Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Narescie moge usiasc i cos napisac... ale mnie wymeczyla ta podroz... straszne korki. Co do to dzisiaj bylo na temat oddychania. Chodzi o to aby nauczyc sie oddychac przepona (przy oddychaniu podnosi sie brzuszek a nie klatka piersiowa) i stosowac to podczas I fazy porodu (ktora moze trwac nawet 12h). Cwiczenie polega na tym aby przez pierwsze 15sek oddychac jak najwolniej swobodnie gleboki wdech przez nos i powoli wydech tez przez nos. Nastepnie w ciagu nastepnych 15sek podwoic liczbe oddechow (wtedy kiedy mamy skurcz) takze nosem. Jezeli komus jest ciezko oddychac przez nos albo jest alergikiem to moze przez buzie. Lepiej przez nos jest dlatego ze gdy oddychamy buzia szybko robi nam sie sucho w buzi i duzo wtedy pijemy a to wiaze sie z czestym chodzeniem do wc. I tak mozna cwiczyc ze stoperem skurcz trwa ok 60sek i 0-15sek wolny oddech, od 15-45sekundy szybki (wtedy jest naprawdopodobniej skurcz najbardziej nasilony), 45-60sek wolny.
Co do moich odczuc to czulam sie dzis jak pokraka poniewaz pierwsza czesc zajec to byly cwiczenia fizyczne bardzo spokojne ale i tak robilam to strasznie nie poradnie. Te cwiczenia tez sa zwiazzane z I faza porodu, chodzi tu o aktywny porod czyli nie lezymy tylko ruszamy sie (pilka, drabinki itp) podobno to ma pomoc i przyspieszyc cala akcje 😉 . Pokazywali tez masaz ktory moze robic osoba towarzyszaca podobno ukaja bol ale trohche to dla mnie zbyt skomplikowane zeby to opisac. Poprosilam babke zeby dala mi jakies materialy jak mi da to je tu wrzuce 😁 . Uff skonczylam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi chyba Cie znalazlam jezeli masz na imie Paulina to dobrze 🙂 ale zmylily mnie zdjecia tzn gdzie sa okulary??? 🤔 Chyba ze to nie bylo Twoje oko...? Dlatego jeszcze Cie nie zaprosilam tylko wolalam sie upewnic. Jednak sadzac po poukrywanych inofmacja o Tobie na nk to chyba jednak Ty bo kiedy pisalas ze nie wierzysz internetowi na 100% i wolisz sie az tak bardzo nie zwierzac 😉 chyba dobrze pamietam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka! Ja dzis cały dzień przesiedziałam z mamą. Zaprosiłam ją na obiad i sobie pogadałyśmy. Poza tym zaczęłam robić soczki z warzyw. Burak ,marchew i jabłko. Pyszne nawet moje dzieciaki po szklanie wypiły. I teraz będe robić codziennie to napewno krew mi się podniesie i moja maleńka będzie zdrowsza. Też Was chce wrzucić do NK będe poszukiwać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też znalazłam 🙂, ale paula czemu można oglądać tylko 3 twoje zdjęcia ?? masz chyba ukryty nawet dla znajomych jakiś inny album :/ ... a i co to miało znacxzyć hehehe - z tym trzymaniem się :P ... hehe ...

kurde ja ide spać bo jutro mam na 7:55 do tego laboratorium :/ nie wiem jak ja wstanę i jeszcze jak ja tam wytrzymam przez godzinę przecież najpierw zasnę na siedząco a potem to chyba zemdleje z głodu :/ ... rety. dziewczynki muszę też zaprowadzić do mamy i siostry - już poinformowana hehe (a ona śpioch niesamowity, nie ma jeszcze rodziny, znaczy dzieci, choć starsza ode mnie i godzina ją rozbroiła, ale oczywiście nie ma sprawy.) niby mama mogłaby je zająć ale one i tak dadzą ciotce popalić :P ... a niech wstaje :P

dzisiaj mi się coś brzusio dosyć często stawia :/ może przez moje przeciążenie. kurcze ale jak tu sobie odpocząć :/ . już dzisiaj zuza mi obierała obieraczką ziemniaki bo noża jej nie dam ostrego, a ja naczynia myłam .. potem jej pomogłam bo kilka tylko się jej udało ale dzielnie obierała 🙂 buziak mały 🙂 ...

a!! dostałam z allegro dzisiaj paczuszkę i jestem bardzo zadowolona 😁 😁 .... fajna ta sylikonowa butelka 🙂 można w mikrofali odgrzewać np mleko - ale ja nie mam mikrofali :P hehe .. ale to nic hehe. ja dzieciom np picie dawałam chłodne nie ciepłe. i nie miałam nigdy problemów z gardłem .... jakieś anginy czy cóś mi całkiem obce, tfu tfu i oby tak było.

oki ide, bo mnie jeszcze mąż woła cały dzień się w końcu nie widzieliśmy 🙂 trzeba się troszę poprzytulać :P ... hehe ...

dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za przyjęcie 😉 Ale Wy wszystkie fajne dziewczynki jesteście. Ale będą śliczne listopadowe dzieciaczki:P
Chociaż ja ciekawa jestem czy do listopada dochodzę. Mama dziś mi powiedziała ze mam olbrzymi brzuchol:P. Więc może rozpadne się w październiku.Bo termin mi zmienił lekarz na 31 pażdziernika.Ale wszystko się okarze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewuszki!
Wczoraj byłam na comiesięcznej wizycie u mojej gin. Z gabinetu wyszłam trochę zaskoczona, bo... chyba się termin delikatnie przesunął. Z obliczeń mojej gin wyszło,że jest 31 tydzień. Podejrzała dzidziusia, zobaczyła wymiary - waży 1,635! Płeć również podejrzała, ale maleństwo nie ułożyło się komfortowo więc są tylko przypuszczenia, jak narazie.
Troszkę się wystraszyłam, bo 31 tydz. a ja w lesie - załatwiamy własny kąt, a akcesoria dla maluszka zostawiliśmy na październik. Ale coś czuje,że poród będzie na przełomie miesięcy, nawet bym obstawiała końcówkę października. Czasu coraz mniej i pojawił się stres, że nie zdążę ☺️
Przeskoczyłam o 2 tyg. do przodu i nie ukrywam, że mam już świadomość, że już czas się kurczy ach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To Madeline cudowna wiadomość.Ale duża dzidzia 1,635 super!Nie przejmuj sie napewno z wszystkim zdążysz 🙂 . Dzis mi moja córcia wsadziła rączkę między żebra a moze to nóżka już sama nie wiem. Pamiętam to uczucie.Ale tego sie nie spodziewałam i troszkę się wystraszyłam co to mi tak sterczy z boku:P .To szok że tak daleko sięga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobranoc Iwonko 🙂
też zaraz zmykam,rano trzeba wstać,jedziemy po szafeczkę dla Malutkiej,mam nadzieję że coś dostanę ciekawego.

Madeline duża ta Twoja dzidzia 🙂 ale to i dobrze,bynajmniej zdrowo rośnie 🙂 a tak z ciekawości to wiesz co będzie 🙂 ale jestem ciekawska co nie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrej nocki Kasiu. 😉 A galerie na NK mam dwie: jedną dla wszystkich, a drugą tylko dla znajomych... 🙂

Akigo trzymaj się ze swoim brzuniem! :P A jak co to nazwiemy Cię bardzo wczesną listopadóweczką z października, hi, hi. 😉
I Madeline też. 😉

Marzi czyżby Twój M interesował się japońskim anime? Może mangą też? :P

No dobra też mykam spać. Dziś miałam romantyczny wieczór z moim M na mieście, teraz jeszcze filmik do snu, a jutro koncert. 🙂 Nie mogę się doczekać! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pani doktor skomentował tak 'widzę jakąś dziewczynkę' ale to nic pewnego z uwagi, że obserwacja nie była precyzyjna:P

Oj spora, spora -oby zdrowiutkie było... rozglądam się za wózkami, może któraś ma jakieś opinie nt ABC Desing Astro? bo się do niego przymierzam...
Też czuje juz intensywnie jak młode się burzy w brzuszku, jednego dnia to jak tajfun, chyba nie spało tylko kopało, przekręcało się. Pocieszne. Przyjemne uczucie, mimo, że czasem od kopniaczka aż podskoczę.
Nic Dziewuszki lecę spać.
Październikowe listopadóweczki - hmm, interesująca propozycja 😜
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki!Ja już wstałam. Musze przyznać że od tygodnia mało śpie 😞 .Na susiu budzę się co 2,3 godziny. Bardzo męczące i od 7 codziennie mam wiercenie za ścianą. Więc budzę sie zmećzona. Dziś się czuję jakby po mnie czołg przejechał czuję każdą kosteczke. Może będzie padać.I to na deszcz. NIe wiem!Dość marudzenia! 😉
Wczesna listopadóweczka z października . Brzmi super! 😉
Ale wy macie super z tymi romantycznymi wieczorami. ☺️
Chociaż ja też spędzam romantyczne wieczory na kanapie przed kompem 😉
To może będziemy miały jeszcze jedną dziewuszkę.Bo narazie chłopcy górą.
Zmykam robić herbatkę! A Wy wstawać bo siedzę tu sama:P .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...