Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no pomysł fajny, ja mam rocznice 25 października ale nei wiem czy bede miała wtedy kuchnie...czy totalny bałagan i klucie w ścianach akurat w tym pomieszczeniu... może coś zamówie:P
a wymagający to on jest i to strasznie!! prawie pod każdym względem, sam w stosunku do sioebie tez jest bardzow ymagajacy, ciągle chce być najlepszy... troche męczące to jest... no nic porozglądam sie za portfelem 🙂

Asia biedulek ten Twój piesek ale sąsiadów masz spoko, że pomogli sprzątac kupke 🙃

z tą kartą ciąży to słyszłam, że ma być wydawane becikowe pod warunkiem, że karta ciąży bedzie wydana najpóźniej 10 tyg. Byłam na wizycie u mojego gin 03.03.09 ale wtedy nie wiedziałam, ze jestem w ciazy póżniej przyszłam do niego w 6 tyg ciąży ale nie wydał mi karty i na nastepnej prawie w 12 tyg powiedziałam mu, że chce karte z tym wcześniejszym terminem, jak już było wiadomo, że jestem w ciąży , to odrazu mi napisał pierwszą wizyte w karcie ciąży 03.03.09 🙂 i jest niby 3 tydzień 🙂 jestem lepsza od Ciebie Paulina:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
haniu to masz problem. ja też myślę właśnie co zrobić ... :/ może ten torcik 🙂 tylko muszę poszukać ten przepis co wstawiła któraś z was - już nie kojarze która 🙂 i ciekawe ile stron będę musiała przewertować :/ najlepiej jak wstawicie raz jeszcze :P hehe

a ja się nawet nie położyłam, poleżałam wypiłam kawę bo dawno sobie nie pozwoliłam i obejrzałam film. lenia mam strasznego i obiadu jeszcze nie gotuję :/ dziewczynki i tak zjedzą w przedszkolu, mąż będzie o 20 ... więc może być koło 16 ... akurat córy zgłodnieją i też zjedzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój też się cieszy z wszystkiego, zegarek dostała ode mnie 1 rok temu na ur.; łańcuszek, chyba rok temu na święta.... a kiedyś, nie wiem na co, chyba na Walentynki, zrobiłam karnet na masaż 🙂 ale się cieszył, że będę go masować, do tej pory ma go w szafce nocnej 🙂

A na rocznicę ślubu jeździmy do restauracji na pyszny obiadek, teraz na 3 już pojedziemy w 3 🙂

Ja się tak zastanawiam z tym rodzinnym, bo ja pracuję od listopada, czyli 2 miesiące w tamtym roku, więc powinnam dostać jakąś kasę... tylko nie wiem czy biorą pod uwagę wszystkie osoby w gospodarstwie domowym, jeśli tak to nie mam na co liczyć, bo u mnie jest zameldowanych 7 osób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
..:: TORCIK ::..

Składniki:
==========
12 dkg czekolady gorzkiej
12 dkg masła
12 dkg cukru pudru
6 jajek
1 laska wanilii
sól
8 dkg mąki
12 dkg mielonych migdałów
10 dkg konfitury morelowej
30 dkg polewy czekoladowej

Sposób przyrządzenia:
=====================
Czekoladę roztopić i trzymać w cieple. Oddzielić białka od żółtek. Masło utrzeć z 1/3cukru pudru i żółtkami na pulchną masę. Wmieszać miąższ z laski wanilii, szczyptę soli i letnia rozpuszczoną czekoladą. Białka ubić z resztą cukru pudru na sztywno i połączyć z jajeczno-czekoladową masą. Wmieszać mąkę ze zmielonymi migdałami i delikatnie połączyć z pozostałymi składnikami ciasta. Nagrzać piekarnik do 180 stopni. Tortownicę wysmarować tłuszczem i obsypać bułką tartą. Piec ciasto 50 min. Ostudzony przekroić na dwa krążki i przełożyć przetartą konfiturą morelową. Złożyć i polać polewą czekoladową.


Kasiu to chyba o ten Ci chodziło?? 😆
Paulinka chyba go wrzuciała ale ja sobie skopiowałam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsza - BAWEŁNIANA
Druga - PAPIEROWA
Trzecia - SKÓRZANA
Czwarta - KWIATOWA
Piąta - DREWNIANA
Szósta - CUKROWA
Siódma - MIEDZIANA
Ósma - SPIŻOWA
Dziewiąta - GENERALSKA
Dziesiąta - CYNOWA
Jedenasta - STALOWA
Dwunasta - PŁÓCIENNA (LNIANA)
Trzynasta - KORONKOWA
Czternasta - KOŚCI SŁONIOWEJ
Piętnasta - KRYSZTAŁOWA
Dwudziesta - PORCELANOWA
Dwudziesta piąta - SREBRNA
Trzydziesta - PERŁOWA
Trzydziesta piąta - KORALOWA
Czterdziesta - RUBINOWA
Czterdziesta piąta - SZAFIROWA
Pięćdziesiąta - ZŁOTA
Pięćdziesiąta piąta - BRYLANTOWA
Sześćdziesiąta - DIAMENTOWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dziś jakaś pobudzona niezdrowo jestem 🙃 wstałam o 7 kąpiel, sprzątanie, odkurzanie, mycie kuchni, juz była pani na pomiarze odnośnie remontu, zaraz zakupy, prasowanie, obiad i ciasto:P
zrobiłabym coś jeszcze ale wczoraj już zrobiłam chyba wszystko możliwe co w domu mozna zrobić heheh tzn jeżeli chodzi o szczególowe porządki 🙂 jedynie okna zostawiłam!!

dziewczyny ostatnio mnie mdli troszke też tak macie?? to nie są takie okropne mdłości jak na początku ale zauwazyłam, że robi mi sie niedobrze albo nie mam na cos ochoty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja znalazłam takie rocznice :/ ...

Pierwsza - BAWEŁNIANA
Druga - PAPIEROWA
Trzecia - SKÓRZANA
Czwarta - KWIATOWA
Piąta - DREWNIANA
Szósta - CUKROWA
Siódma - MIEDZIANA
Ósma - SPIŻOWA
Dziewiąta - GENERALSKA
Dziesiąta - CYNOWA
Jedenasta - STALOWA
Dwunasta - PŁÓCIENNA (LNIANA)
Trzynasta - KORONKOWA
Czternasta - KOŚCI SŁONIOWEJ
Piętnasta - KRYSZTAŁOWA
Dwudziesta - PORCELANOWA
Dwudziesta piąta - SREBRNA
Trzydziesta - PERŁOWA
Trzydziesta piąta - KORALOWA
Czterdziesta - RUBINOWA
Czterdziesta piąta - SZAFIROWA
Pięćdziesiąta - ZŁOTA
Pięćdziesiąta piąta - BRYLANTOWA
Sześćdziesiąta - DIAMENTOWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teraz patrze na tą moją kartę ciąż i mam wpisane datę badań glukozy, wr, hbs z 6.04; więc ok, a wizyty mam 15.04 (11/12) więc chyba logiczne, że wcześniej musiałam być, bo ktoś musiał mi je zlecić 🙂 chociaż w urzędzie mogą nie zajarzyć 🙂

Mały mi dziś tak dupkę wypina 🙂że mój brzusio śmiesznie wygląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a taki pomysł z tą dechą miałam, ale tort akurat pasuje 🙂 ...

ja mam chyba od 7 tygodnia, ale potem okazało się że tak na prawdę byłam wtedy w 9, ale to i tak się mieszczę. a tak w ogóle to karte ciąży zostawiamy w szpitalu, więc faktycznie jakieś zaświadzcenie będzie potrzebne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu cukrowa to słodziutka rocznica:P
fajny pomysł z tym drewnem.
W niedziele macie roczniece??? a ja mam w niedziele imieniny :P:P

To my Haniu może coś z bawełny zrobimy heheh może sweterek:laugh: co można zrobić z bawełny?? 🙂

Karola nie martw sie, na pewno z ta kartą bedzieokey, skoro to jest 11 tydz a badania tak jak napisałas ktoś musiał Ci zlecić... chociaż bardzo mozliwe że mogą nie zajarzyć, wtedy trzeba bedzie im to wytlumaczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwonka mi nie oddawali w szpitalu karty po porodach.... może coś się teraz zmieniło jak zrobili becikowe ??

tak beatko w niedziele 6 września 6 rocznicę 🙂 ech tylko już to drewno nieaktualne 🙂...

karola na pewno będziesz miałą dobrze, bo rzeczywiście kto miałby i zlecić badania ?? a wiadomo dopiero z wynikami lekarze zakładają kartę. wszystko będzie dobrze. mnie omineło ostatnio bo urodziłam 12 października a zaczeli wypłacać do tyłu od 1 listopada. bo ustawa później wyszła :/ .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moze faktycznie teraz zostaje nie wiem.Ale pamiętam ze moja szwagierka się z nią szwendała.
Ja poprosiłam lekarza o pismo. I Mam taki paierek gdzie pisze ze jestem pod jego opieką od 7 tygodnia ciąży.Ale każdy lekarz napewno wypisze taki świstek bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki 🙂
bylam sie wazyc i po raz pierwszy nie przybralam na wadze w tym tyg... najpierw sie martwilam, ze przybieram 1kg tygodniowo a teraz sie martwie, ze w ogole nie przybieram eeehhhh tak zle i tak nie dobrze 🤨
Kasiu cukrowa roczniec - bardzo slodka :P kojarzy mie sie z wata cukrowa - w ksztalcie serca hehe 🙂

Z tymi becikowymi to tez numery hehe jak czytam w waszych postach... co za roznica kiedy zostala prowadzona karta ciazy... najwazniejsze, ze dzidzia przyjdzie na swiat i tyle.. przeciez nie wszystki kobiety maja taki refleks i sie zorientuja wczesniej - niektorym sie zdarza dopiero w 3-4 miesiacu lub pozniej... i co to zmienia?? Lepiej dla budzetu panstwa bo nie korzystaly z uslug medycznych (badan ciazowych) juz wczesniej 😉 wiec mogli zaoszczedzic :P ehh szkoda gadac! mam nadzije ze wy sie wszystkie zalapiecie mimo tych bzdurnych przepisow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do wielkosci brzuszkow... to my ciezarne tez jestesmy smieszne troche 😁 ...
...jak sie mowi nam, ze mamy maly brzuch jak na ten okres ciazy - to obraza :P
...jak sie mowi nam, ze mamy duzy brzuch jak na ten okres ciazy to tez obraza :P
Ci co komentuja nasze brzuszki powinni nam chyba czytac w myslach i mowic co chcemy uslyszec :P

lub z pelnym przekonaniem (aby nam na zdrowie wyszlo) powinni mowic no brzuszek masz taki jak byc powinien na ten okres
ciazy :P

🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko co do mdłości czy braku apetytu - też je miewam. Jakoś od 3 tygodni chyba, zazwyczaj rano do południa, ale czasem też cały dzień. Nie jest to jednak tak mocne jak na początku ciąży. Też sama nie wiem czemu. 🤢

Kasiu fajny pomysł z tą deseczką był, ale z drugiej strony na cukrową rocznicę torcik jak ulał. 🙂

Kukunari, he, he, no tak, może coś w tym jest. 😉 Choć jak dla mnie to mogą mówić mały/duży/w kratkę - obojętne. Ale jak wyciągają z tego wnioski typu, że na pewno się głodzę/odchudzam/nie jem, bo brzuszek jest malutki to już za daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widziałam w tv program na temat becikowego i ci co tą ustawe wnieśli to tłumaczyli w ten sposób, że chca tym spowodowac żeby kobiety częściej chodziły do ginekologa i sie badały i żeby nie byo tak, że kobieta dowiaduje sie w 4 miesiacu ciaży, że bedziemiałą dziecko bo wtedy może być za póżno na ważne badanie prenatalne itd. Więc zrobili granice 10 tyg.

A z tymi brzuchami to tak jest hehehe jak mówią, że za duży źle i za mały źle 🤪 najlepiej jak mówią, że dobrze wyglądamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandruś masz rację.:P Tylko mnie wkurza jak mi ktoś insynłuje że coś z moja mała nie tak bo mam zamały brzuch 🤔 .Bo ja tak niektórych osób komentarze odbieram.
Włśnie wysłałam swoja córę po murzynka co by z wagi nie spaść:P.
Mi od jakiegoś czasu waga stoi.I oby tak zostało. Bo mierzę brzuch centymetrem to w brzusiu mi przybywa.Więc wszystko ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś mierzyłam brzuchol 🙂 mam 99,5cm Kiedyś sprawdzałam w swoich notatkach jaki powinien być obw brzusia, więc jeśli ktoś przed porodem był szczupły, to 40tc powinno być ok 100 w obw, mierzone przy pępku, ale myślę; że nie wolno tego uogólniać, bo każda kobieta jest zbudowana inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...