艂 ten wi臋kszy(3-6m-cy) i to dopiero on uratowa艂 sytuacj臋... 馃榿
ale mowi膮c szczerze do dzis nie przepada za smokiem, a jak by艂a male艅ka to zasypia艂a nawet bez niego...dlatego czasem 偶a艂uj臋 ,偶e j膮 nauczy艂am bo ten okres "mocnej ch臋ci ssania" trwa艂 chyba z miesi膮c....
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Olcia na pocz膮tku nie chcia艂a smoczka, wi臋c nie dawa艂am. Z czasem zaakceptowa艂a go jak zaczyna艂a p艂aka膰 na spacerze, szczeg贸lnie ju偶 w ch艂odne dni albo w domu - na pewno sprawowa艂 si臋 lepiej ni偶 gryzaczek przy wychodzeniu pierwszych z膮bk贸w lub jak by艂a niespokojna. W tym okresie zasn臋艂a w domu tylko raz ze smoczkiem w ci膮gu dnia, tak to nigdy nie by艂o potrzeby. W pewnym momencie sama odstawi艂a smoka, s艂u偶y艂 raczej do zabawy w rzucanie, wi臋c przesta艂am wogle jej dawa膰 i wyrzuci艂am je, bo ju偶 nie przydadz膮 si臋. A ja mam spok贸j, bo nie b臋d臋 musia艂a ma艂ej odzwyczaja膰 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

U mnie starszy synek smoczka nie chcia艂. Podobnie jak Iwona nieraz na si艂臋 mu dawa艂am np. na spacerze jak zaczyna艂 p艂aka膰.. uda艂o mi si臋 to ca艂e 2 razy:P nie chcia艂 i ju偶 wi臋c fajnie bo teraz ma 2 latka a ja nie musze go oducza膰 (a nawiasem m贸wi膮c nic mnie tak nie wkurza jak 3-4 letnie dziecko ze smokiem w buzi). M艂odszy natomiast bez smoka 偶y膰 nie mo偶e. Przez pierwsze 5 miesi臋cy 偶ycia musia艂 go mie膰 non stop (nie kupowa艂am mu bo my艣la艂am, 偶e b臋dzie jak Kubu艣.. ale Matik z cycka nie chcia艂 zej艣膰 a co wydoi艂 to wyplu艂. Nie chcia艂 je艣膰, chcia艂 ssa膰) od pponad 2 m-cy smoczek zaczyna by膰 ograniczany 馃檪 nie musi go mie膰 podczas zabawy czy spaceru, nie budzi si臋 odrazu kiedy go wypluje przez sen. Mam nadziej臋, 偶e powoli zrezygnuje zupe艂nie 馃檪
A no i ja nie przejmowa艂am si臋 opiniami typu: b臋dzie mia艂 krzywy zgryz, ja wszystkie dzieci bez smoczk贸w wychowa艂am, itd. Moje dziecko tego smoka potrzebowa艂o, nadal potrzebuje wi臋c ja mu go nie zabior臋 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Moj maly nie chcial smoka na poczatku, a jak zaczol ssac kciuka wpychac lapki sprobowalam znowu i zaakceptowal go 馃槈
Za czesto w sumie go nie bierze do dziuba, przewaznie do spania albo do uspokojenia go 馃槈 A tak to czasme jak go gdzies dorwie to sobie go wykreca wklada odwrotnie pluje nim 馃槣
nie zyje z nim zle hehe 馃槈
mam nadzieje ze rozstanie kiedys kiedys nam zle nie pojdzie 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja od poczatku nie chcialam dawac smoka, ale moja Kornelcia nalezy do tych dzieci ktore maja ogromnie duza potrzebe ssania, wiec dalam! Teraz w ciagu dnia smoka ciagnie tylko jak chce spac, ale jak juz zasnie to sama go wypluwa, czy to w dzien czy w nocy! Wiec mam nadzieje ze nie bedzie tragedii z odtawianiem smoczka!
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecko nigdy nie chcia艂o smoka, wi臋c mu nie dawa艂am. Jedynie w szpitalu jak urodzi艂 si臋 i p艂aka艂, to lekarz kaza艂 da膰, 偶eby mo偶na by艂o go zbada膰, ale jako艣 nie przypad艂 mu do gustu smok.
Ma艂y do tej pory ma bardzo siln膮 potrzebe ssania, jednak smoczek nie przyj膮艂 si臋, ale za to w nocy jak ma niespokojny sen to lubi pi膰 z butli 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
lusia napisa艂(a):
Moje dziecko nigdy nie chcia艂o smoka, wi臋c mu nie dawa艂am. Jedynie w szpitalu jak urodzi艂 si臋 i p艂aka艂, to lekarz kaza艂 da膰, 偶eby mo偶na by艂o go zbada膰, ale jako艣 nie przypad艂 mu do gustu smok.

Ciekawe, co szpital to obyczaj. 馃槣 Tam gdzie rodzi艂am jak przy艂apali dziecko, ze smokiem, to 艂oj, nagonka by艂a... Co nie znaczy, ze matki nie dawa艂y - ale przez to k艂贸tnie by艂y. 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja si臋 zaklina艂am 偶e smoka nie dam bo nie zdrowy itp ale Dy艣ka bez smoka 偶y膰 nie mo偶e 馃槣 chocia偶 jak za艣nie to sama wypluwa 馃槈 ale nie za艣nie bez niego 馃槈 w dzie艅 s艂u偶y dobrze na spacery 馃槈 i do uspokajania 馃槈 spryciula sama potrafi sobie smoczek w 艂贸偶eczku znale藕膰 i w艂o偶y膰 馃お
mam tylko nadziej臋 偶e uda nam si臋 szybko oduczy膰 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Sathi napisa艂(a):
lusia napisa艂(a):
Moje dziecko nigdy nie chcia艂o smoka, wi臋c mu nie dawa艂am. Jedynie w szpitalu jak urodzi艂 si臋 i p艂aka艂, to lekarz kaza艂 da膰, 偶eby mo偶na by艂o go zbada膰, ale jako艣 nie przypad艂 mu do gustu smok.

Ciekawe, co szpital to obyczaj. 馃槣 Tam gdzie rodzi艂am jak przy艂apali dziecko, ze smokiem, to 艂oj, nagonka by艂a... Co nie znaczy, ze matki nie dawa艂y - ale przez to k艂贸tnie by艂y. 馃槈

u mnie w szpitalu to nawet przez os艂onki na piersi nie pozwalali karmi膰... a jak dokarmiali to strzykawk膮 馃槣
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisa艂(a):
Ja si臋 zaklina艂am 偶e smoka nie dam bo nie zdrowy itp ale Dy艣ka bez smoka 偶y膰 nie mo偶e 馃槣 chocia偶 jak za艣nie to sama wypluwa 馃槈 ale nie za艣nie bez niego 馃槈 w dzie艅 s艂u偶y dobrze na spacery 馃槈 i do uspokajania 馃槈 spryciula sama potrafi sobie smoczek w 艂贸偶eczku znale藕膰 i w艂o偶y膰 馃お
mam tylko nadziej臋 偶e uda nam si臋 szybko oduczy膰 馃槈

Spokojnie, nasz te偶 cwaniakowa艂 ze smoczkiem i wydawa艂 si臋 strasznie przywi膮zany... I da艂o rady. 馃槣


kolo177 napisa艂(a):
Sathi napisa艂(a):
lusia napisa艂(a):
Moje dziecko nigdy nie chcia艂o smoka, wi臋c mu nie dawa艂am. Jedynie w szpitalu jak urodzi艂 si臋 i p艂aka艂, to lekarz kaza艂 da膰, 偶eby mo偶na by艂o go zbada膰, ale jako艣 nie przypad艂 mu do gustu smok.

Ciekawe, co szpital to obyczaj. 馃槣 Tam gdzie rodzi艂am jak przy艂apali dziecko, ze smokiem, to 艂oj, nagonka by艂a... Co nie znaczy, ze matki nie dawa艂y - ale przez to k艂贸tnie by艂y. 馃槈

u mnie w szpitalu to nawet przez os艂onki na piersi nie pozwalali karmi膰... a jak dokarmiali to strzykawk膮 馃槣

Nie wiem jak z os艂onkami, ale z dokarmianiem to wiem, 偶e lekarze nie pozalali ( 馃お ), przez co piel臋gniarki te偶 nie chcia艂y (wyobra藕cie sobie matki, kt贸re nie mia艂y pokarmu i ich p艂acz膮ce z g艂odu dzieci... 馃あ). Nade mn膮 si臋 jednak ulitowa艂a jedna o dobrym sercu i gdy spa艂am dokarmi艂a mi synka, jak ten p艂aka艂, a do matek obok powiedzia艂a by mnie nie budzi艂y, abym odpocz臋艂a. 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
(wyobra藕cie sobie matki, kt贸re nie mia艂y pokarmu i ich p艂acz膮ce z g艂odu dzieci...


ja by艂am w艂a艣nie taka matk膮 bez pokarmu i okropnie p艂acz膮cym noworodkiem...dwie doby!!!i to by艂y najgorsze dwie doby w moim 偶yciu. 馃槥 馃槥偶adna piel臋gniarka,nie chcia艂a dokarmi膰 mojej c贸reczki,na si艂臋 mi przystawiali dziecko do piersi,gdzie nic nie lecia艂o...Ja p艂aka艂am razem z ni膮,i przez m贸j stres mo偶e ten pokarm nie nap艂ywa艂...Zamiast cieszy膰 si臋 z narodzin dziecka ,p艂aka艂am,偶e male艅stwo p艂acze bo ja nie mam mlekA...Jeszcze jak teraz sobie przypomn臋 to mi serce zadr偶a艂o..Jak ona mocno p艂aka艂a..dopiero na wiecz贸r mi ja troszk臋 dokarmili..ale co to by艂o ??za 3h znowu p艂acz...OKROPNE BABSKA!!!!!Przy drugim by艂am przygotowana i mia艂am ju偶 swoja butle i mleko modyf....a tu niespodzianka..mleka mia艂am tyle,ze wykarmi艂abym dwoje....widocznie spokojniej do tego podesz艂am i po prostu si臋 pojawi艂o...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiula strasznie wsp贸艂czuj臋. 馃槥 Na sali mia艂am dziewczyne co urodzi艂a drugie dziecko i t艂umaczy艂a lekarkom, 偶e ostatnio te偶 tak mia艂a, 偶e dopiero po kilku dniach mia艂a pokarm, a one nic... W ko艅cu tak si臋 k艂贸ci艂a, 偶e ta co mi pomog艂a i jej cichcem nakarmi艂a. A matka dodatkowo kaza艂a facetowi kupi膰 mleko i butl臋 i przywie藕膰 do szpitala. Mia艂a w nosie co lekarze m贸wi膮 i ka偶膮, bo chcia艂a w艂a艣nie nakarmi膰 dziecko!

Dla mnie to paranoja w艂a艣nie. Powinni czasem pom贸c, nakarmi膰, chocia偶by tylko po to by matka odetchn臋艂a i przesta艂a si臋 dr臋czy膰!
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja te偶 nie mia艂am pokarmu to mi spokojnie da艂y mleczko dla noworodk贸w i j膮 karmi艂am tym bardziej 偶e by艂am po cesarce to pokarm nap艂yn膮艂 dopiero jak wr贸cili艣my do domu. A w szpitalu to kilka kropelek by艂o zaledwie i ju偶 si臋 ba艂am a teraz jeszcze ma艂膮 karmie cyckiem.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, smoczek Blanusia uwielbia, ale tylko do spania, na spacerach te偶 zawsze ssie smoczek (ostatnio coraz wi臋cej wypluwa, wi臋c mo偶e przygotowuje sie do po偶egnania z nim 馃檪 )
Jak tylko j膮 podnios臋 z 艂贸偶eczka do pionu ze smoczkiem, to chwilamoment i l膮duje na pod艂odze, tak偶e dla niej kojarzy si臋 ze spaniem.
A w szpitalu u Nas by艂o ok, bo dokarmiali je艣li dzieci p艂aka艂y, ja mia艂am pokarm dopiero po pierwszej dobie, ale akurat moja c贸rcia by艂a jeszcze do艣膰 najedzona po porodzie i si臋 nie domaga艂a i ca艂e szcz臋艣cie, bo podobno dopajane dzieci moge mie膰 problem z ssaniem piersi potem. Ale czy to prawda to nei wiem...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja smoczek da艂am dziecku bo wola艂am to ni偶 ssanie paluszka. M贸j synek bardzo ukocha艂 sobie smoczusia i ba艂am si臋 偶e b臋dzie problem z odstawieniem. Pewnego dnia - mia艂 16 miesi臋cy- synek odda艂 smoka i kr臋ci艂 g艂贸wk膮 偶e nie chce. Od tej pory zapomnia艂 o smoczku a ja jestem zadowolona 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Moja ma艂a tu偶 po urodzeniu smoczka nie chcia艂a za nic w 艣wiecie (to po偶ycza艂am innej kole偶ance na sali) bo jej dziecko p艂aka艂o. Jak wr贸ci艂am do domu to w ko艅cu jako艣 si臋 za niego wzi臋艂a i tak jest do teraz. Lubi smoczek, zasypia z nim i nie wyobra偶am sobie wyj艣膰 bez niego z domu. Jak zasypia to go wypluwa 馃檪 i jak dojdzie do siebie, 偶e go nie ma to p艂acze i wtedy musz臋 go nawet w nocy poda膰. Nie mam nic przeciwko smoczkom. Mam nadziej臋, 偶e po prostu pewnego dnia nie b臋dzie ju偶 go chcia艂a i tyle.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...
  • Mamusie
Ja bardzo nie chcia艂am dawa膰 mojej C贸rci smoczka i bardzo prze偶y艂am moment pierwszego podania... Ale ewidentnie go potrzebowa艂a, bo zdarza艂o si臋, 偶e moj膮 pier艣 u偶ywa艂a jak smoczka (marudzi艂a przy zasypianiu, a gdy tylko wyci膮gn臋艂am pier艣 to chwil臋 po przyssaniu zasypia艂a...). Stopniowo si臋 z nim oswaja艂y艣my (Ula te偶 nie od razu go polubi艂a) i teraz jest w codziennym u偶yciu, najcz臋艣ciej przy zasypianiu. Czasem przy mojej pr贸bie podania smoka 偶eby j膮 uspokoi膰, Ula zaciska wargi daj膮c mi tym samym wyra藕nie do zrozumienia, 偶e go nie chce tym razem 馃榿 Mam nadziej臋, 偶e po偶egnanie nast膮pi jako艣 nied艂ugo i przejdzie bezbole艣nie 馃槑
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 4 tygodnie p贸藕niej...
  • 2 tygodnie p贸藕niej...
a my zaden z tych
nasz smoczek jest sylikonowy okragly splaszczony
nie ma dokladnego zdiecia tylko link znalazlam na ktorym tez nie do konca jest pokazany
http://www.difrax.nl/nl/shop/zuigen-en-bijten/fopspenen/1,-185/fopspeen-mini-combi-0-6-maanden
moze ktos bedzie ciekawy zobaczyc
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...