Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Moniczko wózek śliczny 🙂 wies zja tak mam osttanio podobnie do ciebie ajk sie rano to sprawdzam czy faktycznie mam brzuszek :p bo czuję się ajkbym go nie miała:Pale naszczescie jest choć już nie długo zniknie a pojawi się mój największy skarb na świecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Fajnie że choć troszke daje nam luzu ta końcuweczka, ja to nie wiedziałam wcześniej jak to jest się dobrze czuć, nie miałam nadziei na to że do końca mi się polepszy choć troszke a tu nagle bum 🙂. Ale to dobrze bo mam okazje wszstko przygotować druga może się taka nie trafić hehe
A z wózeczka bardzo się ciesze, ma kółka pompowane i dosyć spore, teleskopową rączkę (dla mnie i męża super rozwiązanie ale nie wysuwaną tylko podnoszoną i opuszczaną) nie za wysoki nie za niski, spacerówke można wkładać w dwie strony dla tego rączka się mu nie przekręca, ale mi tak odpowiada , wygodny, lekki, kolor który nam odpowiada -turkusowy -taki uniwersalny dla dziewczynki i chłopca , bardzo jestem zadowolona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podoba mi sie to okreslenie, ze listpadowka sie "rozpakowala" hehe 🤪

mnie na szczescie tez nic nie pobolewa 🙂 za to ruchy niuni czuje czesto i mocno 🙂 czasem tylko chyba glowka wpycha sie gdzies tam glebiej bo przeszkadza mi w miejscu paska w spodniach - mam wrazenie jakbym wtedy puchla tam na dole :P i musze luzowac spodnie, zeby malej glowki nie zmiezdzyc 😉

o styczniowkach nie mowcie bo sie obraza :p jak trzeba miec zaproszenia na ich forum to moze sa tez kupony na obgadywanie ich :P

co do USG ja wlasciwie wszystkie robilam co miesiac (wszystkie prywatnie) nie zwazajac na tydz. w ktorym jestem wiem, ze na pewno bylam w 13 tyg zaeby zalapac sie jeszcze na te badania prenatalne nieinwazyjne a pozniej juz co miesiac... teraz mam zaproszenie do szpitala 16 pazdziernika na USG - bezplatnie ale i tak ide w piatek zrobic prywatnie w polskiej klinice, bo tu w IRL to tak sie za bardzo ciaza nie przejmuja i swieze mamuski- zielone i niedoinformowane chodza... a ja chce sie dokladnie dowiedziec czego mam sie spodziewac jak sie zacznie ta GODZINA PRAWDY 😉

Iwusku - w sprawie synka... ja sadze ze nie ma zlych dzieci sa albo zli wychowawcy albo nieodpowiednie otoczenie. mysle, ze rozmowa z synkiem zdziala najlepiej ale bez krzykow i placzy, poprostu pogadajcie z nim jak kumpel z kumplem np. "stara i stary (mowiac o sobie w jego jezyku 😉) byli tez w twoim wieku i wiedza jak o jest ... ale samo palenie nie przynosi zadnych korzysci, jest drogie a przede wszystkim szkodliwe, a robiac to dla upodobania sie kolegom i na przekor starym jest glupim rozwiazaniem" dajcie mu do zrozumienia, ze jest na tyle dorosly i madry, ze mu ufacie oraz zeby sam zadecydowal co dla niego dobre, przeciez nie bedziecie pilnowac/obserwowac go wszdzie - jak Wielki Brat 😉 itd..." poza tym pisalas, ze jest on energicznym dzieckiem stad tez te bojki w szkole itp. moze powinniscie pomyslec o jakiejsc dyscyplinie sportu ktora moglby/chcialby uprawiac poza lekcjami(pilka nozna, karate, plywanie,...) zamiast myslec o glupotach... wykorzystalby ta niespozytkowana energie w slusznym celu i jak wiadomo - sportowcy nie pala 🙂
ahhhhh sie rozpisalam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie na razie ok, poniedziałek ten miałam troche ciężki bo jakieś przeziębienie mnie dopadło i tak mi ciekło z nosa że myślałam że się uduszę, poszłam do lekarza z przeziebieniem i kleszczem, 🙂 nieby narazie w porządku ale obserwuje nadal, a na katar mam cerutin bioparox ( na początku ciąży go używałam ) i domowe sposoby - na szczęście nie antybiotyki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po melisce się odprężyłam.Ten mój dól to nie tylko Kacper bo cały dzień przewylam. Nos mam jak bombka a oczy jak guziczki. I tak sobie mysle ze z nim było zawsze trochę problemów. Ale się tak nie załamywałam. Więc to napewno hormony.

Moniczko śliczny wózek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczynki już nie płaczę!Byłam nawet przytulić mojego
łobuza. Może im wcześniej przez to przejdzie tym lepiej. MOże w wieku 11 lat rzuci palenie 🙂. Tak bym chciala żeby zmarzał.
Sanduś on trenuje piłke.Jest nawet w orle w klubie. I tego nawet za kare mu nie odbieramy żeby miał gdzie energie spożytkować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko a może w skzole poprostu przesadzają, raz spróbował i ktoś go zauważył, wiesz co chyba każdy am taki okres ż epróbuje zpalaić bo to ejst ciekawość-moż epowiedz mu ile taki nałóg moz ekosztować to się wystraszy bi mnie samą ceny papierosów przerażają-to powinno i na niego zadziałąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko Ty Nasza kochana bidulko,nie smutkaj się,wszystko musi się ułożyć,nie zawsze jest tak jakbyśmy tego chciały,ale trzeba stawić czoła wszystkiemu 😉
Twoje dzieciaczki są mądre i przede wszystkim mają mądrą i silną mamusię 🙂 także główka do góry,wszystko będzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nooooo wiadomo kazdy w zyciu mial okres buntu, jedni wczesniej jedni pozniej... wiekszosc z nas sprobowalo cmika zapalic w roznym okresie 😉 poza tym jedna fajka w ta czy w tamta to nie koniec swiata... nie wszystkie dzieci musza byc aniolkami - ja nie bylam :P
rozmowa, rozmowa, rozmowa... to pomaga - przynajmniej w moim przypadku 😁
tlumacz, ze prawdziwi sportowcy/ pilkarze nie pala a pewnie chce byc jednym z nich 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczko spokojnej nocy 🙂

Haniu miewamy takie humorki,ale to już chyba lepiej nie będzie 🙃 odpocznij,jutro będzie lepiej,ja to idę tak dzień dobry,dzień zły 🙃 i już weszłam w taki tryb i inaczej mi nie idzie ☺️

Iwonko jak to się mówi tylko spokój może Nas uratować 🙂 cieszę się że sobie wyjaśniliście co i jak 🙂 i nie becz już więcej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski
co dzisiaj takie Smutnice jestescie. Usmiechnijcie sie Kochane!
Jagoda wszystkiego dobrego dla Ciebie i dla dzidzi!
Co do tego wchodzenia na forum innych (jezeli dobrze zrozumialam o co tam poszlo) moze chodzi o to ze ludzie sie tu zwierzaja tak jak my mowimy o swoich troskach i problemach, o swoich prywatnych sprawach. Moze niektore osoby nie chca zeby inne osoby to czytaly (ale bez przesady). Jak ktos chce to albo mowi o swoich osobistych sprawach albo nie i juz a nie jakies awantury (troche to niedojrzale).
Moniczko to obserwuj sie! sadze jednak ze wszystko bedzie ok. Na mnie dzisiaj tez kleszcz wlaz z psa na mnie zeskoczyl (nawet widzialam ten moment!) i teraz mam schize wszystko mnie swedzi i mam wrazenie ze po mnie cos chodzi.
Iwonko jesli po porodzie chumorki Ci nie przejda to idz do lekarza i niech spradzwa Twoje hormony. Np niech sprawdza jak tam z hormonem tarczycy - wahania nastroju i drazliwosc to moga byc objawy niedoczynnosci tarczycy. Warto o tym pomyslec.
Moj Maluch dzisiaj tak sie kreci ze uciska mi dolne partie ciala az mnie pobolewaja a brzuchol faluje ze hej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko spokojnej nocy 🙂

Asiu a tak Nam posmutniały coś mamusie,już chyba się Maluszków nie możemy doczekać :P a moja Malutka znowu taka jakaś spokojna jest,niby ją tam czuję,ale nie aż tak i to od wczoraj tak jest 😞

Justynko trzymaj się i staraj się też nie denerwować,wiem że to nie jest takie proste 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 ... ja tylko poczytałam i zmykam. przepraszam dziewczyny że się ostatnio nie udzielam ale strasznie jestem wymęczona. dzisiaj mnie brzuch bolał - z głupoty mojej i się wystraszyłam - wkurzyłam się na męża który miał mi umyć okno bo puste i brudne że aż nie miło i wstyd jak goście przychodzą. więc sama się za to zabrałam. musiałam najpierw dość ciężkie biórko przesunąć. :/ wiem nie mądre to było ale ja taka uparta właśnie jestem a potem sobie myśle że po co ... ech ... byłam w toalecie i mi nawet przeszło więc mam nadzieję że to były tylko moje jelita - które dość często mi dokuczają i czasem się śmieje że mam kolke jak małe dziecko - nic tylko płakać. a teraz to nie wiadomo co boli .... :/ czy to przez ciąże czy to jelita, trudno wyczuć i szybko się panikuje.
iwonko ja już cię nie będę pocieszać bo dziewczyny to świetnie zrobiły 🙂 i na szczęście już się masz lepiej 🙂

oki zmykam. dzisiaj nie mogłam wstać do przedszkola :/ ... muszę się wkońcu wyspać, choć pewnie i tak już na to za późno.

dobrej nocki brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Kasiu Ty chyba klapsa chcesz dostać 😠 uważać masz na Siebie i Kubusia a Ty kobieto co robisz 😠 mąż zdąży okno umyć,też może mieć ciężki dzień :P a TY nie musisz być taka uparta w końcu to nie okno jest najważniejsze teraz co nie 🙂 idź odpoczywaj i daj znać z rańca jak się czujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...