Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sandrus Ty tak ślicznie wyglądasz że możesz się rozebrać. Ja teraz chyba zniesmaczyła bym cała plażę ☺️
Słonko zaszło i aż chce się żyć:P .Od razu lepiej. Chyba będzie padać.A ja będe stać na balkonie i moknąć:P .
Ja chciałam kupić ostatnio ten balsam nivea baby ale nigdzie nie dostałam 😞 i kupiłam jakis na rozstępy z rosmana.To już moja ziajka była lepsza. Ten nowy balsam jakoś nie wsiąka.Ładnie pachnie i nic poza tym. Ale grunt ze nowych rozsgtępów jeszcze nie mam. Żebym ja taka mądra była jak dzis 10 lat temu to bym wcale nie miała. Ale jakoś tak sobie bagatelizowałam i przez to mam.Głupia baba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
iwonka mi też się nie chciało przy pierwszej córci i mi się porobiły, może nie są duże i poniżej lini brzucha, a ten nie miałam też wypukły więc mi to może tak strasznie nie przeszkadzało, ale teraz ostro tego pilnuje by nie mieć nowych i większych, i by skóra wróciła do swojej formy. co do rozstępów to jest też kwestia podatności czasem nic nie poradzisz i nie jesteś głupia oj jakbym bliżej byłą to by ci takie gadanie o sobie szybko wyperswadowała ...

a ja jestem dzisiaj zmierzła :/ .... męczy mnie bałagan którego nie mogę ruszyć bo mnie coś zaczyna kuć, boleć po dłuższym wysiłku .... i chce a wiem że nie powinnam, powinnam troszkę odpocząć bo sobie wkońcu zaszkodze - ja to znowu ciągle gdzieś latam, to zakupy, to spacer, to sprzątanie, to gotowanie i tak w koło i w koło. jak kto przyjdzie tylko mnie pyta czy ja w końcu sobie usiąde na dupie i spokojnie herbate, czy kawe wypije :/ ... dzisiaj już odpuszcze ale jutro nie wytrzymam (a dziewczynki ciągle coś rozrzucają, kruszą, paćkają, jak to dzieci)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja własnie pograłam z moimi dzieciakami w remika jak zwykle się pokłucili i po grze 🙂.Teraz wymyślili sobie joging i idą biegać do okoła bloku. Sportowcy wiejscy na start 😉.A ja sobie popatrze z balkono na podwórkowy maraton.Pewnie po dwóch kółkach będzie koniec:P.Kasieńko zazdroszczę kondycji.Tylko że to prawda jak ktoś od początku ciąży zachowuje się jak to nieudałota potem ma problem. Tak jak w moim przypadku! ☺️
Ale po porodzie stane na głowie a wróce do figury sprzed ciąży i do dawnej kondycji. Bo jak jestem okrągła to strasznie mi źle.Jestem wtedy bardzo nieszczęśliwa.Już nawet nie chodzi o kondycje.Tylko o moją psychikę.Więc po porodzie rozpocznę wojne z tłuszczykiem 😉 I mam nadzieję żę wygram!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już jestem po wizycie uff ☺️.Twoje dzieci Kasiu już są duże.Bo te małe co do mnie przychodzą to jedna ma rok a druga 2,5 najstarsza ma 11lat. Więc o nią się nie trzba martwić.A bomble to mało kumają.Za to latają po całym domu jak małpki.Ale dziś mi się upiekło bo moje dzieci zabrały je na dwór. Wiedziały że mamusi się słabo robi na wiadomość o odwiedzinach 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny znacie może normy krzywej cukrowej z obciążeniem 75 naczczo po godzinie i dwóch , bo wcześniej robiłam z obciążeniem 50 i po godzinie to miałam wysoki cukier i powtarzałam bo nie wiem czy cukrzycy nie mam 😞. Beatko Ty może znasz bo pamiętam że chyba też się coś martwiłaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej za żadko zaglądma na forum bo później musz etyle stron nadrabiać, ale dziś mąż miał wolne więc troszkę posprzataliśmy na strychu bo tam tyle staroci zalegało że trzeba bylo to wyrzucić w końcu ale ejscze troche zostało do zrobienia

ja stosuje oliwke i narazie jest dobrze 🙂 choć zauważyłam kilka rozstępów na biuście ale mam nadzieej ze wiecej sie juz nie pojawi :P

Beatko każda z nas-mam tu na myśłi mamy które beda miały pierwsze dzieeci boją się jak je wychowamy i czy dmay radę, ja tez się boję jak to będzie jak sie pojawi moja córeczka ale przeciez jakoś rade sobie musze dać-choć wiem że ja będe raczej konsekwentna mamą bo lubie mieć nad wszystkim kontrole, więc u mnie będzie tak że mama będzie zrzędzić a tata będzie rozpieszczać bo mój mąż uwielbia dzieci a na sowje się już nie może doczekać

ja mam czesto wizyty dzieci, czesto bo codziennie mi przelatuja przez dom chłopcy mojej siostry, łapki na ścinaie to norma 🙂 szczególnie na klatce schodowej 🙂 ale da się zmyć więc mi to nie przeszkadza, choc moja siostra znalazła ptent na łapki na ścianie na klatce schodowe 🙂 przy osttanim malowaniu pokryła ścianę farbą z takimi drobinkami drewna więc dzieci już nie łapią się ściany bo te kawałeczki drewna ich kłują :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zobaczcie to-cudo: Gosia82 sprzedający jest z tczewa tak jak ty więc gdyby obie sie to spodobało to możesz sama odebrać wiec zaoszczedziłabys na kosztach przesyłki 🙂

http://allegro.pl/item708762061_ramka_z_glina_niepowtarzalne_ramki_z_g_link_a_r3.html#gallery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nom, dzisiaj cosik jakby mniej niż zwykle osób tu zajrzało. 🤨 Cisza w eterze... 😉

Moniko znalazłam na innym forum taką informację:
"Glukoza w testach obciążeniowych (75 g doustnie)
Normy: w 120 min. testu 200 mg/dl, to rozpoznajemy cukrzycę
(...)
Cukrzycę rozpoznajemy jeżeli przynajmniej jedna wartość glikemii przekracza podane normy : 105 mg% na czczo, po obciążeniu 75g po jednej godzinie 180 mg% i po 2 godzinach - 140 mg %."
Nie wiem czy Ci wiele pomoże, ale może zawsze.

Ja ciągle kukam za dolnymi normami na test obciążenia glukozą 50g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje Ci Sathi ja też właśnie szukam i wszędzie inaczej piszą, wizyte u dibetologa mam we wtorek ale ile ja nerwów do tego czasu strace
ja mam na czczo 70 , po godzinie 177, a po dwóch 140 i wszedzie inaczej te normy są , a po godzinie i obciążeniu 50 miałam 167 a norma jest do 140. Dzięki jeszcze raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no a ja wkoncu udalam sie do dentysty i powiedziala ze ropa mi sie zbiera tam gdzie ta osemka probuje sie wybic i dala mi jakies lekarstwo takie brazowe wloski i przepisala antybiotyk AUGMENTIN kurcze czy ten lek jest na wszystko??? Wykupilam ten lek jak mi go kiedys przepisali na bakterie w moczu co mialam ale wkoncu go nie otworzylam a teraz prosze sie przydal. Kurcze ale nadal mnie boli 😞 co prawda juz nie az tak bardzo i mam nadzieje ze przespie dzisiejsza noc 😞 . Jak mi juz przejdzie z tym zebem to sie chyba i tak do dentysty zglosze zeby zobaczyla co i jak z moim uzebieniem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu oby ci przeszło, wiem co to za ból 😞 ...

iwonka no to faktycznie jak takie maluszki to inna sprawa 🙂, ale ja mam na to radę - piją tylko koło nas - nie zanoszę po pokojach napojów i unikam ciaplającego się jedzenia 🙂, ewentualnie kruche ciasteczka - bo szybko się odkurzają :P
a ja mam to obciążenie w tym tygodniu ale 31 od razu ide do lekarza tak że zaraz będę wiedzieć czy wszystko jest ok.

haniu słodkie te ramki, jak odbijamy rączki to coś inneo niż takie - tak bardzo realne - świetne wspomnienie na stare lata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniko nie ma sprawy. Ale widzę, że i tak obie nas czeka nerwówka do przyszłego tygodnia. Trudno, nie skrócimy dni. Odpręż się i staraj się o tym nie myśleć, aby jak najmniej się stresować - bo nerwy nam nie pomogą.

No i dobrze, że już cokolwiek masz Leniuszku. Nie wiem, nie znam tego antybiotyku, jakoś nie trafiłam na niego. Grunt, żeby tylko pomógł.

Maiha fajne; sam pomysł już gdzieś widziałam i słyszałam, ale nie szukałam nic konkretnego. Kto wie, może jak już mały będzie to się skuszę? Może jako prezent dla dziadków? 😉

A u mnie rozpętała się burza... mmm... lubię burze. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki!tak jak się chwaliłam ze dobrze mi sie śpi tak dostałam dzis w nocy popalić:P.Non stop wstawałam. Dostałam zgagii skakałam po łózku jak kangur. Do tego boli mnie kość łonowa.Może to jakis ucisk ale strasznie nie przyjemny ból. Mówiłaś ze tak ci sie dobrze śpi to masz babo:P
Dziś moja rocznica ślubu jak zwykle spędze ją sam 😞 Ale to chyba już któryś rok z rzędu wiec norma.A mój mężulek z rana dzwonił i zapomniał. Ja mu zaraz dam!Sama sobie przypomniałam przez suwaczek ale ciii... 😉
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rety jaka ja jestem dzisiaj wymęczona 😞 ... było tak duszno w nocy że dziewczynki ciągle wstawały - na przemian jeszcze - i ciągle do nich wstawałam ... a to pić, a to przykryć, a to mamo bo swędzi bo komar ją pogryzł, no to je wysmarowałam by nie gryzł ięcej, .... a to mi się siać zachciało. nie pamiętam kiedy byłam tak zmęczona 🤨 a teraz idę na zakupy, może do siostry na kawę i zobaczyć sukienkę w jakiej pójdzie na wesele 🙂, młodsza była w zeszłym tygodniu i wyglądała bajecznie. starsza stwierdziła że się jednak nie pożyczy tylko kupi nową bo będą się powtarzać goście - i to dużo więc jednak musi mieć coś nowego (ale ona strasznie lubi wydawać kasę hehe, a mąż jej na wszystko pozwola i jak się nie może na coś zdecydować to zawsze mówi - to weź dwie!! - hehehe, że mój nie jest taki :P )

a przypomniało mi się coś a propos brzdąców, rety co moja zuza zrobiła. siostra starsza przyjechała z mężem autem - bo chcieli umyć a sami mieszkają w blokach. no to siostra się opalała przed domem ja z nią gadałam a szwagier za domem mył to auto, a że dziewczyny znudzone poleciały z nim. jak się okazało szwagier miała jakieś przyrządy do mycia i zuza chciała mu pomóc i zobaczyła miotełkę i mówi "to ja pozamiatam auto" i przejechałą po karoserii ... szwagier ponoć szybko ją złapał za rękę ale troszkę za późno mówiąc "że to do czyszcenia śróbek, nie do auta" a zuza użyła szczotki drucianej !! ☺️ na szczęście nie zrobiła dużo uszkodzeń i da się to czymś tak zamaskować - jakieś coś mają kupić.(auto jeszcze czarne ☺️ ) tak więc morał taki - trzeba uważać co się ma przy dzieciach i z góry uprzedzić co wolno a co nie wolno bo mogą niechcący nabroić. (dodam że z żoną szwagra się z tego uśmiałyśmy hehehe, a zuzi było strasznie przykro bo ona tak nie chciała przecież - bidulka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko ja tez przyłączam sie do życzeń 🙂 więc wszytskiego najlepszego, a dziś akurat ma moja siostra 11 rocznicę ślubu i sobie przypomni przysięgę nawet bo idzie do kolezanki do kościoła z kwiatkami bo tez akurat ma dziś wesele 🙂

A ja mam 17 wrezśnia pierwsza rocznicę ślubu-ciekawe czy mój mąż będzie pamiętał?? bo on nie jest zbyt pamiętliwy ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wzielam druga dawke antybiotyku i troche na szeczescie przechodzi 🙂 Jak widze duzo z nas bedzie mialo rocznice we wrzesniu ja mam 1 wrzesnia druga rocznice slubu. 🙂
Iwonko wszystkiego najlepszego, radosci i pogody ducha na co dzien! 😁
Kasiu opowiedzialam mojemu M o przygodzie Twojej Zuzi z samochodem to niezle sie usmial 🙃
U mnie noce ostatnio chlodne sie zrobily a na burze czekamy moze sie u nas dzis pojawi 🤔
A czas leci... u mnie juz 30tc... juz niedlugo coraz blizej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko wszystkiego naj,i życzę jeszcze wiele takich rocznic,przede wszystkim spędzanych razem 🙂
Ja już się lepiej nie wypowiadam na temat spania,jak już przychodzi wieczór to mi się słabo robi.
Malutka wczoraj słabo,ale to chyba przeze mnie bo też miałam ciężki dzień,wszystko mnie drażni,mam momenty że najchętniej bym się spakowała i jechała do domu,a przecież dopiero tydzień temu wróciłam z urlopu.
Przyszła teściowa mi lata tutaj,bo mieszka jeszcze na razie z Nami 😠 a mnie to wszystko drażni,bo ja coś poukładałam,posprzątam,a ona idzie i zaś to samo,nie wytrze po sobie echhh,tak naprawdę to nie mogę na nią patrzeć.
Szkoda mi mojego N bo On biedak musi słuchać,ale ja muszę gadać bo inaczej będziemy tak siedzieć nie wiem do kiedy,ale zapewne długo.
Sorki dziewczynki że tak smucę z rana :P ale muszę trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu ja tak miałam u teściowej właśnie ja na kolanach szorowałam białe płytki w korytarzyku a ona przełaziła po całym domu w buciorach - czy deszcz czy śnieg ..... wysprzątałam kuchnie - zaraz przyszła z zakupami wszystko rozwaliła po całej kuchni ... mój też musiał tego słuchać :P ale był za mną i mnie popierał bo ja tam tylko dbałam o dom a ona dosyć że nie dbała to nie starała się nawet butów ściągnąć by nie nałazić - ile nerwów mnie to przeszło wrrrr ale teraz mam spokój - na szczęście 😁 ....

asiu no to mojej siostry auto ale sama się z tego śmiała hehe tylko szwagrowi było nie do śmiechu bo zawsze pucuje i dba ... no ale wiedział że to przypadek i on zostawi na wieszchu tą miotłę to bidulka myślała że to do czyszczenia i tyle hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...