Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
I TAK PRZEWAGA FACETÓW U NAS 🙂 JA DLA SYNKA MIAŁAM WYBRANE IMIE - JULEK. NIE MAM NIKOGO WSROD ZNAJOMYCH O TYM IMIENIIU ANI ZADNEGO DZIECKA. OKAŻE SIĘ PŁEĆ DOKŁADNIEJ ZA PARE DNI...NARAZIE JESTEM USWIADOMIONA ŻE TO DZIEWCZYNKA I TAK CHYBA ZOSTANIE 🙂 😆
TYLKO JEDEN MAM PROBLEM - NIE MAM IMIENIA DLA DZIEWCZYNKI. :/ 🥴 MILENA ? ZUZIA MI SIE PODOBAŁO ALE ZA DUZO ICH JUŻ JEST. POJDZIE KIEDYS DO SZKOŁY I W KLASIE BEDZIE KILKA ZUZI 🤢
MAMY JESZCZE CZAS 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paliubulka gratuluje synka!!
U mnie po wizycie super, serduszko Julki jest zdrowe 🙂 jeszcze kolejne badania na reszte narzadow w piatek, mam nadzieje ze tez wyjda jak najlepiej 🙂 a pozniej to wizyta u lekarza gdzies na poczatku kwietnia 🙂
Wlasnie wrocilam z podworka, ale cieeeploo mamy 🤪 kurtka poszla juz w odstaawke, teraz od czasu do czasu bezrekawnik :P
A co do przybytych kilogramow, to chyba zalezy od budowy ciala, ale ile nam przybedzie bedziemy sie martwic po porodzie, narazie niech dzieciaczki rosna zdrowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siostrzeńca Julka- ma prawie 4 latka i jest cudowny 🙂

Z babskimi imionami nie mamy problemu. Jeszcze przed ciążą śniła mi się parę razy córeczka- Zuzia, ale tyle ich teraz że mi przeszło 🙂 Ostatniona na pierwszym miejscu są Madzia i Jagoda, ale mogłaby być też natalka i karolina.

U nas jest ten problem że mojemu mężulkowi większość imion, szczególnie męskich z kimś się kojarzy- często nie najlepiej, wiec z automatu odpadają hehe

a ja nie mam jeszcze kreseczki, ale za to pępek ciut mi się zmienia, mam większą dziure 🙂 mam nadzieję, ze nie wyskoczy całkiem na wierzch, ale zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie znam zadnego chlopczyka z tym imieniem 🙂
Ja hdybym miala ynka pewnie nazwalabym go Michal. Moj tez ma problem z imionami poniewaz zle mu sie z kims kojarza, skoro nikt z nas niezna nikogo o imieniu Julia to tak zostanie :P Chociaz jeszcze myslimy nad Layla (Lajla) 🙂
Co co kreseczki to nie mam takiej wyraznej, tylko kilka wloskow ciemnych, a pepek tak samo jak u iki, dziurka sie powiekszyl i moze troszke wyszedl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sabcia co do fotek to na poprzednich stronach sa juz fotki naszych brzuszkow wiec teraz czekamy az pokazesz nam swoj:laugh:

no wlasnie skarby chwalic sie tu brzuszkami bo cos ostatnio malo ich jest 😠 chce porownac moj:laugh:

ja tez nie mam kreseczki tylko wloski ciemniejsze:laugh:

a co do imion to moze zrobcie tak - weźcie kartke podzielcie na pol po 1 str imiona cholpcow po 2 dziewczynek i piszcie osobno kazdy swoje na wsojek kartce moze ktores sie pokryją to te wybierzcie:laugh:

a wlasnie bolą was piersi????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anycool na taki sam pomyl wpadl moj, z tym ze z samymi imionami dla dziewczynki, ale po pierwsze jakie te imiona wypisac 😁 tez problem :P
Brzuszki pewnie wszystkie mamy wieksze, ja to jak patrze na swoj to mysle ze wiecej jest tak tluszczyku nic dzidzi :P chociaz przed ciaza bylam szczupla 🙂
Piersi... moze nie same piersi ale sutki mnie bola od poczatku ciazy, ale zdarzylam sie juz przyzwyczaic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochane - praktykuje sie i to jak najbardziej trzeba hartowac cycuszki bo pozniej jak karmimy czesto pekaja i strasznie bolą a po co nam to jak mozna zapobiedz temu

najlepiej pod prysznicem na przemian ciepla i zmina woda, lub gąbkami o roznej grubosci i szorstkosci , piligni roznego rodzaju od drobnego go grubego, i masaz tylko z nim ostroznie bo w 3 trymestrze masaz sutkow wywoluje skorcze

to samo z brzuszkiem by wygladał superowo po porodzie

ja swoim pacjentkom polecam hartowanie a po porodzie zadna nie miala problemu z zapaleniem czy popekanymi sutkami:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda ze dzieci nie chca ssac ale nie od tego ze nasza piers jest zahartowana by nas nie bolala zazwyczaj poprostu kobiety nie maja pokarmu lub za mało albo maja zapalenie gruczołow wiec po co maja ssac skoro tam nicnie ma powietrzem sie nie najedza

a w pierwszym dniu przy pierwszym karmieniu powinna bys polozna laktacyjna ktora pomoze malcowi i nam - a ich na oddzialach brakuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właściwie nie wiem jaka jest prawda odnośnie hartowania brodawek ....bardzo dużo publikacji podaje tylko hartowanie wodą na przemian zimną i ciepła i lekkie masaże bardzo drobnym pilingiem , natomiast inne mówią ,że absolutnie nie powinno się tego robić ....ja stosuje te pierwszą metodę tak na wszelki wypadek.Co do bólu to nie czuje żadnej nadwrażliwości już teraz wcześniej owszem trochę miałam wrażliwe brodawki.

Teraz kiedy zrobiło się trochę cieplej mam problem z lekka opuchlizną kostek i dłoni trochę to upierdliwe przy dłuższym chodzeniu w zakrytych butach 😞 czekam już na ciepełko i na wygodne klapeczki 🙂i z przerażeniem myślę o kwitnieniu i pyleniu na dworze i tak cały czas męczy mnie alergia ale co to będzie jak wiosna się rozgości na dobre? uduszę się jak nic 😞

Anycool ty taki fachman jesteś powiedz jak można udrożnić trochę nos tak żeby nie faszerować się psikiem do nosa , który z resztą nie wiele pomaga 😞 a lekarz mówi mi ze muszę to przecierpieć .... 😞 a to tak męczy kiedy nos wiecznie zatkany i kapie z niego kiedy tylko słonko zaświeci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i po spacerku 🙂 ja się chyba wykończę od tej aktywności 😉
hartowanie zimną wodą to raczej na ujędrnienie, ale w sprawach karmienia się nie znam 😞 kiedyś próbowałam, ale nie umiem sama na siebie zimną wodę lać 🙂 za słaba siła woli 😉

witam nowy brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale miałam dzisiaj spanie , ponad dwie godziny 😁
My mamy problem tylko z imieniem dla chłopca, bo dla dziewczynki wahamy się między dwoma, a to już nie jest problem. Dla chłopca obojgu podoba nam się Kacper, ale znowu jest wysyp tego imienia :/

Wczoraj czytałam , na temat hartowania sutków, ze to przeżytek i głupota... 🤔 Jak jest naprawde to nie mam pojęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem, jestem kochane mamusie 🙂
Wiem już, wiem, że.... moje dzieciaczki są zdrowiótkie, prawie równej wielkości i wszystko jest dobrze:P UUFFF!!!!

No i znam płeć: synuś i córunia 🤪 !!!!!!!!!!!!!!

Plany na najbliżSzy wieczór? Szukanie imion

ALE JESTEM SZCZĘŚLIWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pięknie, coraz więcej chłopców lub dziewczynek 🙂 a ja nadal czekam ;( ale wszystkim mamom GRATULUJĘ 🙂
emilado super, że będzie parka 🙂 chyba najlepsze rozwiązanie 🙂 znajomi dali bliżniakom na imię Karol i Karolina, ale nie wiem czy to dobry pomysł :P np. Józef i Józefa 🙃

witam nowy brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ło ho ho tłoczno się tu robi 🙂

emilado ALE CI FAJNIE...ZA JEDNYM ZAMACHEM DWÓJKA I NA DODATEK SYNUŚ I CÓRUNIA...CZEGO TU WIECEJ CHCIEĆ 🙂 WÓZEK DLA BLIŹNIAKÓW...OHH FAJOWO 🙂

JA O HARTOWANIU CIEPŁĄ WODĄ I ZIMNĄ NIE SŁYSZAŁAM ZEBY TO POMOGŁO...TAK JAK MÓWI anochi SŁYSZAŁAM ZE TO NA UJĘDRNIANIE. A PRAWDZIWE HARTOWANIE TO MOKRYM RĘCZNIKIEM TRZEC...PODOBNO NIE ZA MIŁE UCZUCIE ALE Z CZASEM SIĘ IDZIE PRZYZWYCZAIĆ. TAK TYLKO ZAPYTAŁAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...