Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anochi ja też tylko na cycusiu..Podałam 2razy (w sporym odstępie czasu) trochę przetartego jabłuszka..ale nie za dużo..a Pani doktor zapytana kiedy wprowadzać pokarm mówiła że czekać do 6miesiąca z jabłuszkiem też..żołądki dzieci karmionych wyłącznie piersią są wrażliwsze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mi też na ostatniej wizycie powiedziano że czekać do końca 6 miesiąca z pokarmami jak się karmi piersią ale każdy sam decyduje 🙂 ja też czekam i nie żałuję 🙂
Jerzyk nadal budzi się w nocy co 1,5 godzinki za to od 4-tej rano wstaje co cztery godziny i śpiochamy sobie we dwoje do 11-12 🙂 a w dzień drzemki po pół godzinki 🙂
Dziś znowu byliśmy na sankach ale tym razem wiozłam Jerzyka w foteliku samochodowym żeby mógł się rozglądać a nie tylko w niebo patrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja daję Wojtusiowi obiadek pół słoiczka i jest to zupka jarzynowa, albo ziemniaki z marchewka, albo ziemniaki z brokułem, ziemniaki z dynią jeszcze, ale mięska jeszcze nie. poza tym dałam mu juz marchewke z bananami, jabłko, i morele ze słoiczka, i jakos sobie radzi z jedzeniem, czasem gorzej czasem lepiej, 😉czasem jedzenie jest wszędzietzn, na ubranku, na foteliku, na włosach Wojtusia i mamy, na dywanie, WSZĘDZIE, a czasem pójdzie gładko i nawet śliniaczek czysty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi daję Wojtusiowi butlę co trzy - cztery godziny, a po obiadku ze słoiczka daję mu butlę po dwóch godzinach, bo się Wojtus domaga,zobaczymy jak bedzie kiedy będę mu podawała cały słoiczek, od dwóch tygodni podaję Wojtusiowi obiadek, więc od kiedy skończył 4 miesiące, a marchewkę od 3,5 miesiąca według zalecenia mojej lekarki. w ciągu dnia butla a na noc pierś, i tak tez od 2 tygodni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka hejka baboliki kochane....
my dzis tez na spacerku nie zadlugim ale leprze to niz balkon 😮 kuźwa było tak ślisko ze gdyby nie wózek a Maksiorkiem to co kawałek bym leżała, na chodnikach normalnie szklanka koszmar ale nic za to
pochwale sie wam nasza pierwsza sylwestrowa fotka
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-01/26d70ef3/sylwester1.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-01/26d70ef3.jpg[/IMG][/URL]

do juterka ide powkurzac slubnego 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku 🙂

Sabcia, a próbowałaś ściągać pokarm laktatorem? To też pobudza laktację. Poza tym wiedziałabyś czy rzeczywiście zanika ci mleko czy może małej już nie chce się ssać jak słabiej leci.

Anochi, a jak idziesz na spacer to też musisz wracać po 2 godzinach, żeby Alę nakarmić? Jeśli tak, to faktycznie ciężko ci będzie na tych nartach, no ale trzymam kciuki, żeby mała załapała smoka i butlę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabcia co do karmienia to czytałam że BARDZO WAŻNE SĄ KARMIENIA NOCNE znacznie pobudzają laktację i pokarm wtedy ma istotny skład dla dziecka, jedną z przyczyn mniejszej ilości (niewystarczajacej) lub "zanikania" pokarmu jest to że dziecko przesypia noce i nie je wtedy.

A my mamy właśnie pierwsze przeziębienie czyli katarek 😞 nie chce zwalac na wyjazd ale akurat zbiegło się to z nim 2 dni i nosek zatkany 🥴 . Na ta chwilę Kamiś zansnął ładnie i szybko po kapieli ale nie wiem czy będzie to spokojna w miarę nocka bo przez ząbkowanie budzimy się kilka a nawet kilkanaście razy a doszedł jeszcze przytkany nosek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałam zapytać ile ml jedzą wasze pociechy? Asiulka czytasz mi w myślach 😉 A jak u innych? Bo ja mam wrażenie, że mój to głodomor. W dzień to różnie od 140 do 180, ale wieczorem włącza mu się ssanie. Dziś zjadł 160 sztucznego, potem kaszke manne ok.80, a potem jeszcze troche z piersi, zasnąl, po godzinie obudził się i znów troszke pojadł z piersi i spi dalej. Obudzi się pewnie ok.3 w nocy na żarło, ale wtedy podam mu herbatke. Tak zrobiłam wczoraj. A pierś dopiero o 7 nad ranem.

Anochi, rany współczuję, bo musisz mieć ekspresowe tempo na spacerze 🙂 Probowałaś kiedyś być dłużej na spacerze? Zaczyna wtedy płakać z głodu? mój też w ciągu dnia jadał co 3h, ale na spacerze potrafił byc 3h, potem jeszcze drzemka w domu, i w sumie miał ok.5-6h przerwy w jedzeniu. Piszę w czasie przeszłym bo teraz jak są mrozy to tak długo sie z nim nie włóczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wojtuś zjada 150ml, ale dzisiaj po wypiciu rozpaczał, zrozumiałam to tak, ze chce jeszcze, więc dorobiłam 30ml, ale pociumkał i zostawił, musiał chwilkę poczekac aż przygotuję dolewkę i mu się odechciało 🙂, więc od jutra będe robic mu juz 180ml naraz,zobaczymy czy to oto chodziło.
Ika ile ma Twój Mateuszek, bo nie masz suwaczka a ciekawa jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Franek w dzień zjada około 120 czasami 150 ml, ale ostatnio włącza mu się takie coś, że nie chce butelki ssać, a jak wymieszam mu mleczko z kleikiem to wcina tak szybko, że nie nadąrzam dawać mu łyżeczką do buźki. 🙂 🙂
Zupki też chętnie wcina i traktujemy to jako osobny posiłek.

Dziewczyny od kilku dni młody budzi się z płaczem w nocy. Myślicie, że to ząbki? 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qrcze ja tylko na cycku jestem, a nawet odciągnąć się nie da, bo nie chce butli, więc ze sztucznym mlekiem tez nie mam co próbować 😞 ja się kiedyś pochlastam, chciałabym jak najpóźniej wprowadzić inny pokarm, ale z drugiej strony jest to dla mnie jakas szansa na "wolność" 😜 mała czasem potrafi wytrzymać dłużej bez jedzenia, ale generalnie 2 godzinki i basta 😞, na szczęście w nocy co 3, szlag mnie trafia jak słyszę lub czytam o karmieniu na żądanie 😠 albo by się cieszyć, że dziecko nie chce butli, bo później ciężko odzwyczaić itd 😠 i porady by karmić do 2 roku życia 🙃 ktoś chyba na głowę upadł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi wspolczuje a moze sprobuj karmioc lyzeczka weim,ze to i czasochlonne i żmudne,ale przynajmniej bedziesz mogla wyjsc z domku
Ja tez poki co karmie tylko piersia,ale odciagam mleko i maly zajada sie z butelki,ale tylko zje z Aventu innej nie pociagnie 🥴 moze sprobj z inna butelka niz do tej pory ehh te smockzi sa takie rozne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamuśki, nie miałam czasu się udzielać na forum przez ostatnie kilka dni, więc dopiero teraz życzę Wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!!uściski dla każdej mamy i maluszka 🙂 my sylwka spędziliśmy bardzo rodzinnie u moich rodziców, z bratem, bratową i ich małą Marysią. Łucja przespała dwunastą i fajerwerki 😉 natomiast rano nie dała nam pospać, mała łobuziara. Ja napiłam się trochę grzańca i łyka szampana 🙃

fajne foteczki zamieściłyście, te nasze chłopaki, tak elegancko się prezentują, nonono... Okaaa super wyglądasz, a jakie włosy.... ja to mam marne pozostałości tego co było, bo mi GARŚCIAMI wypadają wciąż te kłaki...grrrrr poważnie zastanawiam się, by je ściąć na krótko - bo i tak cały czas muszę nosić spięte - by mi mała Ł. nie wyrywała do tego wszystkiego 😁 🙃 tylko zastanawiam się jaki fryz sobie strzelić, myślałam nad czymś takim jak miała Amelia ta z filmu...

a Łucja ma od wczoraj suchy kaszel, macie jakąś radę na to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mała Ala na pewno kiedyś jakegoś smoka załapie - nadal w to wierzę 😜 ale dopiero teraz widzę jak jest przywiązana do mamy 🙃
od kilku dni widzę, ża malej zmieniają się oczka, myślałam, że będzie miec po mnie niebieskie a widzę, że zaczyna przebijać brąz 😠 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobiety..
Anochi ja też myślałam(i chciałam)by mały miał niebieskie oczka po mnie..ale robią się coraz ciemniejsze..i niebieskiego już w ogóle nie przypominają..
Mufka dziękuję..co do włosów mi nadal wypadają..ale już o wiele mniej..z tym że teraz wyrywa je Siyar..Teraz moje włosy są tragiczne..w porównaniu z tym co było kiedyś..
Cały czas stosuję rad Kasi co do ciemieniuchy..i są dni że niema nic..są dni że się pojawia..a teraz znowu jakoś bardziej..;/ do tego suche czerwone placki rozlane na policzkach..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo banana 🤪 🤪
jak tam nocki???widze ze temat smoczkow pelna para u nas naszczescie nie bylo problemu pierwszy smok jaki dalam z flaszka przypasował
http://cypisek.istore.pl/pl/butelka-balonik-250-ml-canpol-babies-21-700.html
tylko jest jeden problem nie wchodza do zadnego termosika na butelki 😠 😠
i teraz innego nie chce - sa to tez szerokie smoczki 😎
ja nadal dokarmiam kurdupla o 23;00 i wypija wtedy 200-220ml mleka z kaszka i spi do 7;00...

milego dzionka Maksiorek sie obudzil
a oto on
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-01/7eb51a64/siedze sam.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-01/7eb51a64.jpg[/IMG][/URL]

a dzis po raz pierwszy sam przewrocil sie z brzuszka na plecki 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy w Nowym Roku 🙂
My nadal walczymy ze smokiem i butelką- pierwsze sukcesy są bo synuś zaśnie przy smoczku jak mu sie go przytrzyma 🙂 z butelki popija tylko herbatkę 🙂
W nocy bywa rożnie= są noce kiedy Jaś budzi się co 3-4h a są noce że co 1-2h 😮 no i w dzień też jest różnie ostatnio śpi po 1h-1,5 co 1-2h?!
Wielką radość sprawia Nam Jaś kiedy ładnie zajada jedzonko je już nawet pół słoiczka 🙂 na razie marchewkę i zupkę jarzynowa 🙂
Ja z niepokojem odliczam dni do powrotu do pracy 😞 😞 😞juz tylko 31 wspólnych zostało 🙂

pozdrawiamy wszystkie mamusie 🙂 Anochi my na tym samym wózku widzę jesteśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...