Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasiu mój na całe szczęście jest też za mną,pomaga mi sprzątać tą całą budę,ale to i tak nie pomaga,bo ja mam swoje wizje i koniec.Ona nie potrafi nawet uszanować czyjejś pracy,masakra,myśli że jak ja już nie chodzę do pracy to będę wszystko sama robić,tylko raz jednego pięknego dnia zostawię wszystko i też nie będę nic robić,zobaczymy kto dłużej wytrzyma.Mam tylko nadzieję,że długo nie będzie z Nami siedzieć,bo się żyć nie chce normalnie jak się snuje po tej chałupie jak cień.Echhh szkoda gadać.
Idziemy na spacerek trochę,bo nie mogę na nią patrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien dobrek kobitki!!
Iwusku - wszystkiego naj z okazji rocznicy, duzo duzo milosci zrozumienia Wam zycze!!! 😁 U mnie sie jeszcze rocznic nie liczy bo my nie po slubie- nie wiem czemu ale jakos tak nam nie spieszno w sumie i tak zyjemy jak malzenstwo a papierek niczego pewnego nie gwarantuje.. Nam sie marzy slub na egzotycznej plazy i byc moze doszloby do tego w tym roku gdyby nie ta mala niespodzianka w moim wielkim brzucholu... Ale bedzie jeszcze czas i na takie przyjemnosci. Jestesmy razem 6 latek i od roku zareczeni a co najwazniejsze szczesliwi i niech tak zostanie 😁

Wspolczuje kobitki tych waszych tesciowych wrrr pewnie nie raz sie w was gotuje!!! Mnie sie gotuje jak o tym czytam... nie ma chyba nic gorszego jak ktos nie szanuje twojej pracy!! a najgorsze jest to, ze z szacunku do mezow a nie do nich nie mozecie takiej- ze tak powiem BABIE zwrocic uwagi... wrrrrrrr
Zycze sil, wytrwalosci i cierpliwosci!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie pogodda w sam raz od rana. Nawet lekki chłodek jest. 🙂

Oj dziewczyny życzę wytrwałości co do teściowych, bo widzę, że potrzebujecie. 😉

Kasiu biedna Zuza, chciała dobrze, ale to takie kochane z drugiej strony jest. 🙂

Akigo Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy! Dla Ciebie ale i wogóle całej powiększającej się rodzinki! 🙂

U mnie z partnerem mamy zwyczaj świętowania naszego związku... co tydzień. Jakoś tak samo wyszło. 😁 Bardzo to lubię, a polega to w sumie na takich skromnych rzeczach jak pamięć, który to już tydzień czy buziaki w liczbie tych tygodni, różyczka. Gdy jesteśmy razem to czasem co lepszego upichcimy na ten dzień (no... raczej mój M upichci), albo gdzieś pójdziemy. (Czasem jakiś prezent z zaskoczenia. 😉) Nasza "rocznica związku" (tak to określam bo nie bierzemy ślubu, a także nie zaręczaliśmy się) dopiero przed nami... i wypadnie nie we wrześniu, ale na sam koniec grudnia. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandro a ja zwróciłam nie raz teściowej uwagę bo ona wielce uważała że ja powinnam coś robić (jej się nigdy nic nie chciało). zresztą my jesteśmy na takiej raczej koleżeńskiej stopie, znaczy ja jej mówię na ty - jej propozycja. została moją teściową w wieku 39 lat bodajże. i ona taka wieczna nastolatka - tylko koleżanki, nawet nie pracowała. i ja z brzucholem szorowałam podłogi, myłam gary czyściłam wszystkie sanitaria bo mnie krew zalewała jak patrzyłam na to wszystko. szwagier był ok szanował mój wysiłek ale ona to masakra. ale na szczęście już od roku z nią nie mieszkam 😁 😁 😁 😁 a ona niech sobie robi co chce !! :P

a ja po obiadku dopiero, trochę posprzątałam, ale nawet nie wyciągam tej krowy (odkurzacz) czasem żałuje że kupiłam taki odkurzacz wrr ... no ale cóż. pozamiatałam, trochę naczyń pomyłam, reszta zostaje na później, a podłogi to w ogóle mężowi odstąpiłąm póki nie urodzę. wiem że wraca zmęczony ale ja nie wydole :/ .... nie lubię mopów i nie posiadam, bo jakoś dla mnie mało się sprawdzają ale teraz chyba sobie sprawię. podobają mi sie te parowe "odkurzacze" do podłóg ale u mnie się nie przydadzą bo mam wszędzie albo panele albo podłogi drewniane tak więc na sam korytarzyk i łazienkę nie było by sensu sobie tego sprawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi zarabisty "suwaczek" swietnie to zrobilas 🙂!!!
Moj M trzyma wszystkie testy ciazowe do tej pory ja mu mowilam ze to wyblaknie ale on wie swoje. Trzyma nawet test po pierwszej ciazy (niestety poronionej).
Cicho bo moze dziewczyny gdzies powyjezdzaly 🤔
Moj zab w ciagu dnia troche sie uspokoil ale czuje teraz ze znowu sie zaczyna... 🤢 Najgorsze jest to z caly czas boli mnie glowa, czuje sie strasznie oslabiona, ciagle bym lezala i jest mi strasznie duszno (pomimo iz na dworzu pochmurno)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajny ten suwaczek 🙂 ...

ja tam nigdzie ie wyjechałam :/ .. niestety ..i wiesz asiu zaczynam dziwnie czuć dziąsło - od tego niedokończonego zęba co mi miał dentysta skończyć a teraz na uropie jeest :/ mam nadzieję że mi się nic nie porobi do wizyty we wrześniu bo bólu nie zniosę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, Leniuszku dzięki! :P

Leniuszku głowa może Cię boleć od zęba. Taki ból chyba może tak właśnie promieniować. No i głowa + ząb, a do tego wszelki wysiłek związany z ciążą... nie ma się co dziwić, że nie masz sił wstawać z łóżka. 😞 Oszczędzaj się, odpoczywaj. Teraz zwłaszcza nie powinnaś mieć żadnych wyrzutów, że ciągle leżysz.

Oj, co do testu... ja też trzymam gdzieś zawinięty test ciążowy naszego Bejbika. :laugh: I jest jeszcze wywołane gdzieś jego zdjęcie, które jak tylko zrobiłam (komórką akurat)to przesłałam mojemu M... Taka drobna pamiątka. ☺️

Dzisiaj u mnie przyjechała rodzina z Niemiec, z moją malutką chrześnicą... I w ogóle nie mogę uwierzyć... Sprezentowali mi po małej takie łóżeczko - kosz, na kółkach, z baldachimkiem! 🤪 Jest urocze! Jak tylko znajdę chwilę to zrobię i wstawię zdjęcie! A do tego mnóstwo prezentów - ciuszków (nowych i używanych), a nawet taką płaską, prostą maskotkę dla noworodka. Jej, taka niespodzianka, tak się cieszę! 🙃

I ciągle się zastanawiałam nad odkupieniem od kuzynki wózka - spacerówki. Używany, ale dobra firma... tylko przeprać co trzeba, poczyścić. Dziś go też sobie całego obejrzałam. Cena wysoka, nawet jak na używany, ale z drugiej strony skoro część wydatków poniekąd mi odpadła. Jednak się skuszę. Mój M też mi pisał, że jak się podoba to mam brać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Akigo! 🙂

He, he, ja jeszcze nie śpię - chyba z natłoku dzisiejszych wrażeń! 🙃 😉

Więc tak wygląda to łóżeczko:

[img size=172]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/lozeczko.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

Zdjęcie może trochę słabej jakości i robione przy kiepskim oświetleniu... no ale jest. 😉 A w środku, te kolorowe pakunki to "prezenty" - kuzynka jest perfekcjonistką i każdą parę ciuszków pakowała osobno... 😆 Urocze. :laugh: Może nie widać (ale można się domyślic po kształcie) - to taki koszyczek, ma wiklinowe ścianki. 🙂 Kółka można oczywiście blokować. Dla nas jak ulał (zwłaszcza, ze nie mamy też zbyt wiele miejsca na mieszkaniu, a to aż tak duże nie jest).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i jeszcze wrzucę zdjęcie wózeczka. Jednak jestem na niego zdecydowana. :P

[img size=238]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/wozeczek.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

Firma Teutonia, model Mistral S z 2007 roku (niewiele mi to mówi, ale może kto lubi wiedzieć), cały czarny jak widać... O ile widać, bo zdjęcie wyszło jak wyszło. 😉 Całkiem zgrabny, nie za ciężki, w dobrym stanie. 🙂

Jejku jak się cieszę - to już mam coś z tych dużych, konkretnych rzeczy. 🙃

Dobra, a teraz już chyba czas najwyższy mykać spać. Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!Sathi ale ładności. 🙂 Łóżeczko super sama bym takie chciała to by, sobie w dużym pokoju postawiła. Wózeczek też zgrabniutki. Jak mówisz ze lekki to super. Bo mi własnie na lekkości zależy. Ja chyba własnie wczoraj myślałam kiedy my wózek klupimy ale musimy skończyć przedpokój 😞 Więc chyba poczekam i jak urodze kupię bo i tak na początku nie będe wychodzic na spacery 🙂Ale chciało by się już mieć:P .Łózeczko kupimy jak mąż przyjedzie teraz na urlop.Mam jeszczę trochę tego kupowania. Z tą kasą 😞 . Ale pomału się kupi.
Miłego dnia życzę i lecę na sniadanko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂 wózek i łóżeczko jest są śliczne-ja tak jak Iwonka kupie wózek jak już się dziecko urodzi, a łóżeczko i wszytsko co zgapiłam z waszych list-wyprawek dla maleństwa kupie na początku października-sama zresztą musze dla siebie zrobić zakupy, nie mam jescze ani koszuli nocnej ani nic co bedzie mi potrzebne, ale w październiku bedzie odpowiednia pora na takie zakupy-juz mi mąż obiecał ż eze mną je zrobi 🙂

pogoda nawet znośna dzisiaj 🙂 ale ja jescze jestem chora więc cały dzień spędzę w domu 😞 sama bo mąż wybiera się na mecz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi- super prezenty!! milo tak dostac cos ladnego 🙂 I fajnie, ze nie trzeba bedzie juz kupowac tych rzeczy samemu co odciazy wasz domowy budzecik 🙂 Ja tez lubie dostawc prezenty ale jeszcze bardziej je komus dawac 🙂
Musze wlasnie pomyslec nad prezentami - bo zawsze przywozimy cos sobie w rodzince jak ktos gdzies wyjezdza... jakies drobnostki a'la pamiatki...hmmmmm tylko zawsze jest problem co tu kupic... Mysle, ze z bratem i "bratowka" nie bedzie problemu, bo tez oczekuja dzidzi 🙂 A widzialam tutaj fajne smoczki z napisami typu:
"Hola Mama" - czesc mamo, " 😜apa es Mujer" - tata jest najlepszy albo I +serduszko Mama i I+serduszko Papa wiec chyba im sprezentuje po jednym i kupie cos konkretnego dla ich lobuziaczka w brzuszku 🙂 co wy na to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witma 🙂 ...
łózeczko/kołyska śliczne wózek oczywiście również fajny
sandro pomysł ze smoczkami fajny 🙂 ... + coś konkrektnego dla dzidzi i na pewno będą bardzo zadowoleni 🙂
a mój mąż właśnie pojechał przedłużać umowę. ciekawe czy przedłuży w punkcie w cearfurze u nas czy nie - bo w tygodniu nie ma gdzie i kiedy bo ciągle w pracy :/ będę mieć zatem nowy telefon 😁 😁 ..... najbardziej o jego chodzi bo mu się psuje. chciałam fajną nokię ale ta co chce nie jest dostępna :/ a wiem że są wytrzymałe - a o to mi najbardziej chodzi w telefonie właśnie.
dziewczynki poleciały do kolegi na podwórko więc mam teraz chwilkę dla siebie 🙂 .. mąż kawę sobie zrobił ale nie wypił to chyba się skuszę :P taka ciepła, wąniąca mi pod nsem - a i z moim ciśnieniem to i trzeba. z zuzą piłam też kawę bo nie mogłam stać na nogach bez i nie jest nadpobudliwa więc trochę w to nie wierze. to już jest kwestia raczej neurologiczna i może kawa pobudza i działa przez chwilę ale by miała wpływ na to że dziecko jest potem nadpobudliwe ?? szczerze nie wiem. choć słyszałam takie opinie. ale ja umiarek - najwyżej jedna dziennie. 🙂
ja wózek też kupię po porodzie, ale pewnie przez allegro a nie na miejscu bo nie będę miała jak po niego jechać a tak kurierem mi dowiozą 😁 pod sam dom. z noworodkiem nikt mi nie zostanie bo się będą bać - męża samego nie wyślę bo jemu nie istotne jaki będzie a mi się musi podobać hehe ... i tak ja będę go urzywać bo mąż to raczej sporadycznie - niestety. tak więc wybiorę najlepszą dla mnie możliwość. łóżeczko stoi ale materacyka nie mam po dziewczynach.

a jeszcze tydzień i znowu się zacznie przedszkole 🙂 będę więcej sama w domku za czym nie przepadam i wstać będzie trzeba konkretnie wcześniej by je zaprowadzić :/ .. szkoda że nie mieszkam u nas na osiedlu bo tam się ono znajduje i mame bym nawet z nimi wysłała a tak to za daleko. nie wiem jak to będzie jak urodzę !! bo kto mi je zaprowadzi ?? zaczynam się nad tym zastanawiać kurcze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamuski

Witam po dlugiej nieobecnosci az 4 dni i 30 stron do nadrobienia....
TO JUZ 30 TYDZIEN-NIEWIERZE!!!!
Juz pisze co u nas:

Wizyta u mojego ginekologa wyszla dobrze,ale nieuwiezycie w ciagu miesiaca przytylam 4,3kg jestem w szoku,zalecil mi diete bialkowa,zero bialego pieczywa,a ja je tak uwielbiam i zero slodyczy dla mnie to taka katorga ze hej,pozatym badania wyszly dobrze...

MAM JUZ CALA WYPRAWKE:laugh: :laugh: :laugh:
tesciowa zaoferowala ze kupi nam co potrzeba,od lozeczka,wszystkie akcesoria do niego,wanienke,kocyki,reczniki,poprostu wszystko.
Brakuje mi tylko kosmetykow typu kremow pielegnacyjnych dla maluszka i dla siebie biustonosza.
Jestem HAPPY bo troche zaoszczedzilismy dzieki tesciowej:laugh:

Wczoraj skonczyl sie remoncik pokoik dla Szymusia jest sliczny,sciany maja kolor blekitnej chmurki,wlasnie wczoraj rozlozylismy lozeczko,kupilismy takie odrazu z kolyska o cos takiego

http://allegro.pl/item709850662_lozeczko_radek_ii_kolyska_teak_szufl_mat_g_p_k.html

Pozatym STESKNILAM SIE ZA WAMI

Juz niedlugo szkola rodzenia,troszke sie boje...

Leniuszku a jak tam twoja szkola ,zaczelas juz chodzic,bo mialas jakos ok 20 miec pierwsza lekcje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂

Sathi śliczne te prezenciki,niespodzianka super.

Co do łóżeczka to już chyba za 2 tyg będziemy zamawiać,zamawiam z allegro,za dużego wyboru nie mam,bo nikt nie chce wysyłać za granicę,no ale trafiłam jedną firmę.Zdecydowaliśmy się na takie
http://allegro.pl/item711162921_super_lozeczko_dobry_materac_posciel_okazja.html

Co do wózka,to nie wiem,ale gdzieś pod koniec września chyba się zdecydujemy,też z allegro,tutaj jakoś mi nic nie chce w oko wpaść,nad wózeczkiem się waham,może mi pomożecie ??
http://www.allegro.pl/item718606073_wozek_sprinter_fotelik_idealny_dla_noworodka.html
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=717679119
W ogóle to nie wiem jaki kolor,echh za dużo tego wszystkiego.
A tak to mamy już wyprawkę,no brakuje Nam tylko kosmetyków,ale to pod koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu łóżeczko super-sama myśle nad takim tlyko w kolorze brązowym bo mam meble w odcieniu ciemnego brązu a chce żeby pokoik ładnie wyglądał 🙂 a co do wózyczka to jak bym się na ten 2 zdecydował wygląda na zgrabniejszy a co do koloru to ja chce czerwony ale zielony też całkiem ładniutki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje ślicznie,też bardziej na ten drugi jestem nastawiona,kolorek chyba wybiorę zielony,bo ta cała reszta taka nijaka,chociaż podobał mi się na początku jeszcze ten róż,bo taki nietypowy.
Łóżeczko też chciałam na początku brązowe bo bardzo mi się podoba,no ale szybciej dobiorę tutaj mebelki do jasnego niestety,także za dużego wyboru nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!! Znowu mam niezłe zaległości, ale dziś ich nie nadrobię, trochę źle się czuje...jest mi duszno, wręcz czuje jakby mnie ktoś dusił, boli mnie kręgosłup i do tego stawia mi się brzusio...tak przynajmniej myślę, że to jest to, po prawej stronie mi wypycha się maluszek, tak jakby mi dupkę wypinał....nie boli, więc nie biorę no-spy. W środę mam do gin. to mu o wszystkim powiem... Miłego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny. 🙂 W sumie to tak, wózka nie trzeba mieć wcześniej, ale u mnie skoro może już być, to czemu nie. I skoro "sam" przyjechał. 😉

Kukunari super pomysł z tymi smoczkami! Zwłaszcza, że u nas nie widziałam takich - więc będą tutaj wyjątkowe. :laugh:

Kasiu ja też jedną kawę dziennie co najmniej muszę wypić. Pomaga w ogóle zacząć funkcjonować. I jakoś też nie wierzę, aby tyle miało małemu zaszkodzić... bez przesady.
Kurcze, za to z dziewczynkami i przedszkolem rzeczywiście będziesz musiała pomyśleć jak to rozwiązać. Mam nadzieję, że coś wymyślisz. 🙂 Trzymam kciuki. 🙂

Łał, Marzi no to gratulację! Widzę, że teściowa postarała się abyś miała "problem z głowy" co do wyprawki. 😉 Fajne łóżeczko. 🙂

Gosiu tak na "pierwszy rzut oka" to mi bardziej się spodobał wózeczek z pierwszego linka. :P Ale to jeszcze musisz sobie sama porównać parametry - które Ci się wydają ważniejsze/lepsze. No i ostatecznie ma się Tobie podobać. :P Fajny jest zwłaszcza ten czarno - biały, wzorzysty. 😉 Choć ogólnie czerwienie są fajne w połączeniu z czernią na wózeczkach. Łóżeczko słodkie. 🙂

Otlesia buziaki i trzymaj się! 😘

Ja za to czuję już kolejny dzień rozpierającej mnie energii... a właściwie to seksapilu i pewności siebie, hi, hi. Hormony buzują, ale w końcu jakoś pozytywniej niż ostatnio! Już dość i za dużo miałam takich stanów smutkowo-depresyjnych, ale też wiecie jak to jest - ich się nie wybiera i jak trwają to nie łatwo się z nich wyrwać. Muszę się więc nacieszyć tym "dobrym czasem" póki tylko trwa. 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie zauwazylam u siebie nowe rozstepy 🤔 no ale coz zrobic???
Podziele sie z Wami moim ostatnim doswiadczeniem. Chodzi o to ze sie poplakalam... 😞 ale nie ze smutku tylko z radosci i ze wzrusznenia:P . Nigdy nie mialam w sobie instynktu maciezynskiego. Kiedy inni zachwycali sie malymi dziecmi ja mowilam: dziecko jak dziecko. Nie chialam brac ich na rece, zabawiac i dziwily mnie postawy innych ludzi. Kurcze nie potrafilam tego "podniecania sie" zrozumiec. Balam sie jak to bedzie z moim dzieckiem. Co bedzie kiedy poczuje jego ruchy? myslalam ze bedzie to dziwne uczucie kogos obcego w moim ciele. No i kiedy ostatnio syn dawal mi czadu a ja smialam sie w glosy wyobrazajac sobie jego pozycje ktore przyjmuje, w pewnym momencie polecialy mi lzy. Wzruszylam sie tym ze pomimo tego iz go nie widze tak BARDZO GO POKOCHALAM. Nie sadzilam ze wszystko przyjdzie tak samo z siebie ze nawet nie zauwaze kiedy zmienia sie moje uczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia82 - ja rowniez rozwazam zakup wyprawki a przynajmniej jej czesci np. mebelki, wozek itp. przez internet. Musze sie liczyc tez z tym, ze zamawiajac z polskich stron koniecznie trzeba doliczyc zagranicznego kuriera. Znalazlam dosc fajna stronke, na ktorej dostarczaja towary rowniez za granice. 😁 Ponizej wklejam wam link łożeczka, ktore mi sie podoba choc cena troche przesadzona - w koncu to tylko łóżeczko na krotki okres czasu w zasadzie, a jeszcze przydlalaby sie do tego komódka w tym stylu 🤢
http://dino.sklep.pl/nowy/Lozeczko-giraffe-bezowedab-trama-2009-kurier-gratis-p-1518.html
No w kadym razie to jest rowniez link do tej stronki, z ktorej transportuja towar za granice za rosadana mysle cene 🙂
Na terenie Polski dostarczanie paczek jast za darmo. Za granice wyglada to nastepujaco:
http://dino.sklep.pl/nowy/cennik_gls_zagranica_europa.htm

Dziubasy mamcie i ich brzuchowe bobasy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...