Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
olusiiaa napisał(a):
Dziewczyny a wasze maluchy tez tak lubia sie gapic na tv?
Bo moja jak lezy na macie i nawet na drugim koncu pokoju z dala od telewizora to sie potrafi tak powyginac zeby tylko sie popatrzec,nawet jak tylem jest odwrocona to tak glowe do tylu wygina zeby tylko sie gapic.


Franek to juz jest chyba uzależniony od tv 😁 JA jest tyłem do telewizora, to przekręca głowę żeby chociaż odrobine zobaczyć, a jak nie jest na wprost tv to zawsze "przy okazji" rzuci okiem 🙂 Fajnie i słodko to wygląda, bo robi wtedy takie wielkie oczy i otwiera buzie - jakby był zahipnotyzowany 😁

Słodka Vikusia 🙂
Franek to juz sam siada, jak jest w bujaczku. Jest wtedy pod odpowiednim kątem i sam usiadzie 🙂 A jak lezy to wystarczy mu podać palce, i w moment tez juz siedzi spryciarz jeden. Wczoraj mój tata aż się zdziwił że taki zdolniacha z niego jest 🙂
Pytałyście kiedys o to, czy dzieciaczki juz gaworzą. Franek od jakiegoś czasu gaworzy. Nie jest to jakies arcydzieło, ale powoli mu to wychodzi - tak na zmiane z głużeniem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jeszcze tak apropos pasa.....nie obawiam się że zrobi krzywdę Frankowi - chociaz nie ufam mu 100% i musze mieć się na baczności. Ale oboje się akceptuja, Franek miętosi jego futerko i próbuje wziąść je do buzi 🙂 a psu to nie przeszkadza. Pies jedynie obwąchuje go gdzie się da i próbuje polizac po rączkach i buzi.
Wczoraj pies dostał nowe posłanie, i w nocy ani razu nie wszedł do pokoju, ani tez nie pętał się po mieszkaniu, więc wyspałam się. Zobaczymy, czas pokaże jak to wszystko się ułoży....gorzej będzie jak Franek zacznie raczkować a na podłodze psia sierść... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej slonka 🙂troszke mam tyly ale postaram sie nadrobic...
moj wiktor z ta kasza niebardzo choc wczoraj wtrabil 150 ale i tak musze wstawac w nocy po kilka razy,no i taka ilosc wtrabil raz ,bo wczesniej 40 i juz mowie do mojego ze mu nie bede podawac chyba bo nie ma sensu,no i wczoraj niespodzianka 🙂
no i zasmakowal ziemniaczka z marchewka i powiem wam ze z hippa pyszota ale ten z rossmanna blllleeeeeeee ani smaku ani sraku ze sie tak wyraze..
no i przymierzamy sie zakupic nowy lezaczek-bujaczek bo nasz jest tylko do 9 kg,a nasz skarb tak rosnie ze pewnie zaraz dobije do 9 i musimy zakupic taki do 18kg...laski te co wy macie z fischer price sa do 18 i powiedzcie fajne bo znalazlam jeszcze inny i sie waham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do tv to u nas taks samo hipnoza ;p ale staram sie zasłaniać w sumie teraz i tak nie ma możliwości oglądania bo się nam ostatnio popsuł i czekamy do poniedziałku na naprawę to może jeszcze coś z niego będzie a jak nie to na święta będzie kolejny wydatek a ten mam dopiero 3 lata :/ tylko zdążył z gwarancji wyjść i się zepsuł 😠
co do krzesełka to już myślę nad tym: http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-ze-stolikiem-nowosc-super-i1327648843.html bo już chciałabym żeby później służył jako stolik z krzesłem jak już i tak trzeba dokładać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w naszej rodzinie kto ma dzieci to nie kupował już krzesełka to nie mam w nich rozeznania a tym bardziej po kimś dostać ;p a że ciuszków to ma już do groma i kolejne dostała dziś od ciotki i wujka łącznie z kurtką to postanowiłam że jednak dołożę do tego interesu tym . bardziej że to moje pierwsze dziecko to może w przyszłości posłuży też drugiemu 🙃a na tych krzesełkach pisze że służą do 3 lat dziecku zobaczymy jak się sprawdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kama00006 napisał(a):
ellie ja karmie piersia,ale kaszke robie mleczno ryzowa wiec tylko na wodzie bo mleka mam duzo tylko z laktatorem mi nie idzie i dalam sobie spokoj...posmakowala mu z bananami,a dzis kupilam z morelami zobacze czy dzisiaj tez tyle zje bo to ewidentnie zalezy jaki ma dzien i humor


Kama, ja nie mogę podac mleczno- ryżowej bo mały ma tą skazę białkową. Wprawdzie ja już jem trochę nabiału ale mleka nie chciałabym mu podawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Czerwcówkom już pisałam w ramach dyskusji o jedzeniu, ale Was też to pewnie zainteresuje 🙂 Kupiliśmy warzyw ekologicznych i porobiliśmy przetwory dla Stasia. Te warzywa eko są drogie jak nieszczęście, więc z ciekawości policzyliśmy ile wychodzi wsad do jednego słoiczka 300ml (czyli 3 razy większego niż te małe gotowe i 2 razy większego niż Rossmanowskie). Wyszło nam 2,5zł na 300ml przy zestawie: marchewka, dynia, ziemniaczek, pietruszka, seler, por. Dziś robię dynię z ziemniakami i odrobiną marchewki, jeszcze nie wsadziłam do słoików, ale w garnku mam 3l pulpy, czyli 10 takich słoiczków. Materiał na tę pulpę kosztował 21 zł, czyli dzisiejsze słoiczki wyjdą jeszcze taniej.
Trochę mnie to zaskoczyło, bo wydawało mi się, że opcja z gotowaniem z ekologicznych warzyw będzie najdroższa, a tu okazało się, że wychodzi dużo taniej niż gotowe słoiczki. A mówię o warzywach eko z certyfikatami, ze sklepu z żywnością ekologiczną (przykładowe ceny: marchewka 5zł /kg, dynia 6 zł /kg, jabłka 5 zł /kg, ziemniaki 5 zł /kg).
Nie policzyłam wody, gazu itp, do gotowego dania będę jeszcze dodawać kaszkę, trochę masełka albo oliwy, a później mięsko - to oczywiście podniesie koszty ale nadal będą niższe niż gotowych produktów.
To mnie przekonuje do tego, żeby narobić zapas słoiczków na dni marudy, kiedy Stasiek nie pozwoli mi ugotować świeżego, a na codzień mu jednak gotować. Smakowo wychodzi dużo fajniej niż gotowizny, jak Stasiek nie będzie chciał jeść (a niech spróbuje!) to ja sama zjem z chęcią 😜 Mam zamiar gotowe słoiczki kupować tylko z tym, co nie jest już dostępne w wersji świeżej i czego nie będę miała jak zrobić zapasów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski 🙂
Kama my dostalismy na chrzciny taki lezaczek i jest do 18 kg i jestem z niego naprawde zadowolona,ma trzy pozycje lezaca polsiedzaca i pozniej mozna zrobic krzeselko 🙂
http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-3w1-t4145-kurier-i1238725974.html
Co do krzeselek to podobaja mi sie dwa modele z tych tanszych bo drozszego niemam zamiaru kupowac,chyba ze znajde jakies fajne uzywane!!A takie mi sie podobaja
http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-skladane-max-wyposazenie-i1304102895.html
http://allegro.pl/mamtu-krzeslko-tron-toffee-kolekcja-2011-gratis-i1324458608.html
A co do prezentow na swieta to podobaja mi sie te uczniaczki,ale myslalam o takiej pszczolce bo te z fishera sa za drogie wiem ze napewno ja kupimy Filipkowi od siory,a co kacprowi to jeszcze sie zobaczy
http://allegro.pl/e-edu-pszczolka-tosia-uczniaczek-20-tan-rek-tv-i1319911882.html
Mama mu juz kupila tego slimaka z fishera co byl w biedronce,a siorze mowilam zeby mu kupila posciel z kubusiem puchatkiem 🙂
A co do tematu psa to nasz Dropsik jest spokojny wogole na malego nie zwraca uwagi,fakt ze jest zazdrosny i musimy sie wiecej z nim bawic,a co do spania to oficjalnie nie spi w naszym lozku,ale jak zasniemy to juz jest w nogach,ale mi to nie przeszkadza bo Kacper tak nie spi z nami.. Wiadomo ze psu sie nie ufa,ale raczej by mu krzywdy nie zrobil juz nie raz byl z nim sam w pokoiu,a on nawet do niego nie podchodzi,wogole nie wykazuje nim zainteresowania!!!
Dobra wiecej napisze pozniej bo lece kapac malego... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no no Ann, podziwiam za te przetwory. Jak Tymek zacznie normalnie jeść to może będę mu gotować na bieżąco ale póki co poprzestanę na słoiczkach ze sklepu.
Kama, my kupiliśmy taki leżaczek..tak naprawdę zdecydowała cena bo one wszystkie mało się różnią. http://allegro.pl/fisher-price-3w1-lezaczek-fotelik-bujaczek-do-18kg-i1317226870.html

Dzisiaj podałam większą ilość sinlac na kolację. Zobaczymy o której będzie pobudka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski

aaaaaaaaaaaaaaa jak mnie glowa napiernicza 🥴 🥴 i jestem za kategorycznie cichymi zabawkami !!!!!!!!!!!!!!!!!

Amelka, Ellie trzymam z wami


dzis urodziny mojej poloweczki no i wpadla m. in. moja mama grzechotek w reku 10 oczywiscie moja mama wywija mu kolo nosa i dziwi sie,ze mu nie pasuje taki halas szoooooooooooooook

i znow kuzwa temat smoczka tak sie we mnie zagotowalo,ze az powiedzialam o kilka zdan za duzo i musialam wyjsc do sypialni polozyc sie i ochlonąć
czy to moja wina ,ze moj szkrab pluje smoczkiem za cholere go niechce, a moja mama z moim tata na mnie z dziobem jak Ja dziecko wychowuje,ze nie daje mu smoka . . . wiec sie pytam co mam mu go przykleic ??
odpowiedz mojego taty
namocz mu w miodzie .. .. .
no kur.... 😠 😠 😠
mam dosc

my na mikolaja mamy kupionego Szczeniaczka uczniaczka, ale jak moi rodzice przyjda chowam go w najwieksza dziure i oklamie,ze zostal u babci w aucie gdziekolwiek zwariuje od tych dzwiekow ,a moje dziecko tymbardziej . . ..
tez tak macie z rodzicami ????? 😮 😮 😮

najwazniejsze nie powiedzialam was 😉 mamy Nianie 🙃 🙃 🙃 🙃wczoraj bylismy z maluszkiem na rozmowie wszystko uzgodnilismy no i moge wracac do pracy
moj optymizm miesza sie z przerazeniem jak to bedzie no,ale zobaczymy w lutym zacznie sie nowy rozdzial dla nas .. . . .

tez musze sie rozejzec za eko warzywami Ann a gdzie kupowalas te warzywa ?? wiem,ze mieskzasz w w-wie ale kupowalas w jakims hipermarkecie na pasazu czy gdzie ??


nic juz nie wiem co chcialam napisac aaaaaaaaaaaaaaa wlasnie My kupujemy na 90 % to krzeselko http://allegro.pl/avangarde-krzeselko-do-karmienia-niespodzianka-i1321971430.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
Co do krzesełek do karmienia to my jeszcze o tym nie myślimy z wiadomych względów 😉
My nie będziemy małej kupować żadnych prezentów na gwiazdkę bo 26 grudnia wyprawiamy chrzciny więc czekają nas nielada wydatki 🤢 A jej prezentem będzie nowe ubranko na chrzest hehehe 😜
Ja jak juz zacznę wprowadzać stałe posiłki to też zdecyduję się chyba na gotowe słoiczki także podziwiam cię Ann za determinację 😉
Nam przyszły ostatnio puzzle piankowe z literkami i cyferkami do położenia na podłodze i powiem wam, że to super sprawa!!!! Można śmiało położyć dziecko na podłodze nie martwiąc się, że się zaziębi no i przede wszystkim nie spadnie podczas akrobacji 😉 Na tym kładziemy też matę edukacyjną 🙂 Takie puzzle posłużą też bardzo długo bo nawet starsze dziecko może się na nich bawić, uczyć literek, cyferek i kształtów. Tak to wygąda
http://allegro.pl/1286532170-i1286532170.html
A i zamówiliśmy też samochodowy podgrzewacz do butelek, jeszcze na niego czekamy, ciekawe czy się sprawdzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi współczuję ekscesów z rodzicami ehhh 😲 Smoka maczać w miodzie???? 😮 Szok!!!!! Bardzo to wychowawcze...Nasza Emi też nie chciała ssać smoka dopóki była na piersi. Jak tylko przeszliśmy na butlę to polubiła się ze smokiem 😉
Ja moich rodziców musiałam znowuż stopować z noszeniem małej, a szczególnie mój tata, jakby mógł to wogóle by jej nie kładł 😮 Szczęście w nieszczęściu ostatnio mała cosik reaguje płaczem jak widzi mojego tatę 🤢 Więc narazie się do niej nie zbliża czyt. nie nosi jej hehehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
Szczęście w nieszczęściu ostatnio mała cosik reaguje płaczem jak widzi mojego tatę 🤢 Więc narazie się do niej nie zbliża czyt. nie nosi jej hehehe 😉

hehehe, no to Mała sama rozwiązała problem 😉

Justi,ja czasami też łapię się za głowę jak teść daje mi propozycje np. na czkawkę 😉 Tylko powiem Ci szczerze że nie przejmuje się tym, odpowiadam co myślę i temat zamykam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie no włąsnie, ale jak Ja slysze takie pomysly durne jak np . te maczanie w miodzie, albo to jak go nam zostawisz np. jutro bo chce wziasc meza na PILE 7 3 D to wiesz my bedziemy mu dawac smoczek i zobaczysz ,ze polubi .. . .
a w ogole jak bedziemy do ciebie przychodzic to bedziemy trzymac w kieszeni smoczek i od nas dostanie 😠
tylko problem jest w tym,ze na ta chwile mam to w nosie jak chce smoczek to niech ma,ale on ewidentnie nim pluje wiec musze mu go palce przytrzymywac np jak jedzemy autem bys ie na swiatlach uspokoil, a gdy puszcze od go wypluwa ale moi rodzice twierdza,ze ja mialam smoczek w Tv tez dzieci widza,ze smoczkiem to jak ich wnuk nie ma smoczka . . . mowie wam oszalec mozna'

Edytko
no to Emilka spryciulka 🙂 pomogla mamie w rozwiazaniu problemu 😉
wiesz o noszeniu nie wspomne bo jest to samo
a co do tych puzzli to tez sie juz 2 tydz przymierzam do ich zakupu,ale jakos zawsze sa inne priorytety 😉 wypatrzylam w gazetce w tesco,ale nie wiem poki co maz poluje na nie ,ale nie ma wiec moze i ja zamowie przez allegro ; 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
Ellie aż jestem ciekawa napisz jakie teść proponuje ci sposoby na czkawkę heheh 😁

"Ale on się męczy...może Go przestraszysz"? - ale wydaje mi się że to taki żart był 🙂

Justi,kurcze to ja bym się bała zostawić Małego z rodzicami jeśli oni mówiliby mi takie rzeczy 🤢 jeśli wyskoczyli z tym miodem to nie wiadomo do czego są zdolni jeśli chodzi o praktykę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi5 napisał(a):
i dokladnie rok temu w dniu urodzin mojego meza zrobilam test ciazowy 😉 i dowiedzialam sie,ze jestem w ciazy taki mezulkowi prezent zrobilam 🙂 🤪 🙃 🙃 🙃

ehhh te wspomnienia az łezka w oku sie kręci ☺️ ☺️


ale super niespodzianka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi ojjj to chyba twoi rodzice są niereformowalni, powiem szczerze, że ja nie zostawiłabym z nimi dziecka hehhehe 😁 Zresztą z moimi rodzicami ani z teściami też póki co nie chcę zostawiać Emi, bo boję się, że po powrocie nie poznałabym własnego dziecka 😮 My z mężem mamy swoje sposoby wychowawcze i tego chcemy się trzymać, a dziadki wiadomo, rozpieszczają. Oczywiście ja to rozumiem, ale wszystko ma swoje granice a oni zdają się czasami tego nie rozumieć hehehhe 😁
A wogóle tak z innej beczki...jestem załamana, bo Emi ostatnio strasznie zaczęła się drapać. Najpierw drapała uda za każdym razem jak tylko zaczęłam ją przewijać, a teraz do tego doszła rączka. Dziś jak się obudziłąm rano i zobaczyłam w jakim stanie ma rączkę to aż się przeraziłam 😲 🤢 Wygląda to tak jakbyśmy ją cieli żyletką 😲 Aż boję się pokazać ją lekarzowi bo jeszcze mnie oskarża o znęcanie się nad dzieckiem 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, na razie na szybko: Justi, te warzywa kupowałam w trzech miejscach: na stoisku z warzywami eko na naszym bazarze, w sklepie ze zdrową żywnością, a ostatnio przez net namierzyłam ludzi, którzy raz w tygodniu dostarczają do domów warzywa i owoce odebrane od rolników tego samego dnia. Byłam zachwycona jakością - pietrucha np. była wyraźnie dopiero co wyrwana z ziemi - jeszcze była nieobsuszona. W sumie ten dowóz do domu wychodzi najtaniej - gdzie indziej mają wyższe ceny. Za tydzień u nas startują sobotnie bio bazary, mamy zamiar się wybrać i zobaczyć co i za ile tam można kupić. Mamy nadzieję nawiązać kontakt z jakimś producentem i może kupować bezpośrednio od niego, powinno być taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...