Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki! Ojej jak się wczoraj rozpisałyście 🤪 Jak już Was doczytałam to nie miałam siły nic napisać.
Kilka dni temu przyjechała do mnie siostra,więc ciągle gdzieś w trójeczkę (z Hanią) jeździmy. Wczoraj pojechałyśmy do fryzjera i zostawiłam auto na parkingu podziemnym i ukradli mi 2 kołpaki!!Jak ostatnio też tam byłam to zakosili jeden, więc teraz został mi jeden 🤢 Wygląda to fatalnie.

A moja Hania wczoraj przewróciła się z brzuszka na plecki. Trochę to było przez przypadek bo jak ją przewróciłam na brzuszek to nie zdążyłam wyprostować jej jednej rączki i ona szybko fiknęła na plecki. Ale i tak jestem z niej dumna.

A jeśli chodzi o drugie dziecko to ja dopiero zdecydowałam się po 3 latach. Potrzebowałam trochę czasu by znowu poczuć chęć bycia w ciąży i wstawania w nocy do dzidziusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
IRKA - głosik oddany 🙂
MONICA - super z tymi ubrankami, Gabi będzie fajnie wyglądać 🙂
Współczuję Justi sąsiadów...u mnie np. winda jest tak mała, że ledwo mieścimy się z wózkiem + ja i Robert, a jak ktoś nas ściągnie na inne piętro to się pcha że winda nie chce się zamknąć, ale kurwa nie wysiądzie i nie poczeka na następną....
Kurdę przez tą pogode to nie wyłażę z małym na spacer, chyba że nie będzie padać...może dzisiaj uda się nam zorganizować jakiś wypad na podwórko 😉 😁
W nocy Franek zrobił sobie pobudkę na jedzonko o 3. Dziwne, bo albo nie budził sie wcale w nocy albo ok. 5. No i w sumie zasnął dopiero koło 5, i to z pomocą tatusia, bo ja nie miałam już siły. Wogóle kiepsko wychodzi mi zrzucanie kilogramów po ciąży, i te 10 co pozostało, to chyba mi już zostana, chyba że jakaś dietka, ale nie wiem jaka, żeby nie wpłynęło to na pokarm, poza tym zima idzie więc nie powinno się odchudzać. Ale jest mi źle z tymi kg, bo bolą mnie kolana przy siadaniu i wstawaniu, a jak mam na rękach małego, to już wogóle dramat. I kostka prawa mnie pobolewa, czasem biodro....Masakra 😲 Po prostu za dużo waże jak na swój wzrost i to moje kości nie sa w stanie dzwigac tyle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamuśki
My jak to co noc mamy pobudkę na cycka między 3 -5 i to uzależnione o której i ile wieczorem zje. Jak na razie jestem z tego zadowolona. Pogoda dzisiaj nie najlepsza ale na razie nie pada to może wyjdziemy troszkę na spacerek jak tylko Lenka się obudzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie różnica miedzy dzieciaczkami jest dwa lata i 8 miesiecy, właściwie dowiedziałam sie że jestem w ciąży w tym samym tygodniu w którym Magda konczyła dwa latka, według planów Mikołaj miał się pojawić na swiecie rok później ale ciesze sie ze tak sie stało. Magda bardzo dobrze przyjeła narodzenie sie braciszka opiekuje się nim, no i jedynaczką nie była zbyt długo a ja przynamniej nie zapomniałam jeszcze jak to jest z małym niemowlakiem no i to wstawanie po nocach potem byłoby gorzej swoje lata przecież mam 😁 😁 😁 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja traumy z powodu porodu nie odczuwam, chodzenie w ciazy bylo mile - oprocz tego ze ledwo co w niej chodzilam hihi, Franek w kosc mi nie daje, wiec wydawac by sie moglo ze jestem gotowa na drugiego bejbika 🙂
wczoraj Robert mówi, zw fajnie by było jakby Franek miał rodzenstwo, ale zeby była paroletnia roznica wieku miedzy nimi 🤪 😲 Ja na to ze narazie o tym nie mysle, ale jak juz mialabym sie zdecydowac to miedzy 32-35 rokiem zycia a i tak nie wiem czy bym sie zdecydowala....
Kkkkoralik - ty za stara... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U nas była właśnie dziś pielęgniarka środowiskowa - tzn. to była ta wizyta, która powinna być zaraz po urodzeniu się dziecka, żeby pokazać rodzicom jak się dzieckiem opiekować 😉
W sumie i tak byłam zadowolona, bo nazbierało mi się już trochę pytań, a planową wizytę u lekarza (na szczepienia) mamy dopiero 18 października. Na szczęście Staś w ogóle nie choruje, więc ostatnio u pediatry byliśmy pod koniec sierpnia i nie chce go ciągać niepotrzebnie, żeby czegoś nie złapał w przychodni.
Wszystko ok, przy okazji zważyliśmy gagatka: waży teraz 5930, w ciągu miesiąca przybrał prawie dokładnie kilogram, to podobno dobrze jak na karmienie samą piersią.
Pisałam Wam być może kiedyś, że Staś rwie się do siadania, raz mu się nawet udało dźwignąć się do pionu i tak kiwała się sierota przez chwilę dopóki nie puściły mięśnie. Wydawało nam się, że to za wcześnie dla jego kręgosłupa i od tej pory blokujemy te jego zapędy. No a pielęgniarka powiedziała dziś, żeby mu pozwalać, jeśli to jest jego inicjatywa a nie nasza. Sama już nie wiem, jak jest u Waszych Maluchów? Próbują się już same dźwigać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, Tymek jak leży na bujaczku lub w foteliku samochodowym to podnosi główkę razem z barkami tak jakby chciał usiąść. Nie przebywa w tej pozycji długo więc nie kładę go na siłę.
Lusiu, jeżeli chodzi o te kości to może to być kwestia pociążowa i poporodowa. Mnie bardzo bolały nadgarstki i jak byłam z tą moją ręką to podpytałam się ortopedy czemu mnie te nadgarstki tak bolą, że pewnie przeciążyłam od noszenia małego. Pani doktor powiedziała że do porodu cały organizm tak się rozluźnia i że torebki stawowe po porodzie często siadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi filmik zajebiaszczy 🤪 🤪 🤪 Ależ się z mężem uśmialiśmy 😉 Niezły aparat z tego malca. Ozdoba każdej imprezy rodzinnej 😉 Ale widać, że czuje rytm 😉
Ann no to faktycznie rychło w czas cię ta pielęgniarka odwiedziła hehehe 😁 Ciekawe, co by było jakbyś faktycznie miała na początku problemy z zajmowaniem się dzieckiem...Na jej pomoc na bank nie mogłabyś liczyć 😜
Kurcze u nas też ciągle pada i trzeba siedzieć w domu 😞 Wczoraj na szczęście zobaczyłam trochę świata bo pojechaliśmy na zakupy i zaopatrzyłam się w kurtkę zimową 😉 Także może uda mi się nie zdziczeć do reszty hehehe 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!~!!
Moj Kacperek od trzech dni sie budzi tylko raz w nocy kolo 5,albo po piatej rano 🙂 🙂 🙂Ale za to cycki ma mi rozwalic tyle mi pokarmu nachodzi,przez to ze mamy dwa karmienia mniej bo wieczorem daje mu raz dziennie ten bebilon pepti no i zawsze sie budzil kolo 2 ale ta pora karmienia widze ze tez juz odpadla...
Ja na szczescie po ciazy wrocilam do swojej wagi nawet 1,5 kg mam mniej,ale lekko brzuszek mi jeszcze odstaje,ale mysle,ze sie jeszcze wciagnie,Lusiu niemartw sie najwyrazniej twoj organizm potrzebuje wiecej czasu,zeby wrocic do swojej wagi sprzed ciazy,ale napewno ci sie uda zrzucic te kg w koncu minelo dopiero 2,5 msca 🙂Wiec kochana nie trac nadzieji 🙂
A my juz dzisiaj po spacerku bylismy ponad godzine,zimno jak cholera,ale przynajmniej nie pada 🙂
Dziekujemy za wszystkie glosiki jak macie ochote to mozecie oddac tez dzisiaj swoj glosik,wiem ze wam zawracam glowy tym moim glosowanie http://www.bebiko.com.pl/home/konkurs/pogodnie-sie-usmiecham-gdy/galeria-konkursowa/?start=11052&sho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane.
Mały ma ten katar paskudny.... jakby kaszlał... ale nie wiem.musze poobserwowac go.
dzisiaj mnie odwiedził mój drogi przyjaciel. ehhh.... ma problemy, przez to się odwrócił tak jakby od wszystkich. ciesze się że w końcu się podniósł.... tyle mi w życiu pomogł, tak duchowo, że mam wyrzuty sumienia że ja mu nie potrafie. paskudna sprawa.ciężka.
no ale nic. inna bajka.
pogoda do dupci.....
nicmi się nie chce.
muszę "zadanie domowe" zrobić i nie mam natchnienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, gabi ma dzisiaj 13 tydzień, a jutro kończy 3 miesiace i bylismy dopiero na szczepieniu.jeju jak ona płakała.wynik kału i moczu wyszedł oki.. biedulka moja kochana. ma prawie 60cm i wazy 6200. na kolejne szczepienie 9 listopada. zapłaciliśmy 465zł ehhh na kolejnym tyle samo. no ale co zrobić.teraz sobie spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny pochwalę się Wam...Tymek dzisiaj 2 razy obrócił się z brzuszka na plecki!! 🤪 Już jakiś czas temu zauważyłam że podnosi lewą rączkę jak leży na brzuchu...dziś zakończyło się to przewrotem...co my go na brzuszek to on na plecki 😁 chyba sam się zdziwił hehe 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to brawo dla Tymusia! Dzielny chłopiec 🙂

LUSIA- powiem Ci z własnego doświadczenia,że jak się dużo przytyje w ciąży to później spada się do pewnego poziomu (przy obu ciążach u mnie to było plus 9kg) i bez diety raczej tego już się nie zrzuci. Dlatego postanowiłam wziąć się w garść i stosuję dietę MŻ i jeszcze 3-4tygodnie temu byłam 9kg na plusie a obecnie 7 🙂 Szczerze polecam. A dlaczego nie można na zimę się odchudzać?

Moja Hania odkryła dziś, że kciuk nadaje się do ssania. Zawsze pcha piąstkę do buzi a dziś chyba przypadkiem wcisnęła samego kciuka i zawzięcie zaczęła go ssać. 😮 Mam nadzieję,że nie wejdzie jej to w nawyk. W końcu łatwiej odzwyczaić od smoczka niż od kciuka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasza Emilka już jakiś czas ssie głównie kciuka, bo odkryła, że najlepiej się nadaje hehehe 🤪 Też boję się, że nie uda nam się jej od tego odwieść. Pozostaje mieć nadzieję, że jak w grę wejdą gryzaczki to jakoś zapomni o kciuku 😉
Ellie Tymuś to niezły akrobata 🤪 Emi jak leży na kanapie to tak średnio główkę podnosi (troszkę mnie to martwi) ale na klacie u taty trzyma ją razem z klatką piersiową w górxe i to bez rączek 😉 Także mam nadzieję, że poprzez częste ćwiczenia przekona się też do podnoszenia łepka na innym podłożu niż tatusiowy tors 😜
Monia Gabi bardzo ładnie przybrała 🙂 I super, że jest zdrowiutka, oby tak dalej 🙂 🙂 🙂
Michalindziorku tylko pozazdrościć takiego przyjaciela...Niestety mimo najszczerszych chęci czasami człowiek nie jest w stanie pomóc drugiej osobie, także nie obwiniaj się. On napewno docenia to, że właśnie duchowo go wspierasz, a to wbrew pozorom jest niezwykle ważne!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EDYTKA- Emi po prostu jest leniwa 😁 Jeśli u taty podnosi tzn że wszystko jest ok i może tylko inne "podłoże" jej nie pasuje!He,he!!!
Hania natomiast preferuje lewą stronę do leżenia i zauważyłam,że niestety ale lewą stronę ma bardziej płaską. Ciągle przekręcam ją na drugą strone i mam nadzieję,że ta asymetria się wkrótce wyrówna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelka też mam taką nadzieję 😉
A co do główki Hani to jeśli będziesz pilnowała i systematycznie będziesz ją przekręcała na prawą stronę to wszystko się wyrówna 😉 Potrzeba tylko duuuuużo cierpliwości 😜 Zresztą jak do wszystkiego co dotyczy naszych pociech hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...