Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
och beatko na pewno będzie dobrze. ja ze starszą córką miałam ponoć rozwarcie na 3 cm w 6, czy 7 miesiącu ciąży. ddostałam jakieś leki na podtrzymanie czy coś takiego ale wziełam tylko 2 X po połówce i mi przeszło, więc odłożyłam i urodziłam o czasie zdrową dziewczynkę 🙂. dobrze że zdecydowałaś się pojechać sprawdzić i nie rozumię czemu ktoś miałby cię opieprzyć 🤨 przecież nie wyskakuje z nas kartka z opisem co nam się dzieje i czy to poważne czy normalne i czy jechać do szpitala czy nie. denerwuje mnie takie podejście do pacjenta bo przecież to nie my studiowaliśmy medycynę czy jakiś jej odłam by wszystko o sobie wiedzieć. jakbyśmy wiedzieli to by nam lekarze i szpitale nie były by potrzebne .... wrrr.

sathi jak nie będzie cię godzinke to nie ma sensu w ogóle byś używała odciągacza. jak nakarmisz przed wyjściem dziecko wytrzyma godzinkę. nawet tego nie kupuj. to takie modne :laktator" a po nic i tylko dziewczyny doprowadzają się do zapalenia piersi. zaburza to też laktację w pewnym stopniu.

asiu kurcze nigdy nie wiadomo kiedy są normalne objawy ciąży a kiedy takie z którymi trzeba się zgłosić do lekarza. wychodzi na to po przykładzie beatki że lepiej od razu się kontaktować u lekarza.

marzenko u mnie też strasznie gorąco dzieci się nudzą w domu chcą iść na spacer a ja wysiadam !!!!! byłam rano w sklepie i już mi to wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko wspolczuje ci twoich przejsc i przezyc z tym zwiazanych ale Glowa do Gory!!! bedzie dobrze najwazniejsze to myslec pozytywnie!! Moja kolezanka tez dostala w ostatnich miesiacach leki na podtrzymanie bo miala skurcze ale tak sobie wmowila, ze jest wszystko ok i myslala pozytywnie, ze sama na wlasne ryzyko je odstawila i urodzila sliczna, zdrowa dziewczynke w terminie rowniez poprzez cesarskie ciecie bo dzidzia byla duza i nie odwrocila sie na czas glowka w dol. wiec bez obaw! Wszystko bedzie git 😁 A jak cos cie niepokoi to wal smialo do lekarza/szpitala oni tam sa jak duba od sr...a zeby ci pomoc i roziwac wszelki watpliwosci.

W ksiazce "W oczekiwaniu na dziecko" przeczytalam wlasnie:
" Nie boj, sie przeszkodzic swojemu lekarzowi. Jezeli zauwazysz u siebie ktorykolwiek z ponizszych objawow, kontaktuj sie bez wzgledu na pore dnia i nocy.
Objawy:
- skurcze podobne do miesiaczkowych z biegunka lub bez, mdlosci lub niestrawnosc;
-bol i ucisk w dolnej czesci plecow lub zmiana dolegliwosci w tej czesci ciala;
-bolesnosc lub uczucie ucisku w miednicy, promieniujace do okolicy ledzwiowej i ud;
-zmiana charakteru uplawow - zwlasza jesli sa wodniste, podbarwione przez krew rozowo lub brunatnie
-pekniecie blon plodowych - saczenie lub wyciek plynu owodniowego z pochwy."
Tylko lekarz moze uznac ze porod sie rozpoczal lub nie po przebadaniu. Zdecydowana miniejsza czesc kobiet w ciazy rodzi przedwczesnie, ale dobra wiadomosc to taka ze nowoczesna opieka medyczna stwarza teraz mozliwosc, ze w tym okresie dzidzia bedzie normalna i zdrowa 🙂 Wiec trzymaj sie!! Odpoczywaj duzo i dbaj o siebie a przede wszystkim mysl pozytywnie!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari tez mam ta ksiake w domu i wlasnie ten pierwszy objaw mnie niepokoi bo wlasnie takie skurcze odczuwalam wczoraj i przedwczoraj. Ale niedlugo tj 20/08 ide do lekarza wiec wtedy mnie przebada i powie czy wszystko ok.
Beatko na pewno wszystko bedzie dobrze!!! Trzymamy wszyscy kciuki i pamietaj nie denerwuj sie 🙂 buziak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi powodzenia w remoncie! 🙂

Kaisaa obawiam się, że będzie to kilka godzin + od pół do godziny dojazdu (korki potrafią spowodować, że droga którą pokonywałam na studia zwykle w 15-20 min rozciąga się nawet do 1,5h 😞). Ale z tego co mi napisałaś to postanowiłam się jeszcze wstrzymać z tym zakupem - zwłaszcza ze ceny też to swoje ma. Zobaczę czy będzie naprawdę potrzebne.

A jeszcze co do karmienia piersią to właśnie na targach, podczas wykładów o karmieniu pani prowadząca tłumaczyła też, że (według niej) to wszystko siedzi w głowie - więc radziła nastawić się na to pozytywnie, myśleć o tym, wyobrażać sobie, etc. - już w ciąży! W sumie nie wiem czy zgadzam się z tym stwierdzeniem do końca, że to siedzi w głowie (co z kobietami, które naprawdę chcą karmić, ale mają za mało pokarmu?), ale jednak może coś w tym jest. Pani radziła się też niczego nie bać, że to naturalna rzecz. Heh, ciężko zaprzeczyć. 😉 🙂

Leniuszku ale w razie czego lepiej udaj się do lekarza wcześniej, gdyby to Cię dalej niepokoiło, tak jak napisali: "nie bój się przeszkodzić swojemu lekarzowi"... W sumie co to za "przeszkadzanie" - to ich praca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Kochane staram sie nie denerwować, tylko te moje braki w organiźmie mnie przerażają, za mało tego, za mało tamtego... np. folik brałam juz ponad pół roku przed zajsciem w ciaże, odstawiłam gdzies w 15 tyg zgodnie z decyzją lekarza i teraz musze brać folik 3 razy dziennie i jeszcze w witaminach.
Mam przepisanych duzo leków i jeszcze antybiotyk bede musiala brać:/

Asia odnośnie moich dolegliwości to miałam takie co napisała kukunari (nie wszyskie)
- skurcze podobne do miesiaczkowych, niestrawność
-bol i ucisk w dolnej czesci plecow lub zmiana dolegliwosci w tej czesci ciala;

-bolesnosc lub uczucie ucisku w miednicy, promieniujace do okolicy ledzwiowej i ud;
- skurcze chyba w szyjce macicy, tak to odczuwałam
- czułam sie jak przed okresem

nie chodziłam prawie w ogole a dolegliwośći nie ustepowały, wiec pomyślalam ze jak pojade do Wrocka na te targi i coś mnie tam złapie to nie wybacze sobie tego do końca życia.

W szpitalu wszytskie pielegniarki były cudne, super miłe i wyrozumiałe kobiety, za to lakarze....hmmm
jak przyjechałam dostałam niezły opieprz a 3 godziny poznij rozmawialam z ta sama lekarka ktora przyjmowała nie na izbie przyjec i pytała sie mnie czy mam w tej chwili jakeis dolegliwośći, wymieniłam co mnie boli a ona " nie czaruj, nie czaruj" takim olewczym tonem!!
i powiedziała do mnie żebym wstała( bo chciala mnie po plecach postukać), "bo ona jest stara i nie chce sie jej juz wstawać" 😠 😠 😠 była po 40stce a ja w ciazy przyjechałam z bólami i jeszcze musiałam do niej wstawać bo jej sie wstać nie chciało! 😠
Leżałam w szpitalu w bełchatowie,tutaj tez mieszkam ale do Łodzi jeżdze do lekarza i dzisiaj lekarz, który robił mi usg zapytał do jakiego lakarza chodze, odp ze jeżdze do Łodzi- to spojrzał na mnie i zapytał czemu nie pojechałam w takim razie do szpitala do Łodzi!!!!!!!!!
ja pierdziule 😠 odp mu " to mialam z bólami o godzinie 20stej jechać 50km do Łodzi do szpitala, jak tutaj mieszkam?" nic nie odp mi, ale chodziło o to ze nie lubią lekarzy z Łodzi- maja tam lepszy sprzet itd a pewnie chciałby zebym do niego najlepiej prywatnie chodziła 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sathi sama zobaczysz czy będzie ci potrzebny. nie będę ci mieszać 🙂 ... inna sprawa to studia i nieobecność, zrozumiałam że cię godzine nie będzie, 🙂

co do tej pani która powiedziała że to siedzi w głowie to uważam że ma rację. bo bardzo duża część kobiet wmawia sobie że ma mało pokarmu gdy tylko znikomy procent ma na prawdę mało wartościowy. stwierdić to może tylko lekarz po przebadaniu dziecka, po zwarzeniu czy dobrze przybiera. może niektóre myślą że to tak jak butelka, co 3 godziny dziecko powinno jeść(nie wiem ile bo nie karmiłam butelką) a to bywa dużo częściej, szczególnie na początku. wytrwałość wytrwałość wytrwałość 🙂 .... potem dziecko dojada już różne papki i karmienie jest żadsze. zgodzę się zatem z tamtą panią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od początku ciąży mam liczne bakterie w moczu, juz brałam różne leki ale niczym nie można ich wypędzić. Jutro ide zrobić antybiogram, żeby można było ustalić jaki antybiotyk zastosować.. zrobie też test an obciążenie glukozy, mam nadzieje, ze chociaz on wyjdzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez ma duzo bakterii w moczu ale moj lek prowadzacy sie tym nie przejal choc ciagle w diagnostyce mam wskazanie do ponownego posiewu. A jak raz pojechalam do szpitala i zobaczyli moje wyniki inni lekarze to tez byli zdziwieni ze nie biore na to zadnych antybiotykow i wtedy wlasnie dostalam Augmentin ale wkoncu go nie wzielam. Kurcze strasznie mi Ciebie szkoda ze tyle musialas przejsc i wogule ze takie spotkalo Cie nie mile zachowanie ze strony lekarzy... matko co za ludzie. Ale dobrze ze pojechalas do tego szpitala i ze od razu mozna bylo zareagowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uffff puffff w koncu skonczylam rozpisywac wyprawke dla dzidzi jakos nigdy nie moglam sie zapedzic do tego. Ponizej przedstawiam wam moja "teoretyczna" wyprawke. Prosze spojrzcie swoim doswiadczonym okiem kobietki i powiedzcie czy czegos brakuje a moze czegos za duzo... Watpliwosci mam co do ilosci pieluszek i rodzaju pieluszek (tertowe czy flanelowe moze obie 🙂 ) oraz do butelek - bo mam zamiar karmic piersia czy bede ich wiec potrzebowac??

Ubranka dla dzidzi na 56-62cm:

-Śpioszki (na ramiaczkach z dlugimi nogawkami) 5szt.
-Koszulki z długim rękawem 5szt.
-Pajacyki (dlugi rekaw i dlugie nogawki) z polarku, wlurku, termofrotki 6szt.
-Body z długim rękawem 4szt
-Body z krotkim rękawem 3szt.
-Kaftaniki z długim rękawem2szt.
-Bluzy lub sweterki 3 szt.
-Dresik 1szt.
-Łapki niemowlece/niedrapki
-Skarpetki ciańkie 3pary
-Skarpetki grube 3pary
-Czapeczki cienkie ze sciagaczem 2szt.
-Czapeczka grubsza z nausznikami 2szt.
-Rękawiczki
-Kombinezony 2szt.

Spanko:

-Łóżeczko
-materacyk kokos-gryka
-kołderka + poduszeczka
-2-3 komplet pościeli ( + ochraniacz na szczebelki i baldachim)
-2-3prześcieradła
-ceratka pod prześcieradełko lub pokrowie na materac
-Rożki 2szt
-Kocyk cienszy 2szt.
-Kocyk grubszy 1szt.
-Smoczek anatomiczny i uspokajajacy

Kąpanko
-wanienka + nóżki do niej
-termometr do wanienki
-reczniki 2-3 szt. z kapturkiem
-myjka
-płyn do kąpieli dla dzieci lub mydło w płynie z wygodnym dozownikiem dla dzidzi

Higienka/ Pielęgnacja
-Oliwka, balsam dla dzidzi
-krem do buzi
-Sudokrem
-waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka/spirytus do pępuszka 70%
-patyczki do uszu dla dzieci
-chusteczki nawilzone
-płatki kosmetyczne do mycia buzi
-sól fizjologiczna do przemywania oczu i czyszczenia noska
-gruszka do nosa
-miękka szczotka do włosów
-nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami + obcinaczki
-zasypka (puder, można też używać mąki ziemniaczanej) – będzie ona też przydatna do zrobienia delikatnego krochmalu (do kąpieli) w przypadku podrażnień skóry maluszka
-termometr do mierzenia temperatury dzidzi
-proszek i plyn do prania ubranek
-przewijak i pokrowce na przewijak
-pieluszki tetrowe i flanelowe /ile ???
-pieluszki jednorazowe new born

Karmionko

-zestaw startowy butelek avent 4 butelki + szczotka + smoczek / butelki, smoczki
-podgrzewacz do butelek (nie trzeba kupować od razu, gdyż nie wiadomo, czy będzie potrzebny)
-termos do butelek
-szczotka do mycia butelek
-Sliniaczki 3 szt.
-Laktator/ zobacze czy konieczny po porodzie

Spacerek
-Wózek gondolka/ spacerowka/fotelik samochodowy
-Śpiworek do wózka
-Poduszeczka
-Torba na akcesoria
-Folia przeciwdeszczowa

Inne
-Lezaczek
-Mata edukacyjna
-Zabawki, przytulaki, gryzaki, grzechotki

Dla siebie
-biustonosz do karmienia 2szt.
-majtki jednorazowe do szpitala 4szt.
-koszula do karmienia 2szt.
-podkłady poporodowe
-wkładki laktacyjne
-nosidelko Babylulu

Co sadzicie o tym mamuski?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dużo tego 🙂 Ja bym trochę rzeczy wyrzuciła z Twojego spisu 🙂 np. termometr do wody, kombinezonik wydaje mi się że wystarczy 1; śpiworek myślę, że jest zbędny, skoro chcesz kupić kombinezon, nie wolno przegrzewać dzidzi...Co do pielęgnacji...nigdy nie łącz oliwki z zasypką... do pupy wystarczy sudokrem... patyczki do uszu, nie polecam...co do reszty to niech się wypowiedzą doświadczone mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra proponuje Oilatum (płyn do kapieli , po którym nie trzeba dziecka natłuszczać bo już zawiera oliwke) spotkałam kilka mam ktore sobie chwalą.

ja osobiście mam dwie pieluchy flanelowe, 10 tetrowych, a reszta to musze kupić jednorazowe- mam nadzieje, ze to wystarczy.

Butelki juz mam, bo nigdy nie wiadomo co bedzie ( moja sis urodziła nie mgła karmić piersią bo zabrali dziecko na inny oddział-dzidziuś miał problemy z oddychaniem i musiał iść na intensywną terapie, do tego zapalenie płuc- przez 5 dni musiała odciagać pokarm i karmić go przez butelke, wiec sie przydały. Jak jedzie na zakupy i podrzuca małego na troszke do babci to butelka jest w pogotowiu gdyby michałek był głodny) wiec myśle, że pewnie butelka sie przyda.

Słyszałam też, że nie powinno sie do łóżeczka małemu dzidziusiowi podkładac poduszki wiec chyba niepotrzebna.
A do reszty sie eni bede wypowiadać bo sama nie wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko to co opowiadasz... no normalnie szok! I niech się nie dziwią potem, że ludzie aż do innego miasta do lekarzy jeżdżą. Może dla nich ciąże, ciężarne i porody to codzienność - ale nie dla ciężarnej! Straszne, ludzie bez minimum empatii naprawdę nie powinni robić w tym fachu. Ale nie martw się - najważniejsze, że byłaś dzielna i zniosłaś to dla swojej dzidzi. 🙂

Co do bakterii w moczu... też mi wychodzą od jakiegoś czasu w badaniach. Jednak chyba nie są to wielkie ilości, bo mój lekarz też nic na to nie mówi.

Kukunari ja spojrzę raczej "niedoświadczonym" okiem... Nie wiem, mi się wydaje w porządku. Hi, hi, ewentualnie sama coś "zgapię' od Ciebie z listy... jeśli się nie obrazisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k,ukunarki prponuje ci -bo widze z emasz podrzewacz do zakupu a uwierz przyda sie - wybrac sie do Saturna zestaw :
termometr w smoczku
sterylizator
podgrzewacz
torba trzymajaca cieplo
i woki toki
kosztuje 280 zl cos takiego ( my dostalimsy na prezent 🙂 ale rachunek jest jak cos do gawrancji wiec wiem :P)
a tak to ja bym kupila 1 rozek bo dzidiza na poczatku ino lubi jak jest jeje tyroche ciasno( tak jak w brzuszku) a potem to ci sie nei zda 🙂
co do spanka hmm... w ikei sa zarabiste kolderki i poduszeczki dla dzieci z lnu w smiesznej cenie wiec polecam 🙂
smjoczek bym tez kupila tylko uspakajacay bo po co ci 2 chyba ze masz jakas taka potrzebe ja kupilam 1 z tt uspokajajcy jak jej sie nei spodoba to wtedy dokupie
termometr do wanienki to jest rzecz zbena(chodz zsamam ja mam) ale najlepiej sprawdza sie lokciem
zamaist gruszki do nosa polecam system frida kosztuje 17 zl w aptece to jest cos w stylu spoelek co sie ciagnie do siebie 🙂"kózki" 🙂
pieluch y jednorazowe to ja juz mam do 3 rozmiaru bo wypatrywalam z wyprzedazy tak samo chusteczki nawilazajace
pieluszki tetrowe kupilam 8 sztuk bo sliniaczkow mam duzo a to tak wrazie czego
na gryzaczki kochana masz jeszcze czas:P ale zawsze mozna meic na zapas 🙂 ja osonbiscie zamowilam wlasnie na alegro wyswietlacz do bajeczek 🙂 na sciane taki rzutnik z fisher price za 49 zl
zamiast majetk jednorazowych pooelcam zwykle bawelniane kupic na targu zeby nei bylo szkoda wyrzucic 🙂 a tak to nysle ze wszystko ztej listy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oooo widzicie jak wspolnie doprowadzimy moja wyprawke do perfekcji 🤪 Czekam na opinie innych mamusiek 😁
Otlesia widzisz widocznie przegapilam to ze kombinezonik a spiworek stosuje sie zamiennie 🙂... Co do oliwki z zasypka nie mialam pojecia, ze nie mozna stosowac razem... juz wiem choc pewnie bede stosowac balsamu Nivea Baby bo sama sobie bardzo go chwale obecnie 🙂

Sathi
- zwalaj smialo
niunia - ten zestaw ktory proponujesz jest jakiej firmy?? moze uda mi sie go dostac w necie bo w Polsce nie bede miala mozliwosci zakupu takiego sprzetu a nawet jesli to nie bede go transportowac podczas przeprowadzki. Jesli chodzi o IKEA to sie ciesze bo tam gdzie sie przeprowadzam otworzyli nowy sklep 😁 wiec na pewno wstapie 😁... a ta frida do noska to tez slyszlama ze dobra, widzialam podobne urzadzenia innych firm ale cenowo sie nie orientuje... jeszcze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze slonce ja to juz mam na mieskzaniu u tesciow jakbede w srode to zapewne napisze ci jak sie nazywa 🙂 ale dobra firma bo jakas neimeicka 🙂 ino u nas satrun ledwo co owtrozyli i takie promocje ale i tak sie oplaaca taki zestaw a butekli bardziej poelcam z TT maja lepsze smoczki od aventu ja mam 6 z tt 4 duze i 2 male 1 z lovi i jedna z aventu juz na zapas albo w razie czego ( bo u mnie rodiznne jest kaminie w piersiach po coiazy i to utrudnia karminie ale moze mnie to ominie 🙂)
a co do kombinezonikow ja mam 2 i jedna kurteczke chod pewneie w nia nie wejdzie ale jest 😁 😁 no i tez poluje na spiworek ale to w jesien pojawi sie w sklepach
a termoopakowanie kupie chyba z nylonu ponoc jest lepsze od stropianu ale ta torba co jest w zestawie to mysle ze zda sie w tej roli bo jest super przez 5 godizin butelka byla ciepla trzymala cieplo(bo na probe wlozylam butelkke z woda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przychyliłabym się do komentarza karoli 🙂 poza tym butelki przydają się np do podawania herbatek, dopajania ... smoczki zgodziłabym się że dwa bo jednak po miesiącu to one już nie fajne są i trzeba nowe ... co do rożka też się zgodzę jedynie na początku jak ktoś będzie chciał wziąć dzidzie na ręce to się przyda,więc raczej jeden... ja w ogóle nie stosowałam .... co do sudocremu bardzo chwaliłam przy obydwu i polecam, żadne zasypki i te sprawy


oliwka !!!!!!!!!!!!!!!!
kobity coście się uwzieły by natłuszczać te dzieci ?????????????????????? jak jest ciemieniucha - to cza !! to fakt !!!! bez niej ani rusz, ale nie oliwcie dzieci dla zasady, nie stosjcie balsamów ... zwykłe mydełko niemowlęce lub jakieś delikatne np dave (jeju nie wiem jak się to pisze, ale ja to miałam w szpitalnej wyprawce dla dziecka, co mnie zaskoczyło) i tylko i wyłącznie mydełko + sudocrem na pupcie. oliwienie dzieci smarowanie kremami (na buźkę przed mrozem jak najbardziej i na słońce też oczywiście trzeba) zaburza ich naturalną barierę ochronną znaczy zaburza pracę gruczołów łojowych u maluszków !!!!!! smarując skóra dostaje sygnał że sama nie powinna wytwarzać odpowiednią ilość łoju i tym samym wysuszamy dzieciom skóre !! jeśli skóra jest ładna nie stosujcie takich rzeczy ...... bo po co ??????????? jeśli zaczyna się jakiś problem ze skóra trzeba go wyleczyć a nie maskować smarowaniem. skóra powinna prawidłowo sama funkcjonować bez żadnych smarowideł. nigdy przenigdy nie stosowałam żadnych oliwek i dziewczynki mają śliczną skórę. młodsza miała jakiś problem w jednym miejscu i używałam jakiejś maści tymczasowo która leczyła, zmuszała skórę do wytwarzania więcej łoju po czym to odstawiłam. i zasugerowano mi kąpiel w krochmalu jeśli pojawia się problem, oczywiście nie przez cały czas .....

żadnych oliwek i balsamów !!!!! dziewczyny na prawdę

oczywiście zgodzę się z dziewczynami że temperaturę najlepiej sprawdzić łokciem. ale rozumię że mamusie pierwszych dzieciaczków mogą być niepewne na początku więc korzystanie z termometra nie jest wcale złe a kosztuje grosze 🙂

ja to nie mogę jednym zdaniem czegoś napisać :PPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!Mam nadzieję Beatko ze wszystko będzie dobrze.Napewno!
Co do oliwki to pamiętam że ja używałam . Dzieciaczki zwłaszcza na początku maja taką delikatną i suchą skórkę.
Ale to jak kto uważa. Po oliwce skórka jest mniej podatna na wszelkiego rodzaju otarcia.Ale juz sie nie wtrącam . Mam gości więc zmykam. Trzymajcie się i buziaki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a już się zastanawiałam czemu ta iwonka nie zagląda do nas 🙂 ... ale co do oliwki się nie zgodzę ..... ale wybór oczywiście każdej mamy. co do tych otarć też się nie zgdzę ... dlaczego by dzieciaczki miały je mieć ?? .... będę przy temacie uparta 🙂 ... moje nie miały żadnych, skóra jest może delikatna dlatego proszki i płyny delikatne dla dzieci się stosuje, kwestia podrażnień, ale oliwce na serio mówię nie. nie ma takiej konieczności a wręcz przeciwnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrze, juz dobrze obedzie sie bez oliwki 😉
balsam Nivea Baby bede miec tak czy siak bo bede go sama stosowac 🙂 bo mi sluzy :P
Dzieki za wskazowki babeczki 😁 ja zupelnie w tyle, mam pare ciuszkow i to tyle 🤨
Za 3 tyg przeprowadzka wiec dopiero wtedy zaczne na prawde kupowac 🙂 - juz sie doczekac nie moge hihi 🤪 Mam nadzije ze mi sie wczesniejszy porod nie przytrafi, bo bede kompletnie nieprzygotowana 🤢
No wtedy drukuje liste i wysylam mojego pana na zakupy hehe,
ale lepiej nie... wiec trzymajcie kciuki zebym jeszcze wytrzymala choc te 4 tyg z dzidzia w brzuszku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...