Skocz do zawartości

Cukrzyca ciążowa | Forum o ciąży


boroovka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ANITKO wszystkiego dobrego z okazji trzech miesięcy!!! Dużo zdrówka, mleczka i wszystkiego co najsłodsze od Cioci Asi i Lenki 😘
Swoją drogą skończone 3 miesiące to już Dziecko odchowane - jak to Moja Babcia mówiła. Teraz będzie już duuuuużo lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziekujemy pieknie 😘 Czyli nasze maluchy podobnie spia w nocy, super, naprawde mozna sie wyspac. U mnie tez mala jada co 4-5 godzin, i to zalezy od pory jedzenia, czasem zjada 150( tzn. razem z tym kleikiem kukurydzianym jest okolo 190-200) a czesem 120( z kleikiem okolo 160-170). Szybciutko Lence wyskoczyl ten zabek 🙂. U nas mala strasznie sie slini 😁 i wszystko pakuje do buzki, najchtniej oczywiescie wlasne raczki, a gryzaczki itp juz mniej chetnie, ale w buzi cos musi byc. Jak spi to oczywisie smok 🙃, i tu jest problem bo ona sp na boczku smoczek non stop ucieka i jest afera, wiec praktycznie caly czas trzeba przy niej byc w dzien jak spi.
Ja wczoraj robilam ten test obciazenia glukoza. Sprawdzalam sobie po kazdym pobraniu krwi na glukometrze( chcialam porownac wyniki jakie on daje z laboratoryjnymi) i tak na czczo 89, po godzinie 128, po dwoch , i tu mam nadzieje ze glukometr zwariowal po pokazal az 168 😲 😲 😲 😲, dzis odbieram wyniki i mam nadzieje ze beda inne niz na glukometrze 🤨. Specialnie wrocilam do domu i sprawdzalam jak bedzie po jedzeniu, i tak ze po duzym sniadaniu z bialego pieczywa wyszlo 98, potem po kawie z tlustym mlekiem, cukrem i calej misce ciastek 🙃 tez 90 kilka, po poludnu baaaaaaaardzo slodki jogurt i 77. Wiec mam nadzieje ze badania beda oki, bo jak widac po jedzeniu jest dobrze, wiec nie wiem skąd to 168!!! Trzymajcie kciuki zeby bylo ok. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff te glukometry to tylko przez okno wyrzucići tyle!!!! i pomyslec ze na ich podstwaie decuyduja nam o insulinie 😠 😠 😠 😠 .Wyobraz sobie ze porownanie wypada tak, ze na czczo glukometry: 89-88, z krwi 79: godzine po glukometry 128-129 , z krwi 105: i tu najlepsze po dwoch godzinach glukometry 168-166 a z krwi 111. Czyli jak tak patrze to kto to wie czy ja miala wogole ta cukrzyce,skoro u mnie w ciazy po glukozie robiono mi wlasnie badania na glukometrze, i wynik po 50g byl 142 a po 75g 188( duzo ale jak widac wyzej glukometr potrafi tak zawyzyc) i nikt potem nie sprawdzil mi tego laboratoryjnie bo 188 to duzo i napewno nie bylo pomylki, tak mowili. A patrzac na moje wyniki z zeszytu z ciazy to maks przekraczalam kilka razy do 130 kilku wiec, smialo mogly to byc pomylki glukometru, nie mowiac juz ze na czczo insuline dostalam po kilki wynikacxh miedzy 90-100, wiec moze wcale jaj nie potrzebowalam. Ale sie ciesze, ze wszystko oki, i dziweczyny widzicie teraz ze nie ma sie chyba az tak co przyjmowac tymi glukometrami i wynikami z nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się z Toba w 100%!!! Te glukometry to jest tylko przybliżony wynik niemiarodajny 😠 Ponadto zobacz zarówno Ty jak i ja starałyśmy się utrzymywać te cukry, nie przekraczać poziomów itp. i kto wie czy niskie masy Naszych Dzidziusiów nie są od tego? Moim zdaniem ja zbyt rygorystycznie do tego podeszłam 😠 Teraz zrobiłam bym zupełnie inaczej - ale Bogu dziękuję, że mam już to za sobą. Swoją drogą teraz możemy się tylko cieszyć i gratulować wyników!!! (PS. jak po obronie mgr 😉 😉 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas super! Lenka ostatnio (przez 3 dni) spala do 7 rano, dostała butle i spimy nadej do 10!!! 🤪 Ja nie chce wracać do pracy bo taki układ jest idealny 😉 Teraz zrobiło się ciepełko i znowu spędzamy prawie cale dnie na dworze 😁 Co do zbędnych kg to ja już też prawie mam wszystko zrzucone ☺️ A co u WAS? Jak plany z wyjazdem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama pisałaś o różnych wynikach z glukometru. Sprawdź opinie o swoim glukometrze w necie, bo są różne a niektóre mają bardzo rozbieżne wyniki. Cukrem 100na czczo bym się nie przejmowała, z tego co wiem to jest górna granica normy, ale jakby było więcej to pomyśl o zwiększeniu insuliny na noc.
Co do diety to ja jestem za rygorystycznym przestrzeganiem. Lepiej dmuchać na zimne niż potem sobie wyrzucać, że dziecko chore z naszej winy.
Zgadzam się z opinią, że mamy z cukrzycą nie przestrzegające diety rodzą większe dzieci, ale lepiej mniejsze a zdrowe. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny jestescie kochane 🙂
u mnie z cukrami roznie na noc 5jedn ins i cukier w granicach 100-90 zobaczymy co bedzie dalej
wczoraj sprobowalam chlebka i po sniadaniu 160 😞 wiec wracam do wasy 🙂 juz nie moge doczekac sie swego szkraba 🙂ja przetrwam duzo byleby mały Jasio byl zdrowy a usg chyba 9.08 wiec zobaczymy ile orientacyjnie wazy 🙂BUZIACZKI!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kama z tym chlebem to jest tak ze jeden nam podejdzie inny nie, ja mialam tylko jeden rodzaj chleba , i byl to 90% zytni chleb. Inne sie nie sprawdzaly, no i wolalam nie ryzykowac, wiec mozesz poprobowac rozne chleby. Ja na pierwsze sniadanie jadlam wase, bo tu bylo najgorzej z cukrem, i powiem szczerze zenie byla bym wstanie tego jesc ciagle, bo teraz jeszcze mi niedobrze na mysl o tym chlebie chrupkim 🤢
jasia jeszcze na 100 % nie wiem co z wyjazdem, ale chyba sie wybierzemy gdzies na 2-3 noce, ale to gdzies blisko, zeby wrazie czego szybko wrocic do domku. Zobaczymy jak to bedzie . U na mala spi sobie tak do okolo 5-6.30, i potem, tak do kolo 9, wiec tez super. Tylko cos ja opetalo 😜 w dzien i nie bedzie spac dluzej niz dwa razy po pol godzinki, a jak sie juz obudzi to wozek "parzy" lezenie na lozku tez nie bardzo, tylko ryk zeby nosic 😠. A u was jak w dzien?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 ja do końca nie zgadzam się z Twoją opinią. Moja Lenka urodziła się z wagą na pograniczu wcześniaka i mimo, iż nim nie była to lekarze na siłę próbowali takową metkę do Mojej Córeczki "przykleić". Skutecznie wybijałam im to za każdym razem z głowy 😉 Tak więc myślę, iż jakbym zjadała więcej to być może Lenka miała by wyższą wagę.
Kamiska koniecznie daj znać ile waży Jasio 🙂
Anus u nas z dniami jest dość różnie: ranki jak wstaniemy o 10 to około 11.30-12 znowu jest spanie ale tym razem w wózku i w dodatku na dworze. Długość spania też jest różna ale około 30 min. do godziny. A popołudniu bywa czasem, iż Lenka spi 2 godziny (tak było dzisiaj) ale niekiedy tylko tak jak Anitka ok. 30 min. do godziny 🙂 Oj podobne te Nasze Córeczki 😉 Z tym, że niestety u nas problem z ulewaniem się pogarsza 🤪 Lenka pije teraz więcej mleczka, wody i soków i ulewanie też jest mocniejsze 😞 Mam nadzieję, że to kiedyś minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Apropo chleba ja tez na początku jadłam żytni razowy do dzisiaj mam uraz i nigdy więcej takowego chleba nie chce jeść! 🤢 Mnie natomiast waza zdecydowanie bardziej podnosila cukier i byłam na chlebku ciemnym ale z różnych ziaren.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia napisał(a):
Nikusia102 ja do końca nie zgadzam się z Twoją opinią. Moja Lenka urodziła się z wagą na pograniczu wcześniaka i mimo, iż nim nie była to lekarze na siłę próbowali takową metkę do Mojej Córeczki "przykleić". Skutecznie wybijałam im to za każdym razem z głowy 😉 Tak więc myślę, iż jakbym zjadała więcej to być może Lenka miała by wyższą wagę.
Kamiska koniecznie daj znać ile waży Jasio 🙂
Anus u nas z dniami jest dość różnie: ranki jak wstaniemy o 10 to około 11.30-12 znowu jest spanie ale tym razem w wózku i w dodatku na dworze. Długość spania też jest różna ale około 30 min. do godziny. A popołudniu bywa czasem, iż Lenka spi 2 godziny (tak było dzisiaj) ale niekiedy tylko tak jak Anitka ok. 30 min. do godziny 🙂 Oj podobne te Nasze Córeczki 😉 Z tym, że niestety u nas problem z ulewaniem się pogarsza 🤪 Lenka pije teraz więcej mleczka, wody i soków i ulewanie też jest mocniejsze 😞 Mam nadzieję, że to kiedyś minie.


Hej weszłam nie chcacy i przeczytałam przepraszam że się wtracam ale moja mała też strasznie ulewała... nocami czasem na pół czuwałam tak strasznie sie bałam... to mija powinno po 6 miesiacu ustapic do 8 miesiaca najwyzej moja dzidzia ma 8 i od jakiś 3 miesiecy nie ulewa... trzymam kciuki i pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mala ulewa, moze kilka razy to sie zdarzylo cale szczescie, ale u was napewno minie. Kolezanka miala córeczke ktora tak wlasnie ulewala, nie dalo sie jej zostawic ani na chwile, bo potrafila spac i dlugo po jedzeniu ulac. Napewno bedzie ok. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę, napisałam wczoraj posta i go nie ma 🤪 😠 W każdym razie chciałam powiedzieć, iż z tym ulewaniem to mam nadzieję, że będzie lepiej bo ja z Lenką spędzam cały dzień, natomiast jak teściowa będzie się zajmować to nigdy nic nie wiadomo 🥴 Kurczę pogoda beznadziejna i ledwo wyjdziemy na spacer to już trzeba wracać bo kropi 😠 😠 😠 A co u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta może Anitce ząbki się wyżynają? Podobno wówczas Dzieciaczki też nie chcą jeść - chociaż u Lenki tak nie było. Jadła z przyjemnością 😉 A u nas lało cały dzień i tylko na godzinnym spaceru byłyśmy 🤨 Mam nadzieję, że pogoda w końcu będzie 😁 bo na to wychodzi, że teraz najlepszym sezonem urlopowym jest czerwiec albo nawet maj 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie nie wiem jak z tymi zabkami, bo mala sie strasznie slini 😁: i pakuje wszystko do buzi, wiec moze to to. Dokladnie , przez ostatnie lata najlepsza pogoda maj czerwiec, no i koncówka sierpnia, bo w tym roku tez zapowiadaja ladna pogode. No ale co z tego bedzie to zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki moja cukrzyca dalej daje o sobie znac ale uparcie z nia walcze
insuline mam juz 8jedn na noc i do sniadania 4j i narazie wystarcza ufff cukry na granicy normy 🙂
usg bede miala 16tego wiec zobaczymy jak tam z waga Jasia
dam znac coi jak
miłego dlugiego weekendu dziewczymy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamiska dasz radę, jeszcze trochę, urodzisz i zapomnisz o cukrzycy 😉
Najważniejsze, że panujesz nad cukrami, bo wraz ze wzrostem wagi zapotrzebowanie na insulinę wzrasta. Powodzenia na USG 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naprawdę końcówka sierpnia ma być z ładną pogodą???? Jejku jak tak będzie to stawiam Tobie Marta dobrego drineczka 😜 😜 😜 Mój Brat ma ślub 27.08 i ja mam być swiadkową - a moja sukienka jest z typu letnich i jak będzie zimno to wrócę z zapaleniem płuc 🥴 Jejku jak ja chcę aby bylo chociaż +20 stopni Celcjusza 😉 Teraz mam dość zabiegany okres to prawie mnie się kończy macierzyńskie (mam tylko do 30.08) później wezmę urlop w tym celu muszę pojechać do pracy, w tym czasie ślub, kosmetyczka, fryzjer itp. także dość napięty grafik mam 😉 Oby tylko pogoda dopisła (co już mówiłam to znaczy pisałam 😉)
Marta myślę, że to na pewno ząbki Lenka miała podobnie.
Kamiska jeszcze tylko 3 tyg. (albo nawet mniej) i koniec utrapienia trzymaj się dzielnie dużo już nie zostało z pewnościa dasz radę - wszystkie w Ciebie wierzymy 🙂 Głowa do góry i myśl o Jasiu 🙂 PS. Jak będziesz znała wagę koniecznie daj znać.
POZDRAWIAMY WAS BARDZO SERDECZNIE 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki wczoraj miałam usg mały Jasio wazy ok 3kg wiec w normie jak na 37tydz 🙂 kanał rodny zamknięty wody i łozysko ok takze leniuchujemy w domku
cukry na czczo caly cas 100 😞 ALEJUZ KONCOWECZKA NAJWAZNIEJSZE ZE Z MALYM WSZYSTKO DOBRZE
milego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...