Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Asiu polecam sokowirówke 😆 ja jestem zachwycona, 5 sekund i szklanka soku, rewelacyjny wynalazek heheh:P
wczoraj 3 szklanki wypiłam i niedługo zrobie sobie jeszcze 😆

też patrzyłam na to łóżeczko Radek II, bardzo ladne, może też je kupie.Zaraz zamówie wanienke na allegro już jestem zdecydowana 🙂

Dziś mam nareszcie wizyte u mojego gin! tak bardzo sie ciesze!! musze mu powiedzieć o tarczycy, anemii, wodach płodowych, szpitalu, skurczach, lekach, o złych wynikach morfologii i moczu- ciekawa jestem co mi na wszystko powie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja właśnie z przedszkola przyszłam i też myślę o jakimś spaniu :P ... 🙂 bo cóż mam robić a dłużyć mi się będzie strasznie bez tych moich cór.
a dzisiaj by mnie załatwili !! dobrze że miałam jeszcze w portfelu jakieś pieniądze bo dzisiaj u mnie wszystkie bankomaty popsute, awaria i tyle. myślę że zrobią potem jak banki pootwierają.
co do wyprawki to mi się siostry pytały czy ja ich chce ze wszystkim uprzedzić przed porodem, powiedziałam że ja chce mieć wszystko przygotowane a one zawsze będą mogły coś sprawić siostrzeńcowi. przecież nie będę czekać aż urodzę by zobaczyć co dostanę.

wiecie co, wczoraj moja zuza była pierwszy raz na religii. u nas sześciolatkom już "wykładają" i co mnie zdenerwowało to sposób przekazywania wiedzy. co natomiast. ide z zuzą a ona do mnie że pani na religi powiedziała im że jak robią złe rzeczy to im się czarne plamy na sercu robią i żeby je wybielić trzeba iść do kościoła. no dajcie spokój by takie głupoty opowiadać. wytłumaczyłam jej że żadne plamy jej się na sercu nie robią tylko pani tak nazwała grzechy - jak np zrobi coś złego i jak się ma te grzechy można się iść do księdza wyspowiadać - czyli że powiedzieć mu o tym co się złego zrobiło i on daje rozgrzeszenie, tak jakby przyszła do mnie i przeprosiła za coś złego co zrobiła i ja już bym się nie złościła. powiedziałam jej by zawsze do mnie przychodziła jak jej pani coś dziwnego na religii np powie a ja jej to wytłumacze. są dzieci które nie słuchają i nie biorą sobie takich rzeczy na serio, ale moja zuza jest wrażliwa i myślała by przez tą babę że ma czarne plamy na sercu. normalnie wode z mózgu dzieciom robią.

a co do kas i ciężarnych to pani mnie ostatnio - taaka kilka lat starsza ode mnie przepuściła, a przede mnie wcisnął się chłopak - może zrozumiał że to do niego hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze mi się przypomniało. bo poruszyłyście temat biustonoszy do karmienia. powiem wam że myślałam o nich tym razem - wcześniej nie używałam, ale jak widziałam koleżankę która ma taki, karmi to okropnie wygląda w nim biust. strasznie obwisły i taki widać "wyjedzony". bo one są bez żadnych usztywniaczy, firzbin itp. ja to bym chciała z firzbinami !! bo chce mimo karmienia ładnie wyglądać. na serio bardzo mi się to nie podobało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
he he. pewnie to była kasa uprzywilejowana dla kobiet w ciąży i osób niepełnosprawnych,więc trzeba mu wybaczyć.mnie ostatnio babka w kasie skrzyczała bo stałam w kolejce a powinnam podejść do niej i być obsłużona jako pierwsza,wszystko zależy od człowieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie chyba wystarczyłby biustonosz z odpinanymi ramiączkami, tylko że taki do karimenia na pewno wygodniejszy bo nie "ucieka" ramiączko jak sie je odepnie.
Mi tez sie nie podobają te biustonosze no ale cóż... w ogóle nie ma żadnej ładnej bielizny dla kobiet w ciąży!!
W week przymierzałam haleczke ale wyglądałam okropnie w większym rozmiarze 🤨była super, ale żeby dobrze wyglądac musiałaby być dopasowana..
nic nie ma dla ciężarnych!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu czytajac Twoja wypowiedz o p Katechtce zastanawiam sie jak on wytlumaczy dzieciom czym jest smierc albo pieklo??? Az mnie ciarki przechodza na sama mysl... 🤢 jakby nie wiedziala ze dzieci wszystko chlona.
Beatko daj znac co tam Ci lekarz powiedzial
Co do wyprawki to czesc rzeczy juz mam woek, lozeczko, jakies ubranka choc tez np zamowilam body rozm 62 i kupilam body w 5-10-15 dla kolezanki rozm 68 i wiecie co te moje 62 byly wieksze od tych 68!!! 🤔 i teraz nie wiem czy te moje nie beda za duze??? mam juz tez posciel (2 komplety), materac, kosmetyki i pieluchy ktos ma mi kupic, kocyk i becik tez juz mam (podobno). A reszta to nie wiem kiedy pewnie jakos we wrzesniu. Dla siebie do szpitala mam 1 koszule i to wszystko. A do porodu to chyba kupie gdzies w lumpeksie taka duza koszulke jak mowila Kasia bo faktycznie szkoda nowej a ta i tak bedzie do wyrzucenia. Ide cos porobic bo za niedlugo bede sie szykowac na zajecia ze szk rodzenia (dzisiaj fizyczne). Akigo te plecaki to na prawde masakra, mowili ze mialy byc szafki w skolach, i co?
Kurcze ostatnio znowu nasluchalam sie jaka to ja gruba jestem i to od kilku osob... ech jacy wszyscy sa sympatyczni. I pytaja jak ja bede wygladac za 2 mies? No wlasnie od dzis rowno dwa miesiace sa 2/09 - 2/11 🤢 o rany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja juz sobie odpoczełam,Ale jestem taka zła że chyba mi na mózg zaraz strzeli.U nas na pierwszym piętrze dwa mieszkania są remontowane.Od dwóch godzin wiercą taką jakoś dziwna piszczącą wiertarą.Przez godzinę mnie to nie wkurzało ale teraz mam chęć zejść na dół i ich podusić:P.
Strasznie mi to działa na układ nerwewy. Co oni wiercą przez tydzień. Tunel robią pod ziemią czy jaka cholera. A ja biedna tu podskakuje na kanapie . 😠
Co do biustonoszy siostra mi dała taki cały bawełniany tylko lekko usztywniany,. Więc będe miała do szpitala . A specjalnych do karmienia chyba nie kupie.Bo nie był mi potrzebny kiedyś to i teraz nie będzie.
Kasieńko pogadaj z tą panią od religi. Bo wiesz to chyba jakieś indywidualne nauczanie. To znaczy ta pani uczy tak jak ona myśli.Czarne plamy.Jej się chyba plama w głowie zrobiła i też czarna.
Jeśli chodzi o kolejki to jeszcze nie trafiłam na to żeby mnie ktoś przepuścił. Jak ide do banku i jest duza kolejka to córke stawiam a sama siadam. Jakos tak nie potrafie podejść pierwsza do okienka. Żeby gdzieś w banku był jakiś napis albo coś a tu nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olga to była zwykła kasa, nie dla uprzywilejowanych u nas w biedronce takich nie ma 🙂. po prostu pani była uprzejma, i tak dziwnie się przez chwilę zrobiło bo przepuścili mnie a on wszedł 🙂.

ja nie będę kupować jednak do karmienia, zawsze odchylałam sobie miseczke i tyle. po ciąży chce czuć się atrakcyjnie 🙂. źle bym się czuła w takim biustonoszu.

hehe iwonka to nie jest indywidualne. u nas tak zawsze w zerówce zaczynają religie prowadzić. ta babka w podstawówce mnie uczyła, jest dosyć młoda, i niezbyt mądra jak widzę. nie pamiętam by takie brednie opowiadała, ale chyba zmieniła sposób nauczania. ja się zastanawiam co będzie te dzieci jeszcze w szkole itp spotykać i z jaką wiedzą będą musiały się ogarnąć, a szczególnie kto i jak im tą wiedze będzie chciał przekazać a patrząc na tą katechetkę ...... mam czarną wizję. mam nadzieję że dzieci zawsze przyjdą jak usłyszą coś podobnie dziwnego od kogokolwiek. nie będę tej babki pouczać .... jak ktoś bił zuzie zwróciłąm od razu uwagę w przedszkolu, ale sposobu nauczania może nie będę komentować i krytykować. chyba że coś było by na prawdę kontrowersyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To tylko ja jestem taka wredota i walcze z nauczycielami 😉.Ale ja muszę.Mój syn tak jak wcześnie pisałam ma Adhd.Miał taka wychowaczynię która tego nie rozumiała. Dla niej ADHD to wymysł a on jest poprostu niegrzeczny. Nawet papiery nie pomagały. Więc w końcu uderzyłam do dyrekcji. Opowiedziałam wszystko jak traktowany był mój syn.Jak traktowana byłam ja. Siedziała ona pani dyrektor i wice. I wiecie co w oczy mi się wszystkiego wyparła . Nawet tego co do mnie mówiła. A pani dyrektor stała za swoim pracownikiem.Że to dobry pedagog itd. Pani opowiadała jak ona lubi mojego Kacpra .Nie no poprostu paranoja. Więc uważam od niedawna ze ciężko z nauczycielem wygrać.Ale jak bede musiała dalej będe walczyć. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwonka dobrze jest walczyć o dziecko i popieram cię całkowicie. też jak mówię gdy chłopczyk dokuczał wykręcał zuzi ręcę itp zwróciłam uwagę przedszkolance by zwróciła na to uwagę, od razu zmieniła jej parę i wszystko było dobrze. co do tego co mówią to nie wiem, ona nie ma dzieci, ta katechetka i może nie jest przez to wrażliwa co mówi do dzieci, jak to mówi. wydaje jej się chyba że tak jest obrazowo i zrozumieją, nie wie jak dzieci są mądre i że można zupełnie inaczej, normalnie z nimi rozmawiać i po ludzku wytłumaczyć, a nie jakieś dziwne przenośnie. jak bym zaczeła ją pouczać jak ma do nich mówić mogłaby się potem wyrzywać na dziewczynkach. w szkole chociażby bo miałaby do mnie uraz. chce tego uniknąć. tym bardziej że nie będę miała tak czy siak wpływu na to co mówią nauczyciele. oczywiście póki szanują dzieci, i dobrze je traktują. jakby doszło do tego nieodpowiednie zachowanie z jej strony na pewno nie puściłabym tego płazem. też jestem waleczną mamą i uważam że ważne jest stanąć po stronie dziecka bo wie że zawsze może na nas liczyć. oczywiście wszędzie są jkieś granice i trzeba wziąć pod uwagę że również mają dużą wuobraźnię, ale mimo wszystko. ja zawsze stanę za nimi. z rozsądkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haj babeczki!!
Dzis przyszedl bialy rozek, ktory zamawialam 😁 oczywiscie go nie widzialam bo doszedl do rodzicow ale mama mowila ze slodki w sam raz na odebranie malenstwa ze szpitala 😆
Moje wakacje w cieplym kraju-raju koncza sie za 3 dni 🤢
Wiecie, ze niektore linie lotnicze rzadaja specjalnych zaswiadczen na papierze ze po 28tyg do 32 lekarz nie widzi przeciwskazan w podrozy? Do tego jeszcze trzeba im to wyslac faxem najpozniej w 48 przed odlotem... Dobrze, ze weszlam na strone przwoznika 🙂
spadam na drugie sniadanko... popisze z wami za chwilunie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 Wiecie co do nauczycieli trzeba mieć dystans kazdy myśłi ż ejest najważniejszy i wszytsko wie, fakt że są dzieci i dzieic jedne to co usłysza to od razu im to z głowy wypada a inne łapią nauczycieli za słówka i sie tym przejmuja ,ale dobrze KAsiu że TWoja zuza jest taka otwarta i z Toba rozmawia i wiesz co się dizeje i mozesz sama jej wszytsko wytłumaczyć

co do biustonoszy to ja raczej tez nie będe kupowała tych do karmienia, mam dosyć duży biust i zawsze kupowałm biustonosze z usztywnianymi miseczkami a w tych biustonoszach do karmienia wyglądałabym jak jakaś dojna krowa z biustem do pasa ;/ ale kupiłam sobie kilka takich biustonoszy które idealnie nadają się na okres karmienai dla mnie też są miękkie ale wyglądają jak takie koszulki na ramiączkach tylko ż ekończa się pod biustem i super je podtrzymują a biust wygląda w nich ładnie 🙂coś ala sportowy biustonosz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandra dobrze że sobie to sprawdziłaś bo miałabyś problem w dniu wyjazdu 🙂

a co mi się przypomniało !!! młodsza siostra mnie ostatnio spytała czy myślałam o rodzicach chrzesnych dla synka a ja mówię jej że właśnie mam problem bo ona już jest i nie chciałabym dawać jej drugiego chrzesniaka ode mnie, starsza siostra nie jest ale jak miała być przy pierwszej córce mąż nie miał nikogo ze swej strony płci męskiej i musiała być u niego kuzynka chrzesną więc wziełam szwagra, który jeszcze nie był mężem siostry zamiast agi. on sam ma już 3 a nawet 4 chrześnice więc głupio by dawać im jeszcze jedno. na to młodsza siostra mówi że rozmawiała ze starszą i powiedziała że jakbym ją prosiła to by się zgodziła, ale jak by sama była w ciąży to by nie poszła - PRZESĄD !!!!!!!!!!!!!!!! - wrrrrrrrrrrrrr, ja przez nią oszaleje i przez te ich przesądy od szwagra rodzinki. pamiętacie jak opowiadałam wam o o tym wujku i pasku :/ ... rety. jak można żyć według jakichś głuypich przesądów. drażni mnie coś takiego. jeszcze rozumię wiare np ktoś może bardzo wierzyć i ok, nie ma sprawy, dla mnie każdy może być świadkiem jechowy, buddystą, zielonoświątkowcem, czy kim tam jeszcze chce i szanuje to, ale jak ktoś wierzy w przesądy to mnie to tak wkuurza jak nic na świecie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://zakupy.wp.pl/Bezszwowy-biustonosz-sportowy-Bra-BRUBECK-3518-11740750.html?ticaid=18acc&_ticrsn=5

coś takiego jak w linku powyżej mam na myśli-często takie nosiłam przed ciążą i tera ztez takie noszę w domu bo sa super wygodne abiust ładnie wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja t bym musiala zobaczyc jak w tym wyglądam.

haniu dystans jest bardzo ważny. a moja zuza jest otwarta na szczescie jeśli chodzi o rozmowe ze mną, tak pani nic nie powie. kolega jej coś robi - mi powie, nauczycielowi nic. miała ponad 38 gorączki i źle się czuła ale nie powiedziała nic pani bo nie chciała by się martwiła !!! powiedziałam jej że mogła powiedzieć że źle się czuje to by do mnie pani zadzwoniła i bym po nią przyszła. to już wie. tak samo powiedziałam jej by zwracała uwagę pani jak ktoś robi jej krzywdę, bo na coś takiego nie będę patrzeć i zawsze zareaguje - jeśli tylko ktoś będzie chciał krzywdzić moje dzieci. 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co różnie to bywa , u nas w przedszkolu w ubiegłym roku szkolnym , nie wiem jak teraz jest że w grupie 5 i 6 latków była taka pani co jak dziekco było niegrzeczne to je do takiej "kanciapy" schowka na miotły i szczotki zamykała fakt że dzieci te były bardzo nie znośne, za rękę szarpała i krzyczała ale gdyby to moje dizecko tak potraktowała to chyba bym jej włosy powyrywała-bo nie po to rodzice prowadza dzieci do przedszkola zeby tam je ktos źle traktował, od wczoraj do grupy 5 latków chodzi mój siostrzeniec który tez jest niezłym urwisem ale naszczęście ma inna panią-zresztą ma tą samą pania co ja miałam w przedszkolu kilkanascie lat temu i wiem ze jest fajna i ewentualnie do kąta wstawi,

ok ja ide zrobić sok ze świezych owoców bede za chwilke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to super podejście pedagogiczne, jak nie umie ogarnąć dzieci niech zmieni pracę !! co za baba. u nas dają dzieci do maluchów 🙂. jak rozrabiają chłopaki, ale najpierw uprzedzają że pójdą do maluchów jak sie nie umieją zachowywać. na szczęście nie mogę nic złego wpouiedzieć na te przedszkolanki, tylko ta katechetka coś nie bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ten biały rozek Sandrus też sobie zamówie. Tylko czekam na kaske.Co do szkoły i nauczania ja juz kończe temat bo nie cierpie tego tematu.Moja Ada juz kończy z ta szkołą i idzie do gimnazjum.Ada jest jedna z najlepszych uczennic wiec nauczycielom się nie podoba że nie bedzie chodziła tu do gimnazjum.Ale oni mi podpadli i straciłam do tej szkoły zaufanie.Jak uczeń jest dobry to wszystko cacy. Jak dziecko ma problemy to wina rodziców i niech sobie radzą.Dla mnie to nie fer.Nauczyciele mówią jak to możliwe Adusiu ze taka madra a masz takiego brata. A takto!Eh szkoda gadać. A wystarczy ze nauczyciel trochę inaczej podejdzie do mojego Kacpra. Jak nie traktuję go od razu z góry to on też się stara. Ale mało takich nauczycieli.Mój syn to łobuz i jest skreślony z góry.
Więc czeka mnie ciężki rok i mam stracha. ☺️
Zastanawiam sie bo kiedys przed urodzeniem Ady mama mówiła że powinnam sobie hartować piersi. I to robiłam .Prawie szorowałm gąbką i zmieniałam wode w prysznicu raz ciepłą raz zimą. I faktycznie nie miałam problemów z karmieniem. Teraz wyczytałam ze masowanie sutków może spowodować skurcze.I nie wiem czy powinno się hartować czy nie. Ale chyba zaczne bo tak robiłam w poprzednich ciażach i nie miałam najmniejszego problemu z karmieniem.I nie wiedziałam co to ból przy karmieniu. Zmykam zrobić sobie znowu herbatkę .
A jednak nie można hartować!
http://www.smyk.com/index.php?option=com_dlarodzicow&task=artykul&id=247&Itemid=48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu- w szpitalu, w którym mam zamiar rodzić dają swoje szpitalne, za tyłek koszule. I dobrze, bo jak sie pobrudzi krwią to nei bedzie szkoda. Także biore swoje dwie powinny wystarczyć.

Iwonko- odnośnie wiercenia w ścianach to Ci współczuje. Nienawidze tego hałasu 😠 u mnie remont zaczyna sie dopiero za tydzień a ja już mam dosyć 😠
Jak ja to wytrzymam, u mnie remont jest od A do Z- codziennie kłucie w ścianach i wiercenie!! Chyba sie wyprowadze na troche, bo nie zniose tego!


To co napisałaś o nauczycielach jest przykre! czesto tak jest, że jak dobry uczeń to wspaniale traktują a jak ma problemy to od razu z pogardą, nie chcą starać sie pomóc, nie mają podejścia.
Ja w swoim życiu na szczęście trafiłam na kilku wspaniałych nauczycieli, którzy własnie tych z problemami, urwisów traktowali dobrze i pokazywali wąłściwą droge, mieli super podejście do młodzierzy.

Ale niektórzy rodzice też przesadzają- moja siostra jest przedszkolanką i mówiła z jakimi pretensjami przychodzą rodzice:laugh: i jak wpatrzeni sa w swoje dzieci, że o pierdoły robią awantury! ( oczywiście nie wszyscy rodzice, zdarzają sie pojedyncze kwiatki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwonka bo dobrze dokładałaś dzieciaczki do piersi i dobrze łapały sutki - w tym cały sekret. mnie też nie bolały i nic nie robiłam. potem trochę smarowałam i tyle. tylko z pierwsza karmiłam tylko jedną piersią, bo nie chciała drugiej (mam wklęsłego jednegoo sutka i ona nie mogła sobie z nim poradzić) nie męczyłam jej i potem załowałam. miałam dwa rozmiary piersi !!! jeden mini drugi maksi !! i źle się z tym czułam ale i tak karmiłam przez 1,5 roku. z młodszą powiedziałam sobie tak nie będzie i dawałam jej tą pierś co zuza nie chciała i powiem wam że poiradziła sobie (troszkę tylko ręką odciskałam z początku by był miększy cycek) . najgorsze jednak było jak ona z niego zaczynała jeść to była katorga. bo zanim wylazł - a był twrady - potem są mięciutkie, strasznie bolało. ale za chwilę jak już jadła było ok. po miesiącu przeszło całkiem. mam nadzieję że teraz nie będzie tak bolało, ale tak czy siak wytrzymam, bo nie mam zamiaru znowu mieć dwóch różnych piersi :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra- ja w 20 tygodniu musiałam mieć zaświadczenie od lekarza i to wydane na dzień przed lotem... ja miałam z tego samego dnia nawet, bo akurat tak miałam wizyte 🙂


HAniu wiesz co, te soczki uzalezniaja naprawde i poprawiaja samopoczucie 😆 zaraz też sobie zrobie:P
biustonosz bardzo fajny, podoba mi sie. Też taki sportowy jeden mi sie przyda.
Moja siostra kupiła sobie podobny bez usztywniania, bo w nocy tak jej mleko leciało, że co noc musiała zmieniać piżame bo miałą brudną i mokrą :laugh:
dlatego kupiła taki sportowy stanik i w nim ma wkładki laktacyjne i tak spi narazie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...