Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejoo
U nas w tym roku świąt brak..a szkoda..bo chciałabym..ale nie będę się o tym wypowiadać..
Śliczne dzieciaczki.. 🙂 Amelka slodkie papelki..a Wojcieszka to chyba nikt nie przebije..słodki dziubek i te włoski hehe 🙂 a Jerzyk jaki uśmiechnięty mikołajek 🙂
ehh ale czas leci..nie dawno każda z nas czekała na swoją pociechę..pamiętam jak dziś jak zastanawiałyśmy się czy rozpoznamy skurcze..i pisałyśmy o swoich objawach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Okaaa, to przyjeżdżaj do nas na święta!!! 😁 😉 Ale tak na serio to szkoda, że u Was nie ma świąt.
Rzeczywiście, czas leci jak szalony, rok temu na wigilii ogłaszaliśmy całej rodzinie, że spodziewamy się dzidziusia.. ach...
a Łucja dziś zaczęła się podciągać do siadania 🙂a ile radości ma przy tym 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka, speszyl for ju 😉 😁 - przepis pyszny, prosty i mało czasochłonny - w sensie nie trzeba niczego wykrawać foremkami itp.
Ciasteczka orzechowe z polewą:
Ciasto: 200 g masła, 5 białek, 200 g cukru pudru, 130g krupczatki, 200 g zmielonych orzechów włoskich, pół łyżeczki proszku do pieczenia.
polewa: 5 żółtek, 200 g cukru pudru, 8 gr cukru waniliowego.

Oddzielić białka od żółtek. Miękkie masło utrzeć z cukrem na puszystą masę. Ubić pianę z białek. Mąkę wymieszać ze zmielonymi orzechami i proszkiem do pieczenia. Stopniowo dodawać pianę oraz tą mąkę z orzechami do utartego masła z cukrem, delikatnie wymieszać. Na blachę wysmarowaną tłuszczem i posypaną mąką wylać ciasto. Piec w nagrzanym piekarniku w temp. 180 stopni około 20-30 minut.
Przygotować polewę, ucierając żółtka z cukrem pudrem i waniliowym. Na ciepłe ciasto wylać polewę. Ozdobić orzechami laskowymi tak, by po zastygnięciu pokroić w kwadraty, w których będzie po jednym orzeszku.
Trzeba wyczuć moment na pokrojenie ciasta - polewa nie może całkowicie zastygnąć, bo będzie się łamać, ale nie może też być za miękka 🙂 powodzenia i smacznego!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mmmmmmmmmmmmmmm Mufka brzmi przepysznie 🙂 jadę na święta do rodziców to może wypróbuję 🙂
też na święta ogłosiliśmy nowine 😁 jejku przecież to było wczoraj, a teraz nasze szkraby już takie duuuuuuuuże 😁
qrcze my dzisiaj totalnie marudny dzień, ciągle na rękach, ciągle płacz, dałam jej nawet Viburcol i chyba niewiele pomógł 😞 już sama nie wiem czy to zęby, bo nic nie widać, ale wiele rzeczy gryzie, jejku jak mała popłakuje albo piszczy jak piesek to mi pęka serce 😞 już nie mam siły, może do lekarza ją wezmę, ale jeszcze zobaczę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😞 😞 😞Humorek diabli wzięli i mój i Kamisia bo już przy kąpieli jak nigdy-płacz 😲 i problem z zasnięciem 🥴 po krótkim pospaniu (30 minut nale z pokoju ROZPACZLIWY!!! wrzask taki ŻAŁOSNY 😮 😮 😮 😮 😮 z przysypianiem na rękach i znowu wrzask 🤢. Nie chciałam podawać "na zapas" Nurofenu 🤨 i tak się skończyło - taka rozpaczą Oczywiście dostał przeciwbólowy Nurofen i posmarowałam dziasełka chociaż wzbraniał się żeby nie dotykac go nawet....więc najdelikatniej jak można było mu przesmarowałam żelem. Wybudziła się jeszcze raz i znów na rękach zasnął. Teraz już spiocha spokojnie i przestał szlochać. JAJKU NIE MA NIC GORSZEGO NIŻ TAKI ŻAL I CIERPIENIE MALUCHA-WYJE SIĘ WTEDY RAZEM Z NIM 🤢 🤢 🤢 😮 😮 😮 😮
Idę do bidaczka dołączyć lulu-Dobranoc
Ps: Wojcieszek fajowy 🙂 Jerzyk superancki strój! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😞 😞 😞Humorek diabli wzięli i mój i Kamisia bo już przy kąpieli jak nigdy-płacz 😲 i problem z zasnięciem 🥴 po krótkim pospaniu (30 minut nale z pokoju ROZPACZLIWY!!! wrzask taki ŻAŁOSNY 😮 😮 😮 😮 😮 z przysypianiem na rękach i znowu wrzask 🤢. Nie chciałam podawać "na zapas" Nurofenu 🤨 i tak się skończyło - taka rozpaczą Oczywiście dostał przeciwbólowy Nurofen i posmarowałam dziasełka chociaż wzbraniał się żeby nie dotykac go nawet....więc najdelikatniej jak można było mu przesmarowałam żelem. Wybudziła się jeszcze raz i znów na rękach zasnął. Teraz już spiocha spokojnie i przestał szlochać. JAJKU NIE MA NIC GORSZEGO NIŻ TAKI ŻAL I CIERPIENIE MALUCHA-WYJE SIĘ WTEDY RAZEM Z NIM 🤢 🤢 🤢 😮 😮 😮 😮
Idę do bidaczka dołączyć lulu-Dobranoc
Ps: Wojcieszek fajowy 🙂 Jerzyk superancki strój! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Niebrzuszki

ja w ferworze walki z anginą zapomniałam o cmokasach dla solenizantów


SPÓŹNIONE ALE JUŻ NIE MOCNO ZASMARKANE I ZAKASZLANE BUZIACZKI DLA AMELCI I WOJCIESZKA

Nocka u nas znowu spokojna do 3 od 3 już nie tak bardzo stękająco , i marudząco ale jednak 😞((.....ale za to od godziny 8.00 Manolo śpi a jest 10.21 , więc mogę coś zrobić w domu ,ząbki jak stały pod dziasełkami tak stoją w najlepsze 😞

nie czytałam Was wstecz kochane moje wiec nie wiem na bieżąco co u waszych maluszków 😞 postaram się nadrobić i jeśli macie jakieś problemiki a ja będę mogła pomóc to pewnikiem wsadzę swoje trzy grosze 🙂 🙂

Anochi życze wytrwałości przy ząbkach , nie jest lekko
Oli moja kochana Tobie dziękuje za to że trwasz ze mną i zawsze na gg znajduję cieplutkie słowa wsparcia i otuchy BUZIACZKI słonko

pewno zapomniałam o czymś i o kimś jeszcze wybaczcie ale wykazuje całkowite zaćmienie umysłu pewno przejdzie mi kiedy SIĘ WYŚPIĘ

ściskam



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny !!
sciskamy solenizantow!! :*
Duzo zdrowka dla malych chorowitek i duzo sily i cierpliwossci dla mamy.
U nas dni mijaja spokojnie, pomimo ze mala spi na dniu 2 razy po 10minut... ale przynajiej w nocy spi i wogole sie nie budzi, dopiero rano, dzisiaj wstala przed 9 i teraz usnela na chwile i za ten czas lece kapuche Wigilijna gotowac, milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podałam ALi w sumie dwa czopki Viburcol i noc spokojna i ALa dzisiaj tez spokojniejsza, ale może to złudne? zresztą idę dzisiaj do lekarza, ciekawe co powie
Mufka gratulacje dla Łucji 😁 super, że siada, moja nadal leń i ciągle mostek 🙃
Kasiu duuuuużo zdrowia, mam nadzieję, że czujecie się już ciut lepiej, okropne choróbsko 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helo mamuśki,
U nas noce takie sobie 🥴 Janek zasypia ok.19.30, dokarmiam go ok.22.30 i pobudka o 24-1 a potem nawet co 1,5h-3h 😞...budzi się z płaczem i mega głodny..głaskanie, uspakajanie nic nie daje..chłopak po prostu szuka czegoś do jedzenia 🥴 no i zmiany w śnie w ciągu dnia. Jasiu śpi od ok.11tej(1,5h) i potem ok14tej nawet 2,5h i tyle 🙃
Od kiedy Jasiu zacząiadać jest mały dramat-nie che leżeć na macie ani w leżaczku tylko siedzenie go interesuje...
Czy Wasze dzieci przewracają się na bok?

Kasiu szybkiego powrotu do zdrowia 🙂 dużo sił dla Ciebie i Maksika-|>biedactwo
Aniołek duża ta Twoja córcia 🙂 Jaś jest 9 dni młodszy waży 7kg i mierzy 68cm(ur. 3010g i 53cm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i byłam u lekarza i powiedział, że chce więcej takich pacjentów, bo Ala to okaz zdrowia 🙃 nie widzi jeszcze ząbków, ale "może" coś idzie, kazał 2 razy dziennie podawać Viburkol skoro pomógł, qrcze teraz mąż będzie mi wypominał, bo on od razu twierdził, że jej nic nie jest tylko tak marudzi, ale ja nadal cicho obstaję przy ząbkach, ale przekonam się dopiero może za miesiąc? dwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli juz myslalam ze tylko moja to taki gigandzik maly 🙂 kazde dzicko inaczej sie rozwija.
Mojej widac 3 biale paseczki na dzaselkach a to zdjecie z dzisiaj 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-12/ddda2d70/zdjä™cie0221.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-12/ddda2d70.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...