Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Sabcia, a propos małej ilości mleka, to znalazłam taki artykuł: http://dziecisawazne.pl/za-malo-ilosc-mleka-podczas-karmienia-piersia/
Karulina, współczuję, że musisz tak szybko wrócić do pracy. Kto będzie się zajmował Jasiem?
Anochi, a próbowałaś dopajać Alę z łyżeczki? Albo z kubka...? może to zadziała. My od początku używamy butelek i to różnych firm, więc Łucja na szczęście nie ma problemu z załapaniem, pasuje jej każdy smoczek oraz pierś oczywiście, hehe
Anycool, ale Maksik fajowy jest, gratulacje przekręcania się!!!
Okaaa. piszesz, że mały Szi ma placki czerwone na buzi, co na to stosujesz? Bo właśnie Łusia też od jakiegoś czasu ma takie zaczerwienienia na policzkach i suchą skórkę. Zrobiły jej się też takie wypryski na udach i klatce piersiowej i nie chcą zniknąć. Nie wiem czy to od mojego pokarmu.. w sumie nic nowego nie wprowadziłam.. mam znajomą dermatolożkę, to się może do niej przejdę z małą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jasiu będzie z prababcia na razie w zapasie mam opiekunkę(moją dawną przedszkolankę) ale teraz ma jeszcze dziecko 😞 jestem na etapie samonapędzania się ☺️ jak sobie Jaś poradzi,jak ja,tak długo go nie będę widzieć(czy uda mi sie punktualnie dojechać,wyjechać z pracy), jeżdżenie w kółko mnie przeraża-tyle czasu w eter 😞 no ale inni daja rade wiec my tez a moja babcia jest najlepsza na świecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krulinka dacie radę..początki będą na pewno trudne..(ja nie wyobrażam sobie teraz zostawić Siyara..)ale jak trzeba to co innego..Babcia na pewno sobie radę da..a ty z czasem opanujesz nową sytuację i też będzie ok..
Mufcia kiedyś byłam z tym u lekarza i przepisał mi maść robioną na zamówienie..i wazelinę w maści..na początku pomagało..teraz nie..i zastanawiam się czy nie wybrać się z tym znowu..
Asiulka dziękuję..ale tu w Holandii jej niema..może jak ktoś ze znajomych będzie się wybierał do Pl to poproszę o zakup..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karulinka współczuję Ci że musisz już szykować się do pracy ale DASZ RADĘ i Jasio będzie szczęśliwy!!
Anycool Maxik jaki duży chłopak i koniecznie chce siedzieć 🙂 Kamilek też i w dodatku jak trzyma się go nad łóżkiem lub innym podłożem pod paszki to prostuje nózki i zaczyna "stawiać kroczki" ale to przeceż dopiero 5 miesięczne (mój za tydzien) maluchy.. 🙃

Anochi ja też uwazam że Ala szybciej by łyżeczka dała się nakarmić byc może. Miesiąc temu "testowalismy" kaszkę i Kamilek ślicznie spijał z łyżeczki a z butelki miał kiedyś próbę picia herbatki ale nie pił prawie wcale. Mam nadzieje że mojemu te ładne jedzenie łyzeczką nie "przejdzie" jak za miesiąc zaczniemy jeść obiadki i deserki... 🙂

U nas katar jakby mniejszy: na pieluszkę obok noska 3 krople Olbas oil pod nosek maść majerankową i pryskamy wodą morską a po tym oczyszczamy aspiratorem. Za to rano Kamil jadł sobie swoje śniadanko leżąc jak zwykle obok mnie na boczku w łóżku i jak już prawie zasypiał nagle chlusnęło z niego ! 😮 zwymiotował tak że miał pół buźki mokre ja byłam, poducha i łóżko-nie wiem z jakiej przyczyny. Teraz jadł po 3 godzinach i zasnał normalnie więc raczej nic mu nie jest.
😁 W Nowy Rok na prośbę męża kleiłam znowu uszka (farsz: grzybki, cebulka, jajko gotowane) na prośbe męża a teraz robie rolade makowa bo zostało maku.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spróbuję jeszcze łyżeczką
ale miałam przed chwilą sprint, prawie koniec spaceru a tu zaczepiła mnie kobiecina i mówi, ze się zgubiła, starsza babcia w kapciach i bez kurtki, i myślę brać ją do domu gdzie mam dziecko do karmienia itd i dopiero dzwonić na policję czy od razu iśc na komisariat-10 min ode mnie, poszłyśmy na komisariat, dałam jej moja kurtkę a ja w golfie czapce i rękawiczkach 😜 ciekawie musiało to wyglądać, zostawiłam ją tam i sprint do domu bo dziecko wrzeszczy o jedzenie, weszłyśmy do domku a Ala przestała płakac i na razie nie chce jeść 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi, masz ode mnie oklaska za dobry uczynek. niejeden by przeszedł obojętnie, a Ty mając małą Alę w wózku odprowadziłaś tą panią i jeszcze jej kurtkę swoją dałaś!!!!no po prostu dobra samarytanka 🙂a biedna ta pani i Twoja babcia, Alzheimer to straszna choroba 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochane mam problem ... Maks od jakiegos miesiaca nie chce pic ani soczkow ani herbati , ani wody niczego 😠 boje sie zeby sie nie odwodnil na szczescie ciemiaczko sie nie zapada 😞 na poczatku myslalam ze to przez katar malo jadl i pil ale teraz jest juz ok a on nie chce pic 😞 poradzcie cos???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mój Wojtas tez nie chce pić 😞 do tej pory podawałam mu herbate z kopru, herbatę ułatwiająco trawienie w hippa i sok marchewkowy, dzisiaj spróbuje podac mu sok z jabłek i winogron zobaczymy czy tego sie napije, niewiem co jest temu winne...

ja własnie dzisiaj zamówiłam takie krzesełko jak ma Kasia, tylko w kolorze granatowym,
Okaa ja tez mam taki krem robiony w aptece, stosuje go doraźnie, jeśli Wojtusiowi pojawia sie coś niepokojącego na skórce, ciekawe czy mamy to samo. a poza tym Emolium, dobre na wszystko 🙂
Acha i dzięki dziewczyny za to, ze pomogłyście mi z tym krochmalem, na ciałku Wojtusia ani śladu wysypki, jednocześnie używałam fenistil więc trudno powiedziec co dało taki efekt, ale skorka jest mięciutka i jedwabista, chyba sama zacznę kąpać się w krochmalu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEKI DZIEWCZYNY 😆 U NAS WSZYSTKO OK MARTYNKA ROŚNIE POTRAAFI CORAZ WIECEJ Z DNIA NA DZIEN COŚ WIECEJ POTRAFI. TAKIE MALEŃSTWO TO TYLE RADOSCI 😆 😆 😆 JA TEŻ JAK NARAZIE KARMIE SAMA PIERSIĄ ALE W TYM TYGODNIU ZACZNE DAWAC JUŻ HERBATKI BO MUSZE ZACZĄC PRZYZWYCZAJAC DO BUTELKI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Siyar też nie chce zbytnio pic herbatki..chyba że jest głodny a nie jesteśmy w domu to go oszukam trochę..(wtedy mu wszystko jedno..byle coś pociumciać..)
Co do miesiączki to też miałam tylko jeden raz..Jem tabletki anty..i miałam kilka razy lekkie plamienia..Niema chyba reguły..ale kobiety karmiące piersią mogą chyba długi czas nie mieć miesiączki..
Mufka my po kąpieli z krochmalem normalnie oliwkowaliśmy ciałko..
Wjojojka jaka jest nazwa waszej maści..??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...