Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasiu fajnie, że wracasz do zdrowia 🙂 zazdroszczę, że masz dzień uregulowany,
ja Alę karmię co 2 godzinki i to zależy o której sie obudzi, ostatnio mam z nia problem bo ciągle płacze, lezy i nagle wrzask, wezmę na ręce to albo dalej płacze albo spokój, do spania to też totalny wrzask jakbm jej krzywde robiła i nie waże czy to w dzień czy wieczór 😞 już nie mam sił, bo nawet nie mogę pójść do kibelka, o sprzątaniu przed świętami to nawet nie wspominam 🙃 cały czas głowię się czemu mała krzyczy, jak wieczorem to tłumacze sobie, że zmęczona, ale potrafi mi krzyczeć w trakcie karmienia o 10 rano - szukam ząbków, ale kompletnie nic nie ma 😞 eh niech jej to w końcu przejdzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kasiu miło że wreszcie wracasz do zdrowia!!! 🙂
Anochi ja też bym "stawiała" na zabkowanie u Twojej księżniczki.
Mój książę cierpiał i walczył dzisiaj wyjatkowo długo też nie chciał zassać chociaż szukał ale po pociągnięciu nerw i krzyk, smarowałam dziasła aż wreszcie dalismy przeciwbólowy syrop i po kolejnej próbie najadł się i wreszcie zasnął ale 1,5 godzinki walczył. Tak drze się przy tym jkby nie mógl kupy zrobic choć wiem że to o kupe nie chodzi (5 dzisiaj było... 🙂 ) przy tym czesto się za uszka ciagnie. Biedaczek taki ale cieszę się że już spi spokojnie.
U nas już troszkę "ciepło i nastrojowo" w domku jak to skomentowała moja córcia bo dzisiaj upiełam girlandę ze światełkami i Kamil zachwycony wpatrywał sie to w swiatełka to w akwarium które jest obok 🙂 Jutro córcia i mąż mają wypatrzyc i kupić choinę. Też za dużo nie sprzatam bo Kamilek absorbujący w dodatku docenił mój nie odkryty talent wokalny (żart) i zasypia ładnie po kilkukrotnym zaspiewaniu "pada śnieg, pada śnieg dzwonia dzwonki san..." tekst sobie wydruknełam z kompa 🙂 Idę lulu bo padam-aha bo zakupy jeszcze prezentowe robiłam w pospiechu i nogi obolałe na maxa 😞
Dobranoc laseczki. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=Lz48U8npOgc to dopiero talent! Fantastyczna dziewczynka...dwa lata temu zmarła jej mama. Mała jest bardzo dojrzała (ogladałam wywiady) i juz robi karierę dzięki swej dojrzałości i głosikowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jej, ale macie przeprawe z dzieciaczkami w nocy. Mój na szczęście w nocy tylko postękuje- wtedy go karmię, zarzucam na ramie do odbicia i po 2 minutach śpi już w swoim łóżeczku. Ostatnio zasypia ok.21, potem żarełko ok.3-4 a potem 6-7 i zazwyczaj jeszcze śpi do 9, choć z tym róznie bywa. Karmię piersią, ale młody trzasnął mi mega focha ostatnio. Przez ponad miesiąc w dzień karmiłam z butli ściągniętym mlekiem, bo nie chciał jeść z piersi, a w nocy owszem nie było problemu ze ssaniem. Ot taki kaprys chyba. Na początku było to dość irytujące, bo jak tylko szłam na jakis dłuższy spacer, to brałam ze sobą butle ze ściągniętym mlekiem- jeśli było, dodatkową pustą butelkę, laktator i sztuczne mleko- w razie czego, jak bym nie zdążyła wystarczająco dużo ściągnąć. Sodoma i gomora 😉 Ale są i plusy takiej sytuacji. Przede wszystkim nie mamy problemu, żeby zostawić małego z dziadkami i gdzies sie wyrwać na kilka godzin. Niedługo wracam do pracy, więc nie będę sie stresować, że dzieciak głodny czeka na mamę, bo i z butli wypije moje, i sztuczne, i herbatkę. No i wiem ile wypił i to jest piękne. Jak mi wypił 160-180 przed spacerem to wiedziałam ze na 3h możemy się spokojnie wypuścić, bo będzie głodny dopiero po 5h, a z cyca to zagadka, a właśnie od wczoraj znów mi zaczął jeść z piersi w dzień ech

u nas smoczek był używany do 3 miesiąca w kryzysowych sytuacjach, głównie w aucie albo na spacerze jak był płacz, teraz juz wcale- wypluwa. woli moje palce, swoje palce, gryzaki, pieluszki i wszystko inne hehe

a i tez mamy magiczną pieosenke, która jest lekiem na całe zło. jak jest marudzenie, albo delikatny płacz, wystarczy zaśpiewac "na skraju lasu jest mały domek..."(zając poziomka) i od razu rogal na buzi 🙂

udanej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest u Waszych Maluchów z chęcią leżenia na brzuszku ? To podobno ma być najlepsza pozycja dla jeszcze nie siedzących dzieci, najciekawsza..bo mój tylko chwilę leży podparty łokciami a po chwili daje rączki do tyłu i macha nózkmi jakby chciał się za wszelka cene podnieść i klęknac-komicznie to wygląda jakby pływał 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanko, Dziś w nocy zdychałam z bólu, brzuch mnie napier......, że spać nie mogłam, od nocy trzyma mnie 38,7stopni temp. CO robić, co robić??? POMOCY Czy to nie wyrostek, kurde ból jest jak na okres, a właśnie mi się skończył ☺️ ☺️ ☺️ POMOCY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qrcze chyba muszę kupić żel na ząbki ;D chociaż jeszcze nic nie widać, dotykam i nie protestuje mała
moja uwielbia brzunio, cały czas na nim śpi i teraz też się bawi, bo na pleckach to Nieeeeeeeeeeeeeeeee
ja zabieram się za laktator i naukę jedzenia z butli, bo w styczniu jedziemy na narty i chcę trochę też skorzystać 🙃 😁
biednaSabcia, nie wiem co to 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie,
dzięki za info w sprawie tabletek 🙂
u nas chyba coś w temacie ząbków zaczyna sie dziać...mały rozdrażniony,płaczliwy...najlepiej czuje sie z pielucha tetrowa w buzi 🙂
Oli u nas to podobnie wygląda a na placach Jasiu robi mostek 🙃 najlepsza pozycja to na kolanach u rodziców 😮
ja dziś ostatni dzień na urlopie macierzyńskim od jutra normalny urlop 🤪 zaczynam walczyć z butelka,smoczkiem i stałym jedzonkiem 😁bo 3.02 do pracy 😮 -> ktore mleko modyfikowane polecacie i jakie proporcje kaszki(kleiku|)stosujecie?czy można ja rozrobić na własnym mleku...muszę coś zdziałać bo u nas noce takie sobie 🥴pobudki co 3h 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane i małe Szkrabki !!!
Troszkę Nas nie było ale stronki nadrobione 🙂
Witamy nową Mamusię i cieszymy się że Nasze grono się powiększa mimo chwilowych kłopotków 🙂
Jerzyk wyrósł z kolejnych śpioszek 🙂 ale za to mamy męczące nocki bo mały budzi się na karmienie co 1,5 godzinki 😞 a było tak pięknie 😞 😞 😞
Nie wiem co mu się poprzestawiało bo wstawał co 3-4 a teraz mamusia nie wyspana 😞 i rano długo śpimy i dzień Nam szybko mija 😞
Jeśli chodzi o leżenie na brzuszku to Jerzyk nie za bardzo lubi tak leniuchować jedynie przed kąpielą robimy takie ćwiczonka 🙂 Za to lubi latać z mamą samolotem 🙂
Jerzyk przestał tak natrętnie wpychać rączki do buzi i wiecie co sam sobie wkłada smoczek do buzi 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oto MY na sankach 🙂 i podczas lotu samolotem 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-12/77b5cbb9/snb11663.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-12/77b5cbb9.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-12/53ef2430/snb11668.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-12/53ef2430.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nadal "walczymy" z ząbkowaniem. Marudny jest bidaczek mój i bez posmarowania dziąseł żelem co mu bardzo nie odpowiada też bo płacze i protestuje by nie ruszać-ale bez tego nie ma spokojnego ssania/jedzonka 😞 Usypianie też jest ciężkie bo rozdrażniony cały czas. A biały punkcik wciaż widać ale pod dziąsełkiem jeszcze raczej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sorki, że męczę temat - Kasiu od chyba paru tygodni piszesz o ząbkowaniu u Maxa, czy na początku miał już rozpulchnione dziąsła? u Ali jeszcze nic nie widać, dziąsła twarde i pozwala je bez problemu dotykać, ale jest biedaczka marudna, chociaż dzisiaj pół dnia uśmiechniete dziecko, ale ja jestem wykończona 😞 ciekawe czy ciągle zmęczona matka to oznaki ząbkowania 🙃 qrcze wszędzie pisza, ze ząbki to najczęściej dopiero 6-7 miesiąc 😞 eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! Dziewczyny co zrobić żeby młody lepiej w nocy spał, bo ja już nie mogę. Pobudki od 2 prawie co godzinkę. Myślę, że głodny nie jest bo całego mleka nie wypija - od dziś będę go herbatką dopajać, ale wierci się, stęka, jak nie dam mu smoczka to się rozpłacze.
U nas ząbków na razie nie widać, ale współczuję tym, którzy to teraz przechodzą, pamiętam z czasów starszej córki jak ciężko było.
Poradźcie co z tymi nocami! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamy 🙂
sorki, ze dwa razy ten sam post się wkleił, nie wiem czemu,
ja po wekendzie spędzonym w szkole, W sobotę do 20:00 ślęczałam, dzisiaj o 19 byłam w domu...
ale zdążyłam wyprzytulać mojego synka zanim poszedł spać 🙂
u nas jest tak że mały jest kąpany o 19:30 po czym o 20:00 dostaje cycusia śpi do 4-5 nad ranem, wtedy juz zazwyczaj biorę go do siebie do łóżka,cycuś i pobudka o 7, do 8 go przetrzymuje bo nie chce mi się wcześniej dupki z wyra podnosić,Wojtus wtedy przysypia sobie, jak nie to pogada troche, ja mu wtedy poprzytakuję na pół śpiocha 😉 😉 czasem zdarzy się, że przebudzi się koło 1-2, ale wtedy nie podaje mu piersi, tylko pogłaskam, smoczek do dziuba włożę i mały zaśnie znów.
na początku Wojtus budził się nawet co godzinę i do cycka go przystawiałam i rozpaczałam wtedy strasznie, kombinowałam ze sztucznym mlekiem na noc, mając nadzieję, że po nim będzie dłużej spał, ale u nas to się nie sprawdziło, budził się tak samo często, a wypijał zawsze cala butelkę. Teraz na szczęście jest już ok, mogę wieczorami wychodzić z domu 🙂
no i Wojtus juz pięknie podnosi się do siadu 🙂
ząbkujacym dzieciaczkom życze jak najmniej bólu, a ich mamom jak najwięcej cierpliwości i wytrzymałości 🙂
jak na razie u nas ząbków ni widu, ale mały ślini się jak ślimaczek, i piąstki wcina na okrągło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze nie mam w domu za ciepło - około 20 stopni. Ubieram mu na noc body i pajacyka. W dzień też tak śpi - max. 1 godzina.
On niby wie, że jest noc bo nawet oczu nie otwiera, wierci się i marudzi bo smoczek wypada.
Jedne dzieci nie umieją zassać, a inne bez smoka życia nie widzą. Masakra 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za dobre rady. Będziemy testować różne sposoby. Przynajmniej wiem, że głodny nie jest. Łóżeczko jest w naszej sypialni i faktycznie czujny ma bardzo sen.

Właśnie biegłam do sypialni bo było przebudzenie - smoczek wypadł 😞 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi jak idziemy z rodzinką na sanki to Tatuś wiezie mnie i Jerzyka 🙂 a jak Tatuś sam z synkiem na spacerku to kładziemy go w gondolkę z wózka i kładziemy na sanie 🙂 a mamusia odpoczywa w domku 🙂
Miłej nocki 🙂 mam nadzieję że nie będę znowu wstawać co 1,5 godzinki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
P O M O C Y ! ! !
Ja kolejną noc miałam pobudki co 1-1,5 godziny 😞 nie wiem co się dzieje ??? Już około 6-tej zabieram Jerzyka do Naszego łóżka bo jestem nieprzytomna 😞 Mały po kąpaniu śpi pół godzinki znowu karmienie i po 2 godzinach czyli tak od północy zaczynają się te częste karmienia 😞 Już nawet myślę o nocnym karmieniu butlą 😞 może to pomogłoby 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...