Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U mnie doktorek powiedzial ze Szymuś obrocil sie juz glowka w dol,oby tylko niechcial za szybko wyjsc niech poczeka przynajmniej do 38,39 tygodnia:laugh: :laugh: :laugh:
Pytalam sie czy jest mozliwosc ze moze sie jeszcze obrocic ,powiedzial ze teraz ma juz coraz mniej miejsca i nigdy nic nie wiadomo,ale ja mam nadzieje ze juz tak zostanie oby:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂
Sandro jak pisałam ile będzie mnie kosztowała wysyłka to tak,wózeczek 280zł,a łóżeczko 200zł.Ale przeglądnę tę stronę którą wkleiłaś 🙂
Mój brzuszek też się stawia heh,chociaż moja Niunia malutko się rusza ostatnio,ale chyba dobrze że w ogóle się rusza.
Linię Negra mam od około 3 tyg,z tym że większą część mam nad pępkiem :laugh: tak dziwnie no ale jest.
Pępek nie wyskoczył do końca,ale się taki wielki zrobił napięty 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja latam placki smaże i do Was na forum wskakuje.Mam juz soso mizerie mniam. Ale głodna jestem .Tylko muszę przerwać bo mój synek poszedł po olej i zginął 😠.Pewnie stoi na boisku i gada a ja czekam.Norma!

Linia też mi się pokazała pierwszy raz. Ale taka cieniutka i nie zbyt ciemna.
Marzenko wklejam dla Ciebie taniec.
http://www.youtube.com/watch?v=e4OzHWvVyb8&feature=related
Moja mała się jeszcze nie obruciła. Ale ma jeszcze czas. Lece znaleść mojego syna 😠 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh Marzenko może Ci sie uda do nas zajrzeć 🙂
moje dziecko bedzie miało ne pewno ograniczony czas siedzenia przy komputerze:P

Leniuchu jak Twój ząb? co z tą ropą? nacieli Ci dziąsło żeby wypłynęła? masz oklaska- super opisałas przypływ matczynej miłości 🙂 powiem Ci, że ja miałam taki sam stosunek do dzieci i też mi sie zmieniło 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi przepiszę Ci zalecenia na obrzęki z najnowszego numeru "M jak mama"... 😉 Może jeszcze zdążą Ci się przydać? A więc:

ogranicz sól;

nie noś obcisłych ubrań (paski, pończochy, podkolanówki czy skarpety z ciasnym ściągaczem);

noś wygodne, przewiewne buty na niskim obcasie (2-3 cm);

rano przed wyjściem z domu wmasuj w nogi preparaty zawierające heparynę albo wyciąg z kasztanowca (stosuj je także później 3-4 razy wciągu dnia);

staraj się jak najmniej stać, a jeśli już musisz to nie stój w bezruchu (np. maszeruj w miejscu);

nie siedź też za długo - jeżeli już to też ruszaj nogami, machaj, poruszaj palcami, rób stopami kółka, nigdy nie zakładaj nogi na nogę;

chłodna kąpiel lub zimne okłady: zmoczonymi w zimnej wodzie ściereczkami owiń łydki i stopy na 15 min, potem nałóż żel łagodzący opuchliznę i połóż się wysoko unosząc nogi - i tak pozostań przez 20-30 min;

polecają też stosowanie kapsułek (bez recepty) Cyclo3, które poprawiają napięcie ścian naczyń żylnych;

jest jeszcze wspomniana metoda specjalnych plastrów Kinesio Tex, ale piszą, że trzeba je umiejętnie przykleić aby pomogły no i są do zamówienia w Internecie, a skuteczne są przez 4-5 dni.

Sama przyznam, że nie próbowałam znacznej większości z nich, ale zawsze warto wiedzieć. 🙂

A tak przy okazji zapytam: czytacie może jakąś "ciążową" lekturę? A więc czasopisma, albo książki, etc? 🙂 Czy np. wystarcza wam Internet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi ja mam książkę " W oczekiwaniu na dziecko", z tego samego wydania nabyłam kilka dni temu " 😜ierwszy rok życia dziecka", "niemowlę i małe dziecko"
jeszcze mam " i Ty mozesz być supertatą", "Dziecko dla odważnych"
do tego sporo czasopism, ale przyznam, że prawie wszystkie dostałam od koleżanek, sama kilka kupiłam. Dwie pierwsze książki, które wymieniłam zawierają chyba wszystkie informacje więc nie kupuje gazet, bo tam jest dokładnie to samo.
Polecam książkę " 😜ierwszy rok życia dziecka" jest tu poruszony chyba każdy temat! jest rewelacyjna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam ta sama ksiazke co beata "W oczekiwaniu na dziecko" I jest to super lekturka dla przyszlych mam - szczegolnie dlatych co sa w ciazy po raz pierwszy.

A teraz wam opisze co mi dzis sprawilo przykrosc i sie strasznie zesmucilam 😞 Pialam wam wczesniej, ze sie dowiedzialm ,ze moj brat i jego dziewczyna beda miec dzidzie tez. Kiedy mi powiedzieli zapytalam sie czy mysla nad imionkami powiedzieli, ze dziewczynka Maja a Chlopiec Kuba ale mojemu bratu sie Kuba kojarzy z Kupa wiec raczej odpada. Ja powiedzialm im, ze my myslimy nad Mia jak bedzie dziewczynka - zreszta pisalam wam rowniez kiedys...wczesniej niz sie dowiedzialm o ich ciazy ... Moze nie potrzebnie spytalam pierwsza ja jestem wyzej w ciazy oni mnien igdy o to nie pytali 😞 Do ostatniego badania zwracalam sie do mojego brzuszka bezosobowo ... ale juz po wiedzac, ze to dziewczynka nazwalismy ja Mia Carmen... Powiedzialam dzis o tym mojemu bratu i pytalam czy nie maja za zle (nie wiem dlaczego tak wlasnie spytalam) ze bedzie Mia Carmen i on w sumie powiedzil, ze to co, ze bedzie Mia i Maja jak cos, jednak jego dziewczyna strasznie sie wkurzyla... Przez co on zaraz tez sie zirytowal.. No i nie wiem co teraz zrobic zdecydowalismy sie na Mia Carmen i nie chcialabym rezygnowac... a tak mi przykro, ze ta nas tak poroznilo 😞
I co mam w tym wypadku zrobic zrezygnowac?? Wlasciwie to sa dwa rozne imionka choc nie ukrywajmy brzmia dosc podobnie 😞
Plakac mi sie chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam tylko książkę któą kupiłąm jeszcze przy pierwszej córce a tytuł to :"encyklopedia zdrowia dziecka". czasem kupiłam jakąś gazetkę w tej tematyce, ale rzadko.

ja dziewczynkom wyznaczam godzinkę na komputerze. małe są, ale ostro już grają w jakieś ubieranki, opieka nad dzieckiem, pieczenie ciast i tym podobne hehe , jakieś strojenie koni nawet widziałam. oczywiście był bunt że już koniec itp (bo mają po pół godziny jedna) ale się nigdy nie uginałam. po co mają sobie wzrok psuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sando powiem ci że faktycznie dziwna sytuacja i nie zrozumiałe dla mnie zachowanie. nawet jakbyś chciała dać również maja no to co z tego. przykra sprawa i nie powinnaś na pewno rezygnować z imiona dla córeczki. powinnaś też porozmawiać z bratem że przecież już od dłuższego czasu się nad tym właśnie imieniem zastanawiasz i przecież nie robisz tego na złość. nie powinny was różnić takie sprawy kurcze. dziwnie ta dziewczyna zareagowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka. co do imienia to naprawdę nie powinnaś się przejmować,a dziewucha twojego brata (bo nie można jej chyba nazwać dorosła kobietą)to po prostu chyba chce zabłysnąć tylko nie wie jak. ja np.chciałam dać na imię dla dziewczynki Michalina po moim Michale a dla chłopca Olgierd po mnie.no i na usg wyszło że jest olek no i oczywiście część znajomych oburzona imieniem, no cóż ja mam to w nosie i ty kakunari też nie przejmuj się takimi pierdołkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 ostatnio nie mam czasu żbey z adużo pisac ale czytam codziennie regularnie 🙂 a ja dziś byłąm u lekarza i wszytsko super 🙂 za 2 tygodnie USG już się nie moge doczekać 😁

Kasiu nie przejmuj siuę co mówią inni, przeciez mamy sie same sobie podobac i nasyzm mężom a nie zawistnym kobietą które ciągle wszystkich krytykują...

Sandra co do imienia to dlaczego masz je zmieniać-przecież już je wybrałaś więc dlaczego mas ztera zto zmieniać, ja miałam podobną sytuację moja szwagierka nie dawno urodziła córeczkę i kilka dni przed porodem zapytałam ją jakie imie wybrała a ona odpowiedziała że nie wybrała żadnego jescze, a ja jej powiedziałam ze już wybrałam dla swojej dzidiz imię i będzie to albo DAria , Maja albo Alicja, kilka dni po tej rozmowie ona urodziła i jak się dowiedziałm że ona nazwała sowją córkę Daria to byłam wściekła ale nic jej nie mówiłam tylko wybrałam inne imie dla mojej pociechy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze mam pytanko, czy u którejś z was może wystąpić konflikt serologiczny? coś dziś wyczytałam w necie że teraz powinnam mieć zapodane coś takiego jak globulina, to że po porodzie to wiem ale że w ciąży to nic o tym nie wiedziałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi co do szkoly rodzenia to byly dzis wyklady z p psycholog calkiem fajnie, sympatycznie 🙂 . Kasiu co przekazywania Wam pewnych informacji to bedzie maly klopot... bo bylam dzis strasznie zmeczona i polow wykladu przespalam 🤔 Meska czesc obecna na sali chyba mnie troche niepolubila... bo powiedzialam ze chce aby moj maz byl przy porodzie zeby mnie wspieral a pani zaczela drazyc temat co konkretnie mam na mysli. To ja wtedy ze najwazniejsze zeby byl obok, zeby w razie co pomogl mi sie poruszac no i zby bylo sie na kim wyzyc 🙃 . To wtedy jakis facet powiedzial: a co to worek treningowy? 🤔 Ja mu na to ze oczywiscie nie fizycznie... chociaz - dodalam - czemu nie? 😁 Na szczescie babka prowadzaca przyznala mi racje 🙂 uff
Co do zeba Beatko dala mi jakies lekarstwo takie brazowe wloski i kazala brac ten antybiotyk, powiedziala tez ze po porodzie 8 do wyrwania. Boli jeszcze ale juz zdecydowanie mniej i dziaslo juz nie jest tak bardzo spuchniete. Pod koniec tyg moze wybiore sie znowu na wizyte i zajme sie tym moim uzebieniem (lepiej pozno niz wcale).
Olga witaj ponownie!
Kasiu ja co chwila slysze: o Boze ale ty przytylas 🤢 !!! Juz bym sie dawno zdolowala ale jakos ma to w d.... 🙃 Zauwazylam wlasnie ze ta linea negra sie u mnie pojawila taka baardzo delikatna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro nie rezygnuj z imienia,nawet jeżeli będą miały dziewczynki takie same,to co,Twoje się różni bardzo,i nie powinnaś zwracać uwagi,a już w ogóle się tym przejmować,także główka do góry i lekko podejdz do tej całej sytuacji 🙂
A tak w ogóle to My wybraliśmy Vanessa,a teraz się zaczęłam dopiero zastanawiać czy zarejestrują mi imię w Polsce 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja narazie ejstem spokojna bo jestem po wizycie u lekarza więc wiem że wszystko dobrze 🙂 jej teraz fajnie bo mam co 2 tygdonie wiyte u lekarza a ja zyje od wizyty do wizyty-kiedyś niecierpiałam tych lekarzy a teraz mogłabym chodzic co kilka dni :P Gosiu moje dizecko tez ma czasme spokojne dni i się martwię ale ajk tylko poszuje kopniaka to jestem już spokojniejsza 🙂

co do żebów to ja sie boję dentystów strasznie mam 3 dziury do zaplombowania w ciąży mi się zepsuły ale mam pietra iść do dentysty 😞 czytałam że znieczulenie odpada więc chyba pójdę dopiero jak już urodzę bo teraz nie mam odwagi-zresztą dentysa mnie nie lbi bo ja zawsze panikuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Echh dziewczynki,ja to już nie mam wizyty u lekarza,tylko u położnej,też co dwa tygodnie już,no ale mam nadzieję że nic nie będzie się działo.
No to właśnie nie były bóle miesiączkowe,tylko takie kłucie,nie wiem jak to określić,ale całe szczęście przeszło i dzisiaj jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...