Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak, nie ma co się przejmować. Powiem wam, że paradoksalnie, niektóre dziewczyny czepiają się na różne sposoby mojego brzucha gdy... same mają brzuch, ale nie ciążowy. 😉 (Ale na szczęście nie wszystkie takie są!) Jakby zazdrościły, że mam wymówkę na to, aby być krągłą i jeszcze przybierać na wadze... Śmiać mi się chce, bo jak już by poznały pozostałe "zalety" posiadania takiego brzuszka, chociażby zgagę, ciągłe oddawanie moczu, opuchlizny, etc. ... No ale też z drugiej strony nasze brzuszki nie na próżno są takie "nieznośne" - w końcu nosimy pod serduszkami małe skarby, więc może i mają co zazdrościć? 😉 Sama już nie wiem. :P

Dobra ja też już idę nynu... może zasnę i nabiorę sił. 🙂 Jeszcze kakałko do podusi (mniam!), telefon od M i chwila lekturki i w krainę snów. 🙂 Do jutra mamusie i mamusiowe brzusie! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niebylo mnie od poludnia atu az 10 stron do nadrobienia...

Filmiki super usmialam sie troszke,a co do tych brzuszkow to az trudno jest mi uwierzyc ze az tak wielkie moga urosnac,myslalam ze moj jest duzy ale te ktore obejrzalam to chyba wszystkie dziewczyny spodziewaly sie szescioraczkow:laugh: :laugh:

Moj synek zauwazylam ze nietylko potrafi dac kopniaka ,ale teraz widze ze robi mi takie fale przez caly brzuszek,uwielbiam na to patrzec,teraz tez zreszta niedaje spokoju:laugh: :laugh:

Jutro juz wkraczamy w 32 tydzien i zaczynamy 8 miesiac NIEWIERZE:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Spijcie dobrze pokopanych brzuszkow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie!
Ja jak zwykle witam z bułkowej karainy.Własnie wyprodukowałam góre bułek dla głodomorów do szkoły.Jest taki serek jak almetka tylko piatnicy mówie Wam rewelacj. Do tego ogóreczek zielony i pychotka.Sama juz wcinam.Dzieci do szkoły pomaszerowały.
Ja lecę robić herbatke do śniadanka.Zjadłam wypiłam ide jesze nyny.Bo co tu robić od 8!Tylko spać:P Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj iwonka my to mamy teraz pobudki 🙂. ja wróciłam z przedszkola, już zaczyna się robić chłodno i deszczowo, z jednej strony dobrze, ale z drugiej denerwujące są te deszcze gdy trzeba chodzić z dziećmi do przedszkola. ja chyba też ide sie przespać tylko nie za długo bo obiad muszę ugotować i posprzątać bo potem nie będę mieć czasu.

co do filmików to pewnie są i takie brzusie 🙂. no ja też ta wielkiego nie mam 🙂. sathi no masz miłe znajome ... niektóre osoby na prawdę nie zastanawią się co mówią ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂 Filmiki fajne....

Paulina masz "fajnych" znajomych...ja to bym zaraz bym im odpowiedziała....

Olga, co do becikowego, to tak jak wszędzie, 1000 dla wszystkich i 1000 tych, którym należy się rodzinne.... tylko dokładnie nie wiem jakie trzeba warunki spełnić, muszę się dowiedzieć... bo jeśli wystarczy tylko dochód z tamtego roku to dostanę, a jeśli z tego półrocza, czy ostatnich miesięcy to nie dostanę, czy też chodzi o warunki mieszkaniowe.... jak będę wiedzieć dokładnie to dam Ci znać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 ach dziś z rana pustki na forum 🙂

Filmiki śiwetne hehe 🙂 szczególnie ten z panią w autobusie :P

Co do becikowego to sama się jescze nie orientowałm jak to jest ;/ u mnie ejst tak że tylko mąż pracuje i ma mnie na utrzymaniu ale to chyba nic nie znaczy, bo wiem to znaczy coś mi świta że rodzinne się należy jełśi dochód na jendą osobe w rodzinie nie przekracza 500zł ale nie wiem jak to ejst tak gdzies usłyszałam;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki i mamuśki! 🙃

Nooo coraz bliżej i bliżej rozwiązania Marzi. :P Hi, hi, takie "fale" też mam - uwielbiam je! 😁 Wczoraj mój mały miał cichy dzionek, za to dziś już mnie wybudził z rana! 🙃

Akigo znam ten serek, rzeczywiście jest mniam, mniam. 😉

Taa... to bardziej znajomi od mojego M... ja mam nadzieję, że oni tak w dobrej wierze mówili, tylko im to bokiem wyszło. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!
Dziewczęta ale szalejecie z tymi postami!

Paulisia223 wyrazy współczucia... nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić, do tego ta odległóśc od domu... trzymaj sie cieplutko 😘




Haniu fajna ta piosenka "każdego dnia" 🙂

Paulinko i jak Twoj synek?? dziś ma większą ochote na fikołki 🙂?
a odnośnie Twoich znajomych to mnie wkurzają takie osoby! W ogóle mnie wkurza jak ktoś komuś mówi" ojejku ale masz malusi brzuszek itd" po co takie gadki? tylko przykrość można zrobić. Ja nigdy nikomu nic takiego nie mówiłam, bo najpierw pomyślałam jak ja bym sie poczuła gdyby ktoś tak mi powiedział... ludziom brakuje taktu i wyopbraźni tylko paplają co im ślina na jezyk przyniesie 😠

mi w 3 i 4 miesiącu mówili: "to ty w ciąży jestes? a gdzie brzuch??" po co takie teksty, co oni chcieli żeby brzuch wyglądał jakbym połknęła arbuza w 3 czy 4 miesiący kiedy dziecko ma kilka cm????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak często jest tak że mi mówią że mam mały brzuch ale wiem ż eot mówią w dobrej intecji, że nie chca mnie obrazic a tylko mówią co myślą, ale szczerze mówiąc jak widze w mieście czy w sklpeie kobniety z większym brzuchem to się zastanawiam czy mam szczeście do kobiet które już są w 9 mieisacu czy popristu ja faktycznie ma dosyć mały brzuch:P

oststnio koleżnaka mnie odwiedziła i była zdziwiona ż emam mały brzuch bo jej koleżanka z podobnym terminem do mnie ledwo się już co porusza, a ja chodz ew swoich normalnych ciuchach,tylko mam jedne jeansy ciążowe od siostry żeby było wygodniej ale tak to nosze ciuchy sprzed ciąży wiec moż efaktycznie listopadowe mamy maja małe zgrabne brzucszki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał:

mi w 3 i 4 miesiącu mówili: "to ty w ciąży jestes? a gdzie brzuch??" po co takie teksty, co oni chcieli żeby brzuch wyglądał jakbym połknęła arbuza w 3 czy 4 miesiący kiedy dziecko ma kilka cm????


Też to słyszałam w tych miesiącach... 🤨 Taa dla niektórych to najlepiej jakby w godzinę po zapłodnieniu wyskakiwał brzuch rozmiaru 9 miesiąca... Oj, ludzie, ludzie. 🤢

A mały dziś fika od rana! Pewnie się cieszy z zaproszenia na grilla do moich psiapsiół. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i ja zawsze mówię ż eto ż emam mały brzuch to dobrze bo łatwiej będzie mi sie brzucha po porodzie pozbyć a po za tym nie męcze sie-choc przyznam ze juz od dawna człapie jak kaczka:P ale to pewnie dlatego że jednak kilo mi przybyło i moim stopom cięzko jest uniesc taki dodatkowy ciezar :P heh choć brakuje mi tlyko kilka kilogramów żeby dobic z waga do męża :P ale zamierzam po porodzie nie od razu ale tak do roku po porodzi ezrzucic wszytsko co przybrałam w ciąży i jescze jakies 8 kilo dodatkowo-ale to tylko ambitne plany zobaczymy co bedzie w rzeczywistosci ale marzy mi sie waga z przed półtora roku czyli jakieś 56 kg 😁 teraz waż ejuż 71 kg hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Kochane 🙃
moj maluch tez mi niezle rano dawal czadu (moze czuje ze go dzis zobacze:P )
od wczoraj mam dzien pelen wrazen pod wieczor moj pies dostal rozwolnienia, nie zdazyl na dwor i pod drzwiami sasiadow niestety sie zalatwil tzn struga na cale 2,5 m byla 🤔 moj M zbiegl z nim na dol a ja na gore po mopa i sprzatam a tu sasiedzi wyszli... 🤢 no coz zaczeli sie smiac i mi pomagac (bo ja na kolanach to najpierw scieralam). No i pozniej znowu inni wracali z pracy... mojemu M strasznie glupio sie zrobilo 🤔 A dzis rano powtorka z rozrywki... w domu i poza nim. Nie wiem co mu sie stalo... ech mam nadzieje ze jak wroce to nie zastane niespodzianki... ☺️
Co do zdjec brzuszkow kurcze niektore sa smiechowe a inne przerazajace... choc moj tez jest wielko a co dopiero bedzie w 9 mies? Matko Marzi to juz 8 miesiac sie zaczyna? Naprawde? Jak tez czas szybko zlecial... szybko i przyjemnie dzieki Wam dziewczynki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam od 6 tyg chyba karte ciąży 🙂 ale słyszałam o tym, że msi być od minimum 10 tyg żeby dostać becikowe. Pieniążki jeszcze dostaniemy z ubezpieczenia ale dokładnie nie wiem co i jak...

Powiedzcie mi co ja mam kupić, może zrobić sama 🙂na imieniny mojego M?? to dopiero 29 września ale ja zawsze mam problem z takimi rzeczami! nienawidze kupowac mu prezentów! komuś innemu w miare lubie ale nie mężowi! nigdy nie mam pomysłu...
Ostatnio mówił coś o zegarku, że by kupił sobie nowy ale jemu sie podobają tylko takie za 25 tys 🤪 🤪 🤪
zmanierowany chłop:laugh:
może portfel bo mu sie rozrywa ten obecny...??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata mam podobny problem bo nie wiem co kupic na roczniće ślubu-mój mąż to ewenement, zegarków nie nosi niesttey ;( portfela też nie co mnie denerwuje ale zostało mu jescze z przed ślubu ż enosi pieniądze luxno w kieszeni 😠 ciuchy ot nie prezent po ślubie hehe przed śłubem to mu kupowąłm koszule ale teraz kupuje je bez okazji bo sam sobie nie kupi nic do odziania, wiec mam problem z prezentem ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to Haniu obie jesteśmy w kropce hehe!
Koszuli to mu żadnej nie kupie bo on musi przymierzyć, niewymiarowy jest: ma 190cm wzrostu i szczupły, czasami do krawca musi oddawać koszule wiec bez sensu z koszulą...
może ten portfel? ale on jest taki wymagajacy 😠 musi być ładna skóra, nie jakaś tam,odpowiednia pakowność ( nie weim czy to tak sie pisze:P) tego portfela itd no szlag mnie trafia, on taki jest 😠 a pierdół nie lubi i rzeczy mało przydatnych ... no i co tu z takim gadem zrobić?? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.becikowe.com/

to jest fajna stronka o becikowym i o wydaniu aktu urodzenia....

Olga szkoda, że nie jesteś zameldowana w Bydzi, bo tam dają jeszcze becikowe samorządowe...

Co do prezentów nie wiem co Wam do radzić, jakiś fajny portfel to nie jest zła myśl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm, aż z czystej ciekawości będę musiała zaraz sprawdzić od którego tygodnia mam kartę ciąży... bo nie pamiętam. ☺️

To miałaś przeboje z psinką Leniuszku. 😞 Biedactwo, może zjadł coś nie tak? Dobrze, że sąsiedzi okazali się wyrozumiali. 🙂

Beatko zegarek to nie głupia i konkretna rzecz, choć rzeczywiście ciężko, jeśli mu się podobają tylko takie w cenie 25 tys. Ale może z tańszego też się ucieszy? W końcu liczy się chyba gest i sam fakt, że dostrzegasz jego potrzeby, nawet jeśli (ze względów finansowych) nie jesteś w stanie im sprostać. Portfel to też dobra myśl, bo zawsze się przyda, zwłaszcza, jeśli ten jak mówiłaś się pruje... Tyle, że jeśli on jest taki wymagający to może być naprawdę ciężko z wyborem. 🤔

Maiha nie wiem co poradzić... Może zamiast kupowania czegoś, coś przyrządź co by kojarzyło się z waszym ślubem, np. coś a'la tort weselny - tyle, że to by było po prostu mniejsze, białe ciasto z poustawianymi na wierzchu figurkami pary młodej + np. napis "rocznica ślubu". No nie wiem, tak kombinuję. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam kartę ciąży 11/12 tyg ( mój gin pisze, zawsze tyg/tyg) ale na 1 wizycie byłam 5 tyg wcześniej.... w przyszłym tyg. pójdę do gminy się zapytać o to durne zaświadczenie...jak im się nie podoba moja karta ciąży, to poproszę gin. o zaświadczenie.... najlepsze jest to, że nikt nie wie jak to zaświadczenie wygląda 🙂 a może ur w październiku i nie będę musiała się martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko dziękuje za pomysł-pomysł rewelacyjny ale nietsety nie do wykonania w moim przypadku bo jestem w trakcie remontu kuchni i nie mam gdzie upiec tego torciku obiady to robie przeważnie teraz takie gotowe albo u mamy podjadamy:P
ale dziekuję za propozycję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hajka! Wstyd sie przyznać ale ja dopiero wstałam . I powiem szczerze ze przesadziłam . Niezbyt się czuję.Za długo spałam:P.
Co do becikowego to ja wzięłam w 7 tygodniu takie pisemko od lekarza że mnie prowadzi od 7 tygodnia ciąży. Nie wiem poco bo w karcie też to pisze.Jeśli chodzi o zarobki to Karolinko do rodzinnego daje się za rok. Jak tu tak samo to ja też dostanę.
A jeśli chodzi o prezenty to mój maż cieszy się wszystkim co dostaje. Ja nie mam takiego problemu ja Wy:P.Kiedys dostał odemnie na rocznice srebrny łańcuch potem branzolete.I tego nie zdejmuje. Zegarki też lubi. Ostatnio na 30 urodziny mu kupiłam grawer strzeliłam i piękna pamiątka.Mój nawet by nie powiedział że chciałby zegarek za 25tysiecy.Bo wie co bym pomyslała. 🤔 Jeszcze zależy co dla kogo jest pierdołą.
Chociaż z każdej pieroły sie cieszy jeśli jest ode mnie.Spróbował by nie :evil:.
A ostatnio nic nie dostał oprócz smasa i ja też.I tak sie z tego smsa ucieszyłam ze sie popłakałam. Więc wydaje mi się też że nie liczy się co się daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha nie ma za co. 😉

Hm, kuknęłam na kartę... No i mam podany 5 tydzień. Rety, ale szybka byłam, chyba zaraz jak mi test pokazał musiałam lecieć do ginekologa... 😉

Okej, pomału poczłapię teraz pod prysznic, bo coś się tam dziś wybrać nie mogę. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...