Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam z rana! Mi do tej pory leciał czas bardzo szybko a teraz tez zaczyna mi się dłużyć. Pogodę mam beznadziejną ani wyjść ani nic, kręgosłup coraz bardziej mi dokucza, jeszcze podejrzewam że ciąże przenoszę to już w ogóle pod koniec lipca urodzę pewnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂
Mnie się też już chce słońca, ale tak patrząc obiektywnie to faktycznie powinnyśmy błogosławić tę pogodę.
Właśnie sobie uświadomiłam, ile miałam planów na tę ciążę, ile to książek nie przeczytam, jak będę na zwolnieniu, nawet miałam się uczyć języków 😉 Nie mówiąc o planach przystosowywania mieszkania. A tu kicha - prac domowych zakaz, więc nie ma mowy o sprzątaniu książek i przewalaniu do innych pomieszczeń, wszystko mi idzie w tempie żółwiowym, więc po ugotowaniu obiadu, wyjściu po kostkę masła do sklepu naprzeciwko i ew. krótkim spacerze po południu z mężem, już na nic nie mam siły, nawet na oglądanie telewizji, a co dopiero na rozwój intelektualny 😉 A, ostatnio jeszcze wrzucam do pralki rzeczy Małego i nastawiam pranie, ale zbiera poprzednie z suszarki i wiesza nowe to już mój mąż po powrocie z pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w słoneczny poranek po burzowej nocy jest teraz nawet ładnie. Ja tez nie mam na razie problemu ze spaniem ale miałam w pierwszym trymeście jak musiałam miesiąc leżeć to wtedy po 2-3 godzinki w nocy nie spałam. Dzisiaj planuje następną porcje ciuszków wyprać i niech schną. Jak tak teraz patrze to mnie koleżanki solidnie obdarowały w ciuszki. Czy ja chociaż zdążę ubrać w nie moją Lenke ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie a propo ciuszkow Ja juz sie nie rozgladam za rozmiarem 56, 62 teraz jesli juz to patrze na 68 bo tych tak na prawde to ich nie mam . . . no a wszyscy mnie strasza,ze dzecka tak szybko rosnie i te ciuszki 56 i 62 to zdaze zalozyc,albo i niee przeciez przez pierwy tydz to chyba nie bede z domku wychodzila a pozniej okaze sie ze wszystko mam za male . . .. jeszcze ostatnio moja kyuzynka napisala mi,ze raz ubiera swojemu 9 mies synkowi rozmiar 68 a raz 80 no to gdzie logika 🤨 ehhh ta rozmiarówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂 Ja to mam wiecej tych ciuszkow na 68,na 62 mam umiarkowanie,a na 56 tylko dwa pajace,w koncu mam miec duza dzidzie 🙂Zreszta kazdy mi mowi zeby nie kupowac tak duzo malych rzeczy,bo w koncu dziecko szybko rosnie,a pozatym to bedzie lato i bedzie cieplo,to wystarcza same body i rozek tak mi kolezanka radzila co w zeszle lato urodzila 🙂Zobaczymy jak to bedzie,zreszta ja panikuje jak kazda przyszla mama,ze wszystkiego za malo 😞A pewnie sama sie przekonam po porodzie ze wszyscy mieli racje 🙂A za pranie ciuszkow to sie pewnie zabiore na poczatku czerwca,napewno mama mi pomoze bo ona sie pali do takich rzeczy 🙂Uciekam zjesc sniadanko,a pogoda znowu nie zaciekawa i pada deszcz 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki 😉
Ja mam w planach dzisiaj mycie okien, bo aż się proszą o porządne szorowanie 😜 No a potem obiadek i może też zabiorę się za pisanie pracy licencjackiej...
Kurcze mnie też czas jakby stanął w miejscu 😞 Wcześniej tygodnie leciały jak dni, a teraz??? Chyba już za często myślę o porodzie...Też już chciałabym mieć to za sobą, mimo strachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi ciuszkami to jest tak to nikt nie potrafi przewidzieć jak szybko dziecko będzie rosnąć, córcia akurat długo nosiła te mniejsze rozmiary, ale z synkiem może być inaczej podobno chłopcy szybciej przybierają na wadze dobrze że mam ciuszki w różnych rozmiarach chociaż coś tam muszę jeszcze uzupełnić zwłaszcza ze nie wiem jaki duży jeszcze urośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Jak zwykle zaczynam od pogody 😉 jest troche pochmurnie i duszno, pewnie też będzie padać, a ja nie byłam jeszcze w sklepie...oby mnie deszcz nie zaskoczył.

Noc miałam przerąbaną 🤢 Dopóki sie nie położę, to jest wszystko ok, ale ile można siedzieć na fotelu kiedy oczy juz się kleją??
Do 1.40 oglądaliśmy film. Miałam ochotę już zasnąć, ale nie mogłam sobie znaleźć miejsca w łóżku, kręciłam się jak szalona, położyłam się nawet w nogach, ale nie na długo 😠
Męczy mnie leżenie, jest mi niewygodnie i to baaaardzo!!!!!!!
Nie wiem co to będzie później.....

Dzisiaj odpuszczam sobie zakupki, może jutro jak bede u teściów wejde do Pepco i coś zakupie 🙂
Mnie czas sie nie dłuży...może nie biegnie zbyt szybko, ale normalnie. To dobrze, bo bałabym sie ze nie zdażę z tym wszystkim 🙂 Muszę się skontaktowac z kuzynką Roberta która miała mi naszykować ubranka, bo póki co mam parę sztuk kupnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki!
Ja dzis sie wybieram do ginekologa,jak sie uda to zrobimy 4d 😉 Ciekawe jaka duza juz ta nasza kruszynka 😉Ale to dopiero o 17.Moje kochanie pracuje dzis do 13,wzial pol dnia urlopu,wroci i jedziemy do sklepu po komplet mebli do przedpokoju bo nie ma gdzie butow chowac 😉

A z tymi ciuszkami ja bardzo malo mam na 56, 3 stamplery i moze 2 pajace.Patrzylam na moja i brata ksiazeczke zdrowia jak sie urodzilismy i po miesiacu mielismy na plusie ok 2 cm a po pol roku ok 10 wiec to chyba nie az tak duzo. Ale ciekawe...Jak moje kochanie sie urodzilo 64 to nie wiem czy moge liczyc na kruszynke 😉 Osstatnio mi sie juz drugi raz snilo, ze calineczka sie urodzila 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie w pochmurny dzionek. Tak mnie dzisiaj męczy zgaga, że normalnie nic mi się nie chce.
Michalindzior się nie odzywa,więc pewnie ma problem z netem.
Jeśli chodzi o sery to można jeść i fete i pleśniowe,ale muszą być z mleka pasteryzowanego!U nas chyba wszystkie z takiego są. Problem tkwi w mleku niepasteryzowanym bo tam mogą być groźne dla ciężarnych bakterie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
Dawno nie zaglądałam do was ale brak czasu i ogółem zmęczenie spowodowało to, że mnie z Wami nie było...Dzisiaj byłam na tej glukozie na 2 razy ją piłam ochyda jak nie wiem co no i po godzinie cukier wyszedł 139 więc nie jest źle 😉 no i przez 2 tyg przytyłam 70 dkg... 😁 😁
U nas pogoda taka sama jak u Ciebie Lusiu czyli nic specjalnego 😞 później postaram się nadrobić te zaległe strony....
A jak Wasze dzieciaczki...bo moja teraz to zaczyna pokazywać kto tu rządzi nie daje matce spokoju 😉 🙂 "Lata" jak oszalała w tym brzuszku 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh bo wiecie z ta dieta to ile osob tyle zdan i juz sama zgłupialam . . . ale mam lenia . . .
mysle nad ciastem marchewkowym nigdy go nie jadlam a tak go polecaja macie jakies sprawdzone przepisy zebym nie czula proszku do pieczenia ehh na tym punkcie jestem uczulona :P niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak szczerze mówiąc to nie złożyło się jeszcze żebym w ciąży zjadła jakikolwiek z tych serów, bo jakoś nie miałam ochoty, ale zwykły zółty, biały i topiony to pożeram w odromnych ilościach 🙂

Też tak pomyslałam o Michalindziorku naszym, czy aby wszystko ok u niej, ale rzeczywiście, coś wspominała że ma problemy z netem, to kamień z serca 🙂

Od wczoraj wieczorem mój Franek daje takiego czadu, że zamiast skupic się na oglądamniu filmu, to całą swoja uwagę poświęcałam jego akrobacjom 🙂 🙂 Aż nie mogłam w to uwierzyć, że jest tak nachalny 😁
Dzisiaj od rana to samo 🙂 Tyle że wbijał mi się w prawe żebra, i to tak sobie upatrzył to miejsce, że musiałam go przegonić 🙂 Nie mogłam się nawet zgiąć, bo czułam że "coś" mi przeszkadza, więc wymacałam to miejsce, lekko przycisnęłam i usunął łaskawie swoją część ciała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tez maly od wczoraj wieczorem szaleje niemilosiernie i dzisiaj tez nie daje mamie spokoju,nawet mnie wczoraj wieczorem ululal do snu o 21.30 bylam juz gotowa!!Zreszta od paru dni juz padam po 21,niewiem czemu tak szybko tez tak macie 🙂a dzisiaj cos mnie kluje podbrzusze juz wzielam nospe i chyba sie zaraz poloze 😞Ja tez jestem ciekawa co tam u michalindziorka slychac 🙂A dzisiaj mialam z rana taka ochote na szampana,za ktorym raczej nie przepadam,i ktorego ostatnio pilam na wlasnym weselu!!!No ale pomarzyc sobie mozna od czasu do czasu hehe.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wogóle nie czuję się senna, może to podświadomość się buntuje przez to że nie moge leżeć w łóżku i naprawdę bardzo się męczę 😞

Od dłuższego czasu za to chodzi za mną piwo, po prostu oszalec można!!! Zapytam się gina w pon. na wizycie, czy chociaż takie małe bezalkoholowe moge sobie strzelić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pieluchy tetrowe mam, i powiem wam szczerze, że jest z nimi niezły numer, bo to są pieluchy, które mój tata dostał jak my z bratem sie urodziliśmy 😁 i jest tej tetry cała belka, więc mama ma za zadanie poszyć z nich pieluchy, ja wypiorę i gotowe 🙂
ktoby pomyslał, że się kiedys przyda 😉
zadzwonił do mnie przed chwilą tatus, że kupili przewijak, i najlepsze jest to, że trafili bardzo dobrze, bo ja właśnie patrzyłam na allegro na przewijaki i dowiedziałam sie, że są dwa rodzaje, inne na komodę, i inne na łóżeczko - nawet nie wiedziałam 🙂 No a my chcemy taki na łóżeczko, a tata mówi że ten przewijak jest na łóżeczko 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irka ja ostatnio bratu 2 łyki piwa podprowadziłam tak mnie nosiło i też je poczułam 🙂 a nie chce czuc alkoholu, bo miałabym ogromne wyrzuty sumienia i poczucie że jestem nieodpowiedzialna, bo to tak jakbym upiła własne dziecko!! Chodzi mi tylko o smak piwa, chociaż kiedyś to tylko takie z sokiem malinowym mogłam pić, i to z dużą ilością soku 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...