Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
buuterfly napisał(a):
Raczej jak będzie traktowane moje dziecko. I chyba nie wiedziała bym co zrobić ze świętami itp. Jednak wychowałam się w rodzinie gdzie jakieś tam tradycje itp były. Ciężki temat.


ciężki ale ciekawy 😉

ja nie mam żadnych obaw w związku z moim dzieckiem. dlaczego? a dlatego, że choć jesteśmy matkami i chciałybyśmy wszystkiego co najlepsze dla Naszych pociech nie ustrzeżemy ich przed wszystkimi przykrościami jakie zgotują im inni ludzie. jak nie będzie ateistą, to będzie rudy albo blondas, szczapa albo gruby, brudas albo śmierdziel. Dzieci w pewnym wieku bywają okrutne, przybierają "dorosłe" cechy, mają potrzebę silnego bycia takimi samymi, niewyróżniania się. A ja zamierzam uczyć moje dziecko od początku, tego, że wszyscy jesteśmy różni, mamy inne poglądy, ale mimo wszystko każdemu należy się szacunek.
Nie chcę żyć w kłamstwie i nie chcę uczyć tego mojego syna. Dlatego wybrałam tak, a nie inaczej.
Oczywiście nie każdy rozumie moje postępowanie, nie każdy je akceptuje. Mówi się trudno. Jeżeli ktoś chce mnie oceniać przez pryzmat tego jak bardzo jestem "normalna", a nie tego jak żyję i jak pożytkuję swój czas, włącznie z tym jak traktuję inne istoty, to jest to jego sprawa. Mnie tym bardziej nie zależy na zachowywaniu pozorów.
kościół rzymskokatolicki wpajać powinien ideę jedności, wspólnoty, podczas gdy lansuję poglądy bliskie egoizmowi i materializmowi. w imię niejasnych zasad przyczynia się świadomie do wielu ludzkich nieszczęść, których można by uniknąć, jeżeli miał by odwagę iść naprzód-z biegiem czasu i zmieniającymi się ludźmi.

A odnośnie tradycji.. warto budować własne.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania8888 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-XIsdfn7P-0 nie wiem czemu ale mam wrazenie ze to my 😁 ehhe szajbniete tanczace matki na ulicy:P


wpadajcie na krakowski rynek to pokażemy klasę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tu wpiszcie swoje imie ... masakra: ahhaha
tylko chwile mi sie ladowalo ale warto czekac takie przeprosiny to moge dostawac;d
http://www.obtampons.com/apology


Elka wiedzialam ze Ci sie spodoba
Iwka dziwne to kapanie... zawsze mowili ze zasuszac te chrosty a nie namaczac.
No nic lece
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry w ten piękny poranek 😘
  • Dosik nooo przystojniak mmmmm 🤪
  • Ja w nocy tak sobie spałam 🤢 młody ciągle się wiercił 😞 teraz siedzę i oglądam MjakMiłość 😉
  • DZIEWCZYNKI ŻYCZĘ MIŁEJ NIEDZIELKI 😘 😘
  • Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    a ja mam dziś ostatni dzień wolności i aż nie wiem jak go spędzić 😜
    wczoraj byłam z młodym na spacerze, wziął sobie wózek dla lalek moich sióstr i tak z nim zapitalał, że hej 😜
    a wieczorem wzięłam Julię i Natalię do siebie na noc i oglądałyśmy japońskie bajki.
    jeżeli macie ochotę (tu głównie do Perełki bo ma córę i syna w fajnym wieku 😜) to mogę polecić kilka bajek, których najczęściej w europie się nie ogląda, a szkoda bo są niejednokrotnie lepsze od chociażby Disneya. A muszę powiedzieć, że i Alek wpatruje się w nie jak zaczarowany, a i ja je wprost uwielbiam!
    Wszystkie anime są Studia Ghibli (wiem, że od czasu do czasu emituje je TVP KULTURA, ale najlepiej je ściągnąć):
    Spirited Away: W krainie bogów- najsławniejszy, dostał oscara.
    Mój sąsiad Totoro - mnie zaczarował, świetna fabuła, idealna dla dzieciaków w każdym wieku.
    Ruchomy zamek Hauru- obowiązkowa pozycja! jedna z najlepszych bajek jakie widziałam kiedykolwiek, chociaż dla Naszych najmłodszych maluchów może jest jeszcze za wcześnie..
    Ponyo- idealne dla naszych dzieciaków! kolorowa,zabawna i życiowa 😉
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Eloite super spędzony czas 🙂
  • co do bajek to moje dzieciaki już wyrosły z takich teraz to oglądają filmo-bajki typu garfild czy wczoraj np lecial stiuart malutki cz jakos tak 😉
  • Paweł uwielbia oglądać domisie 😜
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    hejka laski
    moja mała uwielbia oglądać myszkę miki...normalnie szał jak gdziekolwiek widzi postaci z tej bajki...
    i właśnie dlatego na Wielkanoc od mojej mamy dostanie to:


    😁
    Anulka super te przeprosiny ,a typek niczego sobie...zajebiste to było hehe...szkoda ,że naprawdę tak nie mam.... 🙃 😉
    byliśmy dziś na małej kawie u teściów...i już zaczynają się teksty od teściowej ,że by coś chciała we włosach zmienić...czytaj chce tak jak ja.... 😠
    ale póki co jeszcze nie powiedziała tego otwarcie a ja tylko na to czekam ,żeby jej wygarnąć co myślę...i po tym na bank już się tak szybko nie odważy mnie papugować... 😎
    w ogóle jaka obcinka z jej strony...nawet zauważyła ,ze mam nowy lakier do paznokci...szok... 😮 😮 😮 😮 😮
    zazdrośnica.... 😠

    no ,ale nic niech patrzy i zazdrości ha ha 😎
    a dziś na obiadek niedzielny idziemy do moich rodziców... 🙂także mam luz ,bo nic nie muszę robić 😜

    a jutro mój ma wolne...więc fajnie dla odmiany mamy dłuższy weekend 😁 😁 😁 😁

    Elka ,a ty co taki nastrój do d.....? 🤨
    miłego dnia ...zajrzę wieczorem 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hej, noc koszmarna, wiercil sie caly czas i stekal i pojekiwal. Nie daje sie nasmarowac a juz nie mowie o tym jak chce mu oczy zakropic. Makabra :-(
    Teraz zasnal. Zaczelam robic porzadki i wyciagnelam z kanciapy gondole od wozka ta gleboka nie spacerowke i Kubus wlazl do niej i sie polozyl i pokazuje zeby bujac, to dalam mu podusie i kocyk i pielusie i zasnal. Podkulil nogi bo sie nie misci i spi ale pojekije, wiec poki moge to robie porzadki generalne bo chata zapuszczona. A poki co jak mamy szlaban na wychodzenie to jedyna okazja.
    Tak patrze w tym woziu jak on lezy i niedowierzam jaki on duzy. Jak go wozilam w tej gondoli to byl taki malusi ze wygladal w niej jak male zwiniatko i mial tyle miejsca a teraz sie nie miesci. Szybko mija czas :-( za szybko, zaraz bede patrzec jak mi dziewczyny do domu bedzie przyprowadzal i prezentowal. Dobrze ze to on rosnie a nie ja sie starzeje hehe

    Ide sprzatac dalej chociaz mam lenia i powera jednoczesnie. By sie chcialo polezec chociaz ten jeden dzien przed tv i odpoczac tylko szkoda mi czasu bo tyle roboty. Moj wlasnie rozebral piekarnik i czysci kazda czesc po kolei bo tez juz zapuszczony, a ja wszystkie szafki u gory w pokojach lece. Mam nadzieje ze to na dlugo starczy.
    I zaraz jakis obiadek przygotowac, poki Kubus spi, jak wstanie to zje.
    I zauwazylam ze on nie chce juz pic z tych roznych swoich kubkow niekapkow i innych tego typu tylko normalnie jak dorosli. Juz mu tam tez smoczek chyba przeszkadza, nawet jak twardy plastikowy. A wasze tez tak? Czy pija normalnie? Bo zglupialam czemu mu sie odwidzialo.
    A wczoraj jak byl taki marudny to mowie a dam mu smoka, zobaczymy co zrobi, to on nawet nie wiedzial ze trzeba go do budzi wlozyc hehe jak mu pokazalam i wsadzil do buzki to tak sie skrzywil i wyplul odrazu. Nie wiedzialam ze tak szybko mu przejdzie. W sumie to juz nie dynda jakies 6 miesiecy, ponad nawet ale myslalam ze jak dam to wezmie i bedzie go cyckal.

    Ech dobra ide robic :-(
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hej, noc koszmarna, wiercil sie caly czas i stekal i pojekiwal. Nie daje sie nasmarowac a juz nie mowie o tym jak chce mu oczy zakropic. Makabra :-(
    Teraz zasnal. Zaczelam robic porzadki i wyciagnelam z kanciapy gondole od wozka ta gleboka nie spacerowke i Kubus wlazl do niej i sie polozyl i pokazuje zeby bujac, to dalam mu podusie i kocyk i pielusie i zasnal. Podkulil nogi bo sie nie misci i spi ale pojekije, wiec poki moge to robie porzadki generalne bo chata zapuszczona. A poki co jak mamy szlaban na wychodzenie to jedyna okazja.
    Tak patrze w tym woziu jak on lezy i niedowierzam jaki on duzy. Jak go wozilam w tej gondoli to byl taki malusi ze wygladal w niej jak male zwiniatko i mial tyle miejsca a teraz sie nie miesci. Szybko mija czas :-( za szybko, zaraz bede patrzec jak mi dziewczyny do domu bedzie przyprowadzal i prezentowal. Dobrze ze to on rosnie a nie ja sie starzeje hehe

    Ide sprzatac dalej chociaz mam lenia i powera jednoczesnie. By sie chcialo polezec chociaz ten jeden dzien przed tv i odpoczac tylko szkoda mi czasu bo tyle roboty. Moj wlasnie rozebral piekarnik i czysci kazda czesc po kolei bo tez juz zapuszczony, a ja wszystkie szafki u gory w pokojach lece. Mam nadzieje ze to na dlugo starczy.
    I zaraz jakis obiadek przygotowac, poki Kubus spi, jak wstanie to zje.
    I zauwazylam ze on nie chce juz pic z tych roznych swoich kubkow niekapkow i innych tego typu tylko normalnie jak dorosli. Juz mu tam tez smoczek chyba przeszkadza, nawet jak twardy plastikowy. A wasze tez tak? Czy pija normalnie? Bo zglupialam czemu mu sie odwidzialo.
    A wczoraj jak byl taki marudny to mowie a dam mu smoka, zobaczymy co zrobi, to on nawet nie wiedzial ze trzeba go do budzi wlozyc hehe jak mu pokazalam i wsadzil do buzki to tak sie skrzywil i wyplul odrazu. Nie wiedzialam ze tak szybko mu przejdzie. W sumie to juz nie dynda jakies 6 miesiecy, ponad nawet ale myslalam ze jak dam to wezmie i bedzie go cyckal.

    Ech dobra ide robic :-(
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Biedny maluszek 😞 Żeby mu tylko szybko mijało 😘
    Ja siedzę i kombinuję. W maju mamy komunię, w sierpniu dwa wesela. A ja dosłownie nie mam ani jednej sukienki, ani tym bardziej eleganckiej pary butów nadającej się na takie okazje. Jeszcze komunia to pikuś bo byle bluzke i spódnice wyciągne i jakoś ujdzie, ale te wesela mnie przerażają i nie mam najmniejszej ochoty tam iść ani kupować kiecki w której potem i tak nie będę chodziła 🤢 Nie mój styl. Źle się czuję w takich ubraniach.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    ANULKA kuruj się tam z Marcelkiem...IWWWKA biedny Kubulek...dokucz mu to ,ze aż tak popiskuje... 🥴 oby jak najszybciej się tego pozbył.. 🤨
    Iwwka jeden plus będziesz już miała to za sobą .....a nas to dopiero będzie czekać 🤢
    no nic wszystko się jakoś da 🙂
    Elka u nas też w maju 2 przyjęciny....ale to tam się da jakąś kiece skombinować...wesele gorzej....też nie lubię takich klimatów,żeby wbijać się w jakieś suknie za gromadę kasy ,a potem po jednej nocy rzucić ja do szafy,, 🙃
    a nas coś dziś przerobiło...i ja i mój non stop do wc biegamy...porażka 😮 🤢
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...