Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej kochane, normalnie jak piszecie o zwyczajach swoich dzieciaczków - czyli noszenie na rękach, jak się położy dzieciątko to jest ryk itp... to jakbym naszą Łucję widziała. Ostatnio na leżaczku wytrzymuje 5-10 min., a potem trzeba zrobić rundkę po mieszkaniu, zobaczyć co się za oknem dzieje i w lustrze 😉 hehe potem znów na chwilę wytrzyma w leżaczku lub na macie. heh... takie to nasze kochane ciężary są 🙂
a ja dziś byłam na zakupach m.in. w ciucholandzie i kupiłam młodej prześliczny czerwony płaszczyk na dwa latka, no cudo. Jak przyszłam do domu, to szok, Tomek, który w tym czasie opiekował się Łucją, wysprzątał całe mieszkanie, nawet wypastował podłogi i wyczyścił klatkę kanarkowi. wielkie wow.
Anochi, słodko Ala wygląda w tych majtusiach, ja Łucji zapinam na ostatnie napy, pewnie ma większy brzuszek, hehe moja kuleczka.
Karulinko, jak tam Mama się trzyma? nadal w szpitalu??? życzę dużo sił i zdrówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mufka masz cudo męża 🙂 i to dal radę jak był sam z dzieckiem, pogratulować 🙂 ja isę ciesze, ze przynajmniej mój zostaje czasem z małą i sobie radzą, ostatnio jak wróciłam to natrafiłam na zużytą pieluchą pod przewijakiem, słodkie to,zmienił pieluchę, ale już do kosza wyrzucić nie raczył 🙃
jeszcze ćwiczę zapinanie, teraz zapięłam jej luźniej, bo gumka się odcisnęła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie! Jestem sierpniówką tak jak wy i pozwalam sobie czasami was poczytać. W wielu sprawach jesteście bardzo pomocne i bardzo wam za to dziękuję. Nurtuje mnie jednak jedna sprawa, otóż mojego syna Franka urodziłam 26 sierpnia i on jeszcze nie łapie zabawek. To znaczy łapie jeśli poczuje, że go któraś dotyka lub jak wkładam mu do rączki, ale jakoś sam specjalnie do nich nie sięga. Napiszcie jak to jest z waszymi dzieciaczkami, które nawiasem mówiąc są prześliczne. Pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczyny, choć nie zawsze Tomek tak się zachowuje, to generalnie jest super facetem 🙂 czuję się przy nim szczęściarą ☺️
Witaj Justo, nowa mamusio sierpniowa i nie martw się, moja Łucja dopiero tak od tygodnia łapie zabawki. Twój maluszek na pewno prędzej czy później też zacznie tak robić 🙂
Ika, ja też mam czerwony płaszczyk, to będziemy takie właśnie czerwone kapturki, hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową mamusię..ale fajnie że pojawiają się ciągle nowe mamuśki.. 🙂
Ja uważam że każde dziecko rozwija się indywidualnie..i nie można powiedzieć że dziś Franuś czy np mój Siyar powinien łapać zabawki..a nawet jeśli wszystkie dzieciątka z forum by je łapały to on..nie musi..chcę powiedzieć że nie ma się co martwić na każdego czas przyjdzie..to jest tak samo jak z ząbkami siadaniem śmianiem się chodzeniem i wieloma innymi rzeczami..
Poza tym mój brzdąc czasem złapie leżącą zabawkę..(bardziej chyba przypadkowo niż celowo) a czasem wkładam mu je sama do rączek..Ja tak ćwiczę z moim maluchem by go ciekawiło i sam próbował..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny. Wiem, że u każdego jest to indywidualna sprawa, mam nadzieję, że szybko się rozkręci. Będę mu ładować do łapek co tylko się da 😁, trening czyni mistrza.
Życzę wszystkim dzieciaczkom i mamusiom dużo zdrówka. Miłego wieczoru!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nowiutką mamusię 😁
u nas na razie jak wsadzę w rękę to trzyma, ale głównie jak zahaczy się na kciuk 😜
qrcze mam kochaną córeczkę 😜 dzisiaj ubrałam jej wieczorem pieluchy wielorazowe i dwie skupkane 🙃 a tak to kupka wieczorem to kompletnie rzadkość, złośliwiec mały, jedna kpka to nawet wyszła - za luźno zapięłam - i spłynęła do piętki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój miał juz taki okres, że zasypial o 21 i budził się 5-6 na karmienie. Niestety przeszło mu i teraz jak zaśnie ok. 21 to ok. 2 karmienie a potem ok.5-6 i dalej śpi do 8-9- to jedyny plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczyny, u nas szaro-bury niestety. Łykam kawę, bo chce mi się spać, Łucja o 4.40 rano obudziła się na kolejne karmienie i półtorej godziny ją usypiałam 😮 teraz mała zasnęła, biorę się więc do kolejnych świątecznych wypieków, ostatnio upiekłam pierniczki i są takie pyszne, że ciągle je z Tomkiem podjadamy... ciekawe czy coś zostanie do świąt, hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, ja w końcu - miesiąc temu- zakupiłam blender i też się wzięłam za pieczenie ciast. Muszę dojść do wprawy zanim syn podrośnie, żeby mu później piec pyszniutkie ciasta- a c,o troche go porozpieszczam hehehe Do tej pory nie miałam komu, bo i ja i mój mąż wolimy spagetti, mięsko itp A blender przyda się też bardzo juz niedługo jak trezba bedzie zupki i inne papki miksować dla brzdąca 🙂

Także Mufcia, pozwole sobie zgłaszać się do Ciebie po przepisy na ciacha, bo ty chyba ekspert w tej dziedzinie jestes 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! My już od miesiąca jesteśmy na butelce i budzimy się co chwilkę. O 23.30 na herbatkę o 1.30 na mleko a potem do 7 co godzinkę bo smoczek potrzebny. Dodam, że po kąpieli o 20.00 dostaje mleko z kleikiem. Masakra - wszystko oddam za jedną przespaną noc 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje maleństwo już śpi, mleczko wypite 🤪. Mamy trochę chwilki dla siebie. Franuś bez smoczka to chyba nie umiałby spać. Mamy avent 3 - 6. Dziś dałam mu skosztować marchewkę z słoiczka - smakowało nawet 😜. Wyspanej nocki życzymy wszystkim mamusiom 🤪.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć moje Niebrzuszki


Anginy cześć dalsza choć już lżejsza 😞 ale gardło boli , katar cieknie fuuuuu 😞 😞 😞

widzę ze piszecie o porach karmienia i o tym jak dzieciaczki mają rozłożony czas , u nas pewno dlatego ze jesteśmy na butelce wygląda to zupełnie inaczej Manolo wstaje codziennie ok 8 rano ok 8.30 /9.00 ma flaszkę ok 12 podaje deserek i ok 14 flaszkę dodam ze wypija 220 mleka z kaszka ryżową ok 17 /18 podajemy obiadek ( słoiczkowy póki co) i ok 20.30 kapiemy i flaszka i Manolo od 21.30 do 5 rano śpi bez pobudki o 5 dostaje flaszkę i śpi do 8 w dzień śpi 3 razy po godzinie zasypia ok 9.30 i śpi do ok 11 potem ok 15 i do 16 śpi i ok 19 i śpi do 20 czasem w porywach śpi 2 godziny po południu ale to sporadycznie , jest bardzo absorbujący , potrzebuje towarzystwa , szybko się nudzi zabawkami , trzeba mu śpiewać , mówić wierszyki , robić durne miny , czyli ogólnie pajacować żeby był zadowolony 🙂

kurcze jak czytam że macie tyle pobudek w nocy , to zastanawiam sie kiedy Wasze maluszki się unormują , kobitki moje kochane , jestem pełna podziwu dla Was , za Waszą wytrzymałość , wytrwałość i będę trzymać kciuki ,żeby to nie trwało już za długo , nie będę filozofować bo wiadomo ,że na butelce jest łatwiej unormować czas dzieciątek .

Dodam że Manolo na wszystkie sposoby rwie się do siadania , przy czym stęka . kwęka bo ciężka to praca ale ambitnie się nie poddaje , czas umila sobie obfitym ślinotokiem i wpychaniem do buziola wszystkiego co się nawinie w malutkie łapki , jednak obie jedynki sterczą pod dziąsłami i nie śpieszno im na zewnętrzną co mnie nie cieszy bo Manolo usiłuje zeżreć moje palce , rękawy , ramię , brodę itp nasza kocica omija go z daleka pewno boi się o ogon 🙂 🙂 🙂

Mufka ależ przydałabyś się z tymi ciasteczkami u mnie przed świętami

Anochi Twoja Ala w tej czapce na fotce wygląda jak lalunia 🙂 🙂

WITAM OCZYWIŚCIE NOWĄ MAMUSIĘ

CMOKAM WAS JESZCZE ZASMARKANA I ZAKASZLANA ALE WRACAM JUŻ DO ŻYWYCH CO WIDAĆ PO EPOPEII

JAK ZWYKLE OSOBNE BUZIOLE W NOSKI DLA WASZYCH SŁODZIACZKÓW OD CICOCI KASI

aaaaa smoczka uspakajacza używamy" Baby nowa" a butelek Drbrown anty kolkowych i się sprawdzają smoczki maja kształt kobiecej brodawki i Manolo nie ma problemów z zassaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...