Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny nic mi się dziś nie chce...mam dziś na 18 do gin., tym razem idę sama, bo mój mąż leży w łóżku z wys. gorączką, mam nadzieję, że mu przejdzie szybko, bo 12 ma iść do szpitala na badania....

Niunia fajnie, że wszystko w porządku z Tobą i maleństwem....

Kasiu u małych dzieci wady wzroku często się cofają, tylko trzeba być ciągle pod kontrolą okulisty. Gdyby nie moja okulistka to ja dziś bym nie widziała wcale na lewo oko...

Witam nową listopadóweczkę 🙂

Gosiu współczuję i podziwiam, ja w tej chwili siebie nie wyobrażam w pracy.

Nie wiem kto się pytał o ten wymaz - dziś jestem zbyt rozkojarzona...myślę, że to każdy musi się spytacwojego gin., bo pewnie u każdego może być inaczej...ja jak nie zapomnę to dziś się zapytam mojego; ale boję się, że zapomnę bo dziś z moim myśleniem nie jest najlepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o rozstepy to juz sama nie wiem co myslec czytalam wiele artykulow w ktorych pisano, ze to moze byc genetyczne wiec-jedne z nas moga miec, a drugie nie. Ja obecnie nie mam, kiedys mialam na piersiach jak gwaltownie mi urosly w okresie dojrzewania. Stosowalam Ziajke w pierwszych okresach ciazy co prawda nowe mi nie wyszly ale nadal widzialam te na piersiach. Przerzucilam sie na Nivea Baby i nie mam ani nowych ani tych starych - czary 🙃 Jeszcze raz serdecznie polecam ten balsam jest cudny!
Co do celluitu 🤨 po ciazy bede musiala wziazc sie za siebie bo nie podoba mi sie kondycja skory mojej pupy i ud 😠 a nigdy wczesniej nie mialam z tym problemow.
Jedyne co mi odpowiada to, to ze blada nie jestem 😆 mimo ze uzywam wysokich filtrow i nie przesiaduje na slonku godzinami jak kiedys 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Będe musiała kupić ten balsam Sanduś. Może i u mnie jakaś mała magia da znać w co watpie. Ja używam ziajkę ale teraz kupie ten Nivea.Co do celulitu to sie nie odzywam :whistle:.Tyle z nim walczyam tyle litrów kremu poszło. I zaszłam w ciąże 🙂
Karolinko oby mąż szybko wyzdrowiał i Ciebie nie zaraził.
Co do zimy ja miałam i śpiwór i kombinezon. Widziałm ze kobiety wożą też dzieci tylko w kocach.Znaczy w kombinezonie w kocu.Ale ja zawsze byłam zmarźluch więc opatulałam dzieci mocno. Ale zimy są teraz naprawde zimne a dziecko to jednak spi na dworze a wiadomo jak się śpi to zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od początku ciąży smaruje się oliwką dla dzieci i tylko na noc,no i jak na razie nic się nie dzieje 🙂
Co do ubioru na zimę dla dzieciaczka,to podejrzewam,że za wiele zimy nie będę miała,bo w Anglii to różnie z tą pogodą,no ale przyszła babcia zabezpieczyła wnusię,i mam śpiwór,mam taki płaszczyk malutki z portkami ciepły i kocyk heh,oczywiście we wszystko Malutkiej nie zapakuje :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja mam kurteczke i śpiworek więc kombinezu już nie kupuje

wiecie co ostanio zaczełam pić soki ze świezych warzyw i owoców-mam nadzieję że taka bomba witaminowa dobrze wpłynie na mojego maluszka-codziennie serwuje sobie 0,5 litra takiego soku-mówię wam coś pysznego-ma tylko nadzieję że moja nadia nie będize miała przez nadmiar marchewki skóry w odcieniu zółtym:P bo ja juz zaczynam mieć żółtawy odcień skóry :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale wiecie co cieszę się ze bede miała zimowe dziecko 🙂 mam na myśłi to że jak bedzie lato w przyszłym roku to bedzimey juz miały fajne dzieci z którymi będzie można wszędzie wyjść 🙂 mja szwagierka urodizła teraz w maju i i ciągle w domu siedzi bo mała ciagle glodna i karmi wiec trudno jej sie ruszyc gdzies na dłuzej niz 30 minut nawet na spacery ciezko jej wyjsc bo mała jest niespojojna apo z atym te upały i potówki to tez nie ejst ciekawa perspektywa ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany jak ja STRASZNIE KOCHAM TO UCZUCIE jak sie dziecko mi przewraca 😆 a szczegolnie jak trzymam reke na brzuchu i on sie rusza SUPER:laugh: i wtedy ja zastanawiam sie czy to reka czy nozka a moze glowka:P
dlatego doszlam do wnosku ze pomimo Ci nasi M sa czasem tacy wkurzajacy i beznadziejni to oni pewnie na nas bardziej sie wkurzaja ze nie moga doswiadczyc tego uczucia i troche jest mi ich zal ze nie moga tego poczuc 🤢
Dziewczyny a czy wyskoczyl Wam juz pepek? bo mi jeszcze nie.
A co z siara? U mnie zauwazylam ja ostatnio ale tylko wyplywa mi jak na razie z jednego sutka. A jak tam u Was?
p.s. ale mi dzis syn znowu daje czadu (ciekawe od czego to zalezy?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi na szczęście pępek jescze nie wyskoczył i mam nadzieje że szybko nie wyyskoczy :P a co so siary to ja jescze nic nie zauważyłam 🙂 może dziś nasze pociechy maja dobry dzień, bo wczoraj się martwiłąm że moja kruszynka mnie nie kopie ale dizś tez szaleje 😁 i masz rację oni napewno nam zazdroszczą tych kopniaków 🙂 ja tez je uwielbiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pępek też mi n ie wyskoczył ale ja zawsze inna byłam i przy rzadnej ciąży nie miałam pępka na wierzchu. Nawet kreski nigdy nie miałam.Moja mała dzisiaj też spokojna u mnie w domu tak gorąco ze juz nie wiem gdzie mam się schowac. Obiad wstawił to już w ogóle jak się gotuje masakra.Stopy zaczynają mi puchnąć.Niech sie to lato szybko kończy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwona ja tez nie mam jeszcze kreski, mnie tez upały wykańczają bo czuje się przez nie jak słoń-nogi spuchnięte tez niestety mam, obrączki tez juz nie nosze bo jak tylko ją założe to już następnego dnia mam pod nia skóre odparzona parwie do jak to się mówi "żywego mięsa"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Bylam dzis u siebie w pracy i dowiedzialm sie ze kolezanka ktora zaszla wczesniej w ciaze ode mnie urodzila synka ale nieuwierzycie ile wazyl i mierzyl 5,5 kg i 61cmJakos niepotrafie sobie tego wyobrazic:laugh: :laugh:
Pozatym odebralam wyniki badan glukoza 75g na czczo 77
po 1 godz.155 po 2 134 wydaje mi sie ze wedlug norm to wszystko jest dobrze jak myslicie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do imienia to naprawde nie moge sie zdecydowac 😞
Bardziej sklaniam sie ku Szymonowi,ale to niech moj M zadecyduje 🙂 🙂
Co do rozstepow to na brzuszku nic niewidze,moze sa ale on juz jest taki wielki ze ciezko mi go dokladnie obejrzec...
🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko 5,5kg. Oby moja córka nie była taka wielka!Ja 4 kg nie mogłam urodzić. Chyba bym brzuchem po ziemi ciągneła 😲
Na wynikach glukozy się nie znam jak czegos nie wiem to szukam w necie. Co do kłucia to mnie ciągle gdzieś kuje. Do tego mam juz tak ściśnięty żołądek że strasznie ciężko mi jeść. Właśnie pękam po obiedzie .Nakładam tak mało na talerz i wymiękam .I poce sie przy tym obiedzie masakra!Ale mała zaczeła żywiej mnie kopać co mnie cieszy . Bo jakaś nie mrawa była.
Haniu ja obrączkę mam ale zdjać jej nie mogę 🤨
A stopki mam jak kopciuszek w japonki mi nie wchodzą.
Zastanawiam sie czy nie zejść posiedzieć w piwnicy bo tam chłode 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeciu ja też mam nadzieję że mój synuś to taki w nrmie będzie a maks do 4 kg, choć mógłby tak 3,600 :P .. jakby sobie można było wybrać :PP

dziewczynki nie martwi mnie że by miała nosić i na pewno nie miałą by Maja kompleksu przez okulary, ona nawet chce!! tylko takie ładne dziewczęce hehe jak mi mówi. tylko by to oczko nie uciekało. 🙂 .... jutro wizyta zobaczymy co mi powie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. 🙂 Ja dziś późno na forum, bo miałam całe mieszkanie do wysprzątania. Na szczęście nie sama, ale i tak się zmachałam. I jeszcze po godzince drogi autem... o mało nie zasnęłam za kółkiem, taka jakaś dziś nieprzytomna jestem. Dobrze, że maluch "wojował" w brzuszku - zawsze to jakiś wybudzacz. 😉


Wszystkiego najlepszego dla córeczki, Akigo. 🙂

Gosiu współczuję pracy... oby szybko minęło!

Niunia całe szczęście, że nic Ci nie jest. 🙂

Maiha ja mam całe życie żółtawy odcień skóry, taka uroda, heh :P (ale podobno pasuje mi to do ciepłego brąz kolorku włosów). Jednak czasem bywa to irytujące, wiec nikomu tego nie życzę. 😉

Leniuchu mi ani siara się nie pojawiła (to już może? nie wiedziałam), ani pępuszek nie wyskoczył... W sumie to dopiero mi się robi taki typowy, ciążowy brzuszek. 😁 Jak jeszcze troszkę się zaokrągli to może wstawię zdjęcie.

Marzi nie wiem co to może być, nie miałam też nic podobnego. 😞

Łojej, 5,5 kg! To kawał chłopa będzie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W sumie to nie wiem kiedy ta siara ma sie pojawic ale u mnie to raczej nic innego nie bylo. Chyba ze cos pominelam i jeszcze cos moze wyciekac z sutka? 🤔 Co do tej lini negra to tez jej nie mam.
Zapisalam sie na szkole rodzenia, pierwsze zajecia mam 23.08
Doswiadczone mamuski napiszcie cos o tych kombinezonach i spiworach czy warto miec to i to na zime czy wystarczy tylko jedno z nich? Bo tak dziwnie... ubierac dziecko w kombinezon potem wkladac do spiwora a nastepnie do nosidelka w gondoli i jeszcze opatulac kocykiem... 🤔 czy to sie wszystko zmiesci??? nie bedzie za ciasno???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MARZI a moze rozciaga ci sie macica ?? wiezadla?? jezeli sie to nei powtarza to pewnie nic zlego 🙂 wkoncu rosniemy i nasze pociechy tez 🙂
Leniuszku zapwene wystarczy tylko 1 z nich dziecka nei mozna przegrzewac! ja mam 2 kombinezony i dokupie spiwor zeby porownac w czym lepiej ale sadze ze kombinezonik jest ok nie bedzie tak krepowac ruchu dzidziusia na kombinezonik jakis kocyk i pokrowiec a w gondolce uwierz mi sie jest cieplo bo chroni je przed wiatrem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj pępuch rownież nie wyskoczyl jeszcze 🙂 i mam nadzije ze nie wyskoczy w ogole albo, ze wyskoczy bardzo pozno bo to malo estetyczna ozdoba - ciala w bikini 😉
Linea negra takze nie pojawila sie na moim brzuszku.. zagladam zagladam i nic a ciezko mi tak zagladac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuszku powiem ci że wszystko zależy od tego jak jest na dworze i jaka będzie zima. fakt dzieci leżą więc inaczej odczówają od nas temperaturę, ale nie warto przegrzewać !!!!! bo gorsze to od lekkiego przechłodzenia!!!jak masz kombinezon to nie jest ci potrzebny śpiworek, chyba że będziesz miała go na lżejszą pogodę i jak będziesz jescze przykrywać dziecko ciepłym, grubym kocem. wszystko na prawdę zależy od temp. zresztą nie można wychodzić z dziećmi poniżej -7*C . ja przy ubraniu w kombinezon też nie przesadzałabym z przykrywaniem pod koc chyba że cienki, lub było by na prawdę zimno .. bo dodatkowo i tak dzieci osłoniuęte są osłonami z wózka które dodatkowo zatrzymają ciepło. jak zobaczysz że dziecko ma mokre plecki znaczy przesadzasz z ogrzaniem a to że nam zimno jak śpimy to tylko wynik naszego przyzwyczajenia 🙂 ... nie sugerujmy się tym. trzeba sprawdzać po prostu jak jest zimne dodatkowo ubrać itp. wszystko wyjdzie o czasie, jaka będzie zima, jak będzie ciepło twojemu maluchowi. ale na pewno nie śpiworek i kombinezon. to na pewno będzie za dużo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...