Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Justi, nie szczepiliśmy jeszcze Frania, bo jak poszliśmy na szczepienie to lekarka wysłałą nas na rtg płuc i okazało się że mały ma zapalenie płuc, później tydzień w szpitalu, tydzień antybiotyków w domu, i teraz to przeziębienie, a inna lekarka uważa że to alergia. Więc póki mały nie pozbędzie się kataru i kaszlu, nici ze szczepienia!!!!!!!!!!!
Poprawiłam w poscie, bo to szczepienie to ROTAWIRUSY a nie pneumokoki (to drugie po 6 miesiącu życia) i szczepienie w 3 dawka co 6 tygodni.
Dziewczyna która leżała ze mną w szpitalu jak byłąm z Franiem mówiła że warto zaszczepic na rotawirusy jeśli chcę wysłać dziecko do żłobka, bo tak to nie ma sensu. Ona podobno swojej córeczki nie zaszczepiła i po 4 dniach w żłobku mała załapala rotawirusa i wylądowała w szpitalu. Trudno przewidzieć co pokaże życie i czy mały pójdzie do żłobka czy nie. Poza tym ta szczepionka jest skuteczna tylko przez 2 lata.
Chyba lepiej nie szczepić wogóle na nic przez dłuższy czas, a mieć pewność że dziecko jest zdrowe, niż przeżyć później ogromną tragedię!!! Nie darowałabym sobie gdybym popełniła taki błąd!!!!!!!!
Monica, ja z Franiem mam ten sam sposób na spanie i dzięki temu wysypiam się bardzo, nie moge narzekać 🙂 Tylko ja mam o tyle dobrze, że w nocy nie ma Roberta i mamy z małym całe łóżko dla siebie hihi 😁

Co do pazurków, to my też tak co 2-3 dni obcinamy, ale nie robię tego podczas snu, tylko jak mały jest aktywny i jest ok. U stóp tylko raz obcinałam i tez tylko u dużego palca. No i ten brud za paznokciami...skąd on się bierze?? 🙂 A wasze dzieciaczki też mają brudne między palcami?? Chodzi mi o puch z kocyka/pieluszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Acha, i co do becikowego, to dostałam w urzędzie taka karteczkę z adresami gdzie mam swoją delegaturę aby odebrać pesel małego i złożyć podanie o becikowe, i było tam napisane że do 3 miesiąca nalezy składac wniosek o becikowe, więc lepiej sie spiesz Justi, bo 1000zł piechotą nie chodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze w ciąży tak martwiłyśmy się o zdrowie naszych pociech i niemogłyśmy się doczekać kiedy się urodzą bo wtedy miałyśmy być spokojniejsze. A tu proszę człowiek cały czas ma jakieś zmartwienia...Ja też co chwilę doszukuję się jakichś niepokojących objawów u Emi...a to charczenie, kaszelek który zdarza jej się parę razy dziennie, alergia pokarmowa, luźne kupki...ehhh i jak tu rozpoznać kiedy dziecko jest zdrowe a kiedy nie... 😮 😲 🥴
Mnie obecnie najbardziej martwi fakt, że Emilka nie podnosi główki w pozycji na brzuszku 😞 😞 😞 Jak ją noszę na rękach to ładnie trzyma główkę, a jak kładę ją na brzuszku to próbuje podnieść główkę i nie daje rady. A już raz udało jej się podnieść bardzo pewnie główkę razem z klatką piersiową...Więc nie wiem dlaczego teraz jej to nie wychodzi 😞 I sama nie wiem czy doszukiwać się w tym jakichś problemów rozwojowych czy to poprostu lenistwo małej...OSZALEĆ MOŻNA!!!!!!!!!!!!!!
Justi Wojtuś to już kawał faceta 🤪 🤪 🤪 Emi ma 10tyg 2dni i waży nieco ponad 5kg (nie ważyłam jej ostatnio).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monica, Franek też ma różne kupki, łącznie takie ze śluzem. I w szpitalu i w przchodni powiedzieli mi ze to może zależeć od tego, co mama zje. Więc nie martwię się, tym bardziej że nie pojawiają się one codziennie, tylko raz na jakiś czas. Poza tym w ciągu dnia raz zrobi bardzo luźną kupkę a raz normalną. Ale to może być jeszcze reakcja po antybiotyku. Poza tym my tez różne kupy robimy, zależy co się zje, i pewnie z dziećmi tez tak jest, tylko że to zalezy od tego co my zjemy 🙂

Edytka, mój Franek czasami tez nie podnosi głowy jak lezy na brzuszku. Tak było np. dzisiaj. Ale za to tyłek podnosi do góry zamiast główki. Coś mu się chyba pomieszało 😉 😁 Ale myślę że to lenistwo naszych dzieci. Gdyby było coś nie tak, to myslę że Emilka miała by problem żeby utrzymać główkę jak nosisz ją na rączkach.

Czytałam o urządzeniu co nazywa sie Katarek, i jestem normalnie w szoku, że podłącza się je do odkurzacza 😲 🤪 😲 🤪 Ale myślę że może być skuteczne 🙂 Tylko nie nalezy do najtańszych....ciekawe czy by pomogło to Franiowi na ten jego katar, bo w szpitalu jak próżniowo odsysali mu wkładając przez nosek cienką rurkę aż po przełyku, to żadnej wydzieliny ani z noska ani z gardła nie dało rady wyciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

lekarka na katar przepisala mi masc majerankowa by smarowac klatke piersiowa, plecy i szyje , a do noska Euphorbium no i wit C
Edytko czy ty ten spray stosowalas cos mi sie tak kojarzy ??
a co do podnoszenia głowki Emilki pewnie ma teraz okres buntu i nie za bardzo jej sie chce cwiczyc Ja bym sie nie martwila tym . . . u nas tez jeden dzien jest tak,ze maluszek nie cwiczy inny ze robi to za 2 dni ale niestety my tak mamuski mamy,ze sie o wszystko strasznie martwimy . . .


Geisha dziekuje za porade

i znow mam problem wstaje rano i zaropiale oczko na razie stosuje sol fizjologiczna, ale cholera wie czy cos pomoze 😞 i kolejne pytanie do Was mialy juz tak wasze maluszki dluzszy czas jesli tak to co stosowalyscie 😞 😞
Kama Ty cos wspominalas o Wiktorku i jego oczkach 😞

dziekuje Lusiu no to musze w koncu sie zabrac za to cholerne becikowe zeby nam nie ucieklo


kuźwa w weekend idziemy na 50 ta rocznice slubu moich dziadkow najchetniej zadzwonilabym i powiedzial,ze nigdzie nie ide ale toimpreza w restaurcji wiec pewnie juz wszystko oplacone 😞 moze Wojtus do niedzieli sie wykuruje oby bo jak nie to pojdziemy do kosciola zjemy obiad i spadam do domku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Dziwnie u Was z tym becikowym, bo wg moich informacji na złożenie wniosku jest czas przez 12 miesięcy od urodzenia dziecka. Macie o tym np. tu:
http://www.becikowe.com/
Dziewczyny, sprawdźcie, czy Wasze dzieci zachowują się symetrycznie. U nas było w porządku, ale zainspirowana tym co piszą czerwcówki poobserwowałam Stasia i widzę, że jednak w tej chwili mamy problem, bo Staś się zrobił lewoskrętny. Tzn. przy leżeniu na plecach przekręca głowę do obserwacji tylko w lewą stronę a w prawą nie chce. Na tym etapie to się jeszcze łatwo skoryguje ćwiczeniami, więc warto zwrócić na to uwagę. Na razie przełożyłam przewijak na drugą stronę i zasłoniłam zwierzątka na ochraniaczu z lewej strony łóżeczka. Generalnie chodzi o to żeby przez jakiś czas wszystkie atrakcje były z tej strony w którą dziecko nie chce patrzeć. Na szczęście u nas to nie jest jeszcze bardzo posunięte bo np. na rękach wprawdzie chętniej patrzy w lewo ale w prawo też zerka. Zaczęłam mu blokować lewą stronę swoją głową, trochę się złościł, ale daliśmy radę. Natomiast dramat był jak zniknęły zwierzątka z ochraniacza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kacper przez jakis czas tez tylko jak lezal to patrzyl sie w jedna strone na misie na ochraniaczu,ale tez mnie to zaniepokoilo,ale po paru dniach sam zaczal przekrecac glowe do spania raz na jednym boku raz na drugim 🙂
U nas tez becikowe mozna odebrac w ciagu roku wiem bo wlasnie mi przelali kase,dostalismy podwojne becikowe bo nam nie przekraczaly zarobki bo ja nie pracuje!!!
Edytko moj Kacper czasem tez nie podnosi glowy jak mu sie chce raz ja podnosi raz nie,ale podejrzewam ze to czyste lenistwo wiec sie nie martw,a pozatym maja jeszcze prawo bo dopiero skonczyly 2 msce,a pozatym nie kazde dziecko jest rowne,wczoraj byla u mnie kolezanka co urodzila malego dzien po mnie i musi nadal mu podtrzymywac glowke jak go bierze na rece bo mu cala leci,czego my juz nie robimy od dawna!!
A u nas nadal problem z kupa,niemozemy pobrac kalu do badania bo nadal jej niema,i posiewu tez a chcialabym to zrobic i zawiez za jednym razem,a nie ciagnac malego z rana na tym zimnie!!!Chcialam mu dac czopek,ale podejrzewam ze mialoby to wplyw na wynik badania!!!Normalnie niemam juz do tego cierpliwosci zrobil sie ze mnie klebek nerwow.......!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, no Gabi chwilowo śpi i nawet śniadanie zjadłam he he.
Lusiu faktycznie dramat dla tej dziewczynki i jej bliskich.

Co do wagi to Gabi ważyła tydzień temu ok 5700.
Wiecie co do tych kupek to ja się zastanawiam jak mam rozpoznać biegunkę? skoro ona ma takie płynne te stolce?!

Ale nam te nasze dzieciaczki rosną, już nie mogę się doczekać jak będzie siadać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do patrzenia w jedną stronę: neurolog nam na to zwracał uwagę, żeby tego pilnować, ale jakoś zapomniałam i przegapiłam moment kiedy Staś przestał być symetryczny. Chodzi generalnie o to, żeby mięśnie i nerwy rozwijały się z obu stron, jeśli dziecko nie rozwija się symetrycznie, trzeba go potem rehabilitować - na naszym etapie wystarczą jeszcze proste ćwiczenia i stymulacja tej słabszej strony. U nas było tak, że jakoś tak wyszło że przewijak, łóżeczko, moja z nim zabawa itp. - wszystkie były ukierunkowane na moją prawą, czyli jego lewą stronę i w efekcie ma dużo silniejszą lewą, a nad prawą musimy popracować. Nawet przy noszeniu wprawdzie zerka w prawo, ale nie odgina ciała tak jak przy patrzeniu w lewo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane....
normalnie, regularnie, padam na twarz.............
wysiadam.
jeszcze Misia chora i w domu jest....
nie mam nawet co na dupe włorzyć a żeby mieć muszę iść do sklepu i wbić się do przymierzalni a żeby to zrobić to graniczy z cudem, bo Seweryn jest tak zaprogramowany że jak wchodzę do jakiegokolwiek sklepu, a juz ze szmatami to reguła, że zaczyna wyć.... i nie pomaga nic tylko muszę na ręce go wziąć......
ehhhh......
potrzebuję pomocy. tylko nie wiem jeszcze czyjej.
moze mama weźmie mi któreś ze straszaków na weekend do siebie bo mnie pranie goni, zaraz wstanie i wyjdzie....
bo okazuje się że wstawić to nie problem, ale wywiesić czy poskładać albo nie daj boze wyprasować to ogromny i rzadko spotykany sukces.

dobra.... nie zrzędzę już........
kochane wasze maluszki, trzymam kciuki żeby im się wszystko unormowało, poprzechodziło co jest do przechodzenia... buziaki.... i idę. bo mi płacze. ehhh....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindzior, nie trać ducha 🙂
Mnie się dopiero z tydzień temu udało znaleźć czas na wygrzebanie z szafy kilku ciuchów sprzed ciąży, bo tak to chodziłam ciągle albo w ciążowych albo w tym co akurat było na wierzchu 😉 No ale Ty masz trudniej bo masz więcej dzieci i dłużej pracującego męża. Dasz radę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie
Justi ja mam z Lenki oczkiem nieraz problemy bo jej ropieje tylko jedno oczko i to lewe w dodatku. Jak byłam z Lenką u okulistki tej mojej znajomej to mi poradziła przemywać solą fizjologiczna i zakrapiać kropelkami Biodacyna i maść Neomycinum. Jest to związane z zatarciem oczka lub dostaniem się odrobiny mleczka do oczka. Okulistka jeszcze radziła obserwować oczka i jeśli by się bo tak nagminnie powtarzało to wtedy trzeba udrożnić kanalik oczny. Na razie jest dobrze jak zakraplam przez jakiś czas oczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...