Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do rehabilitantów to są wie szkoły- tak jak Ann pisze. Moja jest zdania że nawet najmniejszą "ryskę" trzeba naprawiać. Pytałam się jej ostatnio czy warto kupić książkę Zawitkowskiego to powiedziała,że ta książka ją zbulwersoawała i miała już dzwonić do telewizji bo tam większość problemów jest potraktowane na zasadzie "nic nie robić- samo przejdzie".
Przez to,że wiem,że tak mocno przesadza to np. vojty nie robiłam Hani już od miesiąca (odkąd zaczęła chorować) i wcale się tym nie przejmuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no właśnie kogo by się tu nie spytać to co innego gada 🤢 i bądź tu człowieku mądry 😮 a u nas nie ma raczkowania w ogóle nasza Kinga chyba ze wszystkim się nie spieszy może to przez to że ma słabsze kości genetycznie to tak wszystko wolniej idzie w porównaniu do waszych dzieciaczków z tego co tutaj słyszę..

Wszystkiego najlepszego dla Kubusia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam Wam jeszcze napisać, że byliśmy na usg kontrolnym nerek (na połówkowym usg były poszerzone kanaliki i wskazanie do kontroli po porodzie). Z nerkami wszystko ok, ale przy okazji poprosiłam żeby sprawdzili Stasia pod kątem refluksu, no i okazało się, że miałam nosa. Wyszedł skrócony podprzeponowy odcinek przełyku, co wskazuje na skłonności do refluksu, natomiast samego refluksu akurat w trakcie badania nie było. Lekarz powiedział, że w tej sytuacji powinno się stosować ogólne zalecenia jak przy refluksie, natomiast według niego nie ma sensu drążyć sprawy w sensie diagnostyki, bo jest bardzo nieprzyjemna (sonda w przełyku przez dobę), a jeśli by potwierdziła chorobę refluksową, to jedyny sposób na zlikwidowanie przyczyny to jest operacja. Generalnie to podobno dosyć często się wyrównuje samo w dzieciństwie. A jeśli nie, to najczęstsze konsekwencje to są choroby układu oddechowego (bo drażniona jest śluzówka gardła). Te ogólne zalecenia to jest jedzenie małych posiłków często, układanie dziecka na brzuchu (łącznie ze snem), ew. jakaś farmakologia łagodząca objawy.

Tak jak patrzę wstecz to teraz mi się wszystko trzyma kupy. Stasiek za Chiny Ludowe nie chciał spać inaczej niż na brzuchu - może mu się cofało i drażniło go? Z tym jedzeniem też może być tak, że jak mu się cofa to mu się robi niemiło i nie chce już więcej.
A najlepsze jest to, że przypomniałam sobie, że mnie też kiedyś laryngolog powiedział że mam skłonności do refluksu i dlatego ciągle mam problemy z gardłem. Może to że w dzieciństwie tyle chorowałam (więcej niż inne dzieci) i że byłam niejadkiem to było właśnie spowodowane tym refluksem o którym nikt moim rodzicom nie powiedział?
W każdym razie wydaje mi się, że to może być tajemnica niejedzenia Staśka i różnych innych jego zachowań. Cieszę się, że to wyszło, bo odpowiednią dietą pewnie będę w stanie mu zaoszczędzić różnych nieprzyjemności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
100 lat dla Kubusia
Ann ja tez zostawiam koncowki przy bananach,a z tego co slyszalamze one sa w koncowkach,a czy ten gosciu go odgryzl to ci nie powiem bo niewiem,moze sie te pajaczki tez przemieszczaja...
U nas maly siedzi juz sam stabilnie i nawet sie sam podniesie zeby usiasc,a od kilku dni cwiczy rozne mostki i chcialby juz stac na czterech ale jakos lapki ma jeszcze slabe,no i wystarczy ze sie usiadzie kolo niego a on fik na kolana i zaraz na nogach stoi,a jak go chce posadzic to sie prezy jak niewiem...
Amelio kurcze co moze byc malej skoro ma tylko goraczke,lepiej sie przejdz jut do tego lekarza to bedziesz spokojniejsza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane
staram się was doczytywać ale nie mam ostatnio czasu....
w tym tyg zajęcia.
Adas od środy chory, Sewek się zaraził,
kot dostał ruji...
wszedzie panuje niesamowity bajzel, wszyscy marudzą, kot wyje a mnie też rozkłada 😞
ehh....

wczoraj pojechałam robić tatuaż.
mówie wam... masakra. nie bolało, zrobił kontury, a przy wypełnianiu okazało się że niby moja skóra jest taka gruba, ze przez 5 godzin nie zrobił nawet połowy nawalając 11 igłami długości 3mm z całej siły. nie zbyt przyjemne ale dało się przeżyć. później jednak wyszło na jaw po kilku pytaniach że to moje leki tak wpływają i muszę na kilka dni odstawić. za dwa tygodnie jadę dokończyć jak już się podgoii. ale cieszę się i tak 🙂


jak zwykle spóźnione życzenia dla solenizantów ☺️ 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiiu no tak, raczej gilgotało 🙂 gorzej na kręgosłupie, bo mój zaczyna się od dołu do prawie karku. jak zrobię jakieś zdjęcie wmiarę normalne to wrzuce. też wrzuć swojego foto.... plizzzz 🙂 ale mój to coś na wzór:
http://www.photoblog.pl/prykas/37492971
praktycznie taki sam, ale czarny i z niewielkimi przeróbkami. i zaczyna mi się ciut wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po kilku dniowej nieobecności związanej z brakiem neta. Nadrobiłam czytanie i mogę teraz cosik napisać

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla HANI Kaczuszki
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla KUBUSIA Izuni


Muszę się pochwalić ale jesteśmy od dzisiaj posiadaczami trzeciego ząbka górnej jedynki i lada chwila wyjdzie druga górna jedyneczka. Jak na razie to jesteśmy zdrowe ale tatuś nam coś smarka i kicha oby nas nie zaraził.
Cały tydzień mieliśmy na feriach starszego brata Lenki Piotrka to trochę się bawił z Lenką i ja mogłam coś więcej w domku zrobić.
Życzę zdrówka wszystkim dzieciaczkom które są chore aby jak najszybciej wyzdrowiały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale miałam do doczytania!!! hehe 😁
Izuniu no to duzo zdrówka dla Kubusia. Daj znac co i jak z małym.
Ellie ale Tymus przystojniak a jaki duzy!!!. Dziewczyny maja racje nie wygląda na swój wiek. Super

Edytko wózek super, tez go wcześniej oglądałam i tez ten kolor różowy zapadł mi w pamięci 🙂) Daj znać jak sie będzie sprawował bo tez mnie czeka zakup spacerówki 😁 Powiedz mi kochana na jakiej stronie umieszczasz fotkę by potem linka wkleić do allegro? bo ja zrobiłam na ImageShack i dupa wyszła. Nie ma zdjęcia w miniaturce 😞((
Wczoraj pierwszy raz wystawiłam przedmiot na allegro...normalnie jestem z siebi dumna hahahahha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindzior napisał(a):
monica ja tak robiłam, ale coś to się nie tentegowało za bardzo 🤨

izuniu słonkomoje współczuje 😞 u nas to samo 😞



Michalindziorku, no nie weszło:/ a gdzie ty kochana sie podziewasz???? stęskniłyśmy sie za tobą!!! Lusi, Kamy, Irci tez ostatnio mniej..;(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindziorku, Olusia no ja z was nie mogę...gilgotało!!! ja to mdlałam z bólu...masakrycznie mnie bolało .

gratulacja dla kolejnych ząbków. Nam dzisiaj pojawiła sie górna lewa jedynka...dlatego mała była taka płaczliwa no i ostatnio mi wymiotowała... a mnie cycki coraz bardziej bolą przy karmieniu tzn jak mała sie bardziej zaciśnie..ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po pierwsze spóźnione życzenia dla solenizantów KUBUSIA I HANIULKA!!!!!
Tak swoją drogą to KACZUSZKA zupełnie nas porzuciła!

MONICA- a Ty widzę,że od rana sama ze sobą piszesz 🤪 🙃 😁

U nas lepiej (odpukać bo aż się boję,że coś wykraczę). Mała w nocy już nie gorączkowała. Za to rozkręciła się sraczka, więc przynajmniej wiemy,że to "jelitówka" (może rota). Nastrój ma już lepszy, apetyt też troszkę lepszy. Według pomiaru na mojej wadze schudła ok 300g,więc musimy zacząć nadrabiać.
Synek za to się rozsmarkał i rozkaszlał 🤨 Z utęsknieniem wypatruję wiosny.
A za tydzień wacam już do pracy 🤔

Kubusiu, Sewciu i Adasiu- wracajcie szybko do zdrowia!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelio no tak wyszło 😁 hehe
jejku dobrze ze gorączki malutka juz nie ma. A badanie kału może robiłaś? mojej te wymioty to chyba przez zeba...chyba!!! Jest juz widoczny kawałek lewej strony( ostry też) wiec jeszcze druga połowa została. Sadze ze dzisiejszy dzień tez będzie dla niej meczący..
Kochane maleństwa dużo zdrówka...idzie wiosna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...